Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Ouwen

Je tu spoustu "bubu" scén, při kterých jsem se nemálo bál. Dál dialogy, působí vtipně. Vezměte si třeba, že koukáte na film jste posraný až za uši, no nastane den a vtipný dialog, který vám osvěží sledování filmu a připravil vás k ještě děsivější noci. Ethan hraje opravdu skvěle. Bohužel, mám spoustu nezodpovězených otázek a to rád nemám + velké mínus je konec, který jsem moc nepochopil a už se z toho stala přeplácanost. Jinak ale, během filmu jsem se otáčel za sebe a díval se kolem bytu, jestli mne něco nenavštívilo. :-)) Dávám 7/10 ()

Dale

Celkom v pohode hororík so solídnou atmosférou (dokonca to so mnou raz takmer myklo), no škoda toho predvídateľného konca, ktorý bol jasný už v polke filmu. Dnes už ale máloktorý horor dokáže prekvapiť. ()

Lyli

Slyšela jsem spoustu vyprávění o tom, jak je tento film děsivý. Báli se i lidé, kteří jinak horor dávají bez problémů. Zařekla jsem se, že se nepodívám. No, jenže člověk míní a věci se mění. Podívala jsem se a… NIC. Vůbec nic. Hlavní hrdina je opilý pračur, který si ZABOHASVATÝHO nerozsvítí a lítá po domě s pálkou. Jeho rodina má natolik tvrdý spánek, že ji nevzbudí ani ten největší rachot. Vrcholem je potom synek spící a řvoucí na různých místech domu a zahrady. Není se čemu divit, že nejmladší ratolesti prostě dojde trpělivost. ()

JohnCZ

Po dlouhé době OPRAVDU děsivý horor stavící na atmosféře a strachu navozeného jednak z neznáma a jednak z naprostých psycho zvuků a psycho "hudby". Viděl jsem dost hororů a málokterý dokáže navodit tak nervydrásající pocit, jako právě Sinister. Jediné, co mě v závěru mrzelo, byl fakt, že se nejedná o hororové krimi, ale o boj s nadpřirozenem, ačkoli to tak ze začátku nevypadalo. ()

Seabeast

Spíš než na prvoplánovou děsivost mi příšlo, že Sinister sází více na psychiku drásající atmosféru. Jedinně ta je základním kamenem celého příběhu. A to už hned od první scény s promítajícím se filmem na kterém vidíte, jak celá rodina visí na stromě. Ellison, jako známý spisovatel, se kvůli práci na nové knize odstěhuje se svojí famílií přímo do domu, ve kterém se právě tato strašlivá událost odehrála. Objevuje postupně další spojitosti ve více podivných vraždách a korunu tomu nasadí nalezené filmové pásky, které každou tuto mordovačku zaznamenaly. S prácí na knize je tak více oním místem sžírán a postupně děsivá pravda vyplouvá na povrch. Pro mě hororový zážitek velmi slušný s opravdu.....ani radši nebudu říkat jakým koncem, abych případného zájemce o sjuknutí na nic nepřipravil. \m/ ()

corpsy

Americký horor na ázijský spôsob. Rozprávaný pomaly a postupne sa dostávajúci k ´´šokujúcej´´ pointe. Avšak málo efektný a efektívny. Mnoho nudných momentov, málo výdatne hororových scén. Veľké sklamanie oproti mojim očakávaniam. Škoda, čakal som po dlhej dobe na ďalší podarený strašidelný hit. ()

Skrk

Sinister má styl, říz, atmosféru a skvělou pointu. Ačkoliv se zde příliš lekaček nevyskytne (sekačka na trávu fungovala ale výborně!), atmosféra je právě to, čím Sinister od aktuálních hororů vyčnívá (nezmiňuju Insidious) a funguje. Nejenom, že se dala krájet, ale přinutila mne si napětím opět okousat nehty. Najde se tu bohužel pár scén, které mne odrazují od maximálního hodnocení, ale i tak jsem spokojen. P.S. - Jo a nenudilo to, jak některé hatery, protože to snad ani nešlo. ()

Expendable

Jak už tady psal borec pode mnou, film, co je tvořen záběry na starodávnou kameru a skřípáním dřeva není až tak můj cup of tea. Lekl jsem se jen toho škorpiona a pak když se za ním objevilo to namalovaný dítě. Jinak film má dobrou atmosféru, sehráno je to dobře, postavy hrají jak mají, ale je to prostě bez jakéhokoliv nádechu tajemna. Já si horor představuju jinak a máloco mě dneska ohromí. ()

villon17

Na poslední chvíli jsem stihla promítání v kině, takže o to to byl silnější zážitek. Celou dobu mě mrazilo v zádech, konec mě velmi mile překvapil, atmosféra by se dala krájet, nemluvě o tom, že kinem občas profouknul studenej větřík a já se málem pos*ala. Ne často se mi v noci zdá o zkouknutym hororu a tomuhle se to povedlo. Jediný, co mě mrzí, je, že podle mě nebyla dostatečně věnovaná pozornost tomu synovi. S těma svejma nočníma běsama měl našlápnuto na skvělej výkon a jeho potenciál nebyl využitej. Jinak každá postava překvapila (plus mínus), občas hluchý místa, ale co, na horor to bylo víc než slušný! ()

Ajinka126

Co od hororu očekávám, když si ho pustím? Že se budu bát, anebo se budu cítit aspoň napnutá, jak to dopadne. Ale já jsem se tady bála jako malé dítě!! Naprosto jsem tomu filmu podlehla a bála jsem se pak jít na záchod (taky jsem se na to musela dívat těsně před půlnocí, že.. já hrdinka). Navíc já, jako ortodoxně vychovávaný a na přírodních zákonitostech stavící člověk, mám tak otevřenou mysl, že jsem takovému druhu nadpřirozena i uvěřila. No a pak aby člověk nedal plný počet, když si s ním ta filmová hra mává jak chce! :)) ()

liquido26

Jednoznačně nejlepší horor, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl a mezi současnými horory špička. Musím říct, že jsem to sledoval ve dne s roztaženými závěsy, ale i tak jsem měl u toho hodně nepříjemné pocity. Atmosféra byla skvěle vybudovaná, záhada až skoro do konce hodně napínavá a pan Bubák je opravdu hodně luxusní záporák :-) ()

Ten Druhy

Spočiatku Sinister pôsobí hororovo, lebo využíva tradičnú schému "haunted house", ktorú poznáme napr. z filmu Insidious. Rodina sa presťahuje do domu s vražednou minulosťou. Predovšetkým je to však kriminálka, ktorá vychádza z pátrania na vlastnú päsť. Otec rodiny (E. Hawke) nájde 8 mm film, domáce video s brutálnou scénou popravy obesením, ktoré si dokola púšťa. Snaží sa zistiť o koho ide a prečo sa to stalo. Takže, keď práve nepozerá, surfuje na internete, alebo skypuje s expertom na okultizmus a démonológiu. Až 70. minúte tohto vyše poldruhahodinového filmu začínajú vážnejšie útoky "bytostí". Priznám sa, že to bola najmä zvedavosť, ktorá udržiavala moju pozornosť až do konca. Aj príbeh je v podstate atraktívny a ponad ním sa klenie stiesňujúca atmosféra, ale strach mi naháňali prevažne zvukové vnemy. Keď divák zabudne na to, čo doteraz videl, môže sa vcelku dobre zabaviť. Sinister by si mal radšej pozrieť sám, nevyhľadávať pri jeho sledovaní spoločnosť, najlepšie v úplnom tichu v noci, aby zážitok z filmu zosilnel. ()

salisbury

Zlověstný je to správné slovo, které nás provází příběhem plným tajemné zrůdnosti. Byl jsem přikován v pohodlném křesle i sledoval s napětím postupně se rozuzlující tajemství. Psychadelické zvuky vytvářely prostor pro srdcervoucí děsivost i tlakovaly atmosféru do maxima. Ethan Hawke byl velmi přesvědčivým svědkem děsu, který si vyštěrkovává pěšinku utrpením, což vůbec neplatí o filmovém opusu, který si naopak vydláždil cestu na hororové výsluní. ()

Marsik

Premiere Cinemas - Když nepočítám sérii Paranormal Activity, tak toto byl snad první horor, který jsem si dopřál v kině. Moc jsem se na Sinister těšil a vkládal do něj velké naděje. Film měl hodně dobře našlápnuto, zajímavý námět, povedená strašidelná atmosféra a kvalitní lekačky. Horor se bohužel nevyvaroval některých nepochopitelných scén a závěrečné finále můj dojem poměrně dost zhatilo. S těmi dětmi mi to prostě nesedělo a být jiného konce, šel bych tak o 10% výše. Ale i tak jsem byl v celku spokojen a Sinister řadím do kategorie těch kvalitních hororů. 75% ()

ConanVJ

Příběh je o autorovi detektivních románů, Ellisonovi , který píšesvé knihy výhradně z domů, kde byly vraždy provedené. Dlouho nevydal knihu, která by byla kdoví jak kvalitní a tak se rozhodne přestěhovat do domu, na jehož zahradě byla oběšena celá rodina. Své manželce ani dětem o tom samozřejmě nic neřekne. Na půdě domu nalezne krabici s promítačkou a záhadnými 8mm filmy, na níchž jsou zaznamenány vraždy celých rodin v různých letech. Ellison se rozhodne přijít záhadným vraždám na kloub, ale zjistí při tom děsiví tajemství...... Tento horor se zpočátku jen pomalu táhne, ale jakmile Ellison začne pátrat, rozjede se tísnivá atmosféra, která dodává filmu šťávu. Je zde spousta lekaček a občas mi z filmu pěkně zamrazilo. Dlouho jsem neviděl takhle povedenou duchařinu. Konec filmu je opravdu luxusní. Za mě 90% :) ()

PauloZ

Výborný horor, od Insidious rozhodně to nejlepší, co jsme zatím viděl. Duchařina plní své poslání. Výborně napsaný záhadný scénář, kde napětí opravdu funguje a graduje na 100% a atmosféra v některých místech zadržuje dech. Třikrát mě opravdu silně zamrazilo a až do samotného konce jsem chtěl dát 5*, protože když se na film skutečně soustředíte, tak vás nenechá tu noc spát. Derrickson trefil do černého a naservíroval nám nejpoctivější žánrovku roku 2012. Hawke je bravůra a Youngův OST je vyloženě pecka, která umacňuje pocity o další level. Nedám ovšem plný počet kvůli závěru. Ten je sice na úrovni, ale já jsem po tak skvěle stavěném ději čekal na skutečné řešení, které teprve mohlo Sinister posunout na odlišnou hororovou laťku! ()

F.man

Kdyby horory bývaly alespoň z poloviny tak dobré začnu je mít asi i rád. Skvělá atmosféra, sympatický bubák a příjemný konec. Palec hore. Don't worry Daddy... I'll make you famous again. ()

SlecnaSmilly

Fůů, jak si prohlížím svá hodnocení, tak už jsem v životě viděla asi tři horory a u všech jsem se neskutečně bála, což není nic divného, anžto mě smrtelně vyděsí i to, když omylem použiju denní krém místo nočního, nicméně u Sinisteru jsem se fakt málem posrala strachy. Snad POMO a malé děti omluví tento fujky fujky výraz, ale slušně opsat to opravdu nejde. Situace se stala vážnou v půli filmu, kdy mi ze stěny samovolně spadl obrázek Panenky Marie, který jsem tam sama minulý týden připevnila za pomocí lehce použité žvýkačky. Když mi na podobném principu drží křišťálový lustr, tak nechápu, proč by to neměl vydržet jeden drobnější triptych, že?! Takže je to pravda, duchové existují, atmosféra houstne a já si s Foxem Mulderem opakuji, že pravda je tam někde venku… ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení