Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (131)

Benderovo parádní terno 4/4 (2008) (S05E04)

Ty neustálé časové paradoxy a rádoby šokující odhalení z různých hrátek s časem mi navodily vzpomínky na všechny ty epesní vážné seriály a filmy, které se touhle tématikou zabývají. ()

Milion a jedno chapadlo 1/4 (2008) (S05E05)

Všechny videokompilace Futuramy, které se tvářily jako celovečerní filmy k seriálu, jsem viděl už velmi dávno a pamatuju si je dost útržkovitě, bylo tedy na místě si je připomenout a vůbec nelituju. ()

Milion a jedno chapadlo 2/4 (2008) (S05E06)

Jde o silně psychedelickou kravinu, kterou jsem zapnul doma na TV a rodiče si začali klepat na čelo, co to v tomhle věku sleduju. Kadence trefných vtípků je tu ale stále na poměry Futuramy dostačující a o to jde především. ()

Milion a jedno chapadlo 3/4 (2008) (S05E07)

Už se sice těším na normální díly s jednotnými příběhy, i tahle nesmyslnost je ale tak skvěle zkonstruovaná, že nemůžu ubrat v hodnocení. ()

Milion a jedno chapadlo 4/4 (2008) (S05E08)

U závěrečné části další z kompilací budu trochu přísnější, už mě trochu blbina s chapadlovou přítelkyní lidstva začala nudit a snaha o správný vtip úplně pominula. ()

Benderova hra 1/4 (2009) (S05E09)

Náběh do další čtyřdílné směsice všeho možného i nemožného mě zase tolik neuhranul, jeho pokračování už ale slibuje úplně jiné kafe. ()

Benderova hra 2/4 (2009) (S05E10)

Celá kompilace pod názvem Benderova hra je asi vůbec nejujetějším výplodem tvůrců Futuramy, ale právě proto si ji každý fanoušek seriálu hned zamiluje. ()

Benderova hra 3/4 (2009) (S05E11)

Všichni milovníci fantasy deskovek i PC her budou tady v sedmém nebi, byť je Benderova hra zesměšňuje každým možným momentem a replikou. ()

Benderova hra 4/4 (2009) (S05E12)

Na Futuramě je (stejně jako u bratraneckých Simpsonů) nejlepší snaha parodovat všechny možné filmy a seriály a zdejší satira na Pána prstenů je učiněné blaho. ()

Znovuzrození (2010) (S06E01)

Po trochu jinak splácané 5. řadě je tu zpátky klasický futurámácký formát s jednotlivými příběhy na jeden díl, který seriálu sedí mnohem víc. Sice tahle epizoda není stoprocentní, jsem ale rád, že zcela neignoruje události z předešlé série a v menší míře na ni přece jen navazuje. ()

Adam a Leela (2010) (S06E02)

Díly se Zappem Brannigenem mi většinou silně lezou krkem, tenhle můžu ale klidně řadit mezi ty lepší. Sice jsou upozaděny ostatní postavy, pár vtípků od Bendera či profesora se přesto dostaví a přesně proto já Futuramu tak zbožňuju. ()

Krutá aplikace (2010) (S06E03)

Příhodné sledovat tento díl zrovna v období boomu kolem nové generace jablečných founů. ()

Návrh Nekonečno (2010) (S06E04)

Předpotopní nátlak na rovnovážnost všech možných sexuálních orientací. Tehdy to ještě byla sranda. ()

Šifra mistra Blbonarda (2010) (S06E05)

Fryovo oslovování zdejšího Leonarda formou “pane DiCaprio” je prostě ten nejprostší, ale zároveň nejlepší mainstreamový džouk ohledně těchto dvou pánů. ()

Číslo pět nežije (2010) (S06E06)

Za celých předešlých 5 řad zrovna tito dva nikdy nekuli nic společného, už jen pro to a zejména pro jejich tajemné dávné backstory zanechávám pětikvalt. ()

Lepší později než pozdě (2010) (S06E07)

Pro milovníka cest časem jedna z nejlepších částí ne celé série, ale kompletního seriálu. ()

Černý Diblík, bílý kocour (2010) (S06E08)

Vedle cestování časem z minulého dílu miluju i kočky a zdejší poukázání na jejich mainstreamovou povahu dost cením. ()

Přírobověda (2010) (S06E09)

Některá poukázání na stereotypy spojené s evolucí mě silně pobavily. Čeho si ale všímám s největší radostí, je fakt, že Futurama není ani v nejmenším seriálem pro děti. ()

Tělo mého přítele (2010) (S06E10)

Opět jedna z nejluxusnějších epizod vůbec. Futurama je hned po Simpsonových seriálem s nejtrefnějším českým dabingem a žádný díl toto tvrzení nedokáže vyzdvihnout tak přesně jako právě tento. ()

Ndndesmiřitelné lrrrozdíly (2010) (S06E11)

Díl s krkolomným názvem nepředstavuje žádný šlágr, správný fanoušek Futuramy se ale u něj klasicky dostatečně pobaví. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006