Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

sportovec

Vulgarizace staroegyptské mytologie sice respektuje její některé vnější znaky, ale jinak je téměř dokonalým příkladem evropské vulgarizace v lehce hollywoodském vyvedení. Má i jeden kladný znak: určitě se to všechno dalo vyvést ještě hůře, než se nakonec opravdu stalo. ()

TeeAge

Na Proyasa mám napriek väčšine celkom slabosť, a jeho filmy ma svojou inakosťou vždy bavili. Aj napriek tomu, ako stupidne na mňa pôsobil trailer, som bol milo prekvapený veľkolepím spracovaním, kde mi neprišli zlé ani efekty ani kostými či masky. Až do chvíle, čo sa mi vizuálna stránka neokukala, bol Gods of Egypt príjemným prekvapením. Ale po dvoch tretinách prišiel typický guláš finálneho vyvrcholenia a prekombinovanosti, ktorý ma začal neuveriteľne nudiť. Veľká škoda. Znie to až neuveriteľne vzhľadom k predsudkom, ale možno tomu dám ešte niekedy šancu. Trebars som bol len unavený. Teraz, ako to ale po sebe čítam, skôr tomu tak nebude :D Update 27.7.2018: Na druhé videnie, bez očakávania lepšie. Proyas vie vždy priniesť niečo, čo vo mne prebudí dieťa, a to je občas príjemné. Hlavne keď sa to odohráva v starovekom Egypte. ()

Aluska88

Bohové Egypta v sobě kombinují Mumii, Pána prstenů, Avengers, snad i Spartaka a nevím, co ještě. Navzdory vizuálnímu zpracování a neomezeným možnostem "barevných omalovánek" CGI mi příběh přišel nevyužitý a postupem času mi začal připadat nezáživný. Vydržela jsem sledovat asi tak hodinu, ale pak mě monotónnost děje začala pomalu uspávat. "Leading Ladies" slouží vyloženě jako nastrčené sexy postavičky, kde jsou jejich kvality úměrné kvalitám hlubokého výstřihu a kyprého poprsí. Prsa ven a jde se na to:) Možná, kdyby byla stopáž o něco kratší, příběh by se nějak rovnoměrně rozprostřel, výsledek by byl o něco lepší. Ale co, nešlo o nic jiného, než o jednoduchou, nenáročnou, blockbusterovou podívanou. Ale i tak jsem od Gods of Egypt čekala přece jen o trochu více. ()

Ainy

U Horova oka! Tak si Amíci opět uplácali příběh podle sebe. Co na tom, že větší kravinu svět neviděl (i když možná viděl, ale momentálně mě nenapadá žádné přirovnání) a s největší pravděpodobností díky tomu, že oni nezavadili svým pohledem alespoň o google, kde by se dočetli o egyptské mytologii, o historii Starověkého Egypta. Jediné, co jim něco říkalo, byla jména. S těmi si pak škodolibě pohráli a zplodili sice vizuálně ohromující, velkolepou, výpravnou, akční hru plnou ohně, ale zakládající se pouze na fantazii tvůrců. Mnohdy jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, a to i díky přehnaným digitálním efektům. ()

3DD!3

Opulentní fantasy pohádka s parádními herci a neskutečným drajvem. Ultrazáporný Butler si vychutnává každou větu a hláškující duo Thwaites/Coster-Waldau taky není marné. Elodie Yung je proklatě hot a jako bohyně lásky více než vyhovující. Akce jak z videohry, ale často nápaditá a střídá CGI prostředí (džungle/poušť/podsvětí) dost často, tak nestíhá omrzet. Fajn překvápko a rád se mrknu znovu. Proyas zvládá i pohádky. P.S: Děda Rush válí. Nejsem jeden Bůh, jsem všichni bozi! ()

Kaka

Kdo po traileru čekal fiasko, dočkal se. Film který je zpatlanina všeho možného a přitom si z něj nezapatujete nic (snad jen Courtney Eaton - a kvůli herectví to opravdu není). Generační refresh ve stylu Mumie je k uzoufání nudný, předvídatelný a hlavně neskutečně špatně udělaný. Krásná výprava, kostýmy a vyjmečná práce s barvami tak jdou úplně vniveč díky šíleným trikům a prapodivnou prací s kamerou a světlem. Přitom Proyas byl vždycky brán jako režisér vizionář, takže těžko spekulovat, proč natočil nejhorší mytologickou fantasy za posledních x let. Butler se tradičně bavil, jinak ale naprostá ztráta času a nefunguje to ani jako nevinný výplach. Zlatá Mumie nebo Princ of Persia. Jsou to střídmější a přehlednější filmy. ()

Spiker01

Líbivé hektické omalovánky. Přítomnost někoho jako Alex Proyas je rozhodně znát, protože jsem se dobře bavil a dokážu si představit, že bych si za pár let zážitek zopakovat. Druhá třístovka to pro Butlera není, ale je to snesitelnější než se povídá...7/10 ()

Jezinka.Jezinka

Mimo kategorii pohádek pro děti, kdesi na rozhraní říše pohádek pro adolescenty a dospělé, se zabydlela pohádka nová, ovšem s námětem starým, stařičkým, dokonce si troufám říct, že prastarým. Čeho je člověk schopen pro lásku a to i v konfrontaci s Bohem, v Egyptě pochopitelně ne s jedním, ale s celým nepřehledným zástupem, kdy v organizaci práce je chaos, jednotliví Bozi se rádi maskují, zasahují si do kompetencí, sourozenci se běžně žení a množí mezi sebou, nikdo neví, kdo je čí otec, matka, teta či babička a nad kterou vnitřností danou do hrnce má který z nich mít dozor. Z řečeného je zřejmé, že vzhledem k obecnému chaosu je v této požehnané zemi nejmocnějším Bohem Seth, který, zcela logicky a přirozeně, chce vládnout i oficiálně. Každý mocenský zvrat s sebou nese jistou dávku násilí a dalšího chaosu, což v daném případě posiluje moc samozvaného vládce. V takto pojaté vyprávěnce, ze které dýchá počítačová animace, se dočkáte božsky krásných žen (dobře, tak jedné), lidsky pochopitelných Bohyň, charismatických kladných i záporných hrdinů lidské i božské podstaty (už vidím zas ty mužské názory na představitele hlavního hrdiny, kteří ho kvůli jemným líbivým rysům deklasují na trapného buzíka, takže chlapci, přijměte to, že po světě chodí i jedinci pohlednější než vy a na mužnosti jim to neubírá a prostě se s tím smiřte) a hlavně dobrodružně romantického příběhu. Souboje jsou místy chaotické a nepřehledné, ale upřímně, to je i hokejový zápas a na to se natěšeně dívá většina národa, nevím, proč by to najednou mělo vadit. Vtipy jsou záměrné ("Ó, velký Ra, Bože Slunce a nebes, já, Hor, syn Usirův přicházím s prosbou ... dědečku, potřebuji pomoc!") a nezavánějí trapností, osobně se domnívám, že stejně záměrné jsou i ty scény, které asociují 300: Bitvu u Thermpyl. Pokud nečekáte duchovní hlubiny a dokument o Starověkem Egyptu (pokud čekáte, je chyba na vaší straně), můžete vypnout a skvěle se bavit. Pokud čekáte něco s hlubokým filosofickým podtextem, jděte na jiný film a ušetříte si zklamání. Jen na okraj - ty nejhezčí modré oči skutečně nemá Hor, ať si je třeba tisíckrát Bohem. ()

Nevka

Po pravdě. Bylo to horší než jsem čekal. Efekty občas rvou oči a scéna u Nilu, kde se Horus vrací do boje je prostě otřesná. Takových scén tam bylo více (například úprk městem na voze s promítaným plátnem za hrdiny). Příběh hrc prc, scéna plác sem, plác tam. Ve výsledku by se to dalo přirovnat k Sedmému synovi, ale dalo se to vstřebat podstatné lépe a finální scéna byla vlastně celkem fajn. Ač naivní 2* bych tomu dal. PS: Nejspíše budete doufat, aby ve filmu už byla nějaká temnější scéna, protože z toho světla všude okolo opravdu bolí oči. ()

*CARNIFEX*

Už zrejme ťažko v budúcnosti natrafíme na fantasy, ktoré by malo obdobné story schéma ako to bolo napríklad v prípade takého "Súboja Titanov". Sila príbehov sa vytráca, nastáva "doba temna" v podobe vizuálnych orgií. "Bohovia Egypta" sú toho ukážkovým príkladom. ()

D.Moore

Jestli se i dnes tu a tam rádi podíváte na libovolný díl televizního Herkula nebo Xeny a baví vás ta záměrně jednoduchá naivita a hašteření smrtelníků a bohů a bohyň, kteří nejdou pro hlášku z 21. století daleko, Bohové Egypta jsou tu pro vás. Nejsou totiž ničím víc než právě takovou odpočinkovou fantazií, jež se naštěstí nebere vážně. Škoda je, že film není kratší a trochu zajímavěji obsazený (všem hercům samozřejmě vévodí Geoffrey Rush v roli boha Re, který se svým korábem krouží nad plochou Zemí a za sebou vleče Slunce).___P.S. Skvělá hudba Marca Beltramiho!___P.P.S. Viděl jsem dabovanou verzi a žádná hrůza to není, až na Gerarda Butlera, kterého bůhvíproč mluví Zdeněk Mahdal. ()

Niktorius

Kříženec brakových sandálovek, Souboje titánů a Peytonovy Cesty na tajuplný ostrov 2. Zabaví, ale podobně jako Horus jsem na to většinu času koukal jedním okem, protože to druhé jsem buď měl zrovna obrácené v sloup, anebo jsem kontroloval, jestli náhodou nemám erekci z Elodie Yung. ()

tahit

Klobouk dolů, co se týče počítačových triků a vizuálních nápadů, tak naprosto dokonalý. Tím chci říct, že výše zmíněné je nezanedbatelným plusem tohoto filmu. Ale co se týká děje, čekal jsem něco víc, je poměrně jednoduchý. ()

Ephemeris

Občas, ale nazaj len občas, si treba amputovať polovicu mozgu a pozrieť takýto zábavný klystír. Po dopozeraní zase treba týždeň oddychovať, lebo toto bola fakt šialená jazda, niečo sa dialo asi každú sekundu. Som rada, že tento film si nakoniec na seba zarobil (ďakujem za túto info negramotnému užívateľovi T2), lebo skvostná egyptská mytológia si zaslúži propagáciu v akejkoľvek podobe. Potešilo ma stvárnenie môjho miláčika Anubisa a tiež obrovského Apofisa, naopak Thovta by som stvárnila úplne inak a aspoň na chvíľu dala vyniknúť jeho hlave vtáka ibisa. ()

Wacoslav1

Očekávání naplněno. Šel jsem na nablblý fantasy, dostal jsem nablblý fantasy. Komerčně čuju, že bude tenhle film kapitální průser a Proyas už se asi hned tak k dalšímu kino filmu nedostane, ale úplnej odjeb není na místě. Pokud jste ochotní nechat mozek doma a užívat si ty moc pěkný barvičky, nejrůznější příšery a samozřejmě i nějaký ty bitvy plus nechybí nezbytná dávka romantiky, tak jste na správný adrese. Tohle je nenáročná vizuálně moc pěkná pohádka který by snad jenom neuškodilo menší zkrácení, protože po pravdě velmi triviální a nijak extra originální příběh tu dvouhodinovou délku úplně neutáhne, ale zatím co třeba u Exodusu jsem se vyloženě nudil, tak tady jsem filmem proplul v pohodě občas s upřímným pobaveným úsměvem na tváři. Ústřední duo Waldau, Thwaites pravda nejsou extra bombarďáci, ale ani mě vyloženě neiritovali. Koho jsem si naopak užil byl Butler kterýmu záporák parádně sednul a kdykoliv byl Seth na scéně, tak jsem se tetelil blahem. Tenhle charizmatickej tvrďák už klepe na dveře mojí topky a v jeho podání to byl rozhodně chutný předkrm před očekávaným London Has Falen. Takže není to žádná bomba, ale na pohodový pobavení postačí.60% ()

gogo76

Toľko zvučných mien ma jednoducho lákalo, navyše historický film, takže nebolo čo riešiť. Obsah filmu celkom zaujal, ale dôležité je aké to je a až potom o čom to je. A práve tu je veľký problém, pretože režisér A. Proyas si neustrážil mieru trikov. Celý film je trik za trikom a efekt za efektom. Akúkoľvek snahu o rozvíjanie príbehu rozbíja ďalším a ďalším vizuálnym efektom a celé to pôsobí strašne umelo a vykalkulovane. Kde sú tie časy Súboja titanov? Stará poctivá režisérska práca a triky použité len tam, kde ich naozaj treba...Po rozpačitom úvode sa to ako tak vylepšilo, ale záver to nijako nevylepšil, takže celkovo iba 40%. ()

pepo

Trikovo je to technickej stránke občas vyložene hnusné a občas je celý film nepríjemne preplácaný. Nechcem si predstaviť ako by to dopadlo keby to mal v rukách menej schopný rozprávač ako Proyas. Hlavne jeho zásluhou je to slušná rozprávka. Nechytí síce za srdiečko ale má to super drive, postavy sú sympatické a pokiaľ to nie je bordel, je to vyložene pastva pre oči. 6/10 ()

Tom_Lachtan

Teď bych docela rád začal tím, co je na Bozích Egypta dobré, jenže v tom je problém, onu tu vlastně není dobrého nic, jen některé věci jsou tu méně špatné, je to brakový, béčkový film, kterému někdo nasolil áčkový rozpočet, který bohužel padl na tunu mnohdy zbytečného cgi a zjevně nezbylo na lepšího scénáristu, než na toho, co zjevně trpí vrozenou neschopností napsat dobrej dialog, korunováno českým překladem, kde se bohové loučí slovy "sbohem" - geniální. OK, je to barevná ptákovina, kde se mezi sebou rubou bozi, scénář vem čert, ať je tedy dobrá akce, alespoň! Jenže i tak je zoufale průměrná a horší, než například u takového zremakovaného souboje titánů. Navíc nevím, jak se to štábu povedlo, ale přestože jsou v hlavních rolích ikony fantasy žánru (aneb 300 a hra o trůny), mají oba charisma na bodu 33° Fahrenheitovy stupnice! Přesto to není film, jen nehorázně podprůměrný, což je s takovým rozpočtem obrovská hanba kdysi tak talentovaného režiséra, jen má to štěstí, že není vyloženě odporný, jako třebas Poslední lovec čarodejnic. je poměrně zábavné, že bozi jsou zde asi o metr vyšší, než smrtelníci, ale když se společně brodí vodou, je bohům i lidem hladina sotva po lítka ()

Xmilden

Snímek, který se absolutně nemohl trefit divákovi do nálady, ale samozřejmě netvrdím že skončí v naprostém propadlišti dějin. Koukat se na to rozhodně dalo. Butler si svého záporáka zahrál s chutí. Škoda že jeho protějšek podobné charisma postrádá. Tím vůbec nenaznačuju že by Butler byl nějaká hvězda. Toho herce zase tolik nemusím a tady rozhodně nepředvedl nic mimořádného, jen prostě zahrál svého hajzlíka věrohodně. Příběhově fajn, triky slabší, ale vzhledem k rozpočtu pochopitelné. Proyas jde kvalitou stále dolů. 60% ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)