Wolf Creek 2

• Austrálie Wolf Creek 2 (více)

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

molcan2

PO zhliadnutí prvého Wolf Creeku, som sa tešil, lebo som počul, že máju natáčať pokračovanie. Musím povedať, že tento film rozhodne stál za to čakanie. Greg Mclean zase raz ukázal aký je majstrovský režisér, niektoré jeho zábery sú perfektné a určite na dlhu dobu nezabudnuteľné. Dokonca aj John Jarratt je v pokračovaní lepší, jeho dialógy boli fantastické, takže by som poprosil potlesk pre pánov scenáristov Grega Mcleana a Aarona Sternsa. Ako u väčšiny Mcleanovích filmov - Toby Oliver ako kameraman odvádza sakramentský dobrú prácu, tak isto musím zdôrazniť, že Johnny Kilmek je bezpochyby jeden z najzaujímavejších hudobných skladateľov na ktorých som narazil, hudba v tomto filme je krvavo osviežujúca. Všetci milovníci Austrálskeho hororu by to mali vidieť, pretože je to bezpochyby fantastický film. A všetkým ktorý majú niečo proti odkazuje nech ťahajú do prdele. ()

rounen

Takovej Freddy Kruger mimo sny :D ale sakra dobře natočeno... 1.díl byl takovej nemastnej neslanej, ale tady se s tím rejža nepáral, a snažil se držet napětí a akci po celý film... ()

warrenur

Hodne drsne. V zaciatku sa mi hustnuca atmosfera a znacna psychicka "posramotenost" tiraka zdala celkom fajn, potom to vsak sklzlo do prvoplanovosti a bolo jasne, ze do konca filmu sa bude jednat len o nasilie a gore. Priemer, nic extra. Opat plati, fanuskovia si uziju, ale najdu sa taki, ktori to radsej vypnu, lebo budu mat velmi zle sny, pripadne extremisti, co sa budu nudit. U mna zial horror ziskava body nie mnoztvom urezanych koncatin a preliatej krvy, ale hlavne budovanim napatia, strachu a mozno nejakym tym mystery. ()

KOZEL84

Na tohle fakt nejsem (ani jedničku sem neviděl a nijak mi to netrápí) ,ale tohle je tak kvalitně deprimující hnus,že musím uznat,že jako dobrý.Dokonce sem jim toho geniálního australského stopaře,který je sympatický asi jak tamní fauna,sežral i s navijákem a tak nezbývá než dodat ''fuck you Skippy''. ()

Snake.Charmer

V rámci žánru lahůdka. Ukecanej vidlák Mick konečně dostává prostoru, kolik zasluhuje. Celkově nápaditější, profesionálnější a zábavnější než jednička. ()

Hapretor

Oproti jedničce je toto parodie. Tam, kde jednička mě přímo deprimovala a zanechávala doslova mrazivý pocit z bezmoci a bezvýchodnosti situace, tak dvojka nutí k úsměvu a spíše nudí. Na zabití času ok. Na něco více opravdu ne. Jediné, co stojí za pochvalu, je rychlé a plynulé střídání obětí, které by ale mohlo být mnohem frekventovanější - sice tím by toto dílo ještě více spadlo do kategorie parodie, ale aspoň by o to více pobavilo. ()

Junys

Mlady pár jede na výlet pod stan, do Austrálie do parku Wolf Creek. Večer když už leží ve staně tak k jejich stanu přijede Nick Taylor. Nick mladý pár napadne ale Katarině se podaří utéct. <> Vcelku se mi to líbilo. Za mě 4* 70% ()

Wallis3

Hned jak se objevil strejda Mick a hned jak rozčísl tomu poldovi pěšinku i s půlkou hlavy, jsem tomu vymatlanýmu magorovi fandil. Ale to bylo ze začátku. Pak ještě ušla kuchajda dojčáka. Ale pak ty trapný naháněčky, při kterých absolutně přesně věděl kde a jak koho najít, to mi film kazilo (plus ta trapná chvíle, kdy kamionu se přehřívá motor a jeepu ve stejnou chvili dojde palivo a ještě píchne gumu-to jsou prostě do očí bijící kraviny, a vůbec nechapu, proč to tak filmaři pořád dělají))Takže půlka filmu na prd, ty honičky a tak. Na kolik se to shoduje s tím ,,podle skutečných události?"Ale pak s tím anglánem v jeho doupěti to zase dostalo koukatelnej směr. A já řval ať tou rozbrušobačkou řádí víc. ()

Raziel_cz

Jsem v pasti, protože jedničce jsem dal čtyři a tohle bylo mnohem lepší než jednička. Ale zase ne tak dobré, abych tomu dal maximum. I když moc nechybělo. Osmdesát procent tohohle filmu je šílený náklad. Na rozdíl od předchůdce tu první hlava nepadne po třičtvrtěhodině, ale po deseti minutách a dál se tempo a bodycount jenom zvyšují. Jsou tu přestřelky, automobilové honičky, pronásledování na koni, vraždy nožem, rány kladivem, porcování těl – prostě je toho hafo, furt se něco děje a má to neuvěřitelné tempo. Přibylo napětí, přibyl humor, přibylo over-the-top násilí a s tím samozřejmě prostor pro charismatického Johna Jarratta. Problém je těch finálních dvacet procent, ve kterých se rozjetá akce zasekne a následuje v podstatě to, co známe z prvního dílu. Jasně, přijde tu ke slovu kotoučová pila a Mickova australská variace na Chcete být milionářem?, ale najednou to má příliš vážný tón a ten tomu po více než hodině ironické zábavy nesluší. A Greg McLean se vážně potřebuje naučit psát zajímavější konce. Nebo vůbec nějaké konce. Nicméně, si stojím za tím, co jsem řekl – osmdesát procent tohohle filmu je náklad. A vyplatí se vidět už jen kvůli klokanímu holokaustu. Vzhůru na seriál! ()

Rathalos

Druhy Wolf creek ma uz potesil viac ako nudna jednotka,uz tu bol naznak nejakeho napatia a atmosfery,je to brutalnejsie,krvavejsie a akcnejsie,ale aj tak mi tu nieco chybalo,dam 4 hviezdicky,ale je tam to ale...:-) ()

agassi68

Netreba vymýšľať nič nové a skrátka dať žánru, čo mu patrí. Tu sa to podarilo a aj keď by som mohol filmu vytknúť všelijaké nedokonalosti, ako celok potešil. Gore bez zbytočného strihu, priteplení sú zlikvidovaní, drzí policajti tiež. Spokojnosť.. ()

domirovec

Vzhledem k tomu, že první Vlčí Zátoka byla vcelku průměrnou exploitation legrandou, která s velkou pravděpodobností neoslovila nějak hodně široké spektrum diváků, tak druhá, tentokrát z důvodu příjemné změny ne pouze Vlčí, ale i třeba Na Cestě Rozjetá Klokanní zátoka, je velmi příjemné překvápko, které znovu hezky divákům ukazuje, že příjemnej chlapík Mick Taylor je fakt jednička v zabíjení nevinných prasátek poblíž toho masivního, na pohled velmi zajímavého a krásného kráteru, který je opravdu to pravé baťůžkové/stanové pro milovníky cestování a pobývání někde v příkopu pod kusem suché, pouštní trávy. 4/5 ()

Charlie84

Občas sranda, většinou ne. Vidlák, který v autě/tiráku/koni s mačetou v ruce snižuje stavy turistů v Austrálii prostě proto, že ho s***u, je slušný námět na slušnou řachandu. Ne, fakt, mě se o tom ani nechce psát, pár dobrý vtípků, jinak nuda nuda, šeď šeď. Ale od poloviny jsem to už jen proklikal, tak mi možná nějaká zásadní scéna unikla. Možná… ()

Ondr@932

Celkem solidní nářez ! Vždycky se říká, že jednička je nejlepší a pokračování už bude stát za starou bellu, ale opak je pravdou. V tomhle případě je to naopak. Jednička slabší a dvojka mnohem lepší. Celý film vypjatá hororová atmosféra, plno dobrých a napínavých scén a více nápadu než v jedničce. 90% ()

Kingjiri

Oproti jedničce velkej posun, co se týče zábavnosti. Dvojka se už evidentně jenom velice volně inspiruje skutečnejma událostma, takže občas může být sympaticky přehnaná (porcování skopčáka nebo katakomby). Vidlák Mick Taylor je jakožto radikální australskej vlastenec se vzhledem Wolverina v důchodu pronášející jednu hlášku za druhou fajnová hororová postavička. Samozřejmě by se dalo lehko kritizovat náhody, s jakejma na sebe postavy narážej nebo různý nelogičnosti (Odkdy jezděj trucky s návěsem znatelně rychlejc než offroady?), ale v tomhle žánru holt musí být člověk benevolentní. Čtvrtá slabá hvězda za velkou porci nadhledu, znalostní kvíz a zábavu. ()