V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

David_Beer

Moje zasrané nervy! Po tomhle už nikdy v životě nejdu na žádný horor do kina! Nikdy! Ruka mě bolí od toho jak jsem si zakrýval celou dobu oči, abych se neposral strachy. Jinak James Wan potvrdil, že je to současný král hororu. Tohle je třetí horor, co jsem od něho viděl a musím říct, že zatím nezklamal. Lekačky jsou působivé, vážně fungují na jedničku. Během celého snímku cítíte strach a napětí odkud se vyrojí další bubák, takže na konci jste vlastně rádi, že jste to přežili ve zdraví. Dvojka pěkně navazuje na jedničku a vysvětluje některé nedořešené věci z jedničky. ()

Cechyno4

Wan nezklamal. Vše funguje tak jak má. Skvělá hororová atmosféra při které by se dalo napětí přímo krájet. Do toho všeho na výbornou zvládnuté lekačky. A to i v opravdu nečekaných chvílích. Při scéně s duchem v obývacím pokoji jsem měl dobrých 5 minut husí kůži. K tomu všemu skvělý scénář. Wan po mírném zklamání ze snímku Conjuring, dokázal, že v hororech je číslo 1. Skvělá hororová pochoutka a dle mého nejlepší horor roku 2013 a myslím si, že i o něco lepší než jednička !!! ()

moviepill

Trochu pomalší rozbeh, ale zato brilantný záver s otvoreným koncom, ktorý už len potvrdzuje chystaný Insidious 3. Oproti Insidious 1 má dvojka u mňa trochu slabšiu atmosféru - predsa len už vidíme aj to, čo už bolo videné v prvom filme. Tento drobný nedostatok vynahrádza opäť skvelá hudobná zložka filmu a fakt ako to všetko do seba zapadá. Wanova invencia a predstavivosť je úžasná. Som veľmi zvedavý, či sa potvrdia internetové dohady o tom, čo videla Elise v závere filmu. S odhliadnutím od toho, že Insidious 1 je moja TOP srdcová záležitosť, aj Chapter 2 si zaslúži moje plné ohodnotenie. ()

ShortyIC

James Wan je totálny génius, vobec som nerátal s tým že by ma mohla Insidious: Chapter 2 nadchnúť viac ako jednotka, no Wan to dokázal! James Wan je určite značka kvality, najmä čo sa týka hororov, takú atmosféru,napätie a hlavne "LEKAČKY" neuvidíte v žiadnych inych filmoch ako Insidious, Conjuring či iné filmy z hororovej dieľne Jamesa Wana. Atmosféra u tohto filmu je priam neskutočná, ja som sa proste niektorých scén nemohol nabažiť a stále som sa tešil na ďalšie a ďalšie. Taktiež musím pochváliť to ako skvele dvojka nadväzuje na jednotku,, hlavne nezabudajte byť strehu počas filmu nech vám neujde žiadna scéna a nech nemáte vo filme žiadne medzery, bola by to pre vás veľká škoda... James Wan odľahčil miestami atmosféru aj niektorým "funny" scénami... A nakoniec chcem ešte pochváliť najsilnejší článok tohto filmu a to HUDBU, ktorá dodávala scénam neskutočnú desivosť a strach (Joseph Bishara opäť nesklamal). Film úplne podľa môjho gusta, dávam plný počet hviezd a už teraz sa neviem dočkať na trojku, dúfam že nič neskazia... JEDEN Z NAJLEPŠÍCH (najstrašidelnejších) HOROROV AKÝ SOM ZA POSLEDNÚ DOBU VIDEL !! ()

davistercz

Jsem rád, že James Wan pokračoval ve své unikátní tvorbě a natočil druhý díl tohohle psycho horroru. A přeci jen se to vyplatilo. Druhý díl je velmi propracovaný a ještě víc děsivější než předchozí díl. Vše na sebe navazuje, což se mi opravdu líbí a zápletka? Naprosto uchvatná.., tady Wan ukazuje, že je mistrem své branže a jen tak někdo ho snadno nepřekoná. Zatím nejděsivější horor tohohle roku. Kam se hrabe " V zajetí démonů nebo Sinister" a další. Naprosto skvělý film, který vám rozpumpuje srdce o 106! Neskutečný strach jsem měl. Těším se, co přinese třetí díl. ()

HaniRM

Dvojka jednoznačně lepší než jednička. V jedničce se nic moc neděje, kromě děsivých ksichtů tam nebylo nic strašidelného. Za to dvojka je mnohem propracovanější. Navazuje na konec jedničky, vysvětluje celý příběh a místy jsou záběry z jedničky, ale z pohledu "podsvětí". Celý film jsem si užívala napětí, místy se třásla a strachy si zakrývala oči. Na Sinistra sice nemá, ale 4 hvězdy si zaslouží :). ()

pivomamrad

Takže co o Insidious 2 řící? Při porovnání s prvním dílem mírné zklamání. Nervydrásajících scén, při kterých si budete zakrývat strachem oči, už není tolik a s postupující stopáží je jich čím dál méně a méně, takže při finále jsem se už jen nebojácky usmíval. Dalším negativem filmu je až přílišná překombinovanost děje, kde se střídá minulost s budoucností a přítomností. Pokud bych si před projekcí neoživil první díl, vůbec bych film nepochopil. Insidious 2 totiž přímo navazuje na jedničku. Vyzdvihl bych ale dobrou hudbu, pár výborných lekaček a napětí (i když jak jsem psal, postupem upadá). Sečteno podtrženo, hodnotím silnými třemi hvězdami a těším se na rok 2015, kdy nás čeká Chapter 3, i když jak to prozatím vypadá, bez mého oblíbeného režiséra Wana. ()

pryskuda

Bála jsem se tak asi do desáté minuty. Pak jsem se nudila a na konci už jsem se smála. Slátanina, všehochuť, parodie na horor. ()

VanBradley89

Za čtyři jako u jedničky, ale tyhle jsou mnohem víc jistější. Více nervydrásajících pasáží, i když poctivé mrazení v zádech se tentokrát nedostavilo.Wilson je dobrý v obouch svých polohách. Ty dva paranormální hoši mi ani tolik nevadili. Skvělá scéna syna v pokoji. Co se mi ještě líbilo, bylo to propojení s prvním dílem, v těch několika scénách. Zase tak zbytečný pokračování to není. Ale pokud by záleželo na mě trojku bych nedělal. ()

wallax

Skoro tak dobré ako prvá časť. Zabŕdnutie do fantasy duchariny a posmrtného života ale ubralo dych temnej atmosfére a znížilo level strachu. Škoda. Preto dávam len 3 hviezdy. Na druhej strane obom filmom ako komplexnému dielu dávam 5 (nedá sa to tak ohodnotiť ale aspoň pomyselne). Skutočne ako súbor dvoch filmov to do seba zapadá perfektne ako puzzle a doporučujem oba diely za sebou (alebo v krátkom čase). Potom celá táto sága o dvoch častiach dáva iný pocit zo sledovania a zároveň ucelený dojem majstrovsky spracovaného príbehu z viacerých uhľov pohľadu. ()

Todd_Hewitt

Nedokážu říci, jestli to bylo slabší nebo lepší než první díl. Já jenom vím, že jsem byl zase zaříznutý v křesle od začátku do konce a zase jsem se bál jako malé dítě. Lekačky fungovaly, i když byly lehce ohrané z jedničky. James Wan nám opět dokazuje, že je to frajer. Jestli bude opravdu trojka, mrzí mě, že už to nebude Wan, kdo nám naservíruje pořádnou dávku Insidious. Aby se ze trojky nestal velkej shit. ()

Keen.lady

Nudné, roztahané, usnula jsem u toho a konec jsem neviděla úplně stoprocentně, vůbec mě to nezasáhlo a s jedničkou se to nedá srovnávat. U některých momentů jsem nepochopila, co tím chtěl autor říct, herci mě tentokrát nechali absolutně chladnou. Nic nového, jen patlanina všeho možného se zaměřením na astrálno, přičemž se to tentokrát ošklivě nepovedlo. ()

Aywes

James Wan není blbej. Nechápu, co se mu sakra při tomto filmu stalo. Poněkud nevýrazný scénář působí spíše jako dojná kráva prvního dílu, který byl pro mě opravdu perfektní. Jenže jakožto divák jsem nedostal snad žádnou inovaci ve filmu. Pouze zprasenou jedničku. Jakoby druhý díl dělal někdo jiný. Alespoň ten konec měl solidní náběh na díl třetí. Budu doufat, že příště to bude o moc lepší. ()

rasto87

Musím sa poďakovať Jamesovi Wanovi, že konečne mi neustálych kravinách ponúkol zas kvalitu, zabávu a aj strach ktorí som vo filme pekne dlho nezažil. Perfektné šokové zážitky, nie až tak veľké ako v prvej časti, strašidelná hudba a taktiež temné zákutia, ktoré boli síce natáčané amatérskou kamerovou, ale i tak by som im nemal čo vytknúť. Príbeh veľmi pekne graduje a nadväzuje na prvú časť a jej vysvetlenia. Insidious 2 radím medzi najlepšie horory z prostredia domov, avšak číslom jedna aspoň u mňa je momentálne The Conjuring ( V zajatí démonov ). ()

toomm

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a to platí i pro nejtalentovanějšího hororového režiséra současnosti Jamese Wana, i když ne úplně. První polovina je mírné zklamání, které se (alespoň co se týče mě) násobí záběry z opuštěného domu ala "found footage movies", které se mi dost nelíbily a dělají dojem tuctového průměrného fillmu, kterým Insidious rozhodně není. Naštěstí vše stoprocentně zachraňuje působivý a originální děj, který chytře a zajímavě rozšiřuje příběh jedničky a posouvá (ještě nekončící) sérii o kus dále. Ve výsledku tedy dvojka není neoriginální a není ani zklamáním. Na jedničku však ale ani zdaleka nemá. Konec nám však naznačil, že série Insidious ještě nekončí a doufám že třetí díl mě dostane znovu tak, jak to dokázala jednička. Suma sumárum vysoký hororový nadprůměr. 85% ()

Liger

Pokračování má podobný rozptyl rozporuplnosti jako první kapitola, přesto převládají ohlasy pozitivní, a zaslouženě. Pokud se zaměříte na nízká hodnocení, zjistíte, že velká míra z nich kritizuje stokrát omleté okamžiky, snadno vyčmuchatelné lekačky, předvídatelný děj, zkrátka celé dílo není vůbec originální, až se vám zdá, jakoby originalita byla druhé jméno pro kvalitu. James Wan, ačkoliv na to nevypadá, na první pohled pro neznalce může působit jako režisér asijských pohádek, přesně ví jakou nastolit atmosféru, a připravit nervydrásající scénu v očekávané situaci tak, aby i laik poznal, že tohle dílko dělal někdo, kdo tomu rozumí. Insidious 2 má všechno, co by ukázkový horor měl mít, zajímavý a propletený příběh, chronologicky odsypávající děj, kde na jedné straně se rozvíří noční můra na zemi, na druhé straně peklo v jiné dimenzi, šikovně se střídajíc s neunavnou touhou nenechat diváka oddychnout, a démon vem, že vás obsah nepovznese něčím zcela novým, to je mimochodem v dnešní přepráskané době už skoro nemožné. Zmínit se sluší v tomto případě i rozpočet versus výdělek, kde Wan po několikáté dokazuje, že v jeho schopnosti naplnit peněženky studiím je pořádně zákeřný. ()

maxnot

Vadilo mi to "překombinování", ale zajímavé propojení s prvním dílem. Už se těším co přinese "Chapter 3". ()

Pimpy

Na tak jednoduchý scérář to mělo až nák moc složitý a moc zkombinovaný děj. Filmu chyběla taková ta přímost co nenutí diváka moc přemýštel a jenom si užívat. Je tu citím taková ta nutnost film napínat za každou cenu. ()

waltosin

O trošku slabší než Insidious, ale i tak je furt dobrá výprava do říše mrtvých, která mě osobně vystraší víc, než slaboučké hýbání nábytkem v Paranormal activity, tady to má aspoň svoje kouzlo a tím čarodějem co kouzlí je James Wan! :) 70% ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012