Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

Michal687

Promarněný potenciál ... bohužel ... kdyby se to válelo ještě tak půl roku v postprodukci a někdo bez lobotomie zasáhl do scénáře mohla to být totální pecka ... protože co do imaginace to rozhodně nakročeno mělo. Takhle dávám hvězdu za bohyni Hátor hvězdu za představivost a hvězdu za ten souhrný zbytek maličkostí co mě nějak oslovil. ()

soviczka

Film by měl mít podtitul "Pomsta milovníkům starověkého Egypta a jeho mytologie". Ostatně s tou měl asi tolik společného, jako mám já s Věstonickou Venuší. Pro ty, kteří mě neznají, upřesňuji, že nás spojuje jen to nejzákladnější plus fakt, že ani jedna z nás už není nejmladší... Ale zpět k filmu. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem se v kině tak nudila nebo si dokonce zdřímla! Během většiny dialogů jsem přemýšlela, jestli jsem při svém posledním tahu po pražských barech zlikvidovala zbytek svých mozkových buněk, nebo jestli opravdu neustále plkají o ničem. Počítačové efekty snad raději komentovat ani nebudu. Ta jedna hvězda je čistě fyzická záležitost související s Gerardem Butlerem. Zbytek je jen nabubřelá nuda, zív... ()

Viper86-V1

Vizuálně hodně epické, nutno vidět v kině. Příběh kliše, ale úplně tupé jako Hercules v podání Rocka to taky nebylo. Naopak, Gerardu Butlerovi ta role neskutečně sedla a byl to fakt démonický badass záporák, kterýmu věříš božské schopnosti. Celkově takový průměr, ale moc pěkně udělaný a zábavný na to kolik ten film trvá minut. ()

LukeSharp

Očekával jsem děs a hrůzu, ale výsledek vlastně není až tak úplně špatný. Jasně, je to nesmírně pitomoučké, silně digi a asi od druhé minuty člověk tuší jak to celé skončí. Nicméně, když k tomu divák přistoupí jako k neškodné pohádce ve které jsou místy relativně slušné epic momenty, působivé lokace (pořád platí, že je všechno digi, aby si někdo nemyslel) a sem tam si někdo dá po tlamě, ty dvě hodinky utečou vcelku bezproblémově. A navíc mi Bohyně lásky Hathor opět dokázala, že i ona a stejně tak láska jako taková je sice okouzlující a nesmírně krásná, ale ve výsledku je to zrádná a nevděčná svině, která je odsouzena do pekla (doslova!!) ()

Olafsson

Ale jo, na tuhle pohádku se dalo koukat.. Butler byl jako zloun přesvědčivej a celou dobu sem mu fandil, Yung šukatelná MILFka a Eaton roztomilá kočička s pěknejma kůzlatama... Waldau trochu přiteplenej ale neva... Jednohubka která zafunguje jako odpolední svačina... ()

george82

Stále čekám na film, ve kterém se jasně ukáže mytologie starověkého Egypta a ani s tímto snímkem se bohužel nedočkám. Dějově slabé, mytologicky přehnané. Je to jen oku lahodící pozlátko. ()

angel.CZ

Po shlednutí traileru jsem si říkal že tohle bude něco skvělého pro duši i pro oko. Po odchodu z kina jsem byl tak něják na pochybách.... Oči si určitě užili, ale přišlo mi, že do filmu bylo vkomponovaných tolik věcí, že to bylo možná i moc a vlastně příběh byl vcelku ten tam. Od začátku mi to trošku připomínalo Herkulese, později nějákou příběhovou slátaninu Rockyho, pozdeji ve vesmíru Hvězdnou bránu a ke konci Star wars..... takže nevím, nevím... Nebýt to v 3D kde byly efekty celkem pěkné tak bych šel k velkému průměru. Ovšem takhle přiměřených 59% ()

Guran

Bohové Egypta je skvělá podívaná s vynikajícími herci a krásnými ženami. Film je plný vynikajících efektů a skvělých dialogů. Hlavní hrdinové jsou mi velice symptatičtí a Gerard Butler jako krutý záporák se mi také velice zamlouval. Příběh je sice klišovitý a některé scény a zvraty jsou očekávané, ale to vše je vynahrazeno skvělou akční podívanou s nádhernými pženskými představitelkami Elodií Yung a Courtney Eaton, z jejichž krásy v tomto filmu jsem měl po celý film spadlou čelist. Film se velice povedl. Proyasovi tleskám. Film, který je sice podobný mnoha filmům s podobnou tématikou mě velice bavil. Čekal jsem, že to nebude nic moc, spíš takový průměr, ale opravdu velice chválím za dobře odvedenou práci. Škoda, že Proyas netočí častěji. ()

moznazitra

Nic od toho nečekejte a nic vás nezklame. Příběh o cestě Hora za znovuobnovením své vlády společně s jedním zlodějíčkem. Příjemný oddech na jeden večer. ()

tartan

Sokolí boh Hor, jeho rodičia Usire (Osiris) a Eset (Izis), Usireov žiarlivý a neplodný brat Set (Sutech; môže byť boh púšte plodný?) a jeho manželka Nebthet (Esetina sestra), krásna Hathor, najmúdrejší Thovt, boh so šakalou hlavou a strážca zosnulých Anup (Anubis, ktorého vraj mala Nebthet s Usirom, keď ho opila a zviedla premenená za sestru, aby tak dokázala svojmu mužovi Setovi, že ona je plodná - to už ale vo filme nehľadajte), a v neposlednom rade, samozrejme, slnečný boh Re, ktorý na celý ten chaos zhora dohliada. Bohovia Egypta zo začiatku budili skôr rozpaky, ale meno pôvodom egyptského režiséra Alexa Proyasa (Smrtihlav, Ja, robot) bolo predsa len akou-takou zárukou, že to nebude až taká katastrofa. A naozaj nie je, práve naopak. Z neuveriteľne komplikovanej staroegyptskej mytológie boli použité najznámejšie a najhlavnejšie motívy (kráľovský mýtus o boji medzi Horom a Setom po vražde Usirea, veľkolepo podaná večná plavba Rea po oblohe a jeho nikdy nekončiaci boj s hrozným hadom Apopom, odchod duší zomrelých do podsvetia aj s povestným vážením a zbierkou hrôzostrašných sudcov) a vo vyšperkovanom a vypiplanom retrofuturistickom vizuáli boli vrhnuté na diváka v zábavnej a odľahčenej, miestami ale aj ponurej a temnej (scény z podsvetia) akčnej smršti. Kvalitný herecký ansámbel hrá v pohode, hudba správne buráca a bohovia, démoni i smrteľníci víria, poletujú, skáču i putujú až do zdarného konca. U mňa veľká spokojnosť a v porovnaní s obdobnou Vojnou bohov (2011) o niekoľko tried zábavnejší film, s príšernosťou nového Súboja Titanov absolútne neporovnateľné. A mimochodom, aj ten šalát tam nie je len tak pre nič za nič (aspoň predpokladám)... Čítať po 22.00 ;-): V jednom príbehu Set naoko súhlasí so zmierením s Horom a pozve ho k sebe na hostinu. V pokročilom večernom čase však na neho podnikne homosexuálny útok, ale Hor sa mu šikovne vyhne a Setovo semeno rukami zachytí. Povie o tom svojej matke Eset, ktorá sa zdesí a synovu znečistenú ruku odsekne a hodí do močiaru. Potom ale príde s nápadom na protiakciu. Pomocou vonnej masti vzruší Horov falus a jeho semenom potrie hlávku šalátu - Setovo obľúbené jedlo. Ten ho nič netušiac skonzumuje a keď chce svojho synovca zosmiešniť pred ostatnými bohmi tým, že sa pochváli ako sa ho sexuálne zmocnil, Hor so smiechom obviní Seta z klamstva a navrhne skúšku, kde sa koho semeno nachádza. Thovt s pomocou mágie semená vyvolá. Výsledok je zrejmý, Set je ponížený a Hor očistený. ()

Vykuk

Slabší fantasy, lehčí podprůměr, nevěděl jsem, zda je to komedie či mix fantasy a rodinného filmu, až moc bylo vidět umělost scén, příběh ok, ale zpracování, skoky v příběhu a podání některých událostí takové mdlé. Akce - souboje, těžko hodnotit, když herci stáli v podstatě někde na modrém plátně, umím si představit, že to není jednoduché, ale taky to tak působilo. Smrtelník Bek, mladíček nerozvážný moc sympatií taky nezískal, celkově je to pohádka, na kterou se dá podívat. ()

ratpile

Jestli může mít film nízké IQ, pak Proyas zfilmoval dementa. Tohle už není vědomá guilty pleasure, ale prostě tupá, absolutně neatmosferická, sterilní CGI pitomost. I záměrně přepálená taškařice se dá podat s nadhledem a inteligentně. Trailer na Gladiátora pobaví víc a stihne odvyprávět víc příběhu. Jen ten ženský casting vykazoval známky zábavy. A sem tam i Butler, Waldau a Rush. To by stačilo na povedenou reklamu od Heinekenu, na 127 minut dlouhý videoklip opravdu ani náhodou. ()

XXXXXXXX

Laciná stylizace plná CGI a rádoby strhující výpravy. Už mi tam jenom chybělo, aby se někde za rohem vynořila loď Destiny, ze které by se spustil Anubis se zakňatelem a rozběhl se nahánět nové otroky. Alespoň, že se ten Nikola snažil něco hrát... ()

johnsnow

No poviem vám, čakal som oveľa väčší prúser než prišiel. HERCI: Thwaites v roli zlodejíčka naozaj dokonalý, takéto role sa mu hodia. Jamie Lannister sa mi ale až tak nepáčil, neviem čím to je ale asi ho mám zaškatuľkovaného takto a tu mi dajak bárs nesedel ale zlý nebol. Tá jeho frajerka o ktorej som si celý čas myslel, že je to Gal Gadot bola pekná a dalo sa na ňu kukať ale mala málo priestoru, rovnako aj frajerka Thwaitesa Zara bola sexi kočka ale veľa sme ju nenaobdivovali kvôli málo priestoru (to ma v poslednom čase štve lebo takýchto filmov je fakt veľa) Butler ako záporák vynikajúci, podľa mňa mu postava sadla ako šerbeľ na riť. Ostatný bohovia a architekt Sewell boli tiež fajn. Naozaj iba Jamie trochu nesedel. PRÍBEH: Tak mohol byť lepší ale mohol byť aj dodrbanejší, asi toľko k tomuto. EFEKTY: Ako v batman vs superman, tiež niekde vynikajúce a niekde okato počítačové a v niektorých scénach to bola nepríjemné. AKCIA: Veľké množstvo a je naozaj dobrá ale na konci som čakal súboj Jamieho a Butlerovej armády a nie iba ich one by one súboj, takže tam mierne sklamanie. Suma sumárum je to slušný fantasy film ktorý sa mi páčil. Avšak za už spomínaného nesadnúceho Jamieho, málo priestoru sexi slečnám, občas zlým CGI efektom * dole. ()

Everwin

Jedna hvězda za hudbu, která je nejlepší až u závěrečných titulků, kde udělá víc efektů než předchozí 2 hodiny digitálních rádoby orgií bez jakéhokoliv náboje. ()

Renie42

Jakožto milovníka starověkého Egypta a mytologií obzvlášť mi to trhalo srdce. Efekty byly moc pěkné, o tom žádná, ale i když tam nějaká snaha byla se trefit byť jen krátce, jak to mělo být, tak to bylo odfláknutý. Všechny ti bohové by měli být znázorněni s tělem člověka a hlavou toho zvířete, kterému patří, pak by se to dalo v tom sledu poznat, kteří bohové to vlastně jsou. Příběh byl na ten film takový průměrný. ()

dzberry

Můj ty bože, tak TAHLE pohádka byla rozhodně pohádkovější, chytřejší, vtipnější, efektnější a méně uřvaná než třeba taková Princezna ze mlejna (ech, aha...no jo...ve světle tohohle konkrétního přirovnání vlastně skoro každá, což...)... Já si u toho občas i mlasknul a ani mi nevadily přehršle afektovaných efektů! Mimochodem – dzberry vždycky tušil, že Lannister je Bůh. Čistokrevná odpočinková trojkovina s lokálními propady k dvoječce... A já se ptám, kterápak pohádka to dneska má, he? ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)