Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Campbell

Takže na začátek říkám na rovinu, čekal jsem to strašidelnější. Je tu jen jedna strašidelná scéna která mě vyděsila. Nicméně je to parádní horor který má atmosféru a dokazuje to že Derrickson je hodně kvalitní filmař. Sice to nedosahuje kvalit V moci ďábla, ale i tak si myslím že tenhle režisér udělá něco velkého. U mě Derrickson vyhrává oproti Wanovy a jeho průměrnýmu Insidiousu. ()

sarkas21

"Sinister" je další kousek z horrorového subžánru strašidelný dům/přízraky/duchové. I když je v této kategorii v poslední době docela velká konkurence, Sinister se mezi nimi určitě neztratí. Důvody? Ethan Hawke v hlavní roli, bezvýchodnost osudu "prokletých", dusná a opravdu strašidelná atmosféra.. Jsou-li tyto typy filmů Vaším šálkem čaje, tento Vám rozhodně přijde k chuti. ()

predators

Nechci být sprostý, ale co to do prdele bylo?! Po dlouhé době jsem se bál a to je dobře! Samozřejmě dost dělají zvuky, kterými si zde autoři dost pomáhají, ale co, bylo to účelné? Bylo! Sice jsem to tušil od začátku, v čem vše vězí...spoiler (všude na obrázcích je mimo brášků a sestřiček tatínek a maminka, takže to asi psalo jedno z dětí... konec spoileru :-) 80% ()

Slartibarkfast

Celkem slušný horor, kde se neklade důraz na množství krve, ve kterém se utopí ta úplně poslední oběť. Autor však mohl klást větší důraz na zkoumání, vyšetřování, lepší detaily a nejen na ožralého týpka, který věčně lozí po baráku s baterkou a poslouchá vrzání podlahy. Originality tenhle film mnoho nepobral a konec taky nebyl nijak zvlášť překvapivý. Od poloviny filmu jsem už tak trochu doufal, aby se vše rychle ukončilo a já už se mohl věnovat něčemu jinému. Docela jsem se i nudil. Solidní, ale nikoli brilantní. Dobré, ale nikoli vynikající. Zas jeden odškrtnutý film, který už si asi nikdy znovu nepustím. 60% ()

cukorek

Keďže nie som odborník na hororové menu, dovolím si povedať len toľko, že pôsobenie na psychiku človeka vyznelo ozaj devastujúco, dokonca ľudí so slabším srdcom by to možno dokázalo aj položiť. Šťavnaté kúsky tvoriace zimomriavky vystupovali dosť krátko na to aby som aj ja po dopozeraní dal tomu filmu plné hodnotenie. Ďalšou zo slabších čŕt bol aj príliš začiernený obraz, keď veľa krát nebolo poriadne nič vidieť a aj dosť preferovaná forma deja keď paranormálne bytosti strašili v pivnici, alebo v podkroví, tu by som prijal viac kreativity, odkúsnuť viac z jablka ako je štandard. U mňa celkový dojem je 60%. Ešte použijem vetu môjho filmového kamoša goga76 - kto pôjde teraz do pivnice po zemiaky? ()

PetrPan

Zlé, atmosferické, Hawke taky dobrý, ale nemůžu si pomoct, já se mezi těmi hutnějšími okamžiky prostě drobně nudil... ()

Ratemus

Že se normálně u hororů nebojím, tak tady jsem udělal výjimku. Opravdu vydařenej horor nahánějící husí kůži. Je fajn, že film není založenej na lekačkách i když jich tam pár také je. Autoři si opravdu se scénářem pohráli, Ethan Hawke je výborný a jsem rád, že to skončilo tak, jak to skončilo. Pro milovníky hororů je to výbornej kus prostě. ()

silentname

Viete čo je najlepšie na hororových filmoch? Keď sa pri ich sledovaní skutočne bojíte a viete, že sú skutočne strašidelné a netvária sa, že sú strašidelné. Ethan Hawke je v tomto filme absolútne skvelý a absolútne ho cítim v každom jednom zábere. Najdesivejšie na tom asi je, že pri mnohých scénkach som presne vedel čo bude nasledovať, no napriek tomu som sa toho zľakol, lebo to čo sa udialo bolo skutočne desivé a fungovalo to. "Sinister" je skutočne veľmi dobre natočeným, príbehovo maximálne skvele zvládnutým filmom, ktorého záverečné rozuzlenie ma skutočne jemne prekvapilo, no bolo to veľmi dobré rozuzlenie a má zmysel a pointu. Atmosféra je vynikajúca a páči sa mi, že film je neustále veľmi temný, čo dodáva tomu všetkému oveľa oveľa strašidelnejší nádych. Videá sú rovnako skvelé plus niektoré efekty, ktoré do nich boli vložené sú skutočne fantastickou lahôdkou, čo len umocňuje chuť filmu. Myslím si, že žiadny hororový fanúšik by nemal vynechať tento film a dúfam len v jedno, že to nepokazia pokračovaním z tohto roku. Bol by som moc sklamaný. Hodnotenie: A ()

Pedestrian

Velká pecka. Staví to na lekačkách a ty fungujou naprosto luxusně. Navíc je to chytře napsané a s děsivou pointou. Zprvu se může zdát, že film bude stavět na reálné hrůze, ale opak je pravdou. S přehledem to nejlepší z letošního hororu. New York, USA ()

Arsenal83

Sinister je pomerne desivý horor. Dokonca desivejší, ako keď niekto povie človeku z Oľana: Budeš MINISTER. Z dnešného pohľadu už hodnotím slabšie ako Insidious, ale stále dostatočne kvalitná bubákovina, kde malo byť oveľa viac toho odporného Boogeyho a menej detí, tých sa nebál nikto. Ale kvalitné scénky to malo, najmä keď sa Boogie začne hýbať v počítačí a pod. ()

Bachy

Mile překvapen a je dost možné, že tak velké nadšení je vyvoláno právě tím překvapením, jelikož jsem žádnou bombu nečekal. Fakt, že jsem se bál bych nechal stranou, poněvadž ten nikdy jako žádné měřítko nefungoval. Nicméně, krom toho, že jsem se bál jsem se ani nenudil, což se může stát. Ačkoliv Sinister projede mnohá klišé a dokonce nezapomene i na mnou nenáviděnou scénu "copak to nakreslila vaše dcera", zážitkem stále je. Je tomu tak mimo jiné proto, že Ethan Hawke utáhne v klidu svou one man show. Důležitý dojem výjimečného u mne udělala hudba, respektive zvuky. Jakmile se ozvaly paskřeky a vržení s vrzáním, byl jsem polapen. Ačkoliv jsem se sem tam trochu vyděsil, že film jde do kopru, většinou jsem se děsil tam, kde jsem měl. Nevadí mi, že film nemá nějak demolující pointu a že sem tam zbytečně zabrousí do scén, které jsme viděli x-krát. Bavil jsem se královsky. ()

Claw

Extrémně nepříjemný, atmosférický až zlý horor... Atmosféra a námět si sice půjčuje trochu z "Paranormal Activity" (jedno který díl...) nebo "Insidious". Dějově se ale film ubírá dosti jiným směrem. Hned první záběr, který přijde na začátku filmu, a pak se často opakuje, diváka doslova šokuje a naprosto emocionálně rozervaného jej ponechá takto nemilosrdně po celou stopáž filmu, přitom často přidává na intenzitě, graduje další výjevy, hlavní hrdina objevuje v domě své rodiny stále šílenější 8mm filmové materiály, ale vůbec si s nimi neví rady... Vše se odehrává v přítmí, zvuk a obraz zastaralé promítačky dotvářejí již tak sklíčenou atmosféru, zvukové efekty tahají za divákovy nervy až k prasknutí, nade vším visí nemilosrdný otazník... Film nemá s divákem SEBEMENŠÍ SLITOVÁNÍ!!! Nenechá jej ani na minutu vydechnout a uvolnit se, tlak na diváka je obrovský. Dějově se sice nejedná, o kdo ví co, ale tenhle film je o atmosféře a o pocitu. A v tom opravdu kraluje. Chvílemi jsem byl opravdu na vážkách, jestli se mi to líbí nebo ne. Zvlášť když do hororového materiálu bývají umístěny děti. Jen pro silné povahy. /85% + FILM ROKU/ ()

Chrustyn

Po dlouhé době, překvapivě vydařený horor, sázející převážně na atmosféru, vycházející z jednoduchého principu, strachu z toho co nevidíme. Derrickson, nadále ukazuje, že je talent a jeho hra se zvuky a kamerou je prakticky dokonalá. Příběh s nalezením pásek ukazujících morbidní rodinné vraždy je v daném žánru slušnou změnou a i ty pobíhající mrtvé děti byly omezeny na minimum. Škoda nepříliš podařeného konce, -zvláště, když byl celý příběh vystavěn, tak dobře- který se snaží být překvapivým a šokujícím zvratem, ale působí spíše dojmem, uspěchaného završení. Přesto v rámci žánru silně nadprůměrné a v mnoha ohledech skutečně děsivé. ()

SeBig

Horor v pravým slova smyslu! Strašidelný, napínavý, herci (hlavně Hawke) parádní výkony, strašák se taky povedl. Jediná výtka je, že ten příběh mohli více rozpitvat. ()

korbitch22

Velká očekávání a velké zklamání.Sinister jsem objevil před 2 měsícema a to ještě tenkrát ani neměl být v kinech a už podle traileru jsem byl nadrbanej jak pedofil na autobus školáčků.Jakou jsem měl radost když se rozhodlo, že Sinister pude do kin, tuhle radost rychle zazdil fakt, že ho nedávájí v Pardubicích, ale až v podstatně vzdálenějším Hradci Králové.Ono dostat se z prdelákova v určitou hodinu a dni není tak snadné, asi 3x výlet padnul z důvodů časových, pracovních, osobních.... když to na po čtvrté vyšlo, málem sme to napálili do jinýho auta a hned na to sejmuli málem srnku a po všech těhle strastech a očekáváních podle pubertálních honibrků rozdávajících 5* hodnocení dostanu tohle? Režisérsky, hudebně, herecky i atmosfericky parádně provedený scénáristický nudný kýč, který je o pár opravdu zdařilých lekačkách, hereckých kreacích a dobré hudby vedený k imbecilnímu konci který vám nechá trpkou pachuť.Řemeslně zvládnutá fraška, která nemá pořádné vedení příběhu, o Bughuulovi se dozvíte minimum, konfrontace s rodinou, potažmo s dětmi je nulová, Hawke jen chodí po baráčku kde na něj vobčas nějaká píča s bílím xichtem udělá bububu, žádná finální režba.Nedávná pecka The Possesion která má o 15% méně je v budování atmosféry a vůbec konfrontací s oním zlem dááleko zdařilejším kouskem.Po filmu jsem odešel zklamanej a navíc s minimálním pocitem strachu či úzkosti, zatímco s bratrem sme v kině u Kletby z Temnot srali strachy, tady celou dobu bratr mohutně zíval a já si sice užíval zdařilou atmosféru a opravdu se bavil, jenže když nic víc nepřicházelo a skončilo to jak to skončilo, uvědomil jsem si jak ubozí jsou opět někteří diváci, který tenhle brak přehodnotili jak pražkou děvku ze Show Parku.Režisérsky zmáknutý nulový scénář...bravo pičo.60% Insidious stále nikým a ničím nepřekonán. EDIT: 5.10.2014. Po dvou letech opadlo zklamání, které mě v kině naštvalo do krajních mezí. Musím ocenit hlavně atmosféru, která prostě mrazivá je a skvělej příběh.Přesto, že zvedám o jednu * nahoru ale nemění fakt, že konec není dobrý a film zůstal velký kus pod očekáváním.70%. ()

Ghoulman

Vím, že tento film většina lidí obdivuje z hlediska hororových aspektů a ačkoliv uznávám, že například nalezené pásky se záznamem smrtí rodinných příslušníků jsou skutečně zneklidňující a působivé (i díky hodně nápadité hudbě), přesto mě v tomto ohledu mnohem víc dostalo třeba mistrovské dílo James Wana V Zajetí démonů, které má mnohem vypiplanější atmosféru a jako horor drží více pohromadě. Nicméně co mě opravdu zaujalo na Sinisterovi je jednak brilantní výkon Ethana Hawka, jehož spisovatel nořící se čím dál tím více do strachu, paranoie a zoufalství nemá jedinou chybičku a pak také práce tvůrců s linkou osobní a linkou „pracovní“. Ve většině hollywoodské produkce mají postavy v příběhu dvě linie – jedna se zaobírá soukromím postavy (rodinou, mileneckým vztahem, etc.) a druhá posláním této postavy (zachránit svět, pobít nepřátele, dosáhnout kariéry, etc.). Často se tyto linky protínají a mnohdy jdou proti sobě, takže se hrdina musí rozhodnout mezi svým posláním a soukromím životem. V Sinisterovi je též patrný neustálý tlak, který je vyvíjen na hlavní postavu, aby si vybrala mezi rodinou a svou spisovatelskou dráhou. Velmi černohumorný je pak moment, kdy (spoiler!) se hrdina na konci filmu rozhodne svoji práci zanechat, vzdát se kariéry spisovatele i rozluštění záhady a starat se výhradně o rodinu. A to vše jen proto, aby jej nakonec zabila jeho vlastní roztomiloučká dceruška... ()

mcb

Nejlepší hororový příspěvek v kinech zhruba za posledních pět let. Sinister však rozhodně není inovací ve scénáři - zde se opět dočkáme tradičního konceptu strašidelného domu, do kterého se přistěhuje nová rodinka a začnou se dít divné věci. Příběh, který ze začátku připomíná odlehčenou verzi Osvícení (ne nadarmo, když je ústřední postavou spisovatel, který chlastá) a zpochybňuje příčetnost hlavního hrdiny, se přehoupává do atmosferického hororu, který vybírá to nejlepší z instinktivních "lekacích" žánrovek a mrazivě autentického konceptu found-footage. Děj filmu sice ani na chvíli neopustí stěny jednoho domu, ale to mu nebrání v tom, aby dokázal okázale děsit diváka a vyvolávat v něm nepříjemné pocity. To je z velké části zásluhou perfektní práce se zvukovou stopou, kde se hudba a ruchy míchají do jedinečné skrumáže, při níž nejde jednoznačně určit, zda zdroj vychází z diegetického či nediegetického světa. Velký palec nahoru také za samotné zpracování osmičkových videí, které souhrou odpudivé obrazové složky a děsivé hudby pocukají nervy jako tento rok máloco. Ve změti všech hororových metafilmů (Vřískot 4, Chata v horách), remaků (Halloween, Pátek třináctého), podprůměrných žánrovek (Kletba z temnot) a rychlokvašek (Paranormal Activity 4) je Sinister vřelým připomenutím toho, že u hororů se ještě v dnešní době dá bát. A hodně. Kvůli tomu mu odpustíte i těch pár nevyhnutelných žánrových klišé a nelogičností. 8/10 ()

heyda

Nevím zda Sinister ocení běžný divák, avšak hororoví maniaci musí být spokojení. Jedná se totiž o klasickou duchařinu ve stylu Kruhu, avšak ještě víc kriminální. Technicky je to naprosto brilantní, výběr herců skvělý, hudba ve stylu vrzání, škrábání, velmi nepříjemná, ale účinná a hlavně srozumitelný příběh, ve kterém se stěží dají najít nějaké mezery. Jediné, co bych vytknul, je závěr, který byl hodně urychlený, bez vygradování a hudba mohla být na konci taky lepší (efektnější). Takže, když to shrnu celkově, tak se jedná určitě o nejlepší duchařinu roku 2012, nicméně závěr mohl být drtivější a nakonec rozhodl o tom, že to za 5 hvězd nebude. ()

rollman1

Konečně jsem se na to vrhnul a musím říct, že jsem zklamaný. Ne z filmu určitě ne, ale z toho, že jsem neměl možnost to vidět v kině. Už u PC to byl zážitek a na plátně by to musely bejt hororové orgie. Teď k filmu. Co film hodně posouvá k dokonalému požitku je hudba, ta je zde použita výborně a i ten největší bijec se při mrazivé scéně, kde hudba graduje může posrat. Ne že by tam nebyly lekačky, párkrát jsem se i lekl, ale tady jde o atmošku a když jí smícháte s dokonalou hudbou a skvělým příběhěm, vznikne vám jedna z nejlepších duchařin za tento rok. 98% ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení