Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

GreedyOne

Průměrnost z filmu sálá každým cálem, ale jak již bylo mnohokrát zmíněno, pokud nečekáte moc, tak je to celkem ucházející a dá se to přežít. Chvilku jsem se i bavil, ale i na můj vkus tam bylo moc nesmyslů, třeba bůh Re s plamenometem. Konec je šíleně předvídatelný a nechápu, jak to někoho ještě může bavit. To opravdu mají všichni potřebu chodit na filmy, které skončí dobře a hlavní hrdinové zpočátku jakoby nemají šanci, ale pak zvítězí bez ztráty kytičky? ()

Gharr

Bohové Egypta právě začaly a já jen čekám, až je Kurt Russell vyhladí termonukleární hlavicí obohacenou nakadahem. ()

MirINDay

Jako fanoušek egyptské mytologie jsem se těšil, ale vadilo mi filmové ztvárnění bohů a přílišná dramatizovanost hlavní zápletky příběhu. Taky škoda, že konec nebyl ani happyend, ani tragédie. Ale je fakt, že tohle je čistě subjektivní. ()

tos94

Po nádherných upoutávkách byl film velikým zklamáním. Krásná myšlenka, krásné pojetí ovšem zpracování příběhu samotného nebyl podle očekávání vyvolaným upoutávkami. Spíše něco mezi akčním filmem a pohádkou od spisovatele ze střední školy. Pokus o spojení Souboje Titánů, Flynna Carsena a Šípkové Růženky který se moc nepovedl. Ne příliš dobrý dojem umocnil i hoch sedící vedle mě, pojídajíc něco co vonělo stejně jako pečené kuře zapomenuté dva týdny v troubě. Ovšem za zpracování efektů si zaslouží alespoň hvězdičku, další hvězdičku za to, že mám rád Egypt a jeho historii a poslední hvězdu alespoň za použití jmen Egyptských bohů. ()

DeMarcco

Prekvapivo to nebola najväčšia hlúposť poslednej doby.. Zaujímavý príbeh (aj keď málokedy korešpondujúci s legendami) vás rýchlo vtiahne do deja. Pekné efekty, dobrá kamera, pomerne slušná hudba a v kvalite nezaostávali ani Coster-Waldau s Butlerom. Dej a scenár už zasa trochu zaostávajú, ale to sa vykompenzuje pár veľmi slušne sexy sporo odetými bohyňami. Každopádne stojí to aspoň za videnie ()

GOTFAN

Dvě hvězdičky za to že jsem si díky těmto bohům a jejich proměn mohl vzpomenout na dětská léta s digimony. Je to zkrátka Disney pohádka co se snaží tvářit drsně ale nakonec je to vlastně jen o efektech ( proměny bohů opravdu vypadají jak by se měnil digimon) a příběh je vlastně úplně o ničem. Proslov Leonida ( sorry boha co ho hraje stejný herec) ke svým sparťanum ( fck ke svým zlým stoupencům) vypadá opravdu jak z filmu 300 . ( i když je to film bohové Egypta) Jo a podle mně je dobře že jsem to zkrátka vzdal před koncem. Nešlo kvuli vtipnosti, trapnosti, nudnosti dokoukat přesto že to mělo mít dobré efekty tak ani ty nezaujali a hlavně..... Rasistické pojetí kdy jsou bozi i lidé zřejmě odjinud než z Egypta protože jsou bílí a Bílí a bílí.... Hodně bílí vzhledem k životu v poušti. Jo je tam vlastně ten jeden černej ale jinak bílo i mezi obyvateli egypta. ()

SRK

Od filmu som čakal málo, podľa traileru slabšie grafické spracovanie a oničom príbeh. Opak bol ale pravdou v mojom prípade. Film milo prekvapil a grafika tiež. Hudba bola spracovaná výborne. Odporúčam, aj keď jednoduchší film, ale veľmi dobré pozreanie, tie dve hodiny som sa vôbec nenudil. ()

Erufael

Egyptské prvoplánové disko omalovánky v podobě špatně rozvrženého oštěpařského klání, u kterého nejednoho egyptologa přejde mráz po zádech. Mít to propracovanější souboje, bylo by o jednu ba i o dvě hvězdy více...nicméně choreografie soubojů vázne společně s dialogy. Souboje jsou nepřehledné a často to spíš vypadá jako předvádění efektů CGI ... To, že někdo uzvedne stovky kil asi ještě neznamená, že zvedne za jednuruku-se-držícího zatrofovaného bilba na hraně útesu zptátky... Zpomalení času během nejednoho souboje je často jen ukázkou toho, jak to nemá vypadat. No a když už by utahaný příběh nudil, vloží tam rubající se zlaté sochy s křídly. Občas na vás mrkne nějaký ten CGI xicht z písku, hlavní postavy budou mít na kahánku a nejednou jim bude hořet jejich vykoupaná huňatá koudel u zadnice. Dvě hvězdy ()

PORTER44

Docela povedené fantasy,příběhově to byla pohádka ale efekty se povedly ,souboje bohů po vizuální stránce splnily očekávání,herecké výkony spokojenost. ()

lord_zail

Trailer mě navnadil a co jsem očekával, to jsem i dostal. Audiovizuální orgie, slušné herecké výkony, které neurazí a snad i trocha egyptské mytologie (i když vlastně jen jména bohů). Filmu hodně pomáhá i škodí tempo, které je přímo zběsilé, film nenudí a uteče jako voda, na druhou stranu mohli scénáristé některé pasáže natáhnout a dokreslit trochu více dějovou linku (osobně bych si dokázal představit, že by film mohl být i o půl hodiny delší). Viděno ve 3D, které u nás ve Zlíně stojí za velké kulové a s dabingem, který nezní vůbec špatně. Za mě lepší 3 hvězdy... ()

Milonak

Mám rád takovéto filmy a po obou Titánech jsem si definitivně zvykl, že se mytologie prasí, takže jsem ani v tomto slova smyslu od "Bohové Egypta" nic nového neočekával. Že ale bude film takový propadák jsem taktéž nečekal. Po celkem zajímavém traileru jsem si říkal, že by to nemuselo být špatné. Bohužel jsem zjistil, že to co trailer obsahuje a působí zajímavě, je v podstatě všechno, co dokáže v samotném filmu zaujmout. Zbytek je hromada keců - a to často naprosto pitomých - a obrovské nudy. Ke konci jsem se už modlil, aby to skončilo, bohužel ještě následoval závěrečný souboj na pyramidě a ten mě už definitivně odstřelil. V tomto filmu je snad téměř všechno špatně a vůbec nechápu, kam narvali tak obrovské peníze, protože i triky - které by snad mohly film zachránit - byly prostě mizerné. Do toho herci, kteří do jednotlivých rolí prostě nepasovali, kromě snad Butlera, který se překvapivě na záporáka hodil. O scénáři ani nemluvě, ten psaly snad sestry Bártovi.... 15% ()

Ron_F

Někteří zde se opět projevili jako opravdoví odborníci na filmy. Ptám se: "Co jste natočili vy, když si dovolíte takovýto film označit za sračku?" Ptám se: "Kdy vůbec jakýkoliv Čech natočil tak vizuálně zajímavý film?" Některým lidem by neuškodila větší pokora s sebereflexe. Ano, děj mohl mít lepší spád. Ano, postavy mohly být prokreslenější. Ano, dialogy mohly být zajímavější. Ale na druhou stranu je to film, který předvádí řadu špičkových vizuálních efektů tak dobrých, že si troufám říci, že lepší jsem nikdy neviděl. I když film měl své mouchy, zaslouží si velké uznání za vizuální stránku, triky musely stát mnoho lidí velké úsilí. Takže vy, kteří ten film označujete jako "odpad" jste jen velkohubí kecálci a sami byste nedokázali natočit ani reklamu na mast na kuří oka! ()

JaninaM

Čekala jsem napětí , černou magii, tajemno...ale viděla jsem jen hloupou pohádku. Jedna velká slátanina plná filmových efektů po sobě rychle jdoucích. Spousta záře, záblesků, mihotajících se potvor, je to tak hektické , že člověk nestačí po chvíli ani vnímat, co se děje. A i když je zde spousta soubojů, a potvůrek, po čase člověk upadne do lehkého kómatu a přemýšlí co zítra nakoupí, či zda jeho dítě má už hotové úkoly. Dodívala jsem se jen díky Gerardovi Butlerovi a protože mám mytologii ráda. Na Gerarda se hezky koukalo, zato spoře oděné slečny sice lahodily mužským očím, mě ale připomínaly lehké děvy z harému . Abych nebyla jen kritická, musím podotknout, že Egypt byl moc hezky ztvárněný. Rozhodně si myslím , že jako videohra, by měl tento film větší úspěch. ()

Wiceman

Ale jo, je to sice taková správná popcornová blbina, ale já tyhle filmy mám docela rád. Akorát jsem si během toho všeho často vzpomínal na SG-1 a jejich pojetí egyptskejch bohů. Inu, Apophis a Ra si rozhodně polepšili :D ()

KT_2011

Obrovská spousta vizuálních efektů různé kvality. Žádné nápady ať už příběhové nebo režijní/filmařské. Podprůměrná režie i vedení herců. ()

Mrliš odpad!

Neskutečně odporný film. Prostředí, herci, efekty - vše utrpení. Jak se snímek mohl dostat do kin je pro mě velkou záhadou. To už je lepší kde jaký béčkový film. Mnohokrát je na efektech vidět, že jsou dělány ve studiu při zeleném plátně. Hlavně ty létací. Děj je neskutečně kýčovitý. Nedokoukal jsem. Ztráta času! ()

BStone

Hezká triková podívaná v naprosto neuvěřitelné zhovadilosti... Příběh jednoho zamindrákovaného a závistivého egoisty ve filmu plném stupidních, klišovitých ne-dialogů... I ta hudba je strašlivá parodie na I.Jonese nebo na nějakou romantickou srágoru... Děkuji všem Bohům(nejenom těm z Egypta), že jsem na tuto šílenou krávovinu nevyrazil do kina a ušetřil si tak peníze i šok... 20% ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)