Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

himor

Toto bola strašná sračka :D Ten dánsky trulo Waldau...no ani nemôžem napísať, že hral hrozne, lebo on ani nehral. Neviem to pochopiť. Je mnoho podobných filmov a je ich dosť aj dobrých, ale prečo sa takýto námet skoro vždy spacká? Efekty akotak, príbeh nejaký bludný, herecké výkony...ja neviem v zoo sa zvieratá tvária lepšie...ako som sklamaný a smutný. 25% ()

TommyDiamond

Egyptskou mytologií už dnes nikoho neoslníte, natož aby z ní někdo vykřesal nějakej zajímavej cool příběh, kterej dnešního protřelého diváka chytne v těch správných partiích.... Saša na to šel ale od lesa. Věděl totiž, že jeho pouťová báchorka o sebestředném egypském božstvu potřebuje pořádně nakopnout. A tak šel cestou nabušenej vizuálních efektů, dechberoucích akčním scén a bujných dámských dekoltů. A docela to vyšlo, ne? ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Digitální a vizuální orgie ...ale... scénař totální hovadina, "komické" postavy a hromada "naflákaných" akčních scén k vyplnění děje. +Hvězda za "kozy". ()

misar3

Bohové nudy... když si odmyslím hrozné dialogy, špatné efekty, omezený příběh a filmové klíše kam se podívám tak... tak nezůstane nic. Ale pořád to bylo strávitelnější než jakýkoli díl Ordinace v Růžové zahradě. ()

tynuska37

Tak to byl zase projednou průšvih. Jeden by řekl, že s takovým tématem, rozpočtem a obsazením to špatně udělat prostě nejde, ale ono jo! Nad scénářem by jeden zaplakal (opravdu se bude bůh po letech ve vyhnanství žárlivě dohadovat se ženskou o tom, kdo jí koupil tyhle šaty??), motivace postav včetně hlavního záporáka skoro v nedohlednu (jasně, chápeme, že chceš vládnout, protože chceš vládnout, ale kromě toho - proč??), efekty by zapadly možná tak do animáku, ale ne do hraného filmu. Jak se k tomuhle nechali Gerard a Nikolaj uhnat, nemám tušení. Jednu hvězdu si z mého ženského úhlu pohledu zaslouží leda tak fakt, že to Gerardovi fakt slušelo (a z mužského úhlu pohledu to slušelo ženským postavám v šatičkách s výstřihem, takže tam ta hvězda asi taky padne). Na víc to ale opravdu nemá. ()

Aress odpad!

Po prvnich 10 minutach jsem ukoncil svoje trapeni.....vypnul jsem film nemyslim svoji sebevrazdu, ackoliv po shlednuti celeho filmu bych se sam sobe nedivil. Presto, nedalo mi to a za par hodin presvedcovani, jsem to dokoukal. Ohavnost, przneni mytologie a historie. Kamera na nic, scenar na nic, dialogy absolutne na nic....boze ty dialogy :(((..... Nezachranily to ani spocena a nastrojena poprsi "sexy herecek". ()

J.e.r.e.c

Hravější a zábavnější Souboj titánů, který je však v důsledku úplně stejnou pegasovinou (ptákovinou a koninou v jednom). Děj letí celé dvě hodiny kupředu jako dvojspřeží obřích chrobáků a díky vynalézavosti a proměnlivosti akčních i neakčních scén (nejvíc mě dostal asi Ra a jeho sluneční bárka) nestačí nudit. Vlastně i samotný příběh má jistý potenciál na solidní drama, třeba postava Hathor je výrazně komplikovanější, než bych zrovna tady čekal. Jenže přepálená výtvarná stylizace se spoustou barviček a hravých designérských prvků (starověký Egypt se dost podobá Asgardu v Thorovi), která dává Bohům unikátní vizuální kabátek, zároveň neumožňuje brát je ani na vteřinu vážně. Což je vzhledem ke jménu režiséra velké překvapení, protože takovéhle nezávazné blbnutí bych čekal od jiných kadetů. Setužel, Alex Proyas se tentokrát rozhodl natočit lehce stravitelnou mainstreamovou zábavu, kde chování a dialogy hlavních postav odkazují spíš na reklamu na Pepsi, než na jeho zapomenutý temný klenůtek Dark City. Pokud bych měl na tohle jít nepřipraven do kina, jak jsem původně zamýšlel, byl bych nejspíš daleko kritičtější. 70 % ()

boo-boo

Gerard Butler si užíva kríženca egyptského boha, Iron Mana a transformera. Plus horiaci Geoffrey Rush so zlatým plameňometom v najsmiešnejšej roli svojho života! Rozhodne lepší film ako taký Clash of the Titans. Ukrutná sprostosť, ale taká zábavná. ()

nick_sekac

Při sledování se mi pořád honila v hlavě otázka "Pár milionu na pokračování Dredda je hrozný problém, ale stovky milionu na tuhle předem odsouzenou barevnou slátaninu se najdou?" O to více mě překvapuje, že za tímhle stojí Proyas, jehož skvosty jsou spíše temného charakteru. Jediný pozitivum je Butler. ()

Scraffy

Film, ktorý má efekty a výpravu parádnu, ale inak nič moc. Herci hrajú ako ktorý dobre. Celkom priemerný film, ktorý vás na tú chvíľku zabavý, ale inak ho už viac krát vidieť nemusíte. ()

ŠpetaMarek

Tvůrci si ukousli příliš velké sousto, takže to de vidět hlavně na efektech. Scénáristi se pokouší o onelinery tam, kde se to vůbec nehodí. Ale jako pohádka dobrý a scéna Ra vs. Apophis je v mé top 2016. ()

Jacccob

Rozhodně lepší než Percy Jackson a Souboj titánů. Z těchto o stupeň horších Blockbusterů se mi nejvíce zamlouvá Válka bohů a právě Bohové Egypta. Mozek ale nechte doma. ()

vox_populi

pátos? hej...vyumelkovanosť...hej...občasný násilný humor?...hej...hanobenie egyptskej mytológie?...hej - avšak bez prekročenia tolerančnej hranice...ale na druhej strane kúzlo a krása rozprávky, kde zlo bude potrestané a dobro zvíťazí...tento film hrá na city a emócie a u mňa bodoval...Butler v úlohe záporného hrdinu dokázal, že má širší herecký záber ako sa zdalo a do podobných filmov zapadne...vcelku príjemné prekvapenie ()

Aragorn

Film se mi z počátku docela líbil. Horův příběh mě zaujal a doufal jsem, že to bude zábavný film pro fanoušky fantasy. V průběhu fimu jsem se ale začal obávat, že se z toho stane průměrný film s předvídatelným scénářem. Mé obavy byly vyvráceny na konci filmu, kde hlavní hrdina leží v hrobě se svou láskou - tehdy jsem si řekl, že mé obavy byly zbytečné a je z toho skvělý fantasy snímek s důstojným a smutným koncem. Za chvíli se však zjevil jeden z bohů a zázračně je oživil, čímž mi celý snímek zkazil. Filmu bych odpustil smrti postav, které byly bez emocí, odpustil bych i akční scény, které občas vypadaly jako z videohry, ale neodpustím předvídatelný a nedůstojný konec, který jsme už několikrát viděli. Ty tři hvězdy mě u tohoto nadějně vypadajícího snímku opravdu mrzí. Mrzí mě to ještě víc než u Alenky v říši divů, protože zde bylo našlápnuto na skvělý konec, ale nedá se nic dělat, tento film si 4 hvězdy prostě nezaslouží. ()

Knor

Naprosto přepálenej vizuální digifest, to je jediný co si pamatuju. Tady to tvůrci fakt přehnali, všeho moc škodí. Dbalo se asi tak moc aby to bylo opulentí a zapomnělo se na všechno ostatní, příběh je jedno klišé za druhým, neustálé zpomalené záběry atd , všechno jen na efekt. Někomu to může lahodit, ale pro mě bylo jedna projekce až moc. Šedivej průměr, kterej po chvíli padne do zapomnění. ()

Sutiman

Power Rangers meets Indiana Jones meets Múmia sa vracia meets Terminator. Prerastení Jaime Lannister a kráľ Leonidas morfujú na počkanie v kulisách futuristického starovekého Egypta, Geoffrey Rush so svojim copíkom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Kai Greene, pasie Slnko a polonahé krásne ženy sú...sú polonahé a krásne. Ako keby si Alex Proyas, Stephen Sommers a Peter Jackson dali spolu acid a potom ešte dačo dobré do dojazdu a rozhodli sa napísať "veľkofilm". Jasné, acid! A ja že prečo ten film funguje:) ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)