Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

zipacna

Poté, co jsem byl přemluven abych dal šanci asijské filmové tvorbě jsem si pustil tento snímek. Nemůžu říct že by to bylo strašné, ale poznal jsem že to nebude zrovna můj šálek kávy. Naprosto jsem se ve filmu ztrácel, protože jsem nedokázal rozeznat ty jejich asijské obličeje, natož potom jména. Když jsem navíc viděl ty jejich trapný účesy, tak se mi to dost znechutilo, i když hlavního hrdinu tohohle filmu jsem právě dokázal díky jeho přitroublí palici rozeznat. Příběh pravděpodobně nebyl až tak od pravdy daleko, ale film měl na mě až neuvěřitelně dlouhou stopáž, a po polovině jsem se už nervně začal vrtět v křesle, což není u mě dobré znamení. Rozhodně nechci film nějak potápět, ale tenhle pro mě první jihokorejský film mě vůbec nenadchnul, takže patrně pošlu asijskou filmovou tvorbu zase k ledu. Pro mě 50%. ()

Adrai

Můj druhý Jiho-Korejský film - po střeštěném Joheun nom, nappeun nom, isanghan nom je Ajeossi akční nářez se vším všudy. Skvělí herci, hudba, příběh + výborné bojové scény. Jediným mínusem by mohla být délka - film by mohl být o něco kratší, ale je to jedno mínus proti mnoha plusům takže těch 5 hvězd si zaslouží. ()

odvedle

Nie som preborník v akčných filmoch, niektoré mi idú riadne proti srsti, ale tento film je... masakér!!! pár scén famózných, kamera vynikajúca, hudba.. ()

Clark_Kent

Strhující adrenalinová bomba osamělý mstitel bere spravedlnost do vlastních rukou.Vynikajcí bojový scény.Doporučuji tento film. ()

Looka

90% Film se prokousává poměrně pomalým tempem (do takové 40té minuty máte pocit že sledujete standardní kriminálku) až ke skvostnému finále v padouchově vile. Korejci velice zdařile vykradli styl Johna Woo a hlavní hrdina nejednou připomene mlčenlivé zabijáky Chow Yun Fata v nejlepší formě. Jediná výtka jako již tradičně u asiijských filmů směřuje k extrémnímu přehrávání v emocionálně vypjatých scénách. (sbližování holčičky s hlavním hrdinou). ()

celticek

Někdy je vážně dobré nezkoumat o čem film bude. To se stalo mně. Důraz na detail, podobnost s Leonem čistě náhodná:) Neskutečný mix!!! ()

haffen

Dnes (2.2.11) som náhodou narazil na tento film a po zhliadnutí traileru ma chytilo veľké nutkanie si ho pozrieť. A ako dobre som urobil! Takto si nejak predstavujem akciou nadupaný a nervy drásajúci film. Pri súbojoch s nožmi sa môže Seagal prísť učiť ako to vo filme správne robiť, aby to bolo zážitkom. Bin Won je niečo ako druhý Jet Li. Jediné nedostatky vidím v tom, že na môj vkus bol trošku viac naturalistický ako by rad zvládal môj žalúdok a fakt, že sa mi pri čítaní titulkov viackrát zamotala hlava pri tých menách a bol som nútený stopnúť film a v kľude si to prečítať (nestáva sa mi to). Ale toto nemení nič na tom, aby som ho v mojom rebríčku najlepších filmov roka 2010 dal na prvé miesto. Bez nadsádzky a zaslúžene. U mňa v danom filmovom žánri 95%. Ako napísal krusty2: "Kórejský LEON"... Adios... ()

Sutiman

"Don´t come over. You´ll get blood on you." Vyznávam tradičné hodnoty. Precízna práca s nožom patrí medzi ne. ()

dur.dur

Zcela lineární příběh s pár odbočkama do minulosti. Jasné rozdělení dobra a zla, přičemž ti zlí jsou skutečně zlí, podlí a nečestní (až na jednu výjimku), takže jim přejete ať umřou co nejbolestivější smrtí. V některých momentech mi to díky stylizaci hlavního hrdiny připomínalo matrix (černé vlasy, tmavé oči, pracuje na okraji společnosti a ovládá bojové umění), což je taky plusovej bod. Doporučuju. ()

Brziii

Film, ktery me posadil na kolena, luxusni pribeh, hrdina jak ze snu, kazda vterina akce ve me vyvolava, ze je to to akcni nebe a ta posledni scena- nemam slov , skvela atmosfera, pravdivy pohled na dnesni svet,, dobro nad zlem, supr krasny spojeni vseho co mam rad ()

MyrnaAlec

Ty žiješ pro zítřek. Ty, který žijou pro zítřek, vždycky ojebou ti, kdo žijou pro dnešek. A já žiju pro dnešek ! Howgh! Sympaťák hnaný silou zuřivosti mě nabil životní energií a asijská poctivá řezničina ukojila můj smysl pro humor. ()

pepino

Kdyby nebylo toho konce, dal bych tutově 4 hvězdy, nicméně naštvalo mě to. Stále se nemohu rozhodnout mezi 3 a 4. Dávám tedy 3,5. Jelikož tu tato volba není, tak musím zaokrouhlit na 4. Ale plnohodnotny 4 to nejsou. ()

HEED

Ani vlastně nevím jak jsem na ten film narazil. Bylo to jen tak, prostě náhodou. A protože vím že kvalita těchto filmů bývá obvykle vysoká (ať už po herecké stránce, nebo i jinak) věnoval jsem své dvě hodinky času abych to teda čeknul. Je to moc pěkně natočený film o kruté realitě. Nevím čím to je, ale v určitých pasážích mě to hodně připomínalo film Zběsilý útěk. Možá temnou atmosférou, fakt nevím. Jen je škoda, že filmy, Japonské, či Korejské produkce se jen velmi zřídka dostávají na komerční obrazovky. Ti lidi, tam kdesi z těch zemí jsou moc šikovní. Na film jsem se díval v původním znění s titlema, jediný problém jsem měl asi s těma jménama kde jsem opravdu tápal. Já si dám plné hodnocení, i přes všechny ty kýče a otřepané věty si to ten film prostě zaslouží. ()

DJ Kritik

Tento film má podmanivý príbeh, hlavného hrdinu a pekne urobené scény. Skutočne mi tu nevadili tie premrštené akcie. Mal som pocit, že sa pozerám na film z 90-tich rokov v novom šate. ()

Vykuk

Maisterstuck! Kvůli takovýmto snímkům sjíždím korejské, japonské a čínské filmy s nadějí, že něco takovéhoto najdu. Opravdu povedený kousek, pomalé komorní tempo, Bojových scén méně, ale o to působivějších, závěrečný fajt super se skvělým hudebním doprovodem, hlavní hrdina charismatický a malá příjemně otravná, až sympatická:). Hlavně žádný dementní humor nebo trapné chvilky. Příjemné překvapení, ()

kirmakX6on

na můj vkus docela nudnej film, pár cool bad-ass scének se povedlo, ale jinak z větší části velmi pomalé a nijaké. Řežba na konci ale ledasco vynahradí, je skutečně ostrá, vážná a nádherně brutální...brutální v pravém slova smyslu, nikoliv nadsazeně až komicky, jak to umí Američani, ale brutální s racionální chladností a efektivitou profesionálního zabijáka, kterej bojuje s nožem proti přesile. Každý milovník bojových akčňáků by si měl kvůli této finální řežbě film stáhnout a vidět. Celkově: 30% ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě