V napínavém thrilleru Hra peněz, jehož děj se odvíjí v reálném čase, se herecké hvězdy George Clooney a Julia Roberts objevují v rolích moderátora finančního televizního pořadu Leeho Gatese a jeho producentky Patty, kteří se ocitají ve velice výbušné situaci poté, co kontrolu nad studiem násilím převezme rozzlobený finančník, jenž přišel o veškerý svůj majetek (Jack O'Connell). V průběhu napínavého střetu, vysílaného televizí v přímém přenosu milionům diváků, jsou Lee a Patty nuceni pustit se do boje nejen s útočníkem samotným, ale také s časem, aby rozpletli záhadu konspirace, ukrývající se na pozadí současných frenetických a vysoce technizovaných globálních obchodních trhů. (Falcon)

Hapretor

VŠE vystudovanou nemám, ale mám za to, že se toto realitě blíží jako vejce slepici. Nicméně je to zábavné a čekal jsem napjatě, jak to dopadne. Hlavně herecké výkony Klůnyho a Robertsové to držely. Byli dost přesvědčivý a takoví ... přirození. ()

owwidius

Uplne vidim, ako to o chvilu bude sobotnajsi blockbuster na Markize, ale mne to prislo totalne bezpohlavne. Nic invencne, sablonovite postavy, scenaristicke klise.. toto som uz videl 100x na rozny sposob. Ku koncu som bol z toho uz aj celkom vytoceny. [#30/2016] ()

BOURQUE

Základ scenáru ako aj samotný koncept filmu nie je zlý. Len príbeh by mal obsahovať viac prekvapivých či nečakaných zvratov. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Octane

Thriller s působivým hereckým obsazením a dobrým nápadem avšak s nepříliš vyvíjejícím se dějem. První půl hodina byla parádní, plná akce a napětí, nějak tak si thriller představuju. Bohužel po zbytek filmu tempo vadlo a vadlo. Emocionální závěr se povedl, ale všechno před tím nebylo nijak strhující ani napínavé, překvapivé či dramatické. Holt ne každej herec nebo herečka dokáže i režírovat.. ()

Faila

Tohle téma mě nikdy nepřestane bavit. Ani děsit. A tenhle film mě hodně bavil A děsil. Herecké výkony, scénář, kamera, hudba, střih, režie, za mě to fungovalo na jedničku. ()

MickeyStuma

Jodie Foster se opět posadila na režijní stoličku a natočila snímek jevící se jako docela běžný thriller o zoufalém člověku a rukojmím odehrávající se tentokrát v televizním studiu a točící se kolem světa financí, investování, zkrátka kolem burzy. Příběh je místy předvídatelný a není divu. Takovýchto snímků tu už bylo více než dost. Aby však příběh přeci jen nějak upoutal, má na bedrech některé úžasně soucitní momenty, realismus, a některé velké politické nahlédnutí do světa kde nyní žijeme. I my jsme neustále někde lákáni do investování, aby jsme se zajistili na stáří. Ale to je tak asi všechno. S vidinou peněz mnohý vynaloží značnou částku a stejně jako Kyle Budwell v tohoto příběhu však vzápětí o vše přijde. Kdo by pak neměl vztek. Zčásti ze života, zčásti ryze filmové drama, zčásti obyčejnost filmové tvorby. Napětím si nikdo kousat nehty sice nebude, ale hlavní je, že to má v sobě jistou myšlenku a varování. ()

Ben Nevis

Má to výborné, i když nedoceněné, komediálně-sarkastické ladění. Samotný příběh je sice tuctový, ale nečekané zvraty (apel na lidství diváků, přítelkyně) z toho dělají netuctový komediální thriller. Záporák je správně buranský a jeho oběť Clooney hraje dost uvěřitelně možná sám sebe. Nedostatek akcí nahrazuje postupně utahující napětí. Jako ženě se mi to líbilo (nepotrpím si na automobilové honičky a přestřelky) a nepatlám se v emancipacích a pohlaví (či orientace) režisérky, protože scénář psali jiní. ()

helloween93

V květnu 2016 vyslalo Sony prostřednictvím TriStaru do kin thriller pod režijním dohledem Jodie Foster, která vsadila karty na Clooneyho a Julii Roberts. Money Monster je thriller o tom, jak se jedinec postaví morálně prohnilému finančnímu byznysu, kvůli kterému přišel o své peníze. Námět zní dobře, ale horší je to se scénářem, do momentu než se přesouvá Clooney a únosce s bombou ulicemi New Yorku je to vcelku uvěřitelný příběh, ale v závěru sklouzne k hollywoodskému přepálenému finále. Nečekejte akci, je to hlavně konverzačka, která dynamiky moc nepobrala. Ač film díky své krátké stopáži nenudí, diváky v kinech příliš zaujmout nedokázal a pro Clooneyho to byl v po Tomorrowlandu a Hail, Caesar! třetí kasovní neúspěch v řadě. 3* ()

Stíba

Předvídatelné drama s ohraným vývojem charakteru osobnosti, kde se arogantní zpravodaj z ničeho nic vcítí do pozice "teroristy" a náhle se rozhodne bojovat za spravedlnost. Průměr se vším všudy, který nevytáhne ani hvězdné obsazení. ()

Cruchot

Určitě to není špatný film, ale silnější dojem ve mě neudělal a závěr mě bohužel nechal emocionálně chladným. Jinak těžko, co vytknout. Herci jsou skvělí, děj odsýpá a režie má vše pevně v rukou. Jenom - aniž bych chtěl být trapně vtipnej - mohlo to být krapet výbušnější. 70% ()

Kingjiri

Čekal jsem akčnější a napínavější "únosovej" thriller, jenže většinu stopáže nakonec tvoří konverzačka o finančních trzích a rozplítání konspirační teorie. Logický přešlapy a náhody ve scénáři taky ničemu výrazně nepomůžou. Záporák (jestli se tak dá vůbec označit) děj nijak nedramatizuje a v podstatě jenom čeká, až se na něj přijde. Z vod sotva průměrnejch thrillerů se Money Monster nedokázal vymanit ani přes hodně slušný herecký obsazení. Druhá silná hvězda za nehollywoodskej závěr se snahou o určitej "sociální" přesah. ()

Lucas87

Z tohoto filmu tepalo napětí. Docela mě to chytlo a proto čtyři hvězdy. Julia Roberts čím starší tím lepší. ()

FanKalEl

Bojovať proti nespravodlivosti a korupcii nemá zmysel. Zvlášť keď sa nej podrobíte. Raz na to určite doplatíte životom a potom sa i tak nájdu nové červy v systéme, takže snažiť sa robiť niečo dobré proti tomu nemá zmysel. Tak ako aj tento film zmysel skutočne nemá. Momentka filmu: na konci útočník požiada toho akcionára čo vydrbal s tými peniazmi aby povedal že to bolo zlé. Nasledovne sa potom priznal, povedal tú vetu minimálne tri krát, že to bolo zlé a potom jeden komparzista v krčme sa opýta druhého: počul si to? Toto je len jedna kravina za druhou. Ani sa radšej nebudem rozpisovať o tom kde je tá motivácia Clooneyho že sa zmenil z nafúkaného boháča na osobu ktorej nieje jedno že toho chlapca ojebali na finančných akciách. Ach jaj, no čo už. Ten film som si išiel pozrieť s tým že to bude určite pecka thriller so slušným scenárom. Napriek všetkému ale musím priznať že som sa aj tak bavil. (40%) ()

Corbinian

Na Money Monster jsem se těšil nějakou dobu dopředu. Zaprvé se mi líbil námět a zadruhé jsem byl zvědavý, co z toho Jodie Foster vykouzlí. Nakonec jsem dostal trochu něco jiného, než jsem čekal. Z traileru jsem nějakým zázrakem vydedukoval, že si film vezme na oprátku chamtivost a zrůdnou vypočítanost točící se kolem peněz. Místo toho se mi dostalo plně čistokrevného thrilleru, s velmi jasným, do očí bijícím cílem. Udržet diváka v napětí. Nevím, co to způsobilo, ale Jodie Foster mě do kýžené tenze nedostala. Kvůli naprosté primitivnosti a přímočarosti scénáře jsem se chvílemi docela nudil. A co si budem povídat, ani Julia Roberts a George Clooney, jejichž kariéry už jsou dávno za zenitem, to nezachránili a neudělali mi to poutavější. Nekonečné dialogy o ničem, očekávatelné zvraty, držení se starého klasického klišé mustru. Jodie Foster už dokázala, že na režisérském postu není omylem, atmosféru ve filmu budovat umí (viz její práce na Chapter 22 v seriálu House of Cards), ale tady šlápla trochu vedle a vůbec mě neoslovila. |40%| ()

ozeki

Být v roli hlavního "padoucha" někdo výraznější, napětí by to výrazně prospělo. Tomu mladému klučinovi s britským přízvukem jsem to prostě nevěřil a ani na vteřinu jsem se o natáčecí štáb nebál. Přesto jsem i díky příjemné stopáži neodtrhl oči od obrazovky a tak by to u filmů tohoto ražení mělo být. Clooney, Roberts i Foster standard. ()

Hpatrik

Ale jo, docela fajn. Scénář by chtěl trochu víc péče, přece jenom jsou tu věci které nedávají úplně smysl, jako např. Kylovi motivace nejsou úplně realistické. Jodie Foster nepochybně umí, tohle je prostě "jen" její průměr. ()