Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

Viburnus

Koňské filmy se mi nelíbí. Vůbec. Asi to bude tím, že mě nefascinují koně. Všechny filmy o koních jsou nuda. To jen na ukázku - můj přístup k tomuto filmu před shlédnutím. Celý film mě bavil! Nevěřil jsem svým očím ani plnému vědomí recenzentů, jejichž dojmy sem četl. Výborný film, musím říct, napínavý, zábavný (ne v komediálím slova smyslu). Čtyři hvězdy dávám, protože bych se na to klidně podíval znova a poté zas. ()

Alf

jak už to tak někdy bývá, jsou 3 hvězdičky občas zklamáním, jindy vcelku příjemnou podívanou, toto je ten druhý případ (zvlášť vizuálně to bylo OK) ()

ekomo

Zajímavé pojetí westernu s překvapivě známým, neznámým Viggem Mortensenem, který skutečně dává filmu to pravé aroma prostředí před více jak sto lety. Příběh velice originální bez nějakých amerických "kovbojek" typu Tenkrát na Východě. Překvapivě se ve filmu neobjevovalo až tolik násilí jak je většinou známé u klasických westernů Usa. ()

22matelko

Ako by ste milionový závod vrálili o 200 rokov späť v čase a ubrali mu humor. I keď sem tam sa tam vtipná hláška zo strany Viga Mortensena predsa len ukázala. Tento film nebol ani tak o závodoch cez púšť ktoré tam mimochodom vôbec nehrali úlohu ale o láske ku koňom. Tak na Nedelný večer dobré na zabitie nudy. ()

lareinna

Tento film je proste kúsok.. každá minúta je maximálne využitá. Krásny námet, nepoznaná a naozaj neľútostná krajina, indiáni a ich osudy, divoké kone, to všetko tvorí jeden úžasný celok. Skvelý herecký výkon Vigga Mortensena, ktorý nenútene zvláda svoju úlohu cowboya, ktorého domovom sú indiáni. Milujem filmy tohto typu a tento je naozaj jeden z najkrajších aké som kedy videla. Nádherná posledná scéna.. vidieť tak na vlastné oči rozbehnuté stádo divokých koní..až sa pod nimi trasie zem... Tento film má v sebe kopu správnych myšlienok, len ich treba pochopiť. Niekedy ľudská hlúposť nemá hraníc a tento príbeh to tiež jasne dokazuje.. ()

conery1

" Keď na zemi existuje raj, tak musí aj peklo. Len sme ho neprešli." Ďalší z amíckych príbehov, kde to dokonalý hrdina z Ameriky všetkým ostatným primitívom ukáže. Film, nie o niečom, ale hrajúci sa niečo. ()

H4ku11

Sheik Riyadh: [Frank offers his Colt to the Sheik] I lost the race. Frank T. Hopkins: But you won a friend. Niekto získa priateľa, niekto fanúšika. Frank je môj obľúbený filmový charakter. Takých ľudí a ich koníkov by bolo treba viac. ()

Jacek

Mortensenem ztělesněný hlavní hrdina Hopkins, zemitý a přímý kovboj, veterán divokého západu a očitý svědek masakrů indiánů u Wounded Knee, pracuje v putovní šou Buffalo Billa. Má dvě lásky – chlast a kongeniálního strakatého mustanga Hidalga. Právě dík Hidalgovi dostává šanci změnit svůj nezdravý životní styl i pěkný kus ve středověku zasekané Arábie – šejkem všech šejků Rijádem mu je totiž nabídnuto, aby se zúčastnil tři tisíce mil dlouhého pouštního závodu Ohnivý oceán, v němž soutěží největší koňští borci z arabských chovů. Hopkins to pochopitelně bere a během závodu objeví sám sebe a ukáže arabskému světu, jak důležitá je plebejská sebedůvěra a upřímnost. A vůbec. Ohnivý oceán je, jak už naznačuje toto strohé shrnutí, eintopfem nacpaným řadou klišé, z nichž každé by mohlo vyživit jeden slabší snímek. Lavíruje mezi storkou o vychytralém konikovi a jeho (dů)vtipném majiteli (Luck Luck?), příběhem o hledání identity a vykoupení ze spoluviny na nějakých těch masakrech (hm, to stejné v bledě hnědé se nedávno objevilo v Posledním samurajovi) a exotickou adventurou opepřenou honičkami po orientálních bazarech (jasně, i já mám rád Indiana Jonese). Kořením by měly být na posledních metrech vyhrávané koňské závody, mystické motivy, romantické plenéry a standardizovaně barvité postavy (hodný a uvážlivý šejk a jeho zvlčilý synovec, intrikující Angličanka a nevinná šejkova dcera toužící po emancipaci...). Žádná sláva, opravdu. Nemusel bych ani připojovat komentáře v závorkách. Připočtěme k tomu velmi nevyrovnané řemeslné zpracování (klátící se od až směšně nerealistických detailů po překvapivě rozmáchlé meditativní scény) a nezvládnutou dramaturgii, připravující snímek o většinu tempa – a jsme doma. Když neobstojí ani zpola zarputilý a zpola uslzený Mortensen, zůstávají jediným kladem filmu Omar Sharif v roli šejka a Louise Lombardová coby vyčuraná Angličanka. A to je málo. ()

Greg25

Velmi příjemná dobrodružná podívaná, svižný děj, výborný Viggo Mortensen, hezcí koně, pěkné záběry přírody. Perfektní oddechový film. 75% ()

Klajnik

Hidalgo je takovou poctou koním. Obzvlášť teda plemenu mustangů. Bohužel ne dost zdařilou poctou, protože film se dost nezaměřuje na to, jak vůbec takový závod na 3000 mil přežít. Mělo by to být demonstrováno na neúprosnosti podnebí a nedostatku zdrojů spíše než na přestřelkách a digitálních leopardech. Kupříkladu - v knize Strach v hrsti prachu se skupinka lidí zahrabe přes den skryjí před sluncem do písku, zahrabaní nepřijdou o tolik tělesné vody a cestují jen v noci. Duna též hodně tematizuje přežití v nehostinných pouštních podmínkách. Tento film je však těmto věcem příliš nevěnuje, což působí nevěrohodně a zkratkovitě. Důsledkem je ztráta obdivu k tomu, co protagonista a jeho kůň museli zdolat, což je právě to, čeho by se takový námět měl snažit docílit v první řadě. Dnes taky působí blbě, když modrooký a blonďatý Viggo Mortensen hraje polovičního indiána. A nemluvím teď jen o tom, že jako poloviční původní obyvatel Ameriky nevypadá. ()

kaze

Jasne, každý sa na ten film pozerá inak. Ja som sa na ten film pozerala ako človek, ktorý miluje kone a ktorý s nimi už dlhé roky pracuje. Podľa mňa ten film perfektne vykreslil vzťah človeka a koňa. Málokedy sa stretnete vo filme s tým, že jazdec si nedá urážať v žiadnom prípade svojho koňa...A Viggo hral skvelo... ()

L.Hellhor

k tomuto filmu jsem se záhadným způsobem propřepínal jednoho sobotního dopoledne. Z původní zábavy k loupaní brambor se stal film, který jsem nadšeně zhlédl až do konce. Nádherné prostředí Orientu, napětí a akce provázející Vigga během celého závodu, spousta momentů pro zasmátí a opět nádherné prostředí Orientu. Přestože tedy nejsem zapřísáhlým fanouškem Maye a ani mi už nějakou chvíli není 12 let, tak já jsem byl s filmem více než jen spokojen. ()

Mallyyy

Skvělý film o přátelství mezi člověkem(Mortensen) a koněm(Hidalgo). Mustangové jsou nádherní koně, kteří zaslouží pár filmů o nich. Dokazování, že mustangové jsou jedni z nejlepších koní ze všech. Nádherně natočený film ze života Franka T. Hpokinse. Působivá krajina, skvělý Mortenson, dojemný příběh s dobrou hudbou. ()

Narciska

Dobrodružný film a k němu patřící romantické scenérie a dialogy, které jsou na hraně blábolu a kýče. Přesto, dobře se na to dívá, nekončí to zas tak trapně a co je hlavní, nechybí tomu ani humor. Když člověk občas potřebuje vypnout, je to přesně ten druh filmu. ()

Richie24

Ambiciózní příběh a výborný Viggo Mortensen se svým „Hidalgem“ na jedné straně. Klišovitost, klišovitost a ještě jednou klišovitost na straně druhé. Z toho nemůže vzejít nic víc a nic míň než 3 ***. Ale poctivé, dívat se na to určitě dalo, to zas ne, že ne. ()

Adm.Nelson

Od tohto som čakal o dosť viac, miestami to je strašne zdĺhavé a nudné. Mortensen nehral dobre. Je tam pár vydarených akčných scén a príbeh je celkom solídny, preto hodnotím troma hviezdami, ale je to na hrane. 5/10 ()

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy