Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

C0r0ner

Samozřejmě je úžasné, co ti dva dokázali a tak, ale podobný příběh už člověk viděl stokrát a není na něm z filmařského hlediska vůbec nic výjimečného. Když se vezme takový Revenant, tak to je úplně jiná liga, na tohle si za pár týdnů ani nevzpomenu. 60% ()

lakikaki

Rutinne odvedené remeslo. Ničím to neprekvapí, miestami to dosť nudí, párkrát sa vám z napätia rozbúcha srdce, parkrát sa tiež usmejete, ženy si užijú krásavca v hlavnej role, je tu aj množstvo pekných scénických obrazov, ale kvôli týmto veciam sa tento film neoplatí pozerať. Dobrodružným filmom tento snímok hanbu nerobí, ale s takou Múmiou, či nebodaj s Jonesovkami sa nemôže ani porovnávať. ()

Wormboy

Tento film na mna od sameho zaciatku posobil, napriek svojej prehnanej nasladlosti, velmi prijemnym dojmom a poskytol mi cistokrvny dvojhodinovy oldschoolovy dobrodruzny zazitok. Viggo sa sem brutalne hodil a napriek tomu, ze ziadne mimoriadne herectvo neukazuje (film to ani neumoznuje), jeho hranie je jednoduche, nenutene a napokon aj prirodzene. No a tam, kde by ma inde presladeny zaver znechutil, tu ma potesil a vycaril mi na tvary usmev. A fakt neviem, cim to bolo. 3,5/5* ()

pakobylka

Nepřemýšlejte nad tím, jak to bylo ve skutečnosti. Vraťte se do dětství, kdy jste toužili po dalekých cestách a velkých dobrodružstvích. A dejte Frankovi T. Hopkinsovi a jeho koni Hidalgovi šanci. ()

emo

Totálny priemer. Po každej stránke. A ten debilný koniec... Aspože Sharif si úlohu šejka užíva! ()

majo25

Americké krédo...buď budeš jednička alebo na teba každý (v momente) zabudne...sa dočkalo svojho ďalšieho spracovania. Buď si víťaz alebo odpáľ a podobné variácie na túto tému. Navzdory tomu má film celkom dobrý spád, viacero na pohľad dobre vyzerajúcich dobrodružstiev (ak nezarátam špeciálne efekty) a v čele uveriteľného kovboja v podobe Mortensena. Samozrejme, nesmiem opomenúť 'Šerifa', ktorého obsadenie potešilo. Škoda dlhšej stopáže a zbytočnej indiánskej vsuvky. ()

dr.fish

Kovboj s indiánskou krví uprostřed arabské pouště- to prý nemůže fungovat. Opak je pravdou. Konec 19. století je koncem Indiánů, divoký Západ už jen cirkusovou atrakcí. Poslední svobodomyslní dožívají v rezervacích a utápí svůj život v alkoholu. Smutný konec původních obyvatel, jejichž krev koluje i v žilách našeho hrdiny. Pronásleduje ho s každou další flaškou whisky. Poslední šancí je závod přes arabskou poušť. Ten závod je však mnohem víc, jak už to tak bývá. K nalezení cesty ven z kruhu, k předkům, domů nebo jakkoli se tomu říká. Je to kovbojka mezi beduíny, Divokým Kurdistánem atd. Romantika z dob rodokapsů a mayovek. A povedla se. Skvělá kamera, to je úplně nejvíc, naprosto famózní záběry pouště, pak Mortensen, který tím kovbojem prostě je. Film je plný omletých klišé, to je fakt, ovšem těch nejlepších, které Hollywood za ta desetiletí existence nasbíral, navíc v naprosto originálním Middle East kabátku. Moc jsem si film užil, i když naprosto chápu, že většinu zdejších to neoslovilo. 85% ()

AGO

Prvá tretina ušla. Dychberúce pokojné zábery púšte, Slnka a Hidalga. Bol som v nebi a ani som nepotreboval príbeh. Potom asi vymenili štáb a z filmu sa stala stokrát videná nudná dobrodrúžna jazda. Skôr ako som si to uvedomil, ma začalo mraziť z odhadnuteľného záveru, ktorý sa pomaly ale isto blížil. Prekvapenie sa nekonalo a moje zlé veštby sa vyplnili. Ani krútenie očami nepomohlo. Ak chcete vidieť najsilnejšiu stránku filmu, zapnite si Animal Planet. Uvidíte prvú časť filmu, bude to dlhšie, žiaden rušivý príbeh a žiadni nepriateľskí niggovia. ()

Radiq

Film sice pěknej a příroda hezká, ale snažili se do toho nacpat co nejvíc. Takže když se na začátku píše, že je to podle života Franka Hopkinse, už v půlce je mi jasný, že možná někdy existoval nějakej chlap, kterej byl dobrej na dálkový závody, ale všechno ostatní si tvůrci domysleli a udělali to dobrodružný, navíc se zápletkou s lupiči, zlejma protivníkama atd. Mě to přišlo zajímavý do té doby, dokud to bylo uvěřitelný. Což moc dlouho nebylo. A ten kůň Hidalgo by musel být kurevskej survivor, když všechno přežije a pak umí běhat výrazně rychleji než ostatní. A ještě je nesmírně inteligentní, protože z večerního rozhovoru o odstoupení ze závodu se v noci sám odváže a jde čekat na jezdce na start, aby věděl, že do toho kůň chce jít. No ale kdo má rád koně, tak tomu se to všechno asi bude líbit. Závěrečné vypuštění mustangů udělalo dojem i na mě, protože tomuhle já říkám velký stádo koní. ()

bartias

Vizuálně promyšlený a propracovaný dobrodružný film sází na charisma Viggo Mortensena i jeho lásku ke koním. Co se mu podaří za dvě hodiny vybudovat bohužel zboří hodně uslzený patetický konec. ()

Sabrewulf

Díky prostředí se na to docela dobře kouká, ale je to celé strašně moc naivní. Na smrt vyčerpaný kůň by opravdu těžko přepnul na mod "ultra sprint" a arabáč, uznale pokyvující hlavou, je k pláči. Samotný závod moc prostoru nemá. ()

vesper001

Asi jsem Hidalga uviděla v tu pravou chvíli, že mě tahle pohádka z tisíce a jedné noci dostala. Pohádce dávám plný počet, jako dobrodružný film nebo dokonce drama, bych to pohřbila v poušti zapomnění. Strakáček sice nevypadá jako pravý filmový mustang, ale má tak za ušima, že kdyby mu Mensa lípla na zadek samolepku s logem, udělala by vrcholný marketingový tah své historie. Árijský Viggo na polovičního Indiána taky nevypadá, a není ani strakatý, takže s hřebečkem prohrává na body i co do herectví. Pravý kovboj vs. velbloudí kovbojové se utkají o velkou cenu a o to, kdo přejede ohromné pískoviště, přihlížející jsou podivuhodná sebranka. Budiž. Problém vidím v nesouměrnosti pohádkově směšných vedlejších postav s brutalitou hodnou thrilleru. Šejk, co ujíždí na kovbojkách vs. úvodní masakr či zraněný koník ve mně vyvolal stejný pocit, jako když kůň nečekaně hopne a s vámi to houpne. ()

M-arta

Bylo se sice na co koukat, ale za pár dní už pořádně nevím, o čem to vlastně bylo. Jo, závod, koně, kladnej hrdina - no, ... a? ()

Ryuuhei

Film bohužel dost nevýrazný, ale přesto nabízí vše, co by měl - velkolepé dobrodružství, lehčí drama a skvěle emotivní vyvrbení. Je to dlouhá podívaná, která se nesnaží být bijákem a na kterou se podívám pokaždé rád. Když si chce člověk odpočinout a zarelaxovat si, je paradoxně tento snímek tím pravým ořechovým. 80% ()

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy