Po prvním masakru v roce 1974 se podezření obyvatel městečka obrátilo proti rodině Sawyerových. Rozvášněný dav dům Sawyerových obklíčil, vypálil a celou rodinu do posledního člena vyvraždil. Když se o několik desítek let později dívka jménem Heather dozví, že po své babičce zdědila nemovitost v Texasu, rozhodne se společně s několika kamarády vyrazit na výlet a svůj nově nabytý majetek si prohlédnout. Po příjezdu zjišťuje, že zdědila velkolepé sídlo. Hrůza, která se ukrývá ve sklepení, na své objevení ale teprve čeká. (oficiální text distributora)

Omnibus

"V poličce zaprášené, Husquarna leží... v hlavičce vymetené, myšlenka běží. Svou pilu nastartuj, lásku zubatou... sestřenku ocejchuj, krásku kozatou." Jo jo, krev není voda aneb zbytečné házení výchovného hrachu na zeď. Slušně vychovaná, hodná a milá dívenka, povahově téměř Matka Tereza... a stačí čmuchnout si benzínových výparů a uslyšet libý zvuk nastartované pily a z kozaté princezničky je rázem krvelačné monstrum, důstojný sparingpartner svého bratrance při jatečním porcování (ne)lidského dobytka. Tohle přehození výhybky v hlavince slušňačky mě zaujalo a oceňuji ho zaslouženými třemi, na cimprcampr rozkrájenými hvězdami. Srovnávat s ostatními dřevorubeckými dokumenty a masakry potřebu necítím, film jsem si užíval, jako by to byla má úplně první motorová pila, kterou jsem kdy nastartoval. ()

kingik

Letos je trendy viset na háku. Leatherface jako modní návrhář řídí tuhle krvavou show a modely a modelky nechal napochodovat na molo, aby mu předvedly svá těla v celé své kráse. A pak chladnokrevně rozhodl, jakou část odřízne z jejich těla jako první. Má nejlepší přehled co je "in", jeho maska z lidské kůže nepodléhá žádným modním vlnám a motorová pila je jeho věrná kamarádka i nadále. Letošní rok nám začíná pěkně krvavě. Leatherface se sice s ničím nepáral. Řada brutálně syrových scén převládá. John Luessenhop je poměrně velmi nenápadný režisér. Skvěle si vedl v gore sekvencích a neopomněl na syrovost snímku, ale nejlepší částí jeho slasheru je prostředek. Začátek se sice táhl, ale pak se to pěkně rozjelo. A Leatherface vzhledem k nízkému počtu postav mladých lidí (napočítal jsem pět), kteří mu byli poslání pod zoubky pily, tak nakonec musel ještě rozfiknout i místní vidláky. Klady: výborně realistické gore + sekvence porcování lidských těl patří k tomu nejlepšímu + snaha o syrovost snímku + výborná výprava + Alexandra Daddario a její odhalený pupík + prostřední část filmu, která má největší náboj + větší prostor pro Leatherface, nejbrutálnější scénou je přeříznutí visícího mladíka na háku vejpůl + znatelná snaha po inovaci v závěrečné třetině filmu + neotřelý závěr + podtitulková sekvence. Zápory: pomalý rozjezd - panovaly nejasnosti v jaké době se film odehrává. Mé hodnocení: 100% ()

hladass odpad!

Nebudu na tuto zrůdnou sračku plýtvat mnoha slovy, jen podotknu, že ještě jeden, dva podobné díly a Texaský masakr se bude s Hellraiserem přetahovat o nejzkurvenější hororovou sérii všech dob... ()

Kudly4

Proč né, že jo. Chci se bavit, chci vidět pořádný kozy, chci vidět pořádnej MASAKR. To, že je to občas nelogický, to už bohužel k většině hororům (krvákum) patří a to, že je to pouze banda ušmudlanejch teen. tak to taky. Je mi v celku jedno, jestli to kazí původní díl nebo celou sérii, pro mě to jsou další pořádný jatka a to mě baví. Závěr mě překvapil a chci další díl ! ()

Carol Pifková odpad!

Dobre takže teraz som dosť zmätená (Ja takmer vždy.). Pokiaľ viem, tak Thomas Hewitt je Leatherface, ale tu je Leatherface s priezviskom Sawyer s úplne iným menom. Buď mi niečo uniklo a som totálna nechápavá a nepozorná krava alebo toto bol jeho syn s iným priezviskom. A ešte sa do toho musí pliesť aj dáka iná rodina zase s iným priezviskom. Tuším to bolo Carson. Postavy nesympatické, hlavne tá Heather, ako krvák nič moc, ľakačky žiadne, ktoré stoja za zmienku a dej dosť o hovne. Až veľmi neskoro som si uvedomila, že vlastne pozerám texaský masaker motorovou pílou, kde vlastne nebol ani moc ten masaker a ani moc tej píly tam nebolo. Bohužiaľ, pre mňa strašné sklamanie, dokonca z toho dvaja ľudia nezomreli rukou Leatherface a ja sa pýtam, že to čo má ako znamenať?! Myslela som, že aspoň na tých jatkách bude dáka strašne brutálna scéna miesto toho som sa dožila scény pri ktorej nič nebolo vidieť pretože v tej sekačke bola tma. Nehorázne sklamanie od filmu s Leatherfaceom som čakala niečo viac čo bude hodné minimálne aspoň tých troch hviezdičiek, kde bude riadny masaker s motorovou pílou a nie rodinná dráma so štipkou brutality. ()

Frajer42

No jo, další moderní horor. Tentokrát na velmi vděčné téma. Nicméně šli tvůrci po nevyšlapané cestičce a já jsem za to rád. Vymysleli si zcela nový příběh. Je ovšem převeliká škoda, že prakticky od samého začátku přesně víte, jakým směrem se bude děj ubírat a jak nakonec všechno skončí. Poté už se těšíte pouze na samotné vraždičky, které nejsou z nejdelikátnějších. Přesto film disponuje několika pěknými momenty. Jestli vás zajímá, zda se i v tomto filmu všichni chovají jako retardovaní kkti, nebo se tak chová pouze hlavní hrdina, který na to má právo, neboť má na retardaci papíry, tak vás musím zklamat, ale i tady se skutečně všichni chovají jako naprostí dementi. I tady člověk zahlédne několik nesmyslných řešení daných situací, které se rozhodně nedají připsat pouze strachu ze smrti. Milovníkům hororů nemám strach film doporučit. Těm se bude jistě líbit. Ostatní však touto cestou musím varovat. Kromě domácích kutilů, kteří se zde dovědí, co všechno lze motorovou pilou řezat a jak je to snadné, si mnoho diváků nové poznatky, ba ani kdovíjaký divácký zážitek neodnese. 3* ()

Socrates

Ničím nevymykající se od souvisejících filmů, prostě průměrnej texaskej masakr. Původní klasika zatím stále vede. ()

AppleCore odpad!

Spoiler: Fuck logic! Naberu týpka, kterýho vůbec neznám. Přijedu domu a nechám ho tam samotnýho. Po příjezdu z nákupu na počest toho, že celej barák vykrad uspořádám párty. Když večírek skončí, dívám se jak moji celoživotní přátelé brutálně umírají. Při útěku lezu do schodů po čtyřech, protože doufám, že tak budu rychlejší. Při útěku ve venkovním prostoru pak ze schodů rovnou válím sudy. Při přeskoku asi dvacet centimetrů vysokýho plotu zakopnu, jelikož jsem v tom nikdy nebyl zrovna zdatnej. Když mi pak pan šerif zcela nechtěně zanechá bednu s důkazy před nosem, zjistím šokující objev, že jsem příbuznej toho magora. Proto ho pak, když mu hrozí jistá smrt, zachráním, protože je mi jedno, že moji přátelé brutálně zemřeli jeho rukou, je to přece můj bratranec. A vůbec mi neni divný, že ho šerif nechce zatknout. Kurva! A to 3D je v názvu proč, když tam stejně tři dé efekt je jeden a ještě k tomu pěkně trapnej? Posledních pár otázek na závěr: Proč se tohle vůbec točí? Proč se to bere vážně? Proč tomu někdo dá pět hvězd? Proč to neni jako komedie myšlený? Bývá v zavřených rakvích uprostřed noci světlo? ()

MikeCool

Ono to zas až tak strašné nebylo, ale bohužel logika celého filmu a inteligence určitých postav film poněkud kazí. Lekací scény byli velmi účinné, vyděsili mě tak až jsem se málem zpotil. Pochválit by jsem mohl třeba i kvalitní gore scény, které byli dosti nechutné, ale i zde se vytratil takový ten nechutný pocit slabosti od žaludku, T.M.M.P.: Počátek byl po téhle stránce daleko lepší. Klasika zůstane klasikou a přidělávání nových prequelů bude mít na celou sérií Texaských masakrů spíše jen negativní dopad. Tohle už je film stvořený vyloženě jen pro zisk, bohužel. ()

Kothy

Celé to bylo dost trapné a předvídatelné. Bohužel tenhle díl nic nového nepřinesl... Thomas je zas vykosí. ()

Campbell

Tak a pro mě Texaský masakr skončil. Neříkám že to bylo špatné ale už to nemá grády a navíc Leatherface vypadá strašně komicky a hlavně nestrašidelně. Nápad byl rozhodně zajímavý a já se těšil že uvidím prakticky hned to co se dělo po prvním originálním dílu. Byl to zajímavej námět, ale bohužel naprosto pohřbený režisérovou sterilitou. Ascénář i když byl zajímavý tak měl tolik děr a nedodělků že se mi chtělo brečet(a při tom nad takovýma věcma většinou mávnu rukou). Další velkou nevýhodou je to že film postrádá základní ingredience téhle série. A to krve je žalostně málo, atmosféra neexistuje a syrovost je naprosto na ústupu. Takže nám zbylo jen průměrné vraždění a slabý podprůměr týhle pily.Třetí hvězdu dávám za cameo Hansena. ()

PetrPan

Další pokračování skopičin naše známého retarda Leatherface tentokrát skočí v čase a našemu obtloustlému maskovanému klukovi přibylo pár šedivých vlasů, rozrostla se sbírka motorových pil, ale jinak se vůbec nezměnil. Jeho family mu až na jedinou sestřenku vyvraždili o něco méně retardovaní spoluobčané a tak je to tentokrát jen na něm jak si poradí s další partičkou přiblblých teenagerů (díkybohu za nezbytné kozy !) a vykoná pomstu na vrazích svých příbuzných. A vzhledem k tomu, že jsem člověk co si pouští třeba do zblbnutí oblíbený song, tak se mi texaský masakr na stále stejný způsob nemohl nelíbit. ()

Pedestrian

Tady musel někdo řádit motorovkou ve střižně, protože není možné, že tu místama chybí celé scény. Ale jinak je to celkem neškodné a v závěru i takové smutné. Inteligenčně sice na 0, ale jak by řekl náš kamarád Ondřej: "dá se to". P.S.: počkejte si na potitulkovou scénu. 2,5* ()

Joker Punx

A máme tady další film s Koženou tváří - Texaský masakr motorovou pilou 3D - Tento film je volným pokračováním Texaského masakru z roku 1974. Hned na začátku filmu v titulcích jsou ukázky z prvního dílu. A příběh začíná tam kde skončila jednička. Místo zesnulého herce Jima Siedowa, si tuhle roli na začátku filmu zahrál Bill Moseley, který hrál v druhém dílu Texaského masakru z roku 1986 - V roli pošuka Chop-Topa. Malou roličku na začátku si tady opět zopakoval herec John Dugan v roli kanibalskýho dědečka. Hrál tu i samotný Gunnar Hansen, představitel první Kožené tváře - Na začátku filmu je také v domě šílené rodinky, s kšiltovkou a plnovousem - V titulcích je uvedený jako Boss Sawyer. Musím ale říct že ten začátek mě moc nesedl, nemá to moc logiku, v domě kanibalů na začátku filmu je víc postav, což v prvním dílu vůbec nebylo. Hlavní postava filmu Heather Miller kterou zahrála Alexandra Daddario je slaďoučká a svojí roli zahrála dobře. Dan Yeager v roli zabijáka s motorovou pilou byl další dobrý představitel téhle hororové postavy. Scott Eastwood (Syn Clinta) v roli fízla Carla byla pěkná svině :D Na konci filmu mě taky mile překvapila herečka z prvního dílu Marilyn Burns - V prvním dílu hrála hlavní postavu, hipísačku Sally. Atmosféra ve filmu je dobrá, gore efekty jsou výborně udělaný, krvák jak má v téhle sérii bejt. Konec se mi hodně líbil. Chápu že tenhle díl spoustu lidí zklamal, ale mě se to prostě líbilo, já tuhle sérii miluju. Pro mě stokrát lepší než ta sračkoidní čtyřka z roku 1994 - To je jasný! ;) Režisér John Luessenhop natočil další vynikající díl téhle série. ()

Arsenal83

Aj producent povedal Daddario, že film má byť hlúpy a tak má všetko hlúpo odriekať tak, ako to je napísané (a ona je v tom dobrá!), takže nelogické bludy sa tu musia ospravedlniť, lebo inak je to pomerne surový a krvavý film, veď na ničom inom bazírovať ani nemôže. A preto je to zároveň aj také náučné okienko, v ktorom sa dozvieme, že prstíky neodsekáva len japonská yakuza, ale že tieto chirurgicky presné amputácie sa dajú zohnať za babku v starých amerických domoch na vidieku. Dozvieme sa tiež, že aj ten Jánošikov hák má širšie uplatnenie a krásne sa ve vynímať ako doplnok k chrbtici. No čo, hlúpe, absolútne neherecké, ale to sa nikdy od takej Daddario ani neočakávalo, ale bavilo a dalo sa to pozerať. Navyše boli tam aj prvky, ktoré si správny progresívec všimne a rozklepe sa mu srdiečko. Napríklad keď Saša Daddarovic vtrhne do stodoly dodávkou, tak v tom nebezpečenstve okamžite sedadlo vodiča uvoľnila černošskému kamarátovi, nech ich on konečne zachráni, ale nakoniec nedokázal pomaly naštartovať auto. Celé ma to však veľmi dojalo. Veď ako dlho ich ľudia museli sedieť povinne vzadu!  ()

Claw

Jedna fajn naháněčka, moc fajn kozy Alexandry Daddario a neúnosná hromada scénáristického odpadu a retardace. Má to spád a chvílemi i atmosféru, ale ve srovnání s geniálním originálem a s povedenými remaky (z roku 2003 a 2006) se to nechytá ani jako záměrně přiblblý fanmade product pro dnešní mládež (jo, kéž by záměrně). Chci depresivní a minimalistické pokračování, které vtáhne kladné postavy do nepolevujícího víru odporné atmosféry morální i fyzické dekadence, ne tenhle umírněný blábol... /20%/ ()

klerik

Prekvapivo znesiteľné. Herečky sú pekné a "urastené" a príbeh sa sympaticky snaží o trochu iný pohľad na známy príbeh. Úvodné titulky rekapitulujúce Hooperv originál sú vyslovene skvelé. Horor má atmosféru a pomerne rýchlo odsýpa, len škoda že sa občas snaží hrať na napätie (tupý policajt stopujúci krvavú stopu) či na gore (v dnešnej dobe pri pílení tela očakávate, že vylezie nejaké to črevo), čo sa moc nepodarilo. Je to škoda, pretože všetky chyby v tomto filme sú (boli) ľahko odstrániteľné (zbytočné situovanie do času Halloweenu). Vzhľadom na existenciu TCM: NEXT GENERATION a TCM: THE BEGINNING mi táto Píla prišla príjemne priemerná. Scéna po záverečných titulkoch zanechá sympatický pocit... ()

SeBig

Na úrovni předchozích dílů (2003,2006). Nějaké dobré krvavé scény tam jsou, ale příběh trochu pokulhavá a to hlavně ke konci, kde už mě i některý věci štvali. ()

korbitch22

Zklamání jako prase, co votom, že příběh je vyretardovanější než sám Leatherface, ale navíc je to podělaná nuda, s minimem mrtvol, nulovou atmosférou, jednou lekačkou, trošku slušného gore a i ty kozičky zůstanou celou dobu jenom v podprdě.S tim se Loosernhope jdi pěkně vysrat na jatka.Kdyby Alexandra Daddario viděla někdy původní film, těžce pochybuju, že by takovou roli přijala, i Nispelova verze je o proti tomuhle vlastně atmosferická vybíjená.Všichni nadáváte na zvraty a celkovou pointu, no je vidět, že ste si jaksi v těch vašich mozečkách neuvědomili jisté charaktery postav v ději, které dovolují s čistým svědomím udělat Luessenhopovi přesně to, co udělal, to je jeho ospravedlnění a to je to nejmenší, s čím mám problém.Problém je v tom, co sem zmínil na začátku, navíc postavy se chovají typicky imbecilně, kdybych viděl Alexandru zakopnout ještě vo jeden krtinec, dojel bych do Texasu a motorovkou ji naporcoval sám.Snad jediné plus je výtečný začátek vybití tý vidlácký Kelly Family, návaznost na původní díl a hudební motiv.Potěšili asi tři záběry s motorovkou a finální výkuch, jinak je to obrovsky zabitej potenciál, scénář měl vypadat úplně jinak, víc akce, víc napětí a samozřejmě méně debilních scén a zhovadilého chování postav, kterým prostě opět přejete jedině nemilosrdné vybití.Snad jen Počátek mě zklamal trošku víc a já si čím dááál více začínám vážit Nispelovi verze z roku 2003, u které jsem se jako puberťák v kině skoro pozvracel.....jak se mi to líbilo/nelíbilo.Tohle je mizerný, 45%. ()