Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (Cinemart)

Rychleji

Přečetl jsem si zde pár recenzí ale stejně si nejsem jist, jestli ti, co hlasovali pro 2* a méně (popřípadě i 3) nepochopili film, hry a nebo obojí. Pokud se vám nelíbí příběh her (nebo pokud ho snad vůbec neznáte), neměli by jste asi chodit na film udělaný podle dané hry. Mně třeba scénář vůbec špatný nepřišel. Možná trochu nerozvinutý tak, aby film dával smysl sám o sobě (jsme přeci jen postaveni před spoustu "nadpřirozených" záležitostí jako vyspělá civilizace a jejich artefakty stejně jako před přístrojem co vážně namáhá celý mozek jedince a to vše jen v 115 minutách.. každé jedné hře věnujete mnohem více času pokud vás zajímá co se vlastně děje). Ale to je stejné i u WarCraftu.. Přijde mi že už je to spíš o nezájmu než o tom že by se jednalo v nějakém směru o špatný film. Mimochodem, ty obušky... Pominu fakt, že ve hře měly stráže také právě obušky a přidám jen dvě věci na zamyšlenou. Dají se využít genetické vzpomínky z mrtvého mozku? A vyplatí se riskovat to, že nějaký vysoce trénovaný asasín obere stráž o střelnou zbraň? Tady bych spíš jako blbost viděl to, že má Abstergo po celém zařízení rozmístěné naprosto funkční zbraně Asasínů.. No nic, uvidíme co z toho nakonec bude když ten výdělek není až takový a recenze také ne. Já se při odchodu z kina celkem těšil na případné pokračování (a jsem hodně zvědavý jak by se ubíralo vzhledem k tomu, že prostě nechtějí udělat film jen v přítomnosti..(mně by to nevadilo tho..)) ()

Ivuska71

Asasíni, templáři, inkvizice... a lidstvo je stále stejné. Jen s tou vůlí a svobodou jsme nějak nepokročili, tedy ne dost. ()

skrob

NENÍ to hra převedená na plátno, takže pokud od toho čekáte akční hopsačku/mlátičku/hektolitry krve nechoďte na to. Nicméně je to zajímavě natočená sci-fi, která pokud vás osloví svojí atmosférou - především částí ze "současnosti", protože těch je filmu většina - bude se vám líbit. PS: absolutně nechápu lidi co tady nadávají na "slabý příběh" s hodnocením 1-2 hvězdy, ale Rogue One dali 4-5 hvězd. :)) PS2: doporučuju kina bez Dolby Atmos (s nepřepáleným zvukem), protože jediiné co mi opravdu vadilo, je že na několika místech v první polovině filmu je hudba opravdu hukot. ()

OndrejKas99

Hry jsem s výjimkou malé ukázky prvního dílu nehrál a tak je možná chyba i na mé straně. Přesto si ale dovolím říci, že film, který vychází z hry by měl i nehráče zasvětit do světa, aby se nestalo to co mne... Jediné co jsem z filmu pochytil bylo to, že vcelku zajímavá žena sháněla jablko, ze kterého vyšla první lidská neposlušnost či co. Bohužel, to je vše, co si ze snímku pamatuji. Jména ani místa už si nevybavím s výjimkou létajícího ptáka, který se na obrazovce objevil snad nejvíckrát ze všech. Ze stránky dějové mne film příliš nezaujal. Dalo se poměrně snadno předvídat co se stane. Také mne zklamalo, že "historická" část by se po poskládání do krátkého filmu vešla do půl hodiny a to mi zkrátka nestačilo. Na druhou stranu musím ocenit skvělé efekty a nesentimentálnost filmu. Hluchých míst tam také příliš nebylo. Film docela uteče, ovšem na konci zjistíte, že ani už nevíte, o co tam šlo. ()

kodwin

Vizuálně povedené, Fassbender v roli seděl (opravdu to není Steve Jobs) a scénář byl sice divně propletený, ale ne vyloženě špatný. Celkově se na to dalo dívat, ale cosi tomu chybělo. ()

doogiemus

Aj keď medzi moje top uvoľňovacie procedúry patrí gaming (obzvlášť RPG), k tejto až kultickej hre som sa nikdy nedostal. Asi preto, že som to ani nechcel, nakoľko ma v podvedomí stále čosi odrádzalo. Ale tak kukol som si film. A na základe neho viem, že tú hru si nikdy nezapnem. Aj keď vizuál bol pekný, príbeh ma nechytil, a ako veriaceho človeka aj trochen dotkol (nie veci o cirkvi, ale o Bohu a tak podobne) a hlúpostí tam bolo toľko, že som ľutoval, že som si do kina nezobral lopatu na kydanie. Jasné, je to iba film, bla bla bla. Aj tak si myslím, že to riadne gumuje mozgy tým deckám, čo sedeli naokolo. Vyjadrím to slovami, ktoré som tu na csfd pri jednom filme videl: efektne natočený film o "výkale"....Asi tak. ()

Reall

Tento film jsem rozhodně nehodnotil jako normální filmař, ale jako fanoušek celý série. I když někteří "fanoušci" měli problémy s tím, jak moc je to odlišné od předlohy, že film nebyl, tak akční a neměl v sobě tolik rozsahu z minulosti.. blá blá blá. Já šel do kina pro nářez v podání světa Assassin's Creed a to jsem taky dostal! Při každým epičtějším záběru jsem měl husí kůži a tak to má být. Samozřejmě z jiného pohledu film nebyl dokonalý, ale mě je to u zadnice. Okay.. mohlo tam být o trochu víc akce v minulosti, ale byl to přeci jenom film od Ubisoftu a první "úvodní" díl. Rozhodně to mohlo být lepší, třeba příběh ve hře je mnohem lepší, můžete se do něj lépe vžít, bez tak don't care. Dostal jsem, co jsem od Ubisoftu čekal, takže plná palba pěti hvězd. ()

maximusBZ

Cakal som španielsko,dokonalu krajinu ,bitky v hradoch ...no dostal som miesung v ktorom som tazko hladal pribeh z hry .podla mna dost velky chaos aj ked sceny v ktorych sa prelinal boj assasina v reale a na stroj ima celkom bavili .zaver?tuctovka ktora asi nikomu neutkvie dlho v pamäti ()

TOPmoovie

boze to bola nuda. ok, par action scen, a zaujimava architektura, sceny. ale tupy namet, s jablkom a stupidne dialogy. americky prazdny film. ponuryyy ()

Almie

Ako adaptácia hernej série je Assassin's Creed úspechom, nakoľko dobre zachytil a rozvinul myšlienky o slobodnej vôli zo zdrojového materiálu. Známe motívy z hier ako skrytá čepeľ alebo tzv. "leap of faith" sú prítomné vo filme nie len ako bezdôvodné odkazy ktoré slúžia na potešenie fanúšikov ale sú zakomponované do príbehu a podporujú jeho myšlienku. Audiovizuálna stránka je na vysokej úrovni a prináša netradičný štýl farieb a osvetlenia, veľké množstvo dymu a atmosferickú hudbu ktorá perfektne pasuje k vizuálom, za čo môžeme ďakovať triu - režisér Justin Kurzel, kameraman Adam Arkapaw a skladateľ Jed Kurzel, ktorých štýl je známy tým čo videli film Macbeth (2015). Bohužial napriek týmto kvalitám sa na film ťažko pozerá, vďaka príšernému strihu. Zábery, hoci kvalitne nasnímané, su zostrihané chaoticky, bez ohľadu na tempo, plynulosť či prehľadnosť. Toto je obzvlášť do oči bijúce počas akčných scén, ktoré síce obsahujú ohromujúce akrobatické výkony, ktoré ale vďaka strihu vyšli čiastočne nazmar. Škoda. ()

severus

Zmatené a málo veselé. Nudné zpracování premisy, že vykopání muslimů z Granady za Isabely Kastilské byl málem konec lidstva, ()

WugWugs

Počítačová hra s najlepším hereckým obsadením, už len preto o dve triedy lepšia ako céčkové Warcraft hračkárstvo, ktoré sa spoliehalo na zelený vizuál a toporných pandrlákov. (Temná) Atmosféra, o ktorej si Dan Brown pachtiaci sa v podobnej tematike už roky, môže nechať len zdať. Škoda skratkovitého záveru, ako keby im došiel rozpočet a natočili už len pár nejasných vetných výmien a vtáčích záberov. 3.5 ()

RoyBatty444

Dobre natočené - -poväčšine a dobre zahrané - poväčšine. Nudná zápletka, ploché až neznáme postavy, vzdialenie od predlohy a nelogickosti (Animus ruka). Depresívne. Stále prestrihy medzi akciou v reále a v Anime ju doslova ničili. Pekné zábery na stredovek aj keď s všade prítomným ach tak temným a tajomným dymom. ()

intheend

Strašná slátanina. Absolutně nechápu co se hlavní postavě honilo hlavou, protože jeho chování nedávalo nejmenší smysl. Mnohem lepší by bylo, kdyby to udělali kompletně z minulosti. ()

Xyozux

Kdyby se tento film neztotožňoval s herní sérií, tak by to byl dost slušný kousek, ale bohužel tak tomu není. Ve filmu šlo především o současnost, nikoliv o život předka, člena řádu asasínů. Přihlouplé lovestory, které je už nejspíš podmínkou při točení filmů dávalo stejný smysl jako některá rozhodnutí hlavního hrdiny. Ale abych pouze nekritizoval, zmíním se i o věcech, co se mi na filmu dost líbily. Prostředí, zbraně, souboje a podobně byly podle mého názoru perfektní, už jen z toho jsem měl radost, ale jak jsem se filmem dostával dál, byl jsem dosti zmaten, ''je to ještě ten samý film?'' říkal jsem si když už tam přes 40 minut nebyli žádní asasíni. Celkově slušný kousek, kdyby neexistovala herní série, která byla předlohou pro film, tak to bylo mistrovské dílo, ale takhle je to akorát další spíše nepovedený film dle herní předlohy. 4/5 ()

Kamil111

Dal bych tři a půl, protože obsah trochu zavání a nezaslouží si více než dvě, ale zase ta forma... Za skvělý soundtrack krouhlím nahoru. ()

KraLuban

Jako fanoušek asasínské herní série se raduju, jak moc se tvůrcům povedlo přenést pohybovou zdatnost protagonistů do "reálného života" a období inkvizice do světa AC krásně zapadá jako další kamínek do mozaiky. Jako běžný divák hodnotím jako celkem chujovinu s mizerným závěrem. A nespraví to ani můj velký oblíbenec Fassbender a ani zde výborná (ač ji jinak fakt nemusím) Cotillardka. Očividně je záměrem tvůrců vytvořit pokračování a ždímat značku...no nevím. Jako úvodní díl série bych asi hodnotil výš. Takhle jako samostatný film lepší průměr. ()

Tomulka

Velmi povedené! Rozhodně jedno z nejlepších zpracování počítačové hry. Samostatně to možná působí jinak (myšleno, že někdo nezná hru) , ale já jsem do světa AC ponořen tak hluboko, že už to nedokážu oddělit. Velmi citlivě se provedli změny (oproti hře) a řekl bych, že Animus byl možná aji lepší než ve hře. Také doufám, že se nám rozběhl příběh, který tímto filmem nekončí. ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?