Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Einherjar133

Jeden z nejlépe natočených seriálů, které jsem měl to štěstí vidět a zároveň jeden z prvních s prvkem "filmu v seriálu" na který jsme zvyklí z dnešních skvělých velkých seriálů jako jsou např. Walking Dead nebo Game of Thrones ()

HOFMAN

Senzační seriál, který se nese v duchu Zachraňte vojína Ryana. Američani už mi lezou krkem, ale to nic nemění na tom, že je to dobrý seriál, který rozhodně není jednostranný. ()

Kadas97

Stačí jeden dobrý seriál a človek sa o histórii dozvie 100x viac ako za 4 roky dejepisu. Perfektné obsadenie a výborná hudba. Škoda posledného dielu, ktorý mi prišiel taký nijaky. 9 z 10 ()

redwik

Vojnové filmy ma nikdy príliš nebrali, no Band of Brothers som si pozreť chcel, už len kvôli vysokým percentám. A bol som prekvapený ako rýchlo ma seriál vtiahol do deja. Dokonca aj posledná časť, o ktorú som sa bál, že bude zbytočné, sa mi neskutočne páčila a tých desať častí mi nebolo dosť. Seriálu som uveril každú jednu sekundu a až ma strasie keď si predstavím, že to je podľa skutočnej udalosti. Hlavne musím vyzdvihnúť fakt, že každá časť bola rozprávaná iným hrdinom, čo pomoholo k tomu, aby sa časti viac odlíšili. Trošku ma zamrzelo, že David Schwimmer sa poriadne objavil iba v prvej časti, v ktorej sa mi neskutočne páčil. Napokon sa mi však najviac do pamäte vryli Winters a Malarkey. A ešte ma potešila chvíľková prítomnosť vtedy ešte mladých hercov, ako sú Simon Pegg, James McAvoy, Jimmy Fallon alebo Tom Hardy. Currahee! Damian Lewis - Maj. Richard D. Winters /:/ Scott Grimes - TSgt. Donald Malarkey /:/ Matthew Leitch - SSgt. Floyd 'Tab' Talbert /:/ Ron Livingston - Capt. Lewis Nixon /:/ Shane Taylor - Cpl. Eugene Roe /:/ Donnie Wahlberg - C. Carwood Lipton /:/ Peter Youngblood Hills - SSgt. Darrel 'Shifty' Powers /:/ Michael Cudlitz - Sgt. Denver 'Bull' Randleman /:/ Rick Gomez - Sgt. George Luz /:/ James Madio - Sgt. Frank Perconte /:/ Dexter Fletcher - SSgt. John Martin /:/ Ross McCall - Cpl. Joseph Liebgott /:/ Neal McDonough - 1st Lt. Lynn 'Buck' Compton /:/ Robin Laing - Pvt. Edward 'Babe' Heffron /:/ Dale Dye - Col. Robert Sink /:/ Michael Fassbender - Sgt. Burton 'Pat' Christenson /:/ Frank John Hughes - SSgt. William 'Wild Bill' Guarnere /:/ Tim Matthews - Cpl. Alex Penkala /:/ Eion Bailey - Pvt. David Kenyon Webster /:/ Craig Heaney - Pvt. Roy Cobb /:/ Kirk Acevedo - SSgt. Joseph Toye /:/ Peter McCabe - Cpl. Donald Hoobler /:/ Matthew Settle - Capt. Ronald Speirs /:/ Ben Caplan - Cpl. Walter 'Smokey' Gordon /:/ David Schwimmer - Herbert M. Sobel ()

michald99

Tenhle luxusní militaristický nářez je vším, v co jsem doufal. Po pár dialozích, ani krátkých, aby byly nedůležité, ani příliš dlouhých, aby nebyly otravné, následuje špičková akce, prostě paráda. Konečně jsem dostal pořádnou dávku toho digitálního boje z druhé světové války. ||90%|| ()

Killingjoke

Vojín Ryan byl první válečný film, na který jsem byl v kině. Do té doby jsem tenhle žánr moc nevyhledával. Dnes mám válečné filmy z období 1. a 2. Světové války hodně moc rád. Pod Bratrstvem se produkčně znovu podepsalo duo Spielberg-Hanks a není tedy žádným překvapením, že také celková atmosféra seriálu a jeho vizuál se Ryanovi velmi přibližuje (jen je mi líto, že Pacifik od týchž tvůrců o pár let později mne docela zklamal). Výjimečnost Bratrstva podtrhuje kvalitní scénář bez přemíry patosu a falešného vlastenectví, vhodně vybraní herci hrající skvěle napsané postavy. Desetidílná sága je právě ten správný formát, aby si divák tuhle odyseu napříč válečnou Evropou beze zbytku užil. Já si ji tedy užívám při každé další repríze z DVD, a že jich k dnešnímu dni už bylo... ()

ludva10

Pro mne nej seriál. Všemu, co se ve filmu dělo, jsem věřil. Mistrovské na seriálu je to, jak se děj postupně vyvíjí a vlastně v každém díle se odehrává něco jiného. Jedním slovem SUPER. ()

Schlierkamp

Americký desetidílný válečný seriál popisující pravdivé hrdinské činy elitní výsadkářské roty E od jejího výcviku po konec války v Evropě. Rota E byla využívána na nejnáročnější úkoly, tvořila předvoj při vylodění v Normandii a účastnila se těžkých bojů ve Francii, Holandsku a Ardenách. Seriál se vyznačuje absolutně realistickými akčními scénami, během nichž má divák dojem, že je vtažen do boje, důraz je kladen také na osobní příběhy a kariérní armádní postup jednotlivých vojáků. Jakýmsi průvodcem seriálem se stal kapitán Winters (D. Lewis), jenž byl díky svým taktickým schopnostem povýšen na majora a kapitán Nixon (R. Livingston). Kromě maximálně dokonalých válečných scén mě nesmírně zaujal devátý díl, jenž se odehrává v březnu 1945 v Německu a během něhož američtí výsadkáři mlčky a šokováni objevují nechutný koncentrační tábor, což působí značně apokalypticky a ukazuje tak druhou tvář války. Závěrečný díl, posunutý až do června 1945, ilustruje náladu vojáků, kteří po měsících těžkých bojů jsou znuděni vítěznými oslavami a nicneděláním a zároveň mají obavu z převelení do stále zuřících bojů v Pacifiku. Bratrstvo neohrožených, dílo z produkce slavných umělců S. Spielberga a T. Hankse je nesmírně poutavý seriál s maximálně realistickými bojovými scénami se zaměřením na skutečné činy a životní osudy amerických parašutistických hrdinů. ()

Ozzy2

Když skončí seriál a člověk si řekne: No sláva, konečně to skončilo, je něco špatně.Tady toho bylo špatně mnoho.První díly z Anglie byly super, bohužel trvaly krátce a kromě kapitána Winterse jsem si nedokázal k ani jednomu z vojáků vybudovat jakýkoliv vztah.Vypadali naprosto stejně, stále čistí, dohladka oholení a to i po měsíci venku v lese.Tvůrci si asi nedokáží představit, co s lidmi udělá měsíční pobyt v zákopech.Bitevní scény neutuchaly, nebyla tam chvilka oddychu.pořád tam někdo řval DOKTORA, nebo SANITA a pan doktor Eugene, který vypadal na šestnáct se tam mohl strhat.S jednou ampulkou morfia a dvěma obvazy........Nakonec to bylo fuk, nikoho mi tam nebylo líto, jen tomu zraněnému blbovi, který měl jet domů a po třech dnech v nemocnici, místo aby jel domů, tak se vrátí do první linie, jen aby mohl být v boji.Tak tomuto jelitu jsem přál, aby mu mina urvala jeho blbou hlavu, bohužel to odnesla jen noha.Prostě US ARMY patos, nepochopitelné scény, nepochopitelné jednání vojáků...tohle že byla elitní jednotka vycvičených paragánů????? ()

Solly

Opravdu super. Cca 12 hodin s "vojínem Ryanem" mezi "příliš vzdálenými mosty". Nevím co dodat, snad jen že jsem vůbec netušil jak výpravně a fantasticky jdou taky dělat seriály. ()

truhlik

Naprosto dokonalé. Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl. Dokonale zpracované válečné téma a každý režisér dodá svému dílu něco svého címž je daný díl unikátní. ()

svobodak82

K to mu neni co dodat,kdo neviděl může jen litovat.Doporučuji ale DVD,aby vás film vtáhnul do děje.koukat na to na Nově s reklamama a ješte po kouskách to neni to pravé ořechové ()

smack

Ty herecké výkony, ty efekty, to úžasný prostředí, ty situace mnohdy bez východiska, ze kterých se stejně nakonec našla cesta ven. Stačilo mi to mrknout na filmu(seriálu) a běhal mi mráz po zádech z toho. Nedovedu si představit bejt v jejich kůži. Zkrátka skvělé..Snad možná dodat. A ted si dáme Kurahee:) ()

LordMysti

Prostě vynikající! Hlavně první tři díly prostě absolutní špička! Dokonalé technické zpracování a výbornou kameru přebírá od Zahraňte vojína Rayena, ovšem není to rozhodně takový dějobý patos a blábol jako výše jmenovaný snímek. Parádní na tomto seriálu je to, že vypráví příběh obyčejných vojáků, kteřý se museli sakra ohánět, aby zůstali naživu v těch nejtěžších a nejhorších podmínkách. Film prostě spojuje nádherné zpracování a poutavý "obyčejný" uvěřitelný příběh. ()

Arequipa

Mistrovské dílo, které jsem viděl již několikrát. Je vidět, že film stál hodně peněz, ale to samo o sobě na úspěch nestačí. Děsivá atmosféra války je tak realistická a při shlédnutí rozhovorů s válečnými veterány jsem citil obdiv k těmto mužům, kteří se smrti báli, ale dokázali jí čelit a byli to skuteční hrdinové! V rámci závěrečných credits u hry "Medal of Honor: Pacific Assault" byla sugestivně zobrazena věta, která mi utkvěla v paměti: "Každý měsíc umírá xxx (nevzpomínám si na počet) válečných veteránů. Běžte a poděkujte jim, protože to byli skuteční hrdinové". A to se samozřejmě netýká jen války v Tichomoří... Při shlédnutí dílu "Proč bojujeme" jsem se neubránil slzám... ()

Wencek

Naprosto ojediněle zpracovaný válečný epos, který opravdu v dějinách seriálů (nebo spíše miniserií) nemá obdoby. Dokonalé zpracování, kterému po technické stránce nelze nic vytknout, ale pro mě to má opravdu malé mušky (ty mušky jsou tak malé že pro běžného diváka nejsou vidět - nebo spíše pro diváka který nečetl knihu). Právě proto, že jsem knihu přečetl 3x tak mě ty mále mušky mrzí. Jsou to mušky ve formě odklonu od knihy, ale které naprosto vůbec neruší a neovlivňují děj. Pro mě je to stále jedno z toho nejlepšího co kdy bylo natočeno v žánru válečných filmů. Neznámí herci jsou zde opravdu skvělí a působí dost přesvěčivě a důvěryhodně. Z mnohý se poté stali hvězdy, které nyní vídáme v známých filmech i seriálech. Úchvatná výprava, kamera, režie a dobře natočené scény ať už bitevní a nebo nebojové jsou bravurní. Dalo by se toho povídat o Band of brothers opravdu dlouho a vychvalovat ho do nebes ale to neni ani třeba. Jasných a plnohodnotných 100% neboli 5+*. ()

Sosak

Seriál v duchu Zachraňte vojína Ryana a podobných filmů. Co víc si přát? Obvzláště militaristi a váleční fanatici musí vrnět blahem. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn