Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

xray0045

Filmova studia maji za to, ze divak snese vsechno a tak hodili do promitacky Souboj titanu, Ben Hura, Prince Persie, Exodus a zalili to cervenou knihovnou. Vyslo z toho co se dalo ocekavat, je to dost ridke. Studio asi cekalo ze kdyz to zabali do vizualnich orgii tak divak prekousne scenar. Neni tomu tak, nektere sceny evokuji praci vytvarniku z roku 1995. Jedno vim ze bohove Egypta jsou pekne nasrany a Proyas si to odskace. Sazama a Sharpless meli zustat u tech hororu, ty carodejnice jim jdou lip nez bohove. ()

Tobias_Sin

Tak upřímně jsem čekal mnohem méně! Dostal jsem opravdu krásnou podívanou, která je plná vtipných narážek na bohy, akce a zajímavých postav. Je pravdou, že zápletka je tak trochu prohlédnutelná, ale to mi v závěru vůbec nevadilo. Dobré, dobré, jen tak dál Proyasi. ()

kratajirka odpad!

Fantasy pohádka zakončená finišem z Romea a Julie. Joo to je takový ten typ filmu, na který spotřebujete 100 nejnovějších Dell kompů s vyexpenou nVidií. Počítače vládnou světu - hell yeah. :) A vidět žérára v roli šmejda bylo fajn... ()

Ondra.T

Film postaven hlavně na akci a velmi slušných tricích. Přes to jsem měl po shlédnutí filmu pocit, že se celý film odehrál v ateliéru. Fimu by neuškodilo trochu více emocí a [SPOILER] nějak nechápu dnešní módu v neuzavřených koncích. Stejně, pokud by bylo po pár letech pokračování, si už nikdo konec pamatovat nebude. ()

danny79

Vahal jsem mezi 3* az 4* hvezdickami, protoze herecky je to velmi slusne obsazeno, a v pripade Elodie Yung i velmi sexy. Dialogy bavi, akcni sceny jsou zajimave a solidne technicky zpracovane, jen obcas je toho uz "trochu" moc. Prijemna volovinka, u ktere dve hodinky utekly jak nic. ()

CharlieSC

Chvilku jsem váhal, jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky, Dát jen dvě mi přijde málo, protože o něco tam přece jen jde. Efekty a provedení se dají považovat za slušné. Na druhou stranu dát 3 hvězičky mi přišlo docela dost na to, jakým způsobem film interpretuje egyptské náboženství. Víc chyb jsem snad v životě neviděl. Kdybych chodil do školy, probírali bychom Egypt a já se na písemku učil podle tohodle filmu, tak dostanu za 5. Celkově je to tak na 50%. ()

Tycygo

No scénáristický fail jsem čekal už od traileru a to že to nebude velký film už všichni tak nějak tušili. Nedostatek originality a klasické dobro vs zlo zde je přítomno až nechutně moc. Vylepšily to pompézní scenérie Egypta a celková rozmáchlost scén, která působí dobře a vtáhne vás do epických soubojů již zmíněného dobra a zla. Herci lehce nadprůměr a hudba průměr. Takže 3 hvězdy, protože přiblblé to je jen tak trošku. No a kdo má rád Jamieho Lannistera, nebo poloodhalené mužské hrudníky, tak ať si hvězdičku přidá. ()

Cumacbegyc

Jediné co mě přesvědčilo dát 3 hvězdičky jsou počítačové efekty, které jsou opravdu skvělé . JInak je to dějová slatanina ala Mumie, kde nevíte co se vlastně odehrává, takže než vás nějaké scéna vtáhne do děje, už se mele zase něco jiného. A celá pointa? V neustálem běhání, bouchání se do prsou, poskakování a mlácení se, se vám pod nohama motá nějaký exot a sem tam se tam objeví nějaká kočena ()

Artess

Iron man po egyptsku? Je hezké, že se zde aspoň trošku pokoušeli držet egyptské mytologie a tedy i základ zápletky je původní. I obsazení se mi docela líbí. Ale tím bohužel končíme. Příběh je stavěný pouze na rubání mezi jednotlivými postavami a je neskutečně předvídatelný a bohužel často i děravý. ()

Hanniball

Prostě za 5* protože to je hrozně fajn zábava a pokud nejste art nebo filozofická buznička tak se musíte dokonale bavit ! ()

majorzeman13

Průměrná,pestrobarevně,vizuálně působivá fantasy s nulovým dějem a scénářem o ničem. Myslel jsem si ,že výsledek bude o dost horší,ale realita byla díky bohu jiná ! Hudba je hodně podobná té z filmu Mumie!! ()

Bbulli042

Všetko, čo som chcel vyjadriť k tomuto filmu, úplne presne vyjadril 3DD!3. Ešte dodám, že kto očakával od toho viac po zhliadnutí traileru? Veď to bolo záživnejšie a zábavnejšie ako oba titáni dokopy? By som ešte dodal, že si tento fil zaslúži byť viac pravým nástupcom titánov, ako jeho trápny remake aj s jeho pokračovaním. Oni nevedeli, čím chcú byť. Toto bolo aspoň svojské. ()

Von Kempelen

Vůbec mi nesedlo celý to umělý prostředí vytvořený buď počítačovou animací nebo papundeklem, reálnej tam byl snad jenom ten písek a pouze Ra ví, jestli i ten nebyl rekvizita z PVC. Zběsilý tempo jak v PC hrách z poslední dekády, nahoněná forma namísto obsahu, nic pro mě. Je mi líto lidí, který čekali zpracování příběhů z egyptský mytologie a dostali tradiční sračkovou uměleckou licenci s multikultuním obohacením. Já byl předem varovanej, tak aspoň tady jsem byl zklamání ušetřenej. ()

MM1979

Pohádka pro děti... Moc pěkné kulisy - muselo to stát dost peněz. Spousta nelogických kravinek a nesmyslů. Slabej příběh. ()

slim1963 odpad!

Jeden z mála filmů/a to počítám i všelijaká béčka/ na který jsem se musel dodívat asi na pětkrát /z toho jednou v alkoholovém opojení/.S takovým rozpočtem - taková nelogická a trapně zrežírovaná hovadina.O egyptskou mytologii mi ani tak nejde, s tím jsem počítal, že nebude mít nic společného, ale tam bylo špatně všechno! ()

darius1706

To vezmete takhle kus Transformers, Ironmana, Souboje titánů, Enterprise, přimícháte písečné červy z Duny a přidáte mrtvé z Pána prstenů + dalších asi 200 filmů, zamícháte, nasypete nějakou tu Korunku, přitáte roztomilé hlavní hrdiny a nazvete to třeba Gods of Egypt. No a výsledkem chcete pro ty neintelektuálně vybavené americké diváky říci, že kdesi na planetě Země existuje i jiná země, která se jmenuje třebas Egypt a kde to bylo kdysi strašně cool. Nicméně i když výsledný galimatiáš s Egyptskými dějinami a jejich mytologií nemá kromě názvu opravdu nic společného, nebyl to až takový průšvih, jak jsem se obával. Efekty dobrý, mělo to spád, no a ten děj? No jo no. Trojka. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)