Pár nenormálních aktivit 2

A Haunted House 2

Komedie / Horor

USA, 2014, 86 min

• tatanapope

Film se snaží bezprostředně navazovat na díl první, bohužel zde vsadili na nucený humor, který upřímně nesnáším a vůbec mě nebaví. O tom, že působí vyloženě trapně, až se člověk stydí, že na takovou blbost kouká, snad ani mluvit nemusím.V druhém dílu parodovali hned několik hororů a připomínalo je to jen opravdu velmi vzdáleně. Další věc, která mi vyloženě vadila bylo, že druhý díl prakticky kopíroval ten první, co se děje celkově tyče, včetně humoru a podobně a prakticky mě to málem samou nudou uspalo. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor(24.1.2016)

Patřím mezi ty šílence, kteří mají rádi první díl téhle střelené parodie. Proto jsem se docela těšil na tohle pokračování, které z traileru vypadalo, že by mohlo docela dobře navázat nejen v příběhu ale hlavně ve stylu humoru (který sice je hloupý, ale díky žánru, který paroduje, je docela trefný) na první díl. Bohužel, nestalo se. Takhle, nebudu předstírat, že jsem párkrát nevybouchl smíchy, to bych tomuto filmu křivdil, nicméně to bohužel tady bylo 50/50. Některé scény (opět, díky tomu, co parodují) měly myšlenku a věděly, co chtějí říct, jiné si vystačily jen s lenivými rasistickými "vtípky" (zasmějme se tomu, jak Mexičan dělá Mexičana a černoch černocha atd…) Ano, jsem si vědom, že tohle do jisté míry bylo i v předchozím díle, ale ne až do takové míry. Plus některé vtípky začnou dobře, ale pak se neskutečně natáhnou až do té míry, že přestanou být vtipné (Annabelle). Prostě a jednoduše, pokud se vám jednička nelíbila, tak tomuhle se vyhněte obloukem. Pokud se vám líbila, tak snižte svá očekávání a mrkněte se i na tento film. 50 %.(13.12.2015)

Marlon Wayans je zpátky a s ním i jeho typický humor.Od jedničky se vůbec nic nezměnilo, geniální scény u kterých padáte smíchem se střídají s těmi trapnými, úsměvnými či jen zoufale nudnými.Když se na plátně objeví situační humor funguje, když se mluví je to zoufalé.Scénky Wayans dělat umí, dialogy psát už ne.Začátek je řacha a smějete se prakticky neustále, od půlky to vyhnědne a nijaký konec tomu moc nepomůže.Jsem asi úplně na stejným hodnocení jako u prvního dílu.Nejvíc k zamyšlení je to, že občas je to víc děsivé, než samotné horory které to paroduje a pár lekaček funguje skvěle.Ve světle Seltzerů a podobných debilů je Marlon Wayans pořád komediální třídou, se kterou se dá počítat.50%.(13.8.2014)

• Morholt

Sice je to o fous lepší, než předešlý díl, ale pořád je to mizerná parodie navazující svojí tupostí na Scary Movie a podobné výplachy. Vedle mizerného obsazení tu dominují "vtípky" plné sexuálních narážek, na které už jsem mimořádně alergický. Opravdu by to nešlo bez nich? Nejlepší zámořskou parodií tak zůstávají Žhavé výstřely a vzhledem k současné tvorbě nebudou hned tak překonány. 10%(1.9.2014)

Hodnocení dávám stejné jako prvnímu dílu a v podstatě bych mohl komentář z jedničky zkopírovat. Tzn. film totální bláznovina a ujetina, ale člověk se fakt 80 minut směje. Jestli je Marlon Wayans úplně v pořádku, tak já jsem čínský bůh srandy. 66%(2.8.2014)