Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

Karmin

Napřed mi hodně vadilo, že je snímek tak klišovitý a schématický, ale když jsem se dozvěděl, že je to navzdory zdání celé vymyšlené (skutečný Hopkins v Arábii závodil jen možná a určitě ne na závodu tohoto jména a podoby), začal jsem to brát jako Mayovku pro nenáročné a to funguje. ()

Armin82

V první řadě mě opět upoutal překlad...Hidalgo jakožto jméno koně v názvu filmu přeložit na Ohnivý oceán? To mi hlava nebere. Dále mi hlava nebere, proč film nebyl prezentován jako pohádka. Několikrát za závod kůň i jezdec melou z posledního a pak dokážou plnou parou zdrhat před bandity a jako třešničku si krvácející kůň střihne několika kilometrovej sprint na závěr :-) a těch úletů bylo ve filmu hned několik. Viggo Mortensen měl určitě po úspěších Pána prstenů nabídek nespočet, ale na tohle kejvnout nemusel. Zdánlivě zajímavej scénář zprasil humpoláckej režisér. Jinej lodivod by z toho nejspíš vykřesal víc, protože potenciál tu byl ----> 60% za dobrodružnou stránku filmu a krásný koně ()

Likan7

Viggo si hraje na Indiana Jonese. Jenže tu není vtip ani akce. Místo toho tu je Viggo..je tu fůra Vigga..a fůra dojemné hudby, písku, dun a koní. A má to taky přes 2 hodiny. Mortensen je fakt, ale příběh závodu je tak zoufale nudný. Z letargie mě vysvobodil až závěrečný sprint. Jinak závod samotný tu je tak sotva 1/3 stopáže. ()

BaronX

5/10 Taková pohádka o koních. Viggo vypadá hodně ztrhaně a do charizma, které vyzařovalo z Aragorna má zatraceně daleko ;) a jeho kůň Hidalgo na tom není o nic lépe - jako by právě dezertoval z cirkusu, nicméně putování pouští se celkem podařilo. Hezké pohledy při zapadajícím Slunci, nádherná princezna a zábavný Omar Sharif se svým komiksovým zaujetím. Nicméně závěr pokazil co se dalo, téměř umírající kůň v posledních vteřinách filmu nabere rychlost za kterou by se nemuselo stydět ani Ferrari a převálcuje vše, co se jen trochu hýbe. Po závodě všichni pronesou skvělá moudra a jde se domů. Takhle pitomě ten film skončit nemusel. ()

Mischko

Old Shatterhand už tady byl, Kara ben Nemsí taky není divákům neznámou postavou, tak je spojíme omladíme a pošleme do světa, jako nový komerční trhák nebo alespoň připomínku mayovského šílenství:). V obou případech jde o zásadové muže se smyslem pro přátelství, spravedlnost a další velké morální hodnoty. A překvapivě, ani postava Franka Hopkinse se od Mayových schémat nijak zásadně neliší. Snad je alespoň trochu zhýralejší, ale jsme taky o pár generací dál a další polobůh by nebyl v kurzu. I co se týče koní, lze spatřit nějaký vývoj. Slavný Hatatitla dokázal všelicos, ale flekatý mustang Hidalgo je pravý multifunkční koňský zázrak. Trochu slizce působí familiérní oslovování koně „Bráško,“ – což mohla býk klidně variace na Vinetouovo „Bratře,“, které ovšem znělo poněkud důstojněji. Takže pokud se někomu zdají Mayovky za zenitem, bude jistě spokojen (efekty a kvalita záběrů se od “Pokladu na stříbrném jezeře“ znatelně posunuly a rozhodně je, na co se dívat), já ale na Maye prostě nedám dopustit (ne, nejsem stará, jen mám ráda klasiku:) a vše co se mu snaží přiblížit vzbuzuje ve mně bohužel drobnou nedůvěru. I když jde o chvílemi napínavý a promakaný, chvílemi kýčovitý a nijak překvapivý, ale ve výsledku příjemný Ohnivý oceán. ()

Dantte..

Skvělí Mortensen + zajímavý závod + kvalitní hudební doprovod = skvělá zábava. Bavil jsem se, bavil jsem se a bavil jsem se. A ten konec...paráda. Pro milovníky koní povinnost. 80 % ()

Ogrb

Další z řady podprůměrných hollywoodských velkofilmů.Viggo Mortensen je dobrý herec,ale nechápu,proč se propůjčil takovéhle srágoře.Rok 2004 nebyl na historické filmy moc podařený a já se v kině na Ohnivém oceánu dost zásadně nudil,protože skoro 140 minut je zkrátka příliš.Ale pořád je to o něco lepší než Poslední samuraj,který mě vyloženě znechutil. 5/10 ()

Uhura

Koukatelný příběh, který může v případě nudného večera docela potěšit. Ať už svou skoro pohádkovou naivitou, nebo příjemnými hereckými tvářemi. ()

Izz

Solidná rutina,což je asi maximum režijního umění Joea Johnstona.Na průměr film pozvedá hlavně charisma Vigga Mortensena a nádherná kamera,která dá často zapomenout na to,že se před divákem odehrává naprosto nezajímavý příběh plný klišé a zbytečných digitálních záběrů.Námět,bez jehož zfilmování bych se obešla,ale když už musel být zfilmován,tohle nebyl nějak bolestivý způsob. ()

Brooks

Síce až zúfalo šablonovité, ale sympatické a scenáristicky vkusne vystavané dobrodružstvo. Trochu akcie, trochu romantiky a emócií, len spád by to chcelo väčší. Johnston je kvalitný štúdiový režisér, ingrediencie vie namiešať v správnom pomere, len nepatrí do prvej ligy. Sharif má málo priestoru a Mortensen sa zase príliš nepredviedol, vie zahrať aj lepšie. Ich postupne budované priateľstvo by potrebovalo citlivejší, detailnejšie zameraný režijný dotyk. 3* ()

Unka

Lidi, vy jste teda divní! Nuda??? Viděli jste Tróju? Anebo Krajinu střelců? Myslím, že ostřílenější divák určitě jsem - ale opravdu mi Ohnivý oceán nepřišel ani nudný, natož ubohý, teatrální a patetický. Někdo mu vytýkal to, že se nedržel pravdy. Dobrá - ale které filmy to stoprocentně dodržují? Když vás film pohltí, je to snad jedno, ne? Pro mě je to bez váhání jeden z největších zážitků posledních několika měsíců. Je nádherně nasnímaný - režisér má očividně nejen rád koně, ale i scenérie se zapadajícícm sluncem - a zkombinovat to tak, jak se to podařilo jemu, je úchvatné. Nejen ale koně, i obyčejný vlak anebo loď dovede dát v obraze do takového úhlu, že si člověk říká, proč jsou tyto objekty v ostatních filmech tak fádní. Na tom se pozná, co je dobrá režie. Film je tedy především pastvou pro oči a smysly - ale je také skvěle zahraný (Viggo Mortensen je velmi přirozený) a dost napínavý. Hidalgovi fandíte a trpíte s ním - a takových filmů, kde držíte palce zvířeti (a přitom to není patetické), a ne jako většinou nějakému "charismatickému" hrdinovi je dost málo. Mohu se podepsat pod to, co řekla Skeeve. Koník, který hrál Hidalga při detailních záběrech, je opravdu velký sympaťák - a jestli raději fandíte Vin Dieselovi nebo podobným "hřebcům", je to váš problém. Spíš mi připadá, že v poslední době se rozmáhá trend "zvířecí" filmy už a priori znehodnocovat a rozcupovávat - jako by se lidi měli stydět za to, že jim je nějakého zvířete líto a že je jejich smrt zasáhne víc, než když zemře klasický hrdina. Co takový vlk v Costnerově Tanci s vlky? Není vám jej líto, když na konci - pozor, spoiler! - taky zemře? Mně tedy ano - a jestli se mám za to stydět, je mi úplně jedno. ()

kabul

Prekvapuje ma nízke hodnotenie tohto filmu, to bol aj jeden z dôvodov, prečo som jeho pozretie odkladal. Nemôžeme od neho očakávať akčnú zábavu, o tom to nieje, ako večerná oddychovka poslúži dokonale. A z môjho pohľadu, ak som mu dal plný počet, tak potom musel stát zato. ()

smatana.sk

Príbeh, v ktorom americký cowboy víťazí aj v púšti Rub-al-Chálí nad arabskými jazdcami, by bol gýč, keby nebol "based on a true story", a nehral v ňom Viggo Mortensen. Lebo Viggo Mortensen dokáže šepkať v siouxčine rovnako presvedčivo, ako v ruštine vo "Východných prísľuboch". Odpúšťam tomuto filmu všetko, okrem digitálnych gepardov. P. S. Viete, prečo vyhral mustang Hidalgo nad čistokrvnými arabskými žrebcami? Z toho istého dôvodu, prečo boli uprednostnení bastardi z ruskej dediny Lajka, Strelka a Belka pred čistokrvnými psiskami, grcajúcimi na bajkonurskej centrifúge. Prirodzený výber neobabreš! ()

Wooke

Odhodlanie nám chýba a tento film je ukážkou, že si treba ísť za svojim, i keď niekedy sú prekážky smrteľné. Príjemné pozeranie na jeden večer. ()

WolfIssen

V tomto filmu nejde jen o kovbojovo pouštní dobrodružství, ale taky o jeho seznámení se s paradoxním a ostře kontrastním arabským světem. ()

mrclTV

Veľkolepý, dobrodružný, pre všetky vekové kategórie prístupný film. Zistil som, že najhoršie sa vyjadruje vlastný názor pri komentovaní priemerných filmov. Pri zlých aj výborných filmoch viete, čo na nich nenávidíte resp. zbožňujete. No potom sú tu aj priemerné filmy, ktoré nie su zlé, len človeka tak silno neoslovia, aby si na nich urobil vyhranený názor. Jedných z týchto príkladov je aj Hidalgo - svojím spôsobom nekonfliktný film, ktorý neponúkne divákovi emócie, alebo aspoň niečo výrazné a zapamätateľné, možno jedinou výnimkou je záverečná rozlúčková scéna. ()

Jehan

Jářku, pěkná romantická báchorka o kovbojovi a jeho mustangovi. Jednu hvězdu jsem přidal za stařičkého Omara Sharifa. Víc to rozebírat nehodlám. ()

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy