Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (Cinemart)

maddy

Rýchlo a Zbesilo alebo po deviatykrát už skôr Pomaly a Nudne. Séria Rýchlo a Zbesilo síce nikdy nebola žiaden etalón sofistikovaného hollywoodskeho blockbusteru. Vždy to bola len letná veľkolepá zábavka pri ktorej nešlo očakávať žiaden duchaplný dej, ale práve iba tú pravú oddychovú zábavu pri ktorej bolo fajn vypnúť mozog a nechať sa raz za dva/tri roky baviť. Preto F9 nebudem vyčítať, že aj v 9 filme omieľa dookola obohorané reči o rodine a neoriginálnu zápletku, v ktorej sa zase odhaľuje kto je s kým rodina a do toho porušujú všetky fyzikálne zákony. Celé to totiž prestalo dávať zmysel už niekdy u štvrtého dielu, takže kto do deviateho filmu ide s očakávaním niečoho iného, tak určite nie je už dávno cieľovou diváckou skupinou tejto série. Fast and Furious stavia už od ikonického piateho dielu na tom pobaviť diváka tým, čo za najväčšiu "blbosť" vymyslí a kam tú "veľkoleposť" posunie v ďalšej časti (tank, ponorka, lietadlová runway ...) a ako trefne to predá divákovi, tak aby sa iba bavil a nezamýšľal nad scenárom a ostatným dianím okolo. A to je to v čom F9 po prvý krát zlyhýva úplne najviac. Už to totiž nie je zábava. Zatiaľ čo vrchol táto séria dosiahla niekde okolo piateho/šiesteho dielu, ešte do toho ôsmeho (aj keď ja už som s ním mal mierny problém) si dokázala držať vysoký index blockbusterovej zábavnosti. S F9 však séria po prvý raz dosť nešťastne narazila na svoje mantinely a úprimne neviem, či sa z nich ešte dokáže odraziť. Viac než ktorýkoľvek iný blockbuster mi F9 pripomínala posledné zárezy do série Transformers (Age of Extinction / The Last Knight), kde to taktiež neustále dve a pol hodiny vybuchuje, ale namiesto toho aby to akokoľvek bavilo, to už tentoraz iba neskutočne ubíja. Úprimne som sa prvý krát pozrel v kine na hodinky a keď som zistil, že neubehla ešte ani hodina a ten film bude trvať ďalšiu hodinu a pol, tak som sa zdesil. F9 totiž skutočne nijako nepracuje s tempom, poriadne negraduje a pocitovo trvá tak 5 hodín. Prekvapivo je u toho otec série, ktorý ju celú nakopol, urobil z nej fenomén a zaobstaral jej dva najlepšie časti (Five a Six), ešte viac prekvapivo jej tentoraz zaobstaral aj ten najhorší prírastok v sérii. Celé akcia je tentoraz nemastná, neslaná, a aj keď prvá veľká akčná scéna nasleduje už pár minút po úvode filmu, nikdy vyslovene nestrhne. Neponúka žiadne zapamätania hodné scény, ani nové nápady. Áno, scénar si začal doslovne uťahovať sám zo seba, Vin Diesel evidentne číta uštipačné komentáre na internete a tak sa v deviatke skutočne letí do vesmíru (aj keď úplne zbytočne a nič zaujímavé sa tam nedeje), ale celé to beží iba tak na voľnobeh a pribudajúcimi minútami tomu brutálne dochádza plyn. V jadre je ten film prakticky taký istý ako jeho predchodcovia - čiže rovnako hlúpy, s otravnými rečami o rodine a macho pózami Vina Diesela, ktorý sa stavia do role nesmrteľného superhrdinu, avšak kým v predošlých dieloch sa to dalo zniesť vďaka vysokému indexu zábavnosti, v F9 séria odhaľuje všetky svoje chyby v plnej kráse. Keď film kvôli prekvapivo rutinnej, až nudnej akcii, trestuhodnej absencii štýlových záberov a pokulhávajúcemu tempu nebaví o to viac sa začnú odhaľovať jeho slabiny ... a že ich táto séria má požehnane a že vám ich deviatka všetky predvedie ako vo výstavnej skrini. Nedá mi tak než konštatovať, že séria sa vyčerpala, nie je ju kam ďalej posunúť a ja sa skutočne obávam čo príde v sľubovanej desiatke a jedenástke. Ak to chce Vin Diesel ukončiť ako tak so cťou, mal by sa na to v 10-tke už vyprdnúť, vrátiť ku koreňom, tuningu, obyčajným pretekom dvoch áut a nostalgicky sa rozlúčiť, inak to fakt klesne na úroveň Transformers: The Last Knight a to už fakt nebude pekný pohľad. CELKOVO: 4/10 () (méně) (více)

Paxxx.cz

Filmy ze série rychle a zběsile nešlo nikdy brát zcela vážně, ale i tak se z celkové šňury (prozatím) 9ti snímku podařilo přijit s nadprůměrnou podívanou - viz. páty díl. Tohle je ale bohužel totální opozit, který přináší spoustu WTF momentů, kdy jen nevěřícně kroutíte hlavou, kdo jen tydle nesmysly mohl vymyslet. Více uvěřitelný se mi už jeví i zápletka ze Star Wars, ale to je (mé oblíbené) sci-fi, ne film, který se marně snaží být vážný. Navíc i vtipy mi přijdou už ohrané. Trošku se hrozím toho, s jakou šíleností přijdou tvůrci přiště, protože tahle série je vyšťavená jako vymačkaný citrón a nové nápady hraničící se stupiditou a tuto sérii akorát potápí. Btw už se ani nedivím těm mnoha memečkám na sociálních sítích o rodině od Doma. Kdyby tam byl uveden i subžánr sci-fi tak jednu hvězdu přidám...3/10. ()

MartinezZ

Index tupouňovitosti asi tak 20 z 10. Už F8 byla blbost, ale alespoň Hobbs & Shaw dali zavdat naději, že se tahle potápějící F&F kocábka zapomene a pojede se novou a lepší cestou. Bohužel ne a F9 je snůškou neskutečných lacině sestříhaných kraťasů, které z nějakého důvodu mají dávat jeden film. Tohle měli dát zadarmo na Youtube po F8 rozkouskované na nějaké tříminutové skeče. Dohromady to vůbec nefunguje, plky a dějové zápletky  odhalení jsou neskutečně trapné, motivace postav dávno vyprchala a nutnost přinášet stále šílenější a šílenější akční kreace, aby to bylo zas o stupínek výš než předchozí díl, to ve skutečnosti dělá spíše nechtěnou parodií. Nečekám od toho fyzikální a psychologický dokument, ale také ne učební pomůcku pro studenty režie a dramaturgie zařazované do sekce "Tak takhle tedy nikdy ne". Ubohost. ()

Korbitch

Celá série míří nenávratně do propadliště filmových dějin. On žádný díl nebyl vyloženě intelektuální hodokvas, leč zábavný byl dosud víceméně každý. Devítka je ale vyloženě blbá, byť zábavně blbá. Ztráta dvorního scenáristy je patrná a i ta Charlize s tím nic nenadělá, i když je to v téhle sérii nejlepší herečka na zemi, na moři a nyní i ve vesmíru. Ta potažená kostra kůži Jordana Brewster je i přes to všechno největší zlo filmu. ()

Vxxx

V rámci žánru (stupidní filmy) je to docela dobré. Stejně jako všechny F&F je to prostě ulítlá hovadina, ale rozhodně pobaví a nenudí. 4* ()

ArsenalEagle

Moje oblíbené sci-fi dorazilo ve velkém stylu a vtípky, že se FaF bude odehrávat i ve vesmíru nebyly vůbec daleko od pravdy. Pominu-li nelogičnosti a scény, při kterých se Isaac Newton protáčí pod svou jabloní, dostáváme ještě větší nálož testosteronu, akce, rodiny a všeho, co už jsme v sérii viděli, jen zase o nějaká ta procenta šílenosti posunuto směrem k orbitě. Poprvé ale u mě moc nefungují postavy, přijdou mi tak nějak upozaděné. Cena je fajn, týpci z trojky byli celkem odfláklí, tvrdé původní jádro jakžtakž funguje, ale není to nic extra oproti jiným dílům, prostě mi tam asi chybí Paul, a přestože vím, že už ho nikdy neuvidím, tak byl ten modrookej sympaťák, který mi početnou Torettovic rodinu spojoval (se Skylinem přijela i kupa emocí). Abych jen nekritizoval, flashbacky do Domova mládí se dle mého povedly. Ani vynikající potitulková scéna ale nemění nic na tom, že jde o nejslabší díl série. S opravdu totál vyplým mozkem jdou dát 4 hvězdy, protože furt se něco děje, furt je nějaká bitka (ta holčičí se docela povedla, ale zas tam na mě bylo až moc nelogičností), prostě pohyblivé obrázky se mění v extrémním tempu a já pravděpodobně bych byl schopný odpustil scénáři, že jde vlastně jen o naplácání různých nesmyslných sekvencí v libovolném pořadí, ale... ale chybí mi tam možná trochu "duše" původních dílů a to je důvod, proč jdu se svou oblíbenou bláznivou střelou jen na průměr. FaF9 je definicí blockbusteru, který překoná asi až desítka. ()

Riddick77

Tohle už skoro fyzicky bolelo. Těžko říct, zda je otřesnější scénář, Linova nejistá režie či Dieselův tragický herecký výkon. Neskutečnej kvalitativní sešup od výtečné pětky. Už to trápení ukončete. 3/10! ()

slord

Torettova rodinka je späť, ale tentokrát prepálenejšia, blbejšia, nudnejšia. Samotná zápletka je vycucaná z prstu a celá je nekonzistentná. Postavy, ktoré ešte v poslednom diely mali fajn chémiu, tak tentokrát ma vôbec nebavili, dialógy, ktoré sa snažili o humor boli dosť trápne a keď začne Tyrese Gibson hovoriť o nesmrteľnosti, tak to bolo dosť debilné. CGI v akčných scénach vyzerá oproti predchádzajúcim filmom otrasne a žiadna scéna mi nezostala v pamäti. Vin Diesel a jeho rodina ma už v tomto prípade omrzela a nebavilo ma to teda vôbec, snáď si už po tejto blbosti konečne uvedomia, že už nemá význam v tom ďalej pokračovať. 2/10 ()

Tony.cs

Jasně, těžký sci-fi. Ale nabušený nápaditou akcí. Zase něco nového. Vypnout hlavu a užít. Nic jiného ten film nenabízí. Nebuď pseudointouš a užij si parádní akční jízdu. ()

ben666

- Tak frančízu Rychle a Zběsile mám rád, miluju tu její přepálenou ale zábavnou akci. Ale to co předvedli v devítce mě hodně zklamalo. Vin Diesel se celej film tváří nasraně a bere všechno moc vážně , návrat Hana byl nezajímavej a ta akce byla i na můj vkus až moc absurdní , skoro až nudná. Rozhodně tu chybí Dwayne a Statham a jejich odlehčenost. Sečteno ,podtrženo , za mě nejhorší díl série a snad u posledních dvou dílů nepojedou ve stejných kolejí. ()

Trevor

648 dní uplynulo odvtedy, kedy sme sa traja králi v plnej sile naposledy stretli v sále v mojom meste (Rambo-Posledná krv, 22.9.2019). Nie celkom ppdľa plánu a ako to už pri našich výjazdoch býva zvykom naposlednú chvíľu sme všetko napokon dohodli a užili (???) si ďalšie pokračovanie tejto série. S veľmi dobrým postrehom od spolužiaka, s ktorým donedávna dral školské lavice prišiel najväčší filmový fanúšik spod Tatier že sa nad tým čo uvidíme netreba príliš zamýšľať, najlepšie vôbec. Rovnako vďaka komentáru Arsenala83 som do sály išiel s maličkou dušičkou a vychádzal z nej so splnenými očakávaniami. Mohlo to byť aj horšie, parťáci sa bavili lepšie ako ja a tak to bol nakoniec príjemne strávený dovolenkový večer. Váhal som medzi 2 a 3*, napokon čaro veľkého plátna, osvedčená zostava a to že to nakoniec nebol seriál s 10 epizódami od Netflixu (aj keď veľa nechýbalo, zbytočne dlhý film) rozhodlo že som bol pomerne zhovievavý...ale Pontiac vo vesmíre, tak to je iná šálka kávy asi aj pre najšialenejších fanúšikov série. ()

Blackhand47

Generické hlášky, děravý scénář a veškerá klišé, kterých se tvůrci ještě nedotkli. I takhle by se dal popsat devátý díl Rychle a zběsile, který opět dokazuje, že série měla již dávno skončit. Ono to opravdu působí, jako kdyby scénář psala umělá inteligence, jelikož na něm nedává smysl vůbec nic. Aby tvůrci navíc věci osvětlili, máme tu rovnou dvě řady flashbacků - jedny nám vysvětlují, že měl Dom celou dobu bratra, který je superšpión... a ty druhé, že populární postava Hana nezemřela, ale pracoval pro superšpióna, který zaměstnával Domova bratra. Hanova smrt se tak dočkala již druhého retconu - z nehody ne stala úmyslná vražda... o které nyní věděl a mohl tak své úmrtí nafingovat. Do celého mixu jsou navíc přihozeny skoro všechny postavy ze ságy, ať už v menších rolích nebo flashbacích a v naprosto zbytečné roli se vrací i Cipher, aby jí mohli využít v budoucnu. Ke všemu se hrdinové konečně vydali i do vesmíru a vzhledem k tomu, že jsou postavy "nesmrtelné", tak už z toho mají samy legraci... ale vtipné to vlastně vůbec není. Hodnocení: 15 % ()

higuain

Sem tam se tam mihne povedená akční scéna, ale jinak tuhle sérii už může zachránit jedině to, že tam někdo konečně dostane rozum a celý to ukončí. Už to bohužel není kam smysluplně posouvat. ()

kinderman

Nazdar, brácho, kde jsem tě našel? Dvě a půl hodiny trvající křeč, v níž se Theronová, Mirrenová a Russell na chvíli vyskytují patrně jen proto, že jsou vázáni smlouvou, Brewsterová nejspíš uprosila producenty, aby její postavu do série vrátili, ačkoli i bez ní je ve filmu zcela nesmyslně přehuštěno, a z Vina Diesela se definitivně stal Steven Seagal. Končíme, vážení. ()

M.i.k.e

no,kde začít...mám tuhle sérii fakt rád a jelikož od ní nečekám víc než extémní,ale zábavný výplach,sem ochoten jí leccos odpustit a do osmého dílu sem to dělal a neměl sem s tím problém.Neměl sem problém s tím,že si tvůrci nepotykali s logikou a už vůbec ne se základní fyzikou,protože to byla zábava.U devítky ovšem padla kosa na kámen a i když se jede stále podle stejného mustru,kdy akce je hodně a bolavých pohledů a keců o rodině ještě víc,není tu nic s potřebným wow efektem.Jasně,konečně se tu letí do vesmíru (což sem očekával už když sem psal recenzi šestky),za pomoci magnetu tu létají zaparkovaná auta vzduchem atd,ale místo toho abych vypnul a všemi těmi nesmysly se bavil,poprvé v celé sérii mi to přišlo bez nápadu a velmi často spíš směšné a ne tím hezkým způsobem.Ta série se vždycky brala dost vážně (hlavně Diesel),ale tady to překročilo hranici tolerance.Přitom Justin Lin nejednou v rámci celé ságy ukázal,že tohle zvládne ukočírovat a za normálních okolností by bylo záhadou,proč tomu teď tak není.Tady to ovšem záhada není a na F9 je hodně vidět změna scénáristy a to,že do scénáře asi víc než kdy jindy kecal sám Diesel.Ten nikdy hrát neuměl a tím,že si tady - asi - prosadil víc telenoveláckých keců a navíc se zbavil charismatických figur Hobbse a Shawa,naplno ukázal,že sám vlastně skoro žádné charisma nemá a jeho "crew" to vyvážit nedokáže,stejně jako to nedokáže Cenův záporák (a už vůbec ne ten jeho německý poskok nebo Dwayne Dibbley (Charlize v jejím cameu)).Nikdy sem o tom  rámci téhle série neměl potřebu přemýšlet,ale naplno se ukázalo jak moc důležitý byl pro F&F Paul Walker a následných příchod Rocka a Stathama v pozdějších dílech.Je nad slunce jasné,že Diesel bude kecat i do desítky (případně dalších dílů),ale pokud studio a tvůrci budou chtít aby nešlo všechno úplně do kopru,budou muset bezkrkému Vinovi zlámat pár pastelek aby do toho kecal o trochu méně....50% ()

Martin741

Vyfukove Becko 10nesie honosny nazov Fast and Furious 9. Pan Nafta zohnal teda poriadne multi kulti tim. To mi nevadi, stret civilizacii aj tak povazujem za dementalne picoidy. No nic, trochu k filmu. Kvalita ide teda poriadne dole vodou, uz  mi nestaci rev motorov a krasne baby, lebo vsetko sa to akosi vlecie, hercom som neveril ani tie kecy o rodine.Chyba Staticka Sunka i pan Skala, dialogy su tu len vatovo plane kecy. Uz ani hrat sa  s autami ich nebavi evidentne, hlavne ked reziser Justin Lin je len rutiner bez akejkolvek inovacie. Mohli aspon po druhykrat ukotvit tank na dialnici jak tomu bolo v jednom z dielov. Nic take nebolo, upada to a rychlo   : 30 % ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (více)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)