Bylo nás pět

• angličtina There Were Five of Us
Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 60–61 min)

Režie:

Kamera:

Martin Šec

Hudba:

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach (více)

Epizody(6)

Ihned od své premiéry v roce 1994 uchvátil malé i starší diváky seriál na motivy Poláčkovy prózy, v němž režisér K. Smyczek spolu se scenáristou O. Vogeltanzem vytvořili prvorepublikovou atmosféru jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli. Svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy (A. Novák) líčí rodinu – maminku s její vždy láskyplně otevřenou náručí (D. Veškrnová), přísného, leč spravedlivě trestajícího tatínka (O. Navrátil), i chytrého bratra Láďu (J. Strach). Především je to ale svět plný dobrodružství a rošťáren Péti a jeho čtyř kamarádů... (Česká televize)

Kloktaldo

Seriál Bylo nás pět mě ani v dětství ani později nikdy bůhvíjak nedostal. Přesto myslím, že se jedná o vcelku povedený počin. ()

blekekeke

Nerad čtu, rád si nechám vyprávět. No a tohle převyprávění se velmi povedlo, takže za jedna, ehm, tedy jeden za všechny, všichni za jednoho, takže za pět :o) ()

Holusacek

Jak vyprávění,kniha,tak i seriál......všechno se povedlo.Humorově asi nejlepší byl Otásek nebo jak se jmenoval.Opravdu dobré zfilmování vzpomínek na dětství Karla Poláčka.Obsazení taktéž dobré.Zkrátka dobrý seriál,ale moc by nezaškodilo udělat víc dílů.= 80% ()

gezper

Skvělé převedení neméně kvalitní předlohy na seriálové plátno. Poetická srdcovka, kterou si čas od času vždy rád připomenu. A vůbec, přijde mi zbytečné pět chválu na takový skvost, který stejně každý dobře zná. [100%] ()

StrixCZ

Pro mě dokonalá nestárnoucí klasika a doposud nejlepší český seriál! Viděl jsem už mockrát a vím, že ještě mockrát uvidím... :) Tohle je prostě herecký koncert, navíc perfektně okořeněný Poláčkovou stylizací jazyka a výbornou Hapkovou hudbou :) ()

zigy

Božské výkony herců (životní výkon Oldřicha Navrátila jako tatínka) a božská hudba pana Hapky. Podle mě se Švejkem nejpovedenější převedení románu do filmové podoby. Ta atmosféra první republiky je jedinečná! Skoda jen, že závěrečný díl s Indií se tolik nepovedl. ()

ariari

výnimočné herecké výkony. Takýto detský talent ako Adam Novák bol rovnocenne famózny ako talent v spielbergovom vyhľadaní zjavu pod menom Christian Bale,ktorý by mu dobre zahral Rí´šu slnka v roku 1984, a ktorý akoby charakterovo aj vizážou Adamovi akoby z oka vypadol. Akurát Adam to mal ťažšie,namiesto hrdinských akčných scén musel zachytiť esenciu českého malomesta rokov 30.tych, a s ostatnými spolubojovníkmi to dokázali nádherne . ()

KennyJ

Péťa Bajza, Bejval Antonin, Jirsák Čeněk, Kemlik Eda a Pepek Zilvar z chudobince. Známá pětka nejen počtem, ale i ve škole :-D. Velmi povedený seriál o klasických dětských raubířinách a nezapomenutelných hláškách :-). Jedna důležitá věc nakonec... ...Oťásek, vocásek kdepak máš andělíčka policajta... ()

oli9

Skvělý seriál z období první republiky. Skvělé herecké obsazení a kvalitu si drží i proto, že těch dílů tolik není. Pobaví malé i velké diváky. I když vidíte po několikáté zasmějete se. ()

os10

Jo pamatuju na ty doby, kdy každé pondělí od osmi hodin celá rodina u televize sledovala tento seriál. Nemám, co bych tomu vytkl... ()

Xylobalsam

Jeden z nejlepsich ceskych serialu, ktery se za tu celkem kratkou dobu stal klasikou. Jednotlive dily jsou vykonostne vyrovnane, stejne jako vsechny filmove slozky. Mezi klasicke srovnani kniha-serial muzeme dat rovnitko. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka