Mitch McDeere, mladý právník, vstupuje do firmy kde ho má čekat slibná kariéra. Jenže brzy jsou jeho dva společníci zavražděni. Případ začne vyšetřovat FBI a Mitchův dosavadní hladký život se rázem změní. Může si vybrat:  buď bude pracovat pro FBI, nebo zůstane ve firmě. Ať si však zvolí kteroukoli z těchto možností, jeho život už nikdy nebude takový, jaký býval – a on to ví. A také ví, že jediným řešením bude vymyslet si třetí možnost, vlastní plán… (TV Prima)

Hellknight12

Videné druhý krát a po rokoch. Z prvej premiéry som si pamätal len, že tam hraje T. Cruise. Aj po tých rokoch je to stále kvalitné spracované. Skvelý napínavý thriller. Vidieť T. Cruisea aj v nejakej inej úlohe ako je akčný hrdina je celkom príjemná zmena. Pri dĺžke 148 min je to dobré spracované. Veľmi dobré spracované charaktery postáv. Príbeh je zaujímavý a hlavne pekne napínavý. Uvidíme tu aj vo vedľajšej úlohe aj T. Bella a konečne aj s vlasami. Niekomu sa to môže zdať zbytočne natiahnuté ale mne to prišlo akurát. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

mira.l odpad!

Už jsem viděl několik filmů na téma nějakého velkého U.S. právního průseru. A všechny jsou víceméně stejný marast. Nudná ukecaná blbost, v tomto konkrétním případě s neskutečně nataženou stopáží (dějově by to šlo vecpat snad do hodiny a čtvrt), kde jsem absolutně netušil, o co jde, co se tam děje, co to má znamenat, kdo, kam a proč vlastně zrovna utíká, kdo koho honí, kdo je ten dobrý a kdo špatný, co a proč se zrovna kopíruje, kam se letí, naprosto jsem se v tom nevyznal, vlastně ani v tom, kdo je kdo. A jako už mnohokrát, ani tady vlastně nevím, proč jsem to stáhnul, kvůli Cruisovi asi těžko. A v celé té nudě jsem vlastně ani nějak nezaznamenal, jak to dopadlo. Tomu se říká slušně využitej čas, pěkně vinšuju. ()

Dexx

Není to špatné, scénář, herecké výkony i režie vynikající, ale rychlejší vyprávěcí tempo by neškodilo. ()

Shredder

Mohol to byt dobry film, keby nebol ako kusok masla, natrety na enormny krajec chleba. Ma to atmosferu, napatie aj silnejsie momenty, ale tie dve a hodiny su jednoducho prilis a tak sa v tom rozsahu straca. Velmi jednoducha zapletka je coskoro odhalena a vacsinu deja sledujeme Cruisov pokus o utek z problemu, v ktorom sa ocitol. Trillery stavaju prave na hutnej atmosfere, ktora tu kvoli rozsiahlej stopazi existuje len v par momentoch a inak sa to vlecie. Dojem kazi aj hudba, ktora v zasadnych okamihoch nebrnka na nervy, ale znie skor sko nieco, co pozname z 80's komedii. ()

Anomiska

Pri hlbšom zamyslení sa si myslím, že právnik jeho kvalit by do takejto firmy ani nenastúpil, čiže by nebolo o čom nakrúcať. ()

Brooks

Zdĺhavý, vláčne podaný, chladný a v druhej polovici prekombinovaný právnický thriller. Záver je oproti predlohe kompletne zmenený a za mňa k horšiemu. Skrátenie o 15-20 minút by tiež pomohlo. Remeslo kvalitné, casting áčkový, ale je cítiť, že Pollack do toho nešiel s úplným zanietením. Akoby z jeho strany išlo skôr o lukratívnu štúdiovú zákazku, než o srdcový projekt. 3* ()

Duke90

Ačkoliv jakákoli rozpravka z "advokátní komory" je pro mě naprosté tabu, tak v tomto případě se jedná o napínavý a skvěle sehraný thriller právě z tohoto prostředí, kterému ale trvá dobrou hodinu, než se doopravdy začne něco dít, ale pak to vážně stojí za to! Napětí graduje o 106%, já pomalu zapomínal, že jsem se ještě před chvíli nudil a na konci už si jen pochvaluji další Tomův brilantní výkon! Možná je trochu škoda, že Gary Busey dostal jen takový malý štěk.... ()

R.O.man

Po počiatočnej idylke prichádza vytriezvenie. Toľko stručný obsah k neskutočne dlhému filmu, ale na druhú stranu treba povedať, že som sa pri ňom vôbec nenudil. Tom Cruise a Gene Hackman sa "predvádzali" v tom najlepšom svetle a filmu nechýbalo napätie a dramatičnosť. ()

ratpile

Možná Firma působí lehce staromódně, ale kéž by takhle poctivě umělo vyprávět spousta filmů dneška. Skvělá atmosféra, hudba, Cruise, Heckman a pevná ruka Sidneyho Pollacka. Snad to jen mohlo mít místy větší spád a Jeanne Tripplehorn pro mě nepředstavuje žádný ideál křehké krásky. Výborná věc ta Firma. ()

helrohir

Nebolo to zlé, ale vzhľadom k téme, o ktorej tento film pojednáva, sa dalo predpokladať, že dva a pol hodinový film nebude schopný udržať diváka neustále v napätí, ale bude ho skôr nudiť. Takže, keby sa z prvej polovice filmu niečo vystrihlo, bolo by to podstatne svižnejšie, a tým pádom aj lepšie. Herecky je tento film celkom na úrovni. 60%. ()

Pitryx odpad!

Kdyby tento film začal od padesáté minuty a končil padesát minut před koncem, snad by to bylo optimální. Takto je to nuda, bez souvislého děje, jen sem tam náznak a ani po hodině mi nebylo jasné oč, že to vlastně kráčí. Ani nějakou zápletku jsem neobjevil. Smíchaly se hrušky a jablka a hurá. A já zase hurá od toho, protože jsem se podíval na stopáž a další hodinu a půl nudy bych nedal. 201308296000/14444/14814 ()

subic

Z firmy ještě nikdo neodešel živý. A tak i přes šílenou délku i dnes stále slušný thriller o zvláštní advokátní firmě, která nejenže si účtuje víc, ale tím i elegantně pere prachy pro mafii. Kdo se tomu postaví, musí z kola ven a to nohama napřed. ()

mrclTV

Prvých 40 minút je pre náš sledovaný ukážkový párik (právnik a učiteľka) podozrivo ideálnych a preto následne prichádajú prvé tajomnosti v zápletke. To by potom nebol thriller, že? A už dej napreduje v zabehaných koľajach: super-právnik je v doslova smrteľnom nebezpečenstve hňed z viacerých strán a je iba na jeho vyčúranosti, či sa z toho dostane a každého o.....babre. Alebo to dopadne inak? Príjemné pozeranie, ale maximálne tak raz a hotovo. Jedno mi ale nejde do hlavy: Taký geniálny mozog a nepreklepne si tu tajnostkársku firmičku, pre ktorú sa chystá pracovať? ()

iz67

Taková hra na vzrušující film plný chytrých figlu, který ale hrozně zestarl (pakliže byl kdy mlady), který se vyznačuje strašně stupidnimi dialogy. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino