Star Trek: Hluboký vesmír devět

• Česko Star Trek: Stanice Deep Space Nine (více)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (více)

Série(7) / Epizody(173)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (100)

Milostné vábení Ferengů (1997) (S05E20)

Měl jsem Ferengy rád, ale od této chvíli to s nima jde do ... brusele. ()

Vojáci říše (1997) (S05E21)

Jeden Klingon hraný Davidem Grafem (Tackleberry). Klingonské zpívanky mě ale už nebaví a Jadzia je patetická. ()

Záblesk slávy (1997) (S05E23)

Znaje uz dokonale DS9 a jejich vybijeni postav, tenhle dil jsem presne ocekaval. Skoda, Eddington by urcite v nadchazejici valce jeste zazaril ()

Stanice Empok (1997) (S05E24)

A zase Garak, tentokrát jeho temná stránka. Plná loď neznámých charakterů, to dopadne nepěkně. ()

Volání do zbraně (1997) (S05E26)

Vesmírná válka na spadnutí a oni půlku dílu řeší milostné tokání. ()

Série 6 (1997) (S06)

Po velkém propadu kvality během páté série to zpočátku vypadá, že to nebude až tak hrozné. Poněkud podivný začátek s navazujícími epizodami a rozdělením na dvě linie na okupované stanici a mimo ještě ujde, až na to že tam nechají pobíhat Jakea bez dozoru. Série vrcholí kulervoucím In the Pale Moonlight. Už jsem se radoval, že je DS9 zachráněna, do té doby jsem stavěl DS9 na úroveň TOS a TNG. Ale stal se pravý opak, tenhle díl je pro mě prakticky konec DS9, následuje už pád do hlubokého podprůměru, opakování simulátorových epizod, každý souloží s každým, válka s Dominiem se začíná táhnout jak med (napadlo mě jiné přirovnání ale to si při vší úctě odpustím) a vrchol nasazuje odstranění Jadzii. Ideálně, měli vyhodit několik nudných epizod a nahradit je nejdůležitějšími epizodami sedmé série a seriál ukončit o sezonu dřív, s Jadziou. ()

Úskalí a mělčiny (1997) (S06E02)

Škoda, že tam úplně nesmyslně nacpali druhou (podřadnou) dějovou linii na stanici. ()

Jste srdečně zváni... (1997) (S06E07) odpad!

Neskutečné svatební klišé, bude svatba, nebude svatba, bude svatba, zlá tchyně, která nějak záhadně mimo kamery změní názor. Co tohle dělá ve Star Treku? ()

Valčík (1998) (S06E11)

Epizoda, kde se Gul Dukat definitivně pomátl a zničili tak jednu z nejlepších vedlejších postav. ()

Kdo truchlí pro Morna? (1998) (S06E12)

Jedna z nejvýznamnějších vedlejších postav Morn konečně dostává hlavní roli. To mi ale na konci spadl kámen ze srdce. ()

Tam za těmi hvězdami (1998) (S06E13)

Hodně zajímavá epizoda, vidět všechny ty postavy bez maskování. Ze začátku jsem vůbec nevěděl o co jde a postavy poznával až se spožděním po hlase. Martok mi hodně dlouho vrtal v hlavě. Bohužel postupně všechno míří k jediné pointě, že po válce byli v USA rasisti a černoši nesměli do vesmíru Měl jsem rád Roddenberryho protirasistický podtext mnoha epizod, tohle je ale hrozně násilné. Promrhaný potenciál, ačkoli některé dialogy v redakci jsou super. ()

Pohnutky srdce (1998) (S06E16)

Na kriticky důležitou misi pošlou novomanžele ... tak určitě. Nakonec musí vzít člověk za vděk aspoň Ferengy, jinak odpad. Rádobyjiskření mezi Worfem a Jadziou po x-té je už nesnesitelné. ()

Inkvizice (1998) (S06E18)

Představení Sekce 31 ()

Za svitu luny (1998) (S06E19)

Tragic victims of war. Žhavý kandidát na nejlepší epizodu celého Star Treku. Jestliže epizoda s Tribbly je nejlepší komická epizoda DS9, tak tohle je nejlepší vážná epizoda. Jak jinak, kvůli Garakovi, který tu se Siskem předvádí koncert. No a Quark tu má taky pěknou malou roličku. Ve Star Treku vraždění pro dobré účely prakticky nemělo obdoby. Bohužel platí to samé co o Tribblech, po téhle epizodě se kvalita dál propadá. Pro mě je tohle prakticky konec DS9. Ještě naposled se DS9 přiblížil úrověni TOS a TNG, ale zbytek seriálu je jak zanícený slepák. ()

Jeho způsob (1998) (S06E20) odpad!

Ve VOY úspěšně fungoval Doktor, tak si museli vymyslet i přechytřelej hologram sem. A je to tragédie. Tohle má být Star Trek nebo DS90210? ()

Valiant (1998) (S06E22)

Školka na výletě, do odpadu už chyběl jen Wlezley Crusher. Aspoň že v závěru se vyhnuli klasickému klišé. ()

Zisk v krajkách (1998) (S06E23)

Začátek vypadá na další zábavný díl s Ferengy, ale postupně se mění ve stupidní travesty show. Quark by se nikdy nesnížil jít proti svému přesvědčení. S Ferengy je amen. ()

Sirotek času (1998) (S06E24)

Na jednu stranu zajímavý námět (ačkoli podobný už byl) a úleva po předchozích mizerných epizodách. Málem bych dal i tři. Na druhou stranu nechápu proč by dospělá Molly (krásná Michelle Krusiec - žádné dítě, 24 let) nemohla trávit víc času v simulátoru, když v jiných epizodách tam trávili věčnost. A to zesměšňování Worfa už mi pořádně leze krkem. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (více)