Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

Terva

Scénář : John Fusco. .....Kamera: Shelly Johnson. .....Hudba : James Newton Howard - Dirigenti : Pete Anthony a Mike Nowak. Účinkuje : The Hollywood Studio Symphony. Producenti alba : James Newton Howard a Jim Weidman. CHYBA VE FILMU - Při cvalu do cíle má Hidalgopod pravou nozdru od krve, následuje střih a nozdry má úplně čisté, po dalším střihu tam krev opět je. CITÁT - Jak se říká, Bůh nestvořil všechny sobě rovné... To udělal pan Colt. ()

JayZak

Nemastný neslaný film udělaný podle "osvědčených" šablon s nevýraznou režií a spoustou hluchých míst. Akční scény jsou někdy sice povedené (ta po vyměnění dcery šejka za koně), ale to nerozptýlí celkově nudný dojem z výpravně bohatého filmu. Z herců vyzdvihnu pouze Omara Sharifa, který šejka zvládl s grácií, Mortensen odpovídal celkovému hodnocení filmu - průměr. Tedy 2,5* ()

pivo

Prvá hodina je fajn. Zoznámime sa s hlavným hrdinom, ktorý si rád vypije (trochu mi to pripomenulo Posledného samuraja-ten bol ale lepší). Začnú sa závody, fajn. Potom sa to však začne zamotávať a čím ďalej, tým som sa viac nudil. Už som si myslel, že zaspím, ale našťastie prišiel záver a sním posledných 20 minút, ktoré sú naozaj super. Keby bol celý film taký, ako tých 20 minút, tak je to pecka. Nanešťastie ale nie je. Miesto pretekov sa tu dívame na nejakú čudnú romancu, ktorá ani nemá nejaké vyústenie. Treba však pochváliť Vigga Mortensena, ktorý svoju úlohu zahral presvedčivo a človek mu uverí. A aj ten kôň je dobrý :-) ()

Greg

Povedený dobrodružný film, sice s trochu předvídatelnou zápletkou a koncem, ale s výborným Viggem Mortensenem v hlavní roli. ()

Wysch

Čert to vem, tohle moje hodnocení... Byl to zkrátka první film, který jsem si kdysi dávno (k roku 2018 před třinácti) koupil (ano, byl vskutku první) a zkrátka a jednoduše se do něj zamiloval. Přijde mi, že spousta lidí odsuzuje na tom filmu skoro vše, ale mně na druhou stranu přijde, že v tomhle snímku je neskutečné poselství. Není to vůbec o Franku Hopkinsovi, je to o Hidalgovi, vůli žít a zvítězit, o přátelství mezi mustangem a člověkem. A už jen pro ten "přeslazený" konec, kdy mi po každém (dne 14.7.2008 pátém) shlédnutí vytrysknou slzičky, musím prostě jít nahoru s hodnocením. Není to akční, ani dobrodružný snímek. Natožpak western. Je to krásné poselství o síle vztahu, vůle a odhodlání. Čert to vem... ()

Jillen

Nevím co jsem čekal, ale ne tohle. Nemá to žádný extra děj, který by strhnul diváka a nepustil ho. Předlouhá stopáž ještě umocňuje nechuť z filmu, ale milovníky koníčků a Mortensena (kterému to slušelo akorát v Pánu prstenů) to jistě vadit nebude. Hodně špatné jsou efekty pod které se při vší smůle podepsala ILM, ale nevyčítejme to jim, ale režisérovi, který si rozhoduje jak film bude vypadat a ILM je schopna na přání udělat divy! Jediné co se mi zamlouvalo byla atmosféra filmu, ale rozhodně se nevyrovnala atmosférám prastarých westernů. + Atmosféra filmu. - Režie, herecké výkony, nemastný děj, vizuální efekty a dlouhá stopáž. Dávám 35% ()

Makky

Ohnivý oceán chce byť veľmi vážny a veľkolepý. Zobrazuje utrpenia amerických indiánov a arabských otrokov, ale keby bol braný s väčšou ľahkosťou, aj výsledok by bol o niečo lepší. Omar aj Viggo hrajú fajn, ale ženská časť nie je až taká okúzlujúca. Efektná kamera dodáva filmu šmrnc a akčné scény podobne. Vo výsledku je Ohnivý oceán len obyčajná suchá jednohubka. ()

Tony.cs

Já si nemůžu pomoct. Hidalgo byl fantastický. Finiš mi vyvolal mrazení v zádech a já mu fandil, jak jen to šlo. ()

kaylin

Viggo Mortensen je skvělý i v tomhle dobrodružném filmu, který by skoro mohl evokovat nějaké ty staré dobré příběhy z přelomu století. Má k tomu všechny předpoklady. Zajímavé lokace, docela dobré postavy, soutěživost. Jenže ani z tohohle koktejlu se nepodařilo vytřískat něco pořádného a ta správná atmosféra na mě prostě nepadla. ()

slunicko2

Klasická hollywoodská lehce kýčoidní advenčura. 1) Film je založen na legendě (nikoli skutečnosti) o Franku Hopkinsovi a jeho mustangu Hidalgovi. Porovnání se skutčností uvádí anglická Wiki._____ 2) Na úspěchu snímku se hodně podepsal 46letý šaramantní Viggo Mortensen (kovboj Frank)._____ 3) Netuším, co má znamenat hloupý český název filmu. ()

Damiel

U těchto filmů je pro mě největším problémem, že člověk předem ví, jak dopadnou. Ale v Hidalgovi byl naštěstí skvělý Viggo a nádherné scenerie - 7/10. ()

Fanucci

Pěkně natočené, ale strašně debilní. Indiánské vyvraždění na začátku filmu slibovalo zajímavou podívanou, ale ta se bohužel nekonala. Místo toho Mortensen závodí 3000 mil po poušti a setkává se s férovým, ale tradicím věrným šejkem Omarem Šarifem a jeho svobodomyslnou dcerou, která cítí, že jí Američan rozumí víc než ostatní:-) Mortensen je sice pouští neošlehaný, ale je silný a tvrdý chlap ze západu, který stíhá se svým koněm pomáhat šejkovi řešit problémy (zlotřelého příbuzného) a zároveň závodit. Když se přeci jen ocitne v úzkých, požádá o pomoc indiánské bohy, protože tento modrooký blonďák je napůl indián...No opravdu strašný film, který si ovšem to nejlepší schovává nakonec. V jedné z posledních scén přešťastní muslimové na pobřeží bujaře oslavují (neřeknu co...) s bezvěrcem Viggem. V této scéně divák vidí, jak si to asi Američané představovali v Iráku:-) ()

OG_Swifty

Disneyovka jak vysita - dojemny, presto misty prilis kycovity pribeh, kvalitni vyprava a ozvuceni a rovnez dobre herecke obsazeni. Objektivne vzato je film priblizne na 3* - herecky um a prijemny (naprosto smysleny) pribeh o kovbojovi, kterej vyhraje na indianskym koni zavod nekde v pousti v tramtarii na Arabskym poloostrove a jeste k tomu zachrani dceru sejka, kterej si mezitim ve stanu cte laciny romany o divokym zapade, to uz je pomerne silny kafe. Ja tu ctvrtou hvezdu prihodim, protoze me film i pres svoji delku zaujal a udrzel si moji pozornost, Viggo Mortensen a Omar Sharif spolu s konikem tahnou cely film, a taky proto, ze mam kone celkem rad. ()

Katarine

Film, který mě bavil po celou dobu sledování. Je v něm napětí, zvraty, dobrodružství, žádné milostné scény a co víc si dnes ve filmech přát? Jen se mi příliš nelíbil závěr filmu, každý očekával, kdo zvítězí, takže se to mohlo pojmout více netradičně. Ale mám ráda koně a Viggo je jeden z mých oblíbenců - možná proto 4*. ()

Martin741

Herec Viggo Mortensen sa po skonceni trilogie LOTR vrhol na natacanie westernu. Co ale scenarista nedomyslel, westerny maju byt o drsnych muzoch zakona a brutalnych prestrelkach. Tie tu sice obcas su, ale fakt iba obcas. K akcnym scenam sa pridruzila romanticka linia, ktora v strede filmu dost nudi a bohuzial aj pokusy o komediu som zaznamenal. A pre to uz pochopenie nemam, bud cisty western, alebo nic. Takyto mix vsetkeho fakt nie. 52 % ()

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy