Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

maddy

Výborný dramatický začiatok, neuveriteľne zdĺhavý a naťahovaný stred a jeden z najsilnejších záverov, aké som v roku 2010 videl. Mohol to byť prelomový film na poli kórejskej scény, vzťah k postáv vybudoval v prvej polhodine výborne, v poslednej nastúpila svižná akcia, len by to chcelo vystrihúť tú vatu, ktorej je až priveľa v prostiedku. 3,5* ()

Krt.Ek

Klasická korejská řežba, kterou dobře znám z JK filmů, jejichž hnacím motivem je pomsta. Tento typ filmů je někdy zbytečně patetický, ale způsob natočení akčních scén vyvažuje můj dojem na stranu kladného ohodnocení, jelikož akci Korejci opravdu umí. A to říkám jako člověk, který si v explicitně laděných filmech nikdy zalíbení nenašel. 80% ()

RasputincZ

Perfektní thriller. Korejci vendeta filmy prostě umí a potvrzují to léta. Bin Won má obrovské charisma a umí ho prodat. Kdyby bylo ve filmu víc ačkních scén, které jsou mimochodem brilantní, bylo by to za plný počet. Závěrečný souboj s noži je bezkonkurenční. Spolu s A Bittersweet patří Man from Nowhere mezi nejlepší korejské thrillery a nejlepší revenge movie, které jsem v poslední době viděl. Rozhodně doporučuji ke zhlédnutí! ()

agentmiky

Muž odnikud unikal mému zornému poli již pěkných pár let, vždy jsem si ho přidal na seznam filmů, které chci v dohledné době vidět, ale nějak se to pokaždé nevydařilo. Až nyní...........Musím se Vám přiznat, že jsem čekal asi větší dávku kulervoucí akce, jenž se s ničím nebude mazat. Tvůrci filmu ale zvolili elegantnější řešení, když film pojali více komorně, následné adrenalinové sekvence totiž dokáží více překvapit a zaujmout, jako divák se na ně prostě a jednoduše těšíte. Kromě závěrečné řezničiny, jež by se nemusela bát ani srovnání s indonéským Raidem, nabídne snímek i jiné brutální krví nešetřící momentky (scéna s kamionem jednoznačně NEJÚDERNĚJŠÍ). Mě ale zaujal spíše vztah malé holčičky a hlavního hrdiny. On toho sice moc za film nenamluví, i tak jsem si jeho postavu oblíbil, přál jsem mu jen to dobré, aby mu jeho plán na záchranu vyšel. Hlavní záporáci fajn, policejní linka mi přišla docela sympatická, jen škoda, že se hlavnímu detektivovi nevěnovala přílišná scénáristická péče, která by jeho postavě dala notnější punc důležitosti v hlavní dějové lince. Asi se ptáte, proč tedy nejdu s hodnocením na úplný piedestal ? Absolutní závěr bych si ideálně představoval jinak....Každopádně špička žánru, když se bavíme o filmařském řemeslu, o tom žádná. Za mě dávám 80 % ()

GodComplex

Priserne neoriginalni story o korejci, ktery se nastve a postrili dalsich xxx korejcu. Kdyby to byl prvni film daneho zanru, ktery jsem kdy videl, tak jsem nadseny, ale vydavat neco takoveho v roce 2011 proste pozbyva smyslu a vysoke hodnoceni je mi velkou zahadou. Zacina to slibne, finalni bitva taky super, ale stale je mezitim hodina a pul nezazivne vaty. 3/10 ()

Freemind

Šablonovitý revenge-flick dodatečně domrvený stupidní psychologií postav, přeslazenými momentkami a kýbly umělé krve. Ne. ()

Naslund

Letos zatím jasně nejlepší film, co jsem viděl. Sice se dost podobá obsahově několika dalším filmům, ale přitom se od nich dokáže odlišit svým zvláštním přístupem. Zatímco u Man in Fire jsem byl celkem rozlobenej a chtěl jsem krev těch zlých, tak tady jsem byl spíše vyděšenej tím, co přijde a celý film jsem byl v nepříjemném napětí (trošku zvláštní, že se člověku může líbit to, že je stísněnej :)) Prostě mi to přišlo působivější než výborní bratříčci tohoto filmu. Za zmínku stojí fantastická kamera, čehož si možná na první pohled ani nevšimnete. Třeba při scéně, kdy hrdina proskočí zaskleným oknem, dopadne o patro níž a dál se rozběhne, za ním celou dobu upaluje ruční kamera a neztratí rovnováhu. To je skoro jako kdyby skutečný hrdina běžel za filmovým hrdinou. ()

Tony.cs

Ajeossi je více thrillerem než akčním filmem, ale i to málo akce, kterou obsahuje, je parádní. Nožovka na konci pak přímo geniální. Skvělé. ()

Tuskík

Ajeossi je skvěle fungující krimi thriller s hluboce rozvedenou psychologií postav. Vše tu působí tak, jak má, a některé scény vtáhnou do děje tak dobře, jak člověk snad ani nechce. Brutální scény a realistické vykreslení drogového podsvětí posunují film o příčku výše nad většinu krimi thrillerů točených na západě. Plus skvělé výkony hlavních představitelů. 75% ()

Petfruf

Na vlně nadšení z Bittersweet Life jsem se podívala i na tohle výborné akční drama. Ze začátku připomíná trošku Leona, ale po klidnějším začátku se rozjede v takovém tepmu, že jsem občas zapomínala i dýchat. Sice se jedná o klasický příběh o pomstě, ale stále je na co koukat, protože Ajeossi je opravdu poutavě natočené drama. Won Bin je neskutečně charismatický hrdina, s dlouhými vlasy vypadá jako Sandman ^_^ Pro mě jednoznačně (v tandemu se Secret Reunion) nejepší korejský film loňského roku... ()

kalap

Lepšie povedané 3,5 hviezdy, vadila mi tam tá korejčina, česky poviete, tak co je a oni, numa o hÓoÓoÓo, a tak človek viac čítal titulky ako sledoval film. A záver bol úplne excelentný a vlastne bez tituliek.Myslím, že príde aj americký remake. ()

kapsomut

Pecka... dřív jsem asijské filmy moc nemusel, ale poslední dobou mě začínají bavit. Choreografie výborná, kamera mě taky dostala, herecké výkony jsem uplně baštil a ten konec... měl jsem co dělat, abych zadržel slzu! 90% ()

sofiapetra

Korejskou typickou drsnost a hektolitry krve zde úspěšně vyvažuje jednak rebelská tajuplnost "muže odnikud", ovšem do té doby než se ostříhal, což mu 80% z tajuplnosti bezpečně vzalo (naštěstí to udělal až ke konci), jednak dojemná a divácky vstřícná linka jeho vztahu s tou holčičkou. Obávám se ale, že bez těchto ingrediencí by z toho zbyla jen bohapustá, leč efektivní řezničina. ()

kohaku

Průměrný korejský thriller, který vyniká pouze svými nadprůměrnými akčními scénamy, kterých však moc není...takže celkem slabota. ()

kagemush

Té limonády snad až příliš.Sice smíchámo s uměřeným množstvím krve,ale limonáda s krví?,kdo to má chlemtat?--Moc se mi líbil vrchní zabiják těch zmetků gangsterů-takovej korejskej ronin.--Ta zde v komentářích tolik zmiňovaná závěrečná nožovaná fakt za to stojí,už proto že jak vypli hudbu zbylo víc prostoru na svist nožů,občasné lupnutí kloubů,prasknutí kosti a takovej ten hnusnej zvuk ,když nůž zase a zase boří se v maso.--Ono té akce není zas tak moc,ale když už je tak stojí za to.Inu moderní korejská sekaná.---Nemůžu si pomoci ale tohle je už ixtá korejská (případně japonská) záležitost,kdy mám pocit,že koukám na nějaký sedmdesátkový francouský krimi retro.Jen ten lúk 21.st. mi to dává maličko někam jinam. ()

Martin741

Tak ako mylujem japonsku kinematografiu mam dost velky problem s cinsko -hongkongskou a korejskou kinematografiou. Tuna reziser Jeong-Beom Lee natocil slusny akcny bijak. Pribeh je klasicky - pomsta. Bin Won je slusny herec, zvladal to dobre a prestrelky potesili. Co ma ale nebavilo, su tie wu-shu a kung -fu srajdy. Ale i tak je toto vyborna podivana : 80 % ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě