poster

Wolf Creek

 • Austrálie

  Wolf Creek

 • Slovensko

  Wolf Creek

 • Slovensko

  Vraždy vo Wolf Creek

 • Belgie

  Wolf Creek

Horor / Thriller

Austrálie, 2005, 99 min

Režie:

Greg McLean

Scénář:

Greg McLean

Kamera:

Will Gibson

Scénografie:

Robert Webb

Kostýmy:

Nicola Dunn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ****

  Ano, toto je mé australské léto. Austrálie... Zmizet tam na výletě není žádný problém. Je to rozlehlá a nádherná, divoká země, místy neosídlená...Vody většinou pomálu a jídla také. Havěti spousta.... Dotyčný prostě zmizí. Já už jen když jsem viděl jak partička si to maže opuštěnou route prastarým Fordem Granada někam k vedrem se vlnícímu obzoru, ihned mně napadlo co kdyby se tomu nezkušenému mládí, ten pekáč podělal.. Podle názvu jsem čekal, že tu budeme mít nějakou smečku divočejších psovitých zviřátek a nějaké ty teenagery, kteří jim budou sloužit jako pobíhající kořist. Leč spletl jsem se zcela (snad pod dojmem nedávno viděného filmu také australské provenience, kde výletníky papá big krokodýl). Kdepak, o zvířátkách Wolf Creek není. Film dobře šlape, nenudí a i když divák lecos očekává, nemá pocit zbytečně promarněného času. Jak jsem už psal jinde, Australáci jsou jiní. Pokud si oblíbíte nějakého hrdinu a on zrovna na sebe strhuje pozornost ve velké části filmu, neznamená to, že se nutně musí dožít šťastného konce. Myslím konce filmu, konce svého se většinou dožije rychle :-). Sice tam bylo pár nelogičností (vy by jste si na útěku pouštěli cizí videa z dovolených?) ale chápu, že se snažili tvůrci těm s menší fantazií mírně polopaticky vysvětlit sled událostí... Film jsem viděl v cz dabingu a tedy tleskám tomu, koho napadlo obsadit hlas bodrého australského taťky hlasem Zdenka Maryšky. Ten si to tedy vážně užíval :-). Já tedy dávám ,,4 hlavy na špejli''. * * * *(16.7.2015)

 • AppleCore
  ****

  Jeden z těch lepších thrillerů, jehož tempo pomalu, leč jistě, ústí v brutální jízdu plnou násilí. K vidění jsou i mnohem lepší kousky než tenhle, ale několik výbornejch záběrů, skvělá nevtíravá hudba a čas od času i logický myšlení hlavních postav vytváří slušný koukatelný dílo s docela silnou atmosférou a posouvá to tak film na slabší čtyři hvězdy.(10.9.2009)

 • genetique
  ***

  Niekedy dlho nechápem, ako môžu tvorcovia filmu tak skaziť výborný začiatok a celkový nápad a pointu filmu, pretože toto dielko mohlo mať oveľa vyššie ambície. Stalo sa však ďalšou sériovou vyvražďovačkou. Škoda. Z austrálskej buranskej krajiny sa dalo vyťažiť oveľa viac. Napriek tomu celkom dobre vybudovaná atmosféra, dobrý strih a práca s kamerou. Nudiť sa nebudete. 65%.(24.7.2006)

 • choze
  *

  Chabý australský pokus o hixploitation, čili buranské exploitation (např. Boormanovo VYSVOBOZENÍ). První půle zbytečná, pouze nastavující stopáž a druhá zhusta klišoidní (hrdinka najde v doupěti buranského zabijáka stopy toho, že ona a její kamarádi nejsou zdaleka prvními jeho oběťmi) a nic moc, vlastně jen nic. Nevím co na tom Hellblazer nachází nezapomenutelného, já si ten film budu pamatovat jen jako obrovskou ztrátu času a to mám exploitation ze srdce rád. Naopak musím říct, že remake TCM u mě nad touhle sračkou vítězí na celé čáře - obsahuje totiž aspoň dvě slušné scény (sebevraždu stopařky a její "rekonstrukci" R. Lee Ermeyem), zatímco tady byli tvůrci evidentně rádi, že se jim podařilo ošéfovat technickou stránku věci, ale film samotný těžce zazdili. Takže jednu hvězdičku za pěknou kameru.(27.8.2006)

 • Adrian
  ***

  Imho úplne zbytočná prvá polovica filmu, ktorá by sa dala skrátiť do "pätnásťminútového" úvodu podobne ako to bolo napr. v Blair Witch (v ktorom zoznamovací set-up plnil rovnakú funkciu) podkopáva vo výslednej kvalite nohy mimoriadne atmosférickej druhej časti, ktorá v duchu známej žánrovej línie "mladí ľudia v rukách psychopata" (Texas masaker a jeho variácie) predstavuje jednu z najkrvavejších a najsurovejších jázd posledného obdobia, všetko navyše správne podkreslené oznamom "Inspired by true events" a k tomu prináležitému účinnému minimalizmu v soundtracku ako i vhodnej obrazovej štylizácii.(23.9.2005)

 • - Nápis při vstupu do starého dolu, kam si vrah veze své oběti, je jméno vraha batůžkářů Ivana Milata napsáno pozpátku, tedy Navithalim Mining Co. (BlackJoanna)

 • - Spoiler: Ve filmu jsou celkem 3 mrtví. (Cheeker)

 • - Nathan Phillips si navrhl design tetování, které má na rukách, úplně sám a původně je chtěl větší. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace