Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

Brano

Tak toto bol veľmi slabý film. Síce vizuálna stránka, kostýmy, triky boli na úrovní, ako aj dobrí herci, ale to je asi tak všetko z kladov. Dejovo to bola strašne nudná rozprávka, plná kecov a väčšina akčných scén ma aj tak nebavila. Dialógy boli tiež slabé. Azda jediná zaujímavá scéna bola tá s tými kobrami a ešte zopár scén v podsvetí, inak strata času. ()

Pitryx

Tak si to musím dát, a rád dám ještě jednou, Zatím pro mne jednoznačně za osmdesát kousků. Jednak za efekty a jednak za vcelku velmi slušný děj a jeho tempo. ()

Loreleis odpad!

Ráda bych tam někde vyhrabala aspoň jednu hvězdičku za G. Butlera, ale bohužel, trapný od začátku do konce: příběh zkomolenina všeho, herci zoufalí a zpracování komické. ()

Coliseum

Ty vogo, těch barev! Kolorované, digitální, napomádované puf. Nemá zhola nic, pričemž disponuje obrovským nikdy víc. ()

helrohir

Príbehovo je tento film strašná zlátania a jeho scenáristov by mali za trest poslať na lobotómiu. S egyptskou mytológiou má spoločné akurát tak mená božstiev, takže si radšej mohli vymyslieť úplne nový fantasy svet, aby sa zabránilo aspoň tomu, že na film nebudú zo všetkých strán lietať nadávky o prznení. Výrazným zlyhaním je aj premrhaný rozpočet za vizuálne triky, pretože tie vyzerajú ako zo starej videohry, čo je pri takom ohromnom rozpočte neodpustiteľné. Akou takou záchranou je obsadenie G. Butlera a N. Coster-Waldaua, pretože títo páni majú charizmy na rozdávanie, ale ani to nestačí na to, aby bol tento film pozerateľný aj druhý krát. 40%. ()

Kimkong

Prostě pohádka a zřejmě dost drahá. Nic víc. Hezké kostýmy, hezké digitální triky, prsaté herečky. Film není brán moc vážně a to je dobře. Už od úvodu s vypravěčem. Jen humoru mohlo být více, nebo alespoň nějaký. Hlavní hrdina je celkem otravný, ale zapadá do celkového pojetí filmu. Mytologie je poněkud pokroucená, ale pro účely filmu to nevadí. Jednohubka na večer. ()

0verseer

Malo to zaujímavé herecké obsadenie, kde sa proti sebe postavili dvaja charizmatickí protivníci Butler a Coster-Waldau (ktorý žiaľ vyfasoval nepríliš charizmatického spoločníka). Malo to pomerne neokúkaný motív egyptskej mytológie a rovnako niekoľko zaujímavých nápadov. A ako to nakoniec dopadlo? Prvé minúty vo mne evokovali, že mám čo dočinenia s kardinálnou blbosťou. Po hodine ma to prekvapivo celkom začalo baviť a na konci som bol ešte prekvapivejšie pomerne spokojný, napriek tomu, že na dosledovanie bolo treba vypnúť časť mozgovej kôry. Všetkého ale moc škodí (aj nadmerná množstvá CGI vo filmoch Alex Proyas) a toto bola na CGI priam óda. Ale zober to čert, na jedno pozretie to nie je zlé. Ak už kvôli ničomu inému, tak len kvôli tým pár pekným dekoltom, ktoré Courtney Eaton a Elodie Yung v tých našponovaných kostýmoch predvedú. Ak teda tiež nešlo o výsledok úmornej práce CGI.... ()

mrclTV

Toto je tak dvakrát väčšia blbosť ako všetky tristovky, Súboj Titanov (ten nový samozrejme), či Immortals dokopy, ale stále je to podozrivo zábavné sledovať. Jeden z tých filmov, ku ktorým sa nepriznávate, že vás celkom bavili. :D Dobre sa na to pozerá (i keď pri efektoch platí, že sa viac hralo na kvantitu ako kvalitu), nielen Geralt Butler vo veľkom hláškuje, akcia je svižná, len preboha, nerozmýšľajte nad dejom, lebo vám tak skazí odpočinkový večer po náročnom dni v práci. Zábavná rozprávočka, plesnem sa po vrecku a dám 3* (trocha guilty pleasure). ()

Stejšn

O malý, nepatrný kousíček lepší, než novodobý Souboj titánů. Ukázkový digitální maglajz. A nic, co by se po půl hodině člověku nevykouřilo z hlavy. ()

knihovna

Pro ty, kteří chtěli dokument o bozích Egypta doporučuji pořady na Prima Zoom, National Geografic nebo a to bude možná nejlepší studium Egyptologie. Ale pozor, sami Egypťané měli v bozích pěkný mr..pardon nepořádek, nebude to lehké studium. Pro nás ostatní je tu tahle barevná a vlastně dosti zábavná jízda. ()

Bublasaurus

Přehnaně barevné s neskutečně otravnými efekty. Po herecké stránce je to super, fakt super. Příběh je v podstatě o ničem, ale Chadwick s ženskými pohyby tomu dodal takovou lepší atmosféru. Gerard jako záporák byl taky hrozný nápad. Takže asi fakt dvě hvězdy za celý film a hvězda za obsazení. ()

ostravak30

Nevím zda Bohové Egypta vycházejí z nějaké legendy, ale pokud ne, pak je to jen další z řady relativně banálních příběhů. Bohové se spolu zkrátka poškorpí o to, kdo bude vládnout. A pak nezbývá, než aby se do toho dal jeden z (ne)obyčejných lidí a jednomu, samozřejmě tomu hodnějšímu, pomohl získat znovu moc a svou lásku. Jak originální. Tady to máme akorát ozvláštněné různými druhy efektů jednadvacátého století. Originální není ani pojetí Bohů. Ti mají různé schopnosti, nadpřirozenou sílu, ale hlavně i ten hodný si vlastně myslí, že je pořád něco víc a lidé jsou tu jen od toho, aby poslouchali. Ani tento film mi tedy nevysvětlil, co má za smysl se celý život modlit. Egyptská mytologie je v tomto ještě zvrácenější. Když se člověk modlí, je stejně chudý a ubohý jako když to nedělá. Ani tak mu ale není slíben ráj po smrti. Pokud je to chudák, v říši smrti mu nebude nejlépe. A jakou přidanou hodnotu má božstvo obecně? Těžko říct... ()

Tominni

Trochu jsem se obával, jak to dopadne, protože to trochu zavánělo průšvihem, ale nakonec to bylo vlastně celkem OK, nemá cenu řešit příliš egyptskou mytologii, filmaři si ji upraví po svém, ale film má celkem spád, sice bez překvapení, ale solidním tempem směřuje k závěru. Nakonec takový velmi mírně lepší průměr. ()

Jadro

Nechápem, už dnes poobede /premiéra/ bolo nastrieľané niekoľko nízkych hodnotení /z 32, 26 nízkych/ - snáď veľa užívateľov žije v Austrálii a okolí :-) A potom sa hodnotenia už vezú.... Film je dobre spracovaný, veľmi príjemná oddychovka. Áno, je tu pár hluchších miest, no táto tématika je veľmi zložitá na dokonalé spracovanie. Človek sa aj pobaví, pokochá a hlavne nadchne nad panorámou... Butlerovi záporák enormne pristane. 80% ()

baclajean

Fanúšikovia špeci efektov si prídu na svoje, rovnako aj fanynky Gerarda Butlera, ktorému táto rola sadla naozaj dokonale. Ja ako obdivovateľ mytológie som sa dočkal veľmi zaujímavého a vydareného prepojenia egyptských božstiev. Nuž a Geoffrey Rush bol príjemným prekvapením, toho som tu naozaj neočakával. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)