Bylo nás pět

• angličtina There Were Five of Us
Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 60–61 min)

Režie:

Kamera:

Martin Šec

Hudba:

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach (více)

Epizody(6)

Ihned od své premiéry v roce 1994 uchvátil malé i starší diváky seriál na motivy Poláčkovy prózy, v němž režisér K. Smyczek spolu se scenáristou O. Vogeltanzem vytvořili prvorepublikovou atmosféru jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli. Svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy (A. Novák) líčí rodinu – maminku s její vždy láskyplně otevřenou náručí (D. Veškrnová), přísného, leč spravedlivě trestajícího tatínka (O. Navrátil), i chytrého bratra Láďu (J. Strach). Především je to ale svět plný dobrodružství a rošťáren Péti a jeho čtyř kamarádů... (Česká televize)

dokec

Zboznuju kremrole :D vyborny serial, co vam budu povidat...obsazeni, vyprava, lehkost, citliva rezie, vyborny cesky pocin !!!! a OTOO bezkonkurencni..videl jsem asi 10x ()

harycek

Nejvíc se mi líbilo rozhlasové čtení(či vyprávění) této knížky panem Františkem Filipovským , ale tento seriál vcelku vystihl atmosféru děje této knižní předlohy, taktéž reálie byly skvěle zpracovány!!!!! ()

Phex

Celá polovina knihy je o cirkuse a blouzění z horečky. Seriál je dle mě vyváženější a proto ho mám raději. Třeba dle mě jeho nejlepší téma - díl - Pokoj lidem dobré vůle - v němž se na Vánoce vrací domů starší bratr Láďa, je v knize nevyužitý a zapadne ()

hrumsrt

Jedna z seriálových adaptací, která dostála předloze a hlavně je svým způsobem tak nádherná, že může (a snad i bude) bavit všechny generace, ať jste už koukáte na telenovely, westerny nebo na Marvelovky. Osobně miluji, když dílo (jedno jesli seriál nebo film, ale první jmenovaný to má snazší) dokáže vytvořit iluzi svého světa. Tedy, že si divák dokáže představit, že svět tam běží, i když to není součástí filmu, tedy že ten fikční svět je představen takovým pojetím, že by mohl fungovat i mimo zachycené osudy. A tohle je přesně ten případ! Protože já úplně vidím, jak Péťa den, co den poté, co se uzdravil z nemoci, dál jezdí s klukama na kole. Obsazení je totální trefa do černého, ať už hlavní postavy kluků, vedlejší strejda jako Vařecha, tak ale i skoro epizodní jako brácha Láďa. Jako kluk jsem neměl problém se s Péťou scítit a vidět svět jeho očima, či se dětsky zamilovat do krásné Evičky. A tak vždy. když slyším tu znělku, je mi zase 10 a všechny starosti jsou tatam. 75% ()

jungewolf

Tento seriál je už klasika : 5 * a 85 %. Natáčel se mj. v Kouřimi (je to uvedené i v titulcích v závěru každého dílu) . ()

carl.oesch

Dokonalé převedení literární klasiky na obrazovky. Smyczek uměl a vždycky. Nebylo to tak, že po relativně "utažených" letech vlády jedné strany, kdy ale natočil třeba Sněženky a Machry a po zději Proč? si s čerstvě nabytou "tvůrčí" svobodou nevěděl rady. Právě tenhle šestidílný seriál je dokonalý ve všech směrech. Kouřim posloužila jako dokonalá kulisa, herci jsou (a není nich rozhodně málo) vybráni a hrají dokonale a protože jsem znal sice knihu z doslechu, po shlédnutí seriálu jsm epo ní sáhnul. A byl jsme trochu zklamán, je to jeden z těch vzácných případů, kdy filmové zpracovaní mě oslovilo víc... ()

Simako

Řekl bych, že se Poláčkovo dílo, panu Smyczkovi, podařilo pěkně převést na filmové plátno. Vznikl pěkný a dlouhou dobu v televizi jeden z mála koukatelných, dokonce i humorných seriálů!! za pět!! ()

Marv

Poslední kvalitní český seriál, ať už jde o herecké výkony nebo technické zpracování. Velice příjemna podívaná. ()

Meinhart

Knížka je výborná, ale tento 6ti dílný seriál je skvost. Skvěle zahraná a natočená atmosféra malého městečka, neodolatelné obsazení, kde se mi líbila dokonce i Dagmar Veškrnová, ale hlavně Oldřich Navrátil, ve kterém jsem viděl svého otce, strejda Vařeka v podání Petr Nárožného, Jiří Pecha jako otec Zilvara z Chudobince, Jiří Strach jako Péťovo bratr a spousty dalších... ()

Sunwise

I po letech mám na tento seriál příjemné hřejivé vzpomínky... některé scény se mi vryly do paměti (Evička mezi kremrolemi v cukrárně, cesta do Indie v Péťově snu...) a myslím že na ně jen tak nezapomenu. Seriál, který jednou určitě pustím svým dětem. ()

superzurda

Dal bych pět hvězd, ale za poslední díl to nedám. Cesta do Indie a zpět kazí skvělý seriál, kde dominuje Oldřich Navrátil jako starý Bajza. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka