Hvězdná brána

• Kanada Stargate SG-1 (více)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges, Tony Amendola (více)

Série(10) / Epizody(213)

Recenze uživatele kwoky k tomuto seriálu (202)

Chiméra (2004) (S07E15)

Sára/Usiref je zajímavý goauld. Motivování Daniela k překládání ve spánku byl originální nápad. Na druhou stranu sladkobolná linka s Carterovou a jejím milostným životem mi připadala dost na sílu a moc mi sem nezapadala. ()

Umíráček (2004) (S07E16)

Musel jsem mozkové buňky hodně napínat, abych chápal, o co tu jde a jak to zapadá do zbytku seriálu. Bylo to nějaké divné. Nedůvěry mezi Tokry a Jaffy jsme se snad už zbavili nebo ne? Rozhádaní debilové. Dramatický boj Carterové o život zakončený skoro až romantickým happyendem mi tady byl tak nějak ukradený. ()

Hrdinové 1 (2004) (S07E17)

První díl nic moc. Jedno jakési napadení SG týmu na jiné planetě a k tomu spousta tlachání o tom, jak je filmování bezva, jak je filmování otravné a jak filmovat správně. Navazující druhý díl je naštěstí mnohem lepší. ()

Hrdinové 2 (2004) (S07E18)

Pokud tvůrci chtěli natočit díl o tom, že v SGC pracují lidé, kde každý jeden je důležitý a cenný, tak to podle mě líp natočit nešlo. ()

Zmrtvýchvstání (2004) (S07E19)

Napínavý povídací díl o dalších genetických pokusech. Většinu epizody jsem si dost užil, ale závěrečná desetiminutovka mi celkový dojem pokazila. Dopadlo to úplně nijak. ()

Inaugurace (2004) (S07E20)

Začátek s nástupem nového prezidenta je super. Pak se do toho začne montovat Kinsey a zábavnost značně klesne. Přesto je to zajímavý díl. Po mnoha a mnoha dílech tu znovu zazní zmínka o ztraceném městě. ()

Ztracené město 1 (2004) (S07E21)

"Nešlo to úplně podle plánu. Udělal jsem to zas." Díl o hledání informací o ztraceném městě, nahrazení Hammonda ve vedení SGC a o připravované invazi Anubise na Zemi už za tři dny. "Za tři dny to je ve čtvrtek. To nebude hezkej den." Dobře rozdané karty pro následující vyvrcholení série. Jo a Kinsey je fakt debil na entou. ()

Ztracené město 2 (2004) (S07E22)

Více než jednu sérii se mluví o jakémsi městě Antiků a i když jsme po něm moc nepátrali, najednou ho máme, všechno klapne, Anubis poražen. Bylo to nějaké moc rychlé. Kinsey celý díl jen vyvádí jak malé děcko, ale sám žádnou alternativu nenavrhne. Skoro mám chuť dát ještě o hvězdu méně. ()

Časy se mění, část první (2004) (S08E01)

"- Vládcům soustavy se nedá věřit. Společně ani jednotlivě. Jsou to nafoukaní egomaniaci, které žene jen jejich touha po moci. Jsou schopni nepředstavitelných zločinů." "- Pak nemusím být nervózní. To zní jako běžný den v OSN." Replikátoři se moc zlobí, Goauldi po pádu Anubise plánují a intrikují. Tenhle díl mě hodně bavil. Je poměrně nepředvídatelný a obsahuje řadu nových neokoukaných věcí. Třeba loď replikátorů je fakt parádní. A Carterová si svoji zradu z minulosti pořádně vyžere. ()

Časy se mění, část druhá (2004) (S08E02)

O chloupek nudnější díl než ten předchozí. Stalo se tu toho méně a zase tak napnutý jsem nebyl. Replikátoři dostali na budku, ale rozhodně není po všem. Goauldi jsou nakrknutí, hlavním hráčem je teď Baal. Oneill velí SGC. Za mě dobrý úvod série a poslední scéna absolutně nemá chybu. Skoro 5*, ale... ne. "Abyste rozuměla... Beru to povýšení, vyšší plat i parkování, ale nechci vůbec ničemu velet. To... ne." ()

Karanténa (2004) (S08E03)

"Do zimy." Dobře zapamatovatelná epizoda, díky tomuto originálnímu konci a charismatickému ruskému vojákovi. Anubis je zpátky na scéně a klidně si týden lítá po SGC. Doufejme, že teď už je od něj fakt nadobro pokoj. Obecně díly s paranoiou mám hodně rád a tento není výjimkou. ()

Hodina H (2004) (S08E04)

Díl o rychle rostoucí kytce, Baalovu blafu a Oneillových pochybách. Sice bych řekl, že některé věci se měly řešit trochu jinak, ale aspoň díky ozářené kytce máme vytuněné ZPM. Jednání Oneilla s Baalem jsou skvělá :) Nic mi tu nechybělo, jsem spokojený. ()

Ve jménu víry (2004) (S08E05)

SG1 už zase řeší válečný konflikt na jiné planetě. Při sledování tohoto dílu jsem měl silný pocit deja vu. Opravdu by nešlo vymyslet nějaký jiný námět? Průměrná epizoda, kterou táhne nahoru charizmatický hlavní záporák Soren a trefná kritika studené války. 3,5* ()

Nebezpečná hra (2004) (S08E06)

Hodně akční a současně emotivní díl, ve kterém jde především o Tealcův život. Animace "ze hry" byly úsměvné a Sylar si tu zahrál trochu podstatnější roli jako terč. Nejsilnějším momentem epizody je jednoznačně Tealcův vnitřní boj, který mu nedovoluje to vzdát. "Ať dělám, co dělám, nejde to, Danieli Jacksone... nemůžu je porazit." ()

Spříznění (2004) (S08E07)

Pozemské díly v druhé polovině seriálu moc nemusím. Tento je výjimkou. Tealc ho utáhne skoro celý sám v roli ochránce žen a potřebných. Vtipná je scéna, kdy ho Daniel žádá, aby nebyl tak hodný a když pak přijde mladá a krásná sousedka Krista, která potřebuje pomoct s trubkami, rychle se vypaří :) Poznáváme v náznacích nového pozemského nepřítele "Společnost", kterého není radno podceňovat. Pár logických chyb by se sice našlo, ale je to taková příjemná pohádka, tak jim to odpustím. ()

Úmluva (2004) (S08E08)

Můj oblíbený díl. Civilista "Elon Musk" má snímky goauldské flotily a informace o falešném krytí akcí SGC a chystá se je zveřejnit. Konečně pořádná epizoda na toto téma. A tady dokonce i s hodně drsným koncem. ()

Oběti (2004) (S08E09)

Tenhle díl mi připadal nějaký slabší. Začátek vypadal slibně, ale od momentu, kdy začala jaffská výprava, tak mě to moc nebavilo. Hlavně Išta se tu teda moc nepředvedla. A Rajak by taky zasloužil nakopat - jeho postava je snad ta nejméně sympatická v celém seriálu. A to jsem si myslel, že už dospěl... no nic. ()

Konec hry (2004) (S08E10)

Co se příběhu týče, stalo se toho v tomto díle víc než dost a rozhodně jsem se nenudil. Společnost se zdá být zatím nejzajímavějším nepřítelem osmé série. Což je trochu smutný vzhledem k tomu, že máme k dispozici celou galaxii a nakonec bojují lidé s lidmi. Právě Společnost ale chce plošně vyhladit všechny symbionty, tedy i vzbouřené jaffy a tokry, což je trochu příliš. Každý člen SG1 tu tentokrát fungoval samostatně, což mi moc nevyhovovalo. ()

Blíženci (2005) (S08E11)

Perfektně zlej díl. Jen to měla až moc jednoduché. Ty srdceryvné pohádky jsou až do poslední chvíle tak uvěřitelné... Já bych si s ní teda rozhodně tak dlouho nepovídal. ()

Upoutaný Prométheus (2005) (S08E12)

Humorněji laděná epizoda. Člověk se na začátku těší, že půjde o Atlantidu a ono hovnajs. Ani tam nedoletí. "Ještě zvláštnější je, že neberete zajatce. Většinou nejdřív střílíte a až pak... ne vlastně tím to končí, tím střílením." První setkání s Valou. I když je jakési jiskření mezi ní a Danielem zábavné, příběhově nedává smysl. Vlastně víc věcí je tu úplně praštěných. Naštěstí všemu velí Hammond a mise s Prométheem jsou vždycky zajímavé, takže to byl dobrý díl. "- Kdo jste?" "- Já jsem Oulou. Hans Oulou" :) ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě