Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

Recenze uživatele javlapippi k tomuto seriálu (11)

Série 8 (2023) (S08)

Futurama sa nám vrátila po desiatich rokoch a všetci frflú, že už to nie je to čo bývalo. Podľa mňa to môže byť aj tým, že ani samotní diváci už nie sú, to čo bývali. Pred dvadsiatimi rokmi mi to fakt odvalilo dekel a bol som nadšený, ale keby som si prvé série pozrel dnes, keď už mám podstatne viac odžité aj napozerané, tak si nie som istý, či by som ešte furt tak slintal blahom. Mám skrátka dojem, že si ľudia niektoré veci zbytočne idealizujú a od nových častí seriálu po dlhej pauze čakajú tie isté pocity, ako keď ju kedysi videli prvýkrát. Mne osobne sa nezdá, že by sa v tejto sérii jednalo o príliš veľký kvalitatívny pokles, niektoré epizódy sú veľmi podarené, niektoré slabšie, sú tu paródie a reakcie na aktuálne fenomény, ale o tom bola Futurama vždy. Prípadné ďalšie epizódy si rád pozriem, ale bez prehnaných očakávaní. PS: Sťažnosti na chýbajúci dabing posúdiť neviem, pre mňa bola Futurama vždy len v originále a dabingom sa musí stratiť veľa vtipov aj z celkovej atmosféry. ()

Příval seriálů (2023) (S08E01)

"Any idiot could be a TV writer." "Many are." Futurama vstala z hrobu a hneď v prvej epizóde si robí prdel z rušenia a obnovovania seriálov. Taktiež z pozerania celých sérií na jeden záťah, dokonca si neodpustili paródiu na záverečné moralistické poučovanie, aké frčalo niekedy v 80-90. rokoch. Nečakal som zázraky, status takzvanej kultovnosti to pre mňa už stratilo, očakával som 20 minút nenáročnej zábavy a tú som dostal. U mňa spokojnosť. ()

Bahnem zapomenuté děti (2023) (S08E02)

"I´m a bear biologist." "Sounds like a fun job that doesn´t pay well." Kifovi a Amy sa vyliahnu mladé a ich zmáha rodičovstvo. Vtipná epizóda v duchu starej Futuramy, so starým dobrým slizákom Zappom Branniganom, roztočovými medveďmi a propagáciou rodinných hodnôt. ()

Divoký bitcoinový zápas (2023) (S08E03)

"I´ve never been so offended yet slightly flattered!" Profesor a jeho zamestnanci vyrazia vyriešiť svoje finančné problémy ťažbou bitcoinu na divoký západ. Mihnú sa tu známi roboti ako psychopat s nožom Roberto a robotia mafia. Vtipné, ale prvé dve časti ma bavili o niečo viac. ()

Cesta k parazitům (2023) (S08E04)

"Every living creature here is total barf bag!" Docela vtipná paródia na Dunu v pieskovom záchode, pobavilo použitie ivermektínu proti červom, zmenšovanie, cestovanie a boj proti parazitom mi zároveň evokovalo Macha a Šebestovú aj I Am Weasel. ()

Produkty související s prohlíženými položkami (2023) (S08E05)

"I´m like a third wheel on a tricycle that used to have two wheels." Zatiaľ najlepšia epizóda, robí si srandu z expandujúcich zásielkových služieb, personalizovanej reklamy aj umelej inteligencie. Zo starých známych sa objaví Mom, jej neschopní synkovia a lunárni burani. ()

Tajemství příštích Vánoc (2023) (S08E06)

"I forgot i had loved ones!" Vysvetlenie pôvodu robotieho Santu, Bender sa druží so Zoidbergom, bizarné vianočné zvyky a jedlá budúcnosti. Vtipné, ale žiadne extra terno. ()

Zkrocení zlé pandemie (2023) (S08E07)

"Stop interupting me while I´m trying to dominate these people!" Podarený covidový diel, je tu všetko, od špárania v nosoch, cez internetové porady, karanténu, konšpiračné teórie, rúška, až po vakcíny aj ich odmietačov. K tomu ešte mimozemšťania a vúdú. Vynikajúce. ()

Zapp musí jít z kola ven (2023) (S08E08)

"He wore a greenface!" Zapp to prepískne s nevhodným chovaním, je pozbavený velenia a na jeho miesta nastúpi Leela. Dobré scény z tréningu ohľaduplnosti a oblápacej planéty. Dobrá epizóda a rovnako ako ostatní dúfam, že sa Zapp vráti k svojej starej dobrej arogantno-prasáckej podstate. ()

Jak jsem se stal hračkou (2023) (S08E09)

"Good bye friends, maybe we'll meet again in a better metaphor." Epizóda s tromi minipríbehmi na spôsob "Anthology of Interest" alebo "Saturday Morning Fun Pit", ktoré sa tvária ako reklamné prestávky a naši hrdinovia sa vždy premenia na iný druh hračiek, konkrétne figúrky na kľúčik, angličáky a gumené kačíčky. Vcelku vtipné, chcel som dať tri hviezdy, ale keď vidím podpriemerné hodnotenia ostatných, musím dať štyri. ()

Až na dno (2023) (S08E10)

"I barely keep any effort to keep myself alive!" Simuláciou simulovaná simulácia. Za mňa asi najslabšia epizóda. Najvtipnejšie mi prišlo, ako tá najjednoduchšia simulácia pripomínala minimalistické obrazy Ivana Mládka. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006