Wolf Creek 2

• Austrálie Wolf Creek 2 (více)

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

zberatel

Dvojka lepsia ako jednicka, palec hore ;) Uz druhy pripad a australcania nevedia chytit ducha.. Ale rozhodne sa do vnutrozemia australie a do wolf creek nikdy nepojdem pozriet :D ()

Alexandre

Tak to byla jízda! Velký krok vpřed oproti průměrnému prvnímu dílu. Lepšího záporáka si snad pro film podobného ražení ani nedokážu představit. Co se týká kladných postav, tak jsou velmi sympatické. Napětí se ke mně dostavilo sice jen v málo scénách, zato některé byly tak zvrácené, že se mi zvedal žaludek. A některé hlášky toho úchyláka ("lítající klokani") mě celkem pobavily. Pokud chcete být svědky nahánění po noční poušti, porcování mrtvol, bloudění po labyrintu plném mrtvol či sledování krvavé show, můžu druhý Wolf Creek vřele doporučit. ()

Argondia

O dost napínavější, nápaditější, detailnější a brutálnější než první díl. John Jaratt opět řádí jako xenofobní, sadistický magor a role mu dokonale sedla. Ryan Corr nezůstával pozadu a jako jedna z mála nevzdávajících se obětí mi uvízne v paměti. Čekala jsem, že pokračování už bude jen slabým odvarem, ale opak je pravdou. Dočkala jsem se více propracovaného děje, drsných psychologických her a nečekaného konce. Zrovna mi tu opět naskočila otravná, ozvučená reklama "Pozdravte Austrálii", tak se musím smát. Pokud někam budu cestovat, tak rozhodně nekempuju a nezastavuju. Spolu s filmy "Brazilský masakr" a "Ztracena v pustině" je to užitečné varování, co všechno by se mohlo stát. Na závěr bych ještě měla takovou skromnou poznámku, že nešlo o 3 kamarády, jak se píše v obsahu, ale Paul se zkrátka jen ocitl ve špatný čas na špatném místě. ()

bakeero

Oproti jedničce je dvojka někde úplně jinde. Režisér zřejmě vyzrál a v pokračování Wolf Creeku si vynalézavě pohrává s žánrem. Pro mě jeden z nejzábavnějších slasherů posledních let. Více na Filmfanatic.cz ()

Kingjiri

Oproti jedničce velkej posun, co se týče zábavnosti. Dvojka se už evidentně jenom velice volně inspiruje skutečnejma událostma, takže občas může být sympaticky přehnaná (porcování skopčáka nebo katakomby). Vidlák Mick Taylor je jakožto radikální australskej vlastenec se vzhledem Wolverina v důchodu pronášející jednu hlášku za druhou fajnová hororová postavička. Samozřejmě by se dalo lehko kritizovat náhody, s jakejma na sebe postavy narážej nebo různý nelogičnosti (Odkdy jezděj trucky s návěsem znatelně rychlejc než offroady?), ale v tomhle žánru holt musí být člověk benevolentní. Čtvrtá slabá hvězda za velkou porci nadhledu, znalostní kvíz a zábavu. ()

Acrobat odpad!

V seba parodujúce orgie sa mení austrálsky počin, ktorý nadchne snáď len človeka otupeného násilím a psychicky nevyrovnaným svedomím. Blud nad blud sa valí pri jednej scéne za druhou. Z hlavného antihrdinu je akýsi terminátor, z ktorého strach ide len zásluhou strachu tých druhých. Skutočná udalosť je len zhnitou čerešničkou na účelovo krvavom koláči, ktorý nechutil. Aby aj, pri tých účelovo násilných scénach by mal zasiahnuť cenzor, a potvrdiť, že režisér je vhodný tak do blázinca a nie za kameru. Wolf creek 2 je vlastne film o ničom a pre nikoho, kde je vlastne jedno ako kto a kde. Nesúvisí nič s ničím, ani presah do reálií. Ide len o to, vyvolať hnus. A to sa podarilo. (videné 30.05.2019, AMC archív) ()

dannyd14

Napínavejšia, akčnejšia, brutálnejšia naháňačka naprieč malebnou, prekrásnou austráliou. Mick Taylor v podaní Johnna Jarratta je netaktnejší, sarkastickejší, dej začína svižným tempom a my sme ním úplne pohltený. Nechýbajú ani niektoré epicko-komické scénky (zrážanie klokanov). Čo filmu nejde odpustiť je znova sa opakujúci scenár, ktorý sa dal už od začiatku predvídať a tiež niektoré postavy mohli dostať viac priestoru. Ale tiež treba rátať s tým, že každý film má svoje muchy a keď si hlavného záporáka zamilujete ako ja, nebudete mať s filmom sebaväčšie problémy. Zatiaľ horúci kandidát na horor tohto roka. ()

Alouette

Už podruhé jedeme na výlet mrknout na kráter v australské divočině, do místa zvaného Wolf Creek, kde si na nás počíhá samozvaný ochránce tamní panenské přírody a lovec všech neomalených turistů. Po skvělé jedničce, kde nám za pár šlupek Australané předvedli skvělý horůrek a ukázali že i z hovna lze uplácat čokoládu a za málo peněz dostat hodně muziky, přišla po letech nařachaná dvojka, která nám vylíčí další lov na turisty a spoustou krve, napětí a skvělým vyšinutým zabijákem, kterého jsem si mimochodem ve dvojce velice oblíbil, nám předhodí skvělou podívanou. Nelze jinak než doporučit. ()

windows

Kupodivu!!! Je to lepší než jednička, to ano. Dlouho (asi 5min), jsem váhal zda dát střed nebo nadprůměr. Ale na horor...dobrý. Docela dost dobrý! ()

ANTYCHRYST

Žádné zdržování jako v prvním dílu, tady se jde rovnou na věc a už po pár minutkách tu máme Australského Bushmana :) Tahle vidlácká postavička si to celej film náramně užívá a vše c omu přijde kolem kráteru pod ruku také pod jeho rukou také skončí. Klidně bych zvládnul dalších 20 turistů :) 80 % chudáčkové klokánci :) ()

Miagy

Vynikajúci horor, príjemné prekvapenie. Film odohrávajúci sa prevažne v austrálskej púšti dokonale spája dejovú líniu viacerých postáv. Film začína jednoducho, tradične, pokračuje však pomerne pomalým tempom. Čo sa na začiatku javí ako bežný jednoduchý horor sa v druhej polovici premení na psychický teror. PLUS: vynikajúce herecké výkony ( maximálne ma však štvalo prvé dievča, ktoré neustále pišťalo), skvelá atmosféra, psychologický nátlak, nešlo len o čistý krvák. MINUS: hlúpe správanie niektorých psotáv, hlavný záporák mierne "zveličený", keďže nepotrebuje pár dní spať. Takisto slabé miesta vidím v nelogicko msprávaní postáv a v tom, že v púšti za pomoci baterky nájde každého... Po odmyslení týchto neduhov sa film dostáva na výslnie... ()

darthhokro

Zatímco u prvního dílu jsem se celkem nudil, tohle je jinej nářez.. Daleko víc krve, usekanejch končetin, rozstřelenejch hlav a kurevsky dobrejch hlášek. Do pěti hvězdiček to kazí jen dlouhá stopáž. ()

Zombiepod

Tam, kde prvý diel končil ako tuctový nudný slasher, Wolf Creek 2 rovnako začína. S tým rozdielom, že je to viac brutálnejšie a divokejšie. Po nástupe nemeckých turistov sa však dej zvrtne na celkom nepredvídateľnú krvavú naháňačku, kde sa síce postavy stále chovajú nelogicky až hlúpo, no inovácie, ktoré McLean do filmu zamiešal, sú skvelé. Naháňačka s kamiónom, lietajúce kengury, historický kvíz, navyše Jaratt je v tomto prípade stelesnený diabol a svoju rolu si nesmierne vychutnal. Wolf Creek 2 je stále "len" prériovým slasherom, no je tak štýlovo nakrútený, miestami zaujímavý a výborne zahratý, že časom sa z neho možno stane i kultovka žánru. ()

chlebo

No nedať štyri hviezdy filmu s lietajúcimi klokanmi, dá sa to? Sloboda zvierat musela byť nadšená. Nejde však len o bohapustú vyvražďovačku bez hlbšej pointy, prehĺbil som si svoje biedne znalosti o Austrálii, keď už sa tam chystám na dovolenku, ten kvíz u Micka v pivnici sa mi dokonale rátal. Tak nejako by mal vyzerať správny lokálpatriot:D ()

mimozakon

Skvelý začiatok. Potom som si uvedomil, že asi pôjde o ďalšiu tuctovú vyvražďovačku. Tento charismatický Ozzie ale rozbehol takú akciu a napätie, že to až bolo parádne sledovať. ()

joelly01

Zajimave, tak toto nakonec s jednickou velmi uspesne drzi krok! Ba co vic, mozna je i o facku lepsi! Zrovna tenhle typ hororu me (kdyz je dobre natoceny) docela bavi a Wolfs Creek se mi trefil do vkusu i kvuli me milovane Australii. Ktera je asi zemi pomatenych uchylu. A kterou navstevovat je neradno. Nikdy v zivote. Ani na Australian Open. Tak. ()

Knor

Totální masakr, Postava Micka Taylora se tímto staví do zabijácké elity, hláškuje a masakruje oběti na tisíc způsobů neuvěřitelně stylovým způsobem. Dokonale krvavé, béčkové a zábavné. ()

Scraffy

Wolf Creek 2 prekonáva takmer vo všetkom svojho o osem rokov mladšieho predchodcu. Je vidno, že tu to už moc nebrali vážne a chceli sa tu proste vyriadiť. A dopadlo to dobre. Film bilancuje na hrane s komédiou, ale stále si dokáže udržať to svoje tajomno. Mick Taylor je veľmi dobrá postava, ktorá sa vždy objaví tam, kde by si ho zrovna nečakal. Najviac ma bavilo finále, ktoré malo solídne tempo a prekvapivo nadhľad. Byť tam ešte ženské ňadrá, tak to je dokonalý buranský film. Škoda. Ale aj tak som spokojný. ()