Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

rublik05

Člověku je ve finále i trochu líto, že tak slibné a filmařsky neokoukané téma dokázali tvůrci tak nehorázně zprasit. Scénář je úplná katastrofa, děj naprosto prázdný. Režisér Alex Proyas míchá fantasy s úplným sci-fi, což n jednu stranu působí tak trochu nepředvídatelně a neočekávaně, ale na druhou stranu ta přehnaná přehlídka barev a digitálních efektů už byla i na mě moc, což se potvrdilo u lehce uměle působících příšerek. Vzhledem ke zvučným jménům v hereckém obsazení je zvláštní, že se nedočkáme žádných výrazných hereckých výkonů jak v hlavní, tak i ve vedlejší roli. Naivní Brenton Thwaites, průměrný Coster-Waldau a k mému velkému překvapení nudný záporák Gerard Butler, zkrátka velké zklamání. Moc jsem se na egyptskou mytologii těšil, tak snad se někomu povede příště zpracovat mnohem lépe. Na jedno zkouknutí asi dobrý, příště už snad asi ani ne. 3/10. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy. Není to Marvel-level vizuálních efektů, ale i tak si členové grafického týmu mohou do životopisu napsat velmi solidní podívanou. Butler je stále ve 47 letech slušný gladiátorský pořízek. Zbytek ansámblu byl také kvalitně obsazen, včetně nádherných dam. Příběh klasická mýtika a díky Hvězdné bráně mi byla všechna jména egyptských božstev důvěrně známa. :) ()

Nix

Skvěle udělaná výpravná věc z Egypta. Ani mi nevadil ten digi filtr nebo co to bylo a příšery byly moc fajn. Dokonce Gerard tu je fakt dobrej, jen už ke konci film ztrácel nápady a byl předvídatelný a trochu nudný. Ale i tak to bylo fajn. ()

RAFT

Alex Proyas chtěl natočit nějakou podobysnu ala souboj titánů ale,to se nekoná alespon že,tak .Film je naprostá kravina ,co se dějem týče.Kdyby ve filmu nehrála kráska ze šílenýho maxe : Courtney Eaton s pěknýma kozičkama ,tak se na film ani nepodívám.Film nic moc ,kde sou ty časy ,kdy režisér natáčel parádní filmy alá Já ,robot ,asi už sou dávno fuč .příběh je tak cca 2 hvězdy ale za krásnou herčku Courtney Eaton s krásnými prsy za 3. Jinak film za 2 hvězdy totální propadák.Vícekrát už ne .50% a to asi ještě přidávám. ()

Bube1

Na tuhle popcornovou fantasy jsem se těšil od prvního traileru a splnila přesně má očekávání. Akční, přímočará, jednoduchá, vizuálně krásná jednohubka, která odsýpá od začátku do konce a nedá se u ní nudit. Duo Butler/Coster-Waldau sympatické a místy zaslechnete i úderně vtipné hlášky (''Běž rychleji!'' ''Nemůžu!''). Samozřejmě že historické reálie tvůrci spláchli do záchodu, ale to se dalo čekat... Za mně příjemné 4 hvězdy. P.S.: Geoffreyho Rushe uvidíte v jedné z jeho nejhorších rolí. ()

DD

Mohlo to být horší. Několik trikových úletů a roubování humoru alá Mumie, ale jinak podstatně lepší než třeba Hněv Titánů. Solidních 6/10. ()

john.h

Neskutečně cool guilty pleasure jízda. Celé to universum a jeho zákonitosti překvapivě dobře fungují a když se něco zdá nemožné, možné to prostě je a nevypadá to divně, páč to jede absurdity už od první minuty, takže se po hodině člověk už ničemu nediví. A navíc se u toho špičkově baví. Povedená záležitost. Klidně bych si dokázal představit nějaké pokračování. ()

TSZ

Dvouhodinová slátanina digitálních efektů a CGI soubojů náhodně generovaných postav. Nemám nic proti tomu, když si režiséři cucají podobné příběhy z prstu, ale když už od prvních deseti minut víte, jak se to bude celé vyvíjet, je něco špatně. Všechno je uhlazené a neprovokující (kromě humornějších pasáží, které jsou hodně otravné), téměř všechny postavy nudné a stokrát viděné... klasický příklad fantasy snímku, který mě kurevsky nebaví. ()

Michal.Jezek

Epický film v nablýskaném Egyptě, to je přesně to, co tu chybělo. Výborný Butler v záporácké roli, poutavý a svižný příběh a zajimavé bojové scény dělají filmu slušnou reklamu. 4 hvězdy jsou maximem, na 5 by to chtělo menší přemrštěnost v některých momentech :D. ()

Filiman

Sice tam občas bylo vidět špatné CGI, nepovedený nějaký ten efekt a jiné blbosti jako slunce na řetězu nad kterým jsem trochu mhouřil oči, místy byl příběh trochu moc uspěchaný a nelogický, obzvlášť na začátku a na konci, ale celkově se mi film líbil. Má to určitě své chyby, ale jsem nenáročný divák a film se mi líbil a opravdu jsem si ho užil. Navíc Jaime Lannister to docela slušně potahal a druhý mladý hlavní hrdina taky nebyl špatný. ()

Milda003 odpad!

V Hollywoodu si asi řekli "Vememe Gerarda Butlera a pičo Jamieho z GoT a nastolíme úplně nový rozměr v Egyptské mytologii a bude to boží!" Ty dva sice sehnali, ale asi si řekli trošku větší peníze než od nich bylo očekáváno, tak nezbylo na filmové efekty.. Zavolali grafikovi z prvního Unreal Tournament jestli by jim tam neprodal nějaký osekaný textury... Natočili to a dobrý.. sice pěkná sračka, ale jo třeba se to někomu kdo nezapl televizi od roku 89 bude libit... Teď mně omluvte za spoiler, ale nemůžu si to odpustit prostě..Jako taková třešnička na dortu - asi aby to oslovilo širší publikum, litá kolem zeměkoule kosmická loď a na ní je děda bůh a noc co noc musí bojovat s temným červem aby zachránil svět... - ne nedělám si prdel :D ()

Miagy

Toto je film, vymyslený, fantasy a kto čakal pravdivý dokument o bohoch egypta tak tomu sa čudujem, že je schopný vyťukať si heslo na čsfd. Halóoo nič podobné ako Bohovia Egyptu natáčané nie je - maximalne tak raz za 2 roky sa mihne dáka fantasy story, tak nechápem tie komentáre. Vo svojom žánri to bol jeden z top filmov. Opakujem vo svojom žánri.... ()

Shanen29

Dobře natočené fantasy,ale nebádejte o mytologické pravdě,pouze se dívejte, prožívejte krásné obrazy a jezte popcorn. ()

Shredder

Otvorene priznavam, ze patrim k ludom, ktorym nekvalitne CGI dokaze pokazit zazitok z filmu. Kedze transformovane bozstva,v celej svojej zlatej gycovosti ma preniesli 15 rokov dozadu do nejakeho lacneho videofilmu, dojem bol zniceny takmer okamzite. Okrem Butlera, ktory tu sice herecky nevynika, ale charizmu ako vzdy ma, su dostupne len stereotypne a suchoparne postavy. Predstavte si hocijaky direct-to-video dobrodruzny fantasy film, zvacsite mu o nieco rozpocet a dostane Gods of Egypt. ()

Marty7CZ

Atmosférou, efektově, stylově, jako cajk, ale jinak taková globální nuda.... Proyas umí točit jinej mátroš, ale to samý platí o F. Lawrencovi.... Takže prachů jak sra*ek se vycajchnovalo na nuznejch 60%............................................................. ()

Dragoh

Prostě levná moderní adaptace na kultivovanou věc, jako bývala Egyptská kultura. Příliš moc fantazie a domýšlení bych i řekl - létající metaličtí bohové, kteří se pohybují mezi smrtelníky, jsou vskutku absurdní. Postava hlavního hrdiny je však velmi chytře udělaná a její vývoj je znázorněn opravdu zřetelně - to dokážu na dobrodružném filmu ocenit. Absurdita a stupidita postav i děje však tomuto výtvoru nedodává humor, ale spíše pocit trapnosti za obrazovkou. ()

himor

Toto bola strašná sračka :D Ten dánsky trulo Waldau...no ani nemôžem napísať, že hral hrozne, lebo on ani nehral. Neviem to pochopiť. Je mnoho podobných filmov a je ich dosť aj dobrých, ale prečo sa takýto námet skoro vždy spacká? Efekty akotak, príbeh nejaký bludný, herecké výkony...ja neviem v zoo sa zvieratá tvária lepšie...ako som sklamaný a smutný. 25% ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)