Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

Wally

Moc hezky odvedená práce a dost dobrý film. Jediný problém...a to je chyba ve mně...že mi všichni ti asijští herci připadají stejní a mám veliký problém se orientovat, kdo je klaďas, kdo záporák a kdo policajt...hrozně se mi pletou..a pak taky, že ty asijské akční dojáky si bývají tak strašně podobné i dějově. ()

Devadesát Dva

Něco jako korejský 'Leon', jen tomu chybí hlubší "give a fuck" element a méně šablonovité postavy, protože na těch stojí premisa celého příběhu. Vidět to v bedně, je to taková fajn záležitost na čumendu bokem, ale ta dějová kostra je dnes už prostě děsný klišé. ____ Muž s neznámou minulostí vlastní zastavárnu, kam za ním dolízá malá holka, ke které si jaksi vytvoří pouto. Když její matka odcizí velkou dávku heroinu, patřící činské mafii, nedobrovolně do všeho zaplete dceru a tím pádem i neznámého zastavárníka, který se snaží holku zachránit. Dívat se na to určitě dá, ale spíše taková přeceněná jednohubka s jedním solidním fightem na nože v závěru. ()

DailyDreamer

Majitel zapadlé zastavárny se shodou náhod zaplete do drogových neshodů mafie. Nebo že by se mafie připletla do cesty majiteli zastavárny? Zhruba ve stejném tempu v jakém se odkrývá minulost temného rytíře, se začne pomalu ukazovat pravá tvář filmu. Nechuť k jihokorejskému podsvětí průběžně vzrůstá a akce pozvolna nabírá na intenzitě i promyšlenosti, aby mohla následně vyvrcholit v nezapomenutelné finále. Po režijní, herecké i hudební stránce bezchybné. ()

Hanys_

Nebýt všudypřítomného patosu (obzvlášť posledních 10 minut jsem trpěl) tak Muži Odnikud bez problémů napálím i tu čvtrtou hvězdu, protože tenhle korejský Leon by si ji opravdu zasloužil. Nejen za to okudivákalahodící zacházení s jakýmkoliv sečným či řezným nástrojem. 6.5/10 ()

Corpsegrinder

Krajně nadhodnocená ale pořád solidní korejská variace na osamělýho mstitele s tajemnou minulostí co si to jde vyřídit s překupníkama orgánů a dětí. Neurazí ani nenadchne. To otravný dítě je naštěstí po většinu stopáže uklizený stranou, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba protože závěr filmu je už krajně přeslazenej. Akce má možná až trochu moc zběsilej střih ale viděl jsem horší. Jinak je to jeden z mála filmů kde kladnej hrdina není na konci omilostněn ale hezky si ten kopec mrtvol jde odsedět, což mi přišlo úsměvný. Od režiséra jsem nedávno viděl jeho další dílko No Tears for the Dead což mi přišlo celkově o úroveň lepší než tohle, ale jak jsem řekl, tohle je neškodnej film na jedno zkouknutí, rozhodně né na 80% ovšem. ()

vander19

Môj prvý kórejský film a musím sa priznať, páčilo sa mi to. Malo to šťavu, napínavé situácie, veľmi dobrú akciu tak inak ukázanú ako vidíme v európskych filmoch alebo v USA filmoch. Ale to je len dobre. Každý kontinent má predsa niečo svojské a aj vo filmoch je to vidieť. Možno v Usa by to končilo inak a u nás v Európe by bol dej viac uvoľnený, ale myslím, že aj z tej kórejskej stránky to bolo fajn. Trošku mi to pripomínalo Leona, hlavne začiatok a scénka s mliekom. ()

Lefty86

Hodinu nevidíte jak že vlastně hlavní hrdina likviduje protivníky. Pěkný dojemný konec. Váhal jsem jestli si tenhle film pustit, Asijské filmy moc nemusím, ale asi je to jen zbytečný předsudek, tenhle kousek byl více než slušný. Místy drsný, místy smutný. Tae-sik se opravdu s nikým moc nepáral. 70% ()

Ricky_CZ

Tuto sortu filmů musí milovat snad každý klučina, který vyrostl na Komandu :) Na východní tvorbu mi to přišlo dosti "evropské" - ať už hereckým podáním, tak i způsobem vývoje děje. Naprostá lahoda sledovat...90% ()

Phorbo

Krev, drogy, zbraně a chuť po pomstě.Film není vůbec k zahození. Korejci umí udělat v jednom filmu napětí, doják i totální řezničinu. Scénáristicky je to příběh o chlapovi, který není vůbec nijak spojený s jednou holčičkou ale když se její matka rozhodne ukrást dodávku drog, tak je do toho později zapletený i on. Náhodou to je vysloužilý speciální agent. Jaká to náhoda. Aspoň tady není ukázaný jako nepřemožitelný člověk jako v jiných podobných filmech. Dostane párkrát nožem, baseballkou, kulku do břicha. Stejně se z toho vylíže a prostřílí neprůstřelné sklo. Asi to bude mít pár much, ale který film je nemá. S tím se musíme smířit. Ačkoliv pěji samou chválu film často nudí. Je strašně dlouhý na jeho námět a potřeboval by zkrátit tak na hodinu čtyricet. Ze začátku jsem se hlavně vůbec nevyznal kdo je kdo. Kdo patří do mafie, kdo je od policie a kdo je třetí strana. Zbytečně překombinované v některých místech. Proč třeba hlavní zabiják z mafie mluví někdy do telefonu anglicky? Co z toho? Nebo proč na golfovém hrišti se snaží ten kápo mluvit k hlavní postavě čínsky? Tak jako tak film by si určitě zasloužil lepší OST. ()

Zombi

Čekal jsem totální akční výplach, ale pověst a některé zdejší komentáře klamou tělem. Jedná se o gangsterku, kde ze začátku jde hlavně o jakés takés sbližování mezi malou holkou, na kterou máma kašle, a neznámým chlapíkem ze zastavárny, přičemž je to klasicky asijsky sentimentální. Následuje seznámení s gangstery a policajty, a po únosu holky se do celého krimi pozadí zaplete i pan Zastavárna, který se půl hodiny před koncem filmu konečně nasere a jde mafiánům pustit žilou, doslova. Abych to upřesnil pro akcechtivé, hodinu a půl ve filmu není v podstatě žádná akce, teprve poslední půlhodina poskytne slušnou satisfakci a závěrečná rubanice na nože je naprosto vynikající. Je to mezi 3 a 4 hvězdama, dám slabší 4. ()

MrKlobouk

Při koukání jsem si vzpomněl na Oldboye a už se mi to nepodařilo tomu filmu odpárat. Začátek je sice pomalejší a trochu roztahaný, ale konec ve stylu Eastern promises (v lázních) mi opravdu zvedl náladu. nebýt téhle scény, filmy by mířil jasně mezi průměr, ale tohle se musí prostě ocenit. ()

Marys

To, že Kórejci robia dobré romantické komédie a drámy, som vedel, sám ich mám vo veľkej obľube. Hutné akčné snímky plné one-on-one súbojov ale poznám skôr z Japonska, Číny, či Thajska, preto ma dosť prekvapilo kvalitné spracovanie tohto žánru z produkcie Južnej Kórei. A prekvapenie to teda bolo naozaj príjemné. Trochu som sa v strede snímku strácal a zároveň ma neuchvátila tá kvázi dojemná pasáž za celkovým vyvrcholením filmu, odhliadnuc od toho to ale bola slušná ázijská "bourne-ovka". ()

Nethar

Mafie obchoduje s lidskými orgány a jeden týpek s hodně dobrým výcvikem se do toho zamotá, aby zachraňoval unesenou holčičku. Jihokorejci takovéto snímky umějí, film postupně graduje až k závěrečné akční scéně. 3-4* ()

Yoss

Šťavnaté scény, výborné súboje na ostrie noža, hutný revenge kúsok. Síce so sladkým záverom, ale nevadí. The Man from Nowhere je vydarenou adaptáciou na pomstu, payback a zároveň aj fajn nahliadnutím do skupiny veľmi kvalitných kórejských krimi filmov. ()

Atheas

Jednodušší příběh si snad nejde představit. Bývalý tajný agent se sblíží s malou dívenkou, kterou unesou a muž se pak nelítostně vydává na její záchranu. Zcela klasický námět v dosti neobvyklém kabátě mě opravdu dostal. Nevýrazný hrdina, který ničím nezaujme se postupně proměňuje v démonického anděla smrti, jenž svým způsobem boje mi trošku připoměl Jasona Bourna v kombinaci se Stevenem Seagalem. Hlavně ta bojová scéna ke konci filmu je opravdu povedená. ()

jerenymo

Prostě od Jihokorejský filmů s touhle tematikou (myslím tím akční thriller) by se měl učit kde jako Hollywoodysta. Parádní podívaná s vyvrcholením na ostří nože. ()

PhillM.

Brutální, ale překvapivě chladné, efektní, ale nikoli efektivní. Nezajímavé, schematické postavy, vzbuzující lhostejnost. A to i přes zjevnou snahu vyždímat z diváka emoce za každou cenu. Znásilněný film. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě