Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

Vytocenej

Je to super film. Nevim proc nekteri hodnoti spatne. Obsazeni herci je luxusni a pribeh je taky super. Berte ze je to fantasy jako treba Harry takze v tom nehledejte fakta a berte to jak to je. ()

Krastom

Američani vzali postavy ze starověkého Egypta a udělali příběh, který se absolutně neslučuje s ničím. Mě to ale nevadilo, povznesl jsem se nad touto moderní inscenací a úžíval si kvalitu zvláštních efektů. Kdyby to mělo hlavu a patu, tak dám čtyři hvězdy, ale v tomto případě hodnotím pouze kvalitu zvláštních efektů a celkového zpracování. ()

pekos

Nie je mnoho filmov, ktoré dokážu preniesť dospelého človeka do sveta rozprávok. Tvorcom filmu Bohovia Egypta sa podarilo vytvoriť atmosféru počiatku vekov, kedy bohovia žili s ľuďmi a vytvoriť fiktívny príbeh o láske, cti a spravodlivosti. Táto rozprávka pre dospelých nie je filmom, na ktorý budú stáť zástupy v kinách, no film mal spád, herci boli sympatickí, neprehrávali a očakávaný záver, kedy musí dobro zvíťaziť nad zlom sa dostavil. Príjemný film pre tých, ktorí sa nechajú radi unášať fantáziou a neskutočným svetom. ()

JerryPilsen

Star wars ve starém Egyptě. zacíleno na teenagery.Triky a akce opravdu dechberoucí,ale logiku postrádající. Vše směřuje jen a jen k happy endu a co se nehodí musí pryč. ()

ragnar1

Naprosto zbytečný film...aneb oslava marnosti a trapnosti, která trvá kolem dvou hodin...Celkem nulový děj, podprůměrné herecké výkony a velmi nízká akce (kromě zabíjení mnoha egyptských bohů). Jedna hvězdička za 6 procentní ztvárnění starověkého Egypta... ()

Alagaesie

Klasika, kdy se dva bráchové, kdy jeden je ‚ten lepší‘, nejsou schopni dohodnout a druhej je tím pádem dost ubílženej. Zlata bylo na Egypt dost a dost. Efekty nehodny starověku. Set klasicky ten ublíženej, Horus měl mít moc. Zaya (Courtney Eaton) byla kost. Mistress of the West Hathor (Elodie Yung) byla taky celkem kůže. Urshu byl týpek. Horus se, na to (nebo právě proto?), že byl slepej, uměl celkem ohánět. Anubisova (Goran D. Kleut) maska byla udělaná moc hezky. Ré (Geoffrey Rush) byl výbornej. Líbil se mi Butlerův (Set) lítací kočár. Osobně jsem ze začátku čekal, že Bek (Thwaites) bude trochu výraznější. Červi mi přípoměli Dunu. Hádání vstupu v chrámu mě pobavilo. Chrám se následně rozsypal celkem zajímavě. Kněží v chrámu dvou pravd s jeho neustálým ‚Step forward. What do you offer?‘ mi přišel hrozně vtipnej a navíc vypadal jak Vogon. Souboj mezi Setem a Horem na chrámové hoře byl hezkej, vzdušnej souboj proměněnců pak impozantní. Postava Thotha, boha moudrosti (Boseman), se mi taky líbila. Na 5* to není, průměr by byl málo. ()

TheLazyCat

Po tom, co jsme se na film podívali jsem byla rozhodnutá dát hodnocení jen 3 hvězdy. Ale když srovnám jiné nové filmy hrající si s historickými předlohami a spojené s akcí a pořádnou dávkou nesmyslů, tento je pořád lepším kouskem, co se týče jak výkonů herců (hlavně Jaime Lannister :D) a také Setovi jsem věřila každé slovo. Také ztvárnění a pojetí příběhu = pohádky (absolutně americky splácaný), proto jedna hvězda navíc. Občas přeplácané greenscreenové scény vás ovšem oblaží časem k tomu se napít, či občerstvit :D Akce i bitek bylo dost - tak akorát a udrželi si mou pozornost, takže jsem neměla chuť se sebrat a jít utírat prach :D Konec napůl pohádkový a napůl otevřený - každý ať si domyslí, zda Horus svou lásku zpět získat, nebo ne. Celkově kvalitou a koukatelností srovnatelné s podobnými filmy, jen doufám, že se u tohoto filmu NIKDY nebude plánovat pokračování, to už bych asi nerozdejchala :D ()

huhuhu783

Je to v podstatě monstrózně udelanej film vo ničem,jak do nás teď perou fšichni superproducenti pač maj v rodině ňákýho v Plzni vystudovanýho super ITýho a von jim přece udělá megaparádní efekty za babku.Akorát že na děj se v podstatě sere,takže je z toho zase jen další digitální sračka na kterou se rozhodně znova nepodíváte ()

kjama

Milá fantasy s dobrými efekty. Jen, proč proboha příběh zasadili do starověkého Egypta? Kdyby změnili jména a odehrávalo by se to jinde, tak by mi nezmrvili můj pohled na starověké dějiny.... ()

open

Dopozeral som to na tretí pokus....podľa mňa zbytočne predlžovali celý dej...vsetko to bolo také spomalene.Režisér si pomýlil bohov s ironmanmi... ()

Triticum

Takze, na zaciatok si to zosumarizujeme...tento film je strasna koko_ina. Avsak, zalezi od uhla pohladu ako sa na to chcete divat...pokial sa ma hodnotit iba film ako taky, pravom dostane jednu hviezdicku za efekty. Pokial to hodnotite ako formu dusevnej hygieny, pri ktorej chcete nasrati, po celom tyzdni v robote (hocikde) vypnut, neriesit podstatu a maximalne sa zamyslat nad tym, ako niekoho vobec napadlo takuto chobotninu posplacat dokopy, urcite si zasluzi 4 hviezdicky. ()

Vision2010

Jedno obrovské sklamanie. Rozpočet obrovský, filmové efekty krásne, herecké obsadenie dobré viď Geoffrey Rush, Gerard Butler, avšak film je otrasný. Film mal potenciál, keby z toho nespravili romantickú kravinu pre puberťákov. Egyptská mytológia je veľmi dobrým námetom, ale to spracovanie, no proste hnus.......odporúčam vyhnúť sa tomuto filmu !!!!!!! ()

eexDon

Für mich - 65%, - /triků, soubojů, výbuchů a monster tolik, že už tak nějak nezbývalo místo na nic jiného, děj naprosto o ničem/, + /Nikolaj + Gerard docela dobrá dvojka, občas vtipné, sebeparodické - ještěže tak/, hodnocení - moderní fantasy digitální pohádka o ničem zasazená do Egypta, byl to sotva průměr ()

IAMAD

Co blázníte? Moc hezká pohádka a skvěle natočená. Kdo od toho čekal nějaký historický film plný faktů, je pošetilý. ()

PsenickaR

Tak konečně už někdo po těch lejnech z řecké mytologie v posledních letech usoudil, že je načase se přesunout někam jinam a padla volba do Egypta. Volba je to dobrá, protože s egyptskou mytologií si velmi dobře pohrávali ve Stargate a to jak filmu, tak i seriálu. Takže proč to nezkusit znovu, jen jinak? Alex Proyas zůstal někde na půli cesty. Svět jak nám ho vykreslil je úchvatný, soužití bohů a lidí zní i vypadá dobře. Gerard nyní v záporné roli má charisma na rozdávání, stačí jen aby promluvil. Část efektů je podařená, jsou tu i vtipné scény, které pobaví. Ale pak tu jsou i věci, které bijí do očí. Triky, kde jsou obrovští bohové vedle smrtelníků nejsou moc věrohodné a hodně mě tu rušil Geoffrey Rush, jeho role mi sem vůbec nesedla. Ale peněz za kino jsem nelitoval a nenudil jsem se, takže solidní průměr. Je to však opravdu škoda, mělo to a vypadalo to původně na víc. ()

DavidAAAA

Kdyby to mělo aspoň trochu nějaký příběh, asi by to bylo na pět hvězdiček. Jenže film složený prakticky jen z efektů, většiny skvělejch, ale občas to vypadalo jak se Zemanovy Cesty do pravěku. Obrovskou spoustu dějů jsem nechápal, nelogický zvraty, sem tam docela blbý přemoudřelý kecy a samozřejmě... Přeslazený konec. Dvě hvězdy za film a jedna za absolutně záporného Žeryka Batlerovic. ()

BranuliQ

"Béčková" stupidita s vizuálom tak strhujúcim, že som od toho sotva odtrhol zrak. No ako som už naznačil hneď v úvode, scenár stojí za veľké guľové. 50% ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)