Horor v Amityville

• Česko Horor z Amityville (více)

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát. (oficiální text distributora)

hansel97

Tak první díl téhle košaté série je upřímně jedna velká nuda, v té době to možná bylo něco velkýho, ale pro mě je tady špatně skoro všechno. Strach z toho nešel ani jedním coulem, prakticky se tam nic děsivýho nedělo a byly to jen 2 nudný hodiny, u kterých jsem stále nervózně čekal na konec. Atmosféra slabá, ale ne špatná. Mám pocit, že tohle bych možná před těmi dobrými horory, co za sebou mám, hodnotil lépe, ale člověk z toho trochu zmlsá a tohle mi nechutnalo... A rozhodně to není stářím, např. Poltergeist i Psycho jsou děsiví i se stářím, tohle bylo prostě slabé. ()

ARI50

První horor v Amityville který založenou skutečnost nevyužil na maximu a nedal tomuhle hororu vůbec nic. ()

Beastmaster4

Viděno v r. 2011, tudíž nemohu soudit bez časové zaujatosti. Na dobu vzniku asi kvalitní hororový počin, který se rozhodně nemá za co stydět. Navíc je celý příběh podtržen skutečnou událostí, dle které byl natočen. Novodobý re-make „3:15 zemřeš“ se atmosférou k tomuto originálu nepřibližuje. Jen konec mohl být lepší a propracovanější, takto působí celý film jaksi useknutý. ()

oLí

7.5/10 No většinu stopáže se to teda táhlo jak nudle z nosa. Ale i přesto je AMITYVILLE HORROR záležitostí hustou jako mamčina gulášovka. Psycho. Konec má slušný grády. Bonusem jsou hezký obrázky na dům při poslední záři zapadlého slunce za znění hlavního hudebního motivu. Bohužel ty věci okolo víry mne zde hodně překážely, to, jak to bylo v příběhu zpracované. A o bububu baráku, kterej je postavenej na zrovna né moc košér hnojený půdě a rodině, jejíž tatínek uznává kontroverzní metodu výchovy nabroušenou sekerou, tu máme o třídu lepší film, žejo ( všechna čest S. Kubrickovi ). ()

Mike.Myers odpad!

Tohle bylo na pokraji odpadu či radši zakopat někam do země a dělat, že se tenhle omyl nikdy nestal. Naprosto nedoporučuji bezmála dvouhodinovou nudu. Pokud někam spěcháte nebo se mega nudíte, než vyrazíte do kina na nějakou pecku, tak stejně si nepouštějte tuhle nudnou věc. Je to jak kdy chcete polívku a po 15 minutách čekání v restauraci dostanete jenom přihřátou vodu z konvice. ()

6thSun

James Brolin je sice fotr Joshe, ale tady vypadá spíš jako starej Christiana Balea. To jen tak na okraj. Horor jako takovej je dobrej v první půlce, kdy se zajímavě stupňuje napětí, pak se to začíná nepříjemně srát. V tý době to ale musela bejt bomba a je neuvěřitelný, kolik současnejch režisérů pořád kopíruje několik desetiletí starý postupy (viz třeba aktuální horor Jamese Wana V zajetí démonů). 60 - 70% ()

Tommassi3

"Nezvonil telefon ??" - "Jen to v něm chrčelo.. Asi se někdo spletl a zavěsil.." - "Tak abychom pak nezjistili, že to bylo z Japonska na účet volaného.." ;) ()

erl

Konečně jsem měl tu čest shlédnout tento slavný kousek o jednom hrůzostrašném domě. Musím říci že Amityville Horror dostál své pověsti. Atmosférou a některými scénami připomene své starší bratříčky (Exorcist, Omen, ) což není vůbec na škodu. Skvělé, nezapomenutelné momenty, výborný James Brolin ,Rod Steiger a krásná Margot Kidder. A ten barák! Závěr uhrančivý. Přesto neboduji maximální známkou, jelikož rejža nepřinesl příliš svých nápadů a tak si musí půjčovat u jiných. To ale neznamená, že se jedná o nějakou prachsprostou vykrádačku. Naopak, je to silný a poctivý horror, který v dnešní době jen horko těžko někdo natočí. ()

corpsy

Pre mňa jedna z mála výnimiek, keď je originál slabší ako remake. Je to síce strašidelné, ale nelezie to až tak pod kožu, akoby mohlo. ()

Tryskomyš

Tak jsem se konečně dostala k prvnímu dílu rozsáhlé serie filmů o Amityville. Je to silné téma. Skvěle natočené s dobrými herci. ()

ledzepfan

Tohle by si měli dát povinně zbožnovači Wana aby pochopili proč je Conjuring (přes všechen ten ultrahype a prvotřídní marketing) jen čajíček pro telátka... O třicet roků starší, stejný základ ale výsledek je v atmosféře a syrovosti o několik levelů dál. ()

Zayl

Dům bez jistoty, čaje a sušenek, místo toho James Brolin s nabroušenou sekerou v ruce, uslintanej pes a pár duchů k tomu. Klasická koncepce prokletého domu, která se pod bližší optikou očividně inspirovala Exorcistou. Nejzřetelněji je to vidět na vymazlených svárech mezi knězem a satanem, který o sobě prostřednictvím domu dával výrazně vědět. Krom toho Rosenberg netrápí zbytečným vysvětlováním a nenásilně se řítí do precizního finále, které mrazí, načež já to můžu bez problémů vyšroubovat na čtyřhvězdí. ()

fcreading

George a Kathy hľadajú miesto na zakotvenie a založenie rodiny. Ich sen sa splní a nájdu krásny dom pri pobreží. Ale o 28 dní neskôr ich morbídne a desivé udalosti donútia odísť... V priebehu týchto 28 dní rodina prechádza všetkými druhmi pekla miestnosti plné múch, démonických hlasov a červených očí. Čo sa tu v minulosti odohralo? Reálne alebo nereálne? Reálne, podľa skutočnej udalosti. Horor Amityville má všetky atribúty vynikajúceho nadprirodzeného príbehu o strašidelnom dome. Škoda len, že tvorcovia váhali trochu s nedostatkom charakterov. Ale inak špička v oblasti hororu 80 percent. ()

Mr. Filuta

Domníval jsem se, že Amityville je Pojem (s velkým "P") - Chyba! Když vás s domem plným démonů za dvě roztahané hodiny nejvíce vyděsí kočka, něco není v pořádku. Necítím se ničím obohacen. ()

PKD

Film, který započal dodnes víceméně nekonečnou sérii. Což je pro mě trochu s podivem, neb má hodně slabin. A dodnes nevím, zda je to vina režiséra či scénáristy, nebo obou. 1. ta nehorázná délka, která dokazuje,že horror delší jak 100min.prostě v drtivé většině, nefunguje. To dokázal např. Romero ze svým 140min. Úsvitem Mrtvých. 2. obsazení, které není špatné, leč v př.ústředního maželského páru je mimo mísu, páč Brolin s Kidderovou se k sobě hodí jako Peter Weler k Natálce Portmanové. Ani na chvíli jim to manželství nevěřím. Jen mám před očima už od začátku filmu, věčně nasr...Brolina, u kterého se naopak divím, že na ostatní tu sekyru nevzal už dávno. 3. závěr. Pokud chcete spolehlivě usnout, pusťte si ho. Finále, které má u tohoto typu filmů naopak gradovat a sevřít vám krk samou úzkostí a hrůzným strachem (viz.Amityville II a Conjuring), je zde tak těžce lhostejné a nezajímavé, že je vám absolutně jedno, kdo, kdy, proč, jak a tak vůbec. Horor, který je nejlepší od začátku až do zhruba, půl h.před koncem, je mi vždy,podezřelý. Pozitiva jsou jasná. Bezchybná hudba (87min.complete ost důr.doporučuji všech hororovým sběratelům. Neměl by chybět v žádné KPZ horror fandy). A několik skvělých scén, díky kterým jsem si to přec jen nakonec nechal. Hl. kvůli 4min. úvodu, který jest vzhledem k výborné II velmi zásadní. Byť s malými odlišnostmi. Ovšem, když chci vidět the best Amityville, sáhnu vždy po geniální II. Nejvýstižnější komentář,POMO. ()

blackrain

Oscara za hlavní roli získává ... strašidelný a podivný barák. Ne, teď vážně. Barák tady sice hraje hlavní roli, ale důležité je to, co se odehrává uvnitř. Někdy vás totiž nadšení z nového domu může bleskurychle opustit. Zvlášť, když váš vysněný domeček má velmi pohnutou minulost a je úplně jedno, jestli je to pravda nebo ne. Úvodní melodie, kde si prozpěvuje malá holčička je docela děsivá, i když je plná dětské nevinnosti. Vzbuzuje hrůzu z toho, co se postupně odehraje. Tak nevím, podařilo se někdy potvrdit pravdivost případu rodiny Lutzových? Každopádně, je ten děsuplný barák velkou hororovou ikonou. Stačí vyslovit jméno filmu, všem se vybaví barák a pak až hrůzné věci, které se v něm odehrály. ()

kaylin

Snímek „Horor z Amityville“ dokázal podat příběh tak, že je skutečně možné uvěřit tomu, že se stal, a vlastně i způsobem, jakým se stal. To také nakonec vede k tomu, že snímek na diváka působí silně. Není to proto, že by zde bylo tolik lekaček, ale prostě proto, že je horor tak dobře vystavěný. Skvěle byli vybráni i herci, kdy James Brolin skutečně vypadá na to, že by v některých chvílích mohl zabíjet. Navíc je tu skvělá scéna se sekyrou, a to ještě před Kubrickem. ()

K.I.N.G.

Kam se na toto hrabe nějaké podělané 3:15 zemřeš. Atmosféra je tu jak má být a vůbec všechno je dost dobré, ale na mě to bohužel až zase tak nefungovalo. Už samotný dům vypadá hrozivě a nastěhovat se do něj po takovém incidentu chce zatracenou odvahu. ()

topi

Horor v Amityville (1979) spolu s Exorcistou (1973) a Omenem (1976) patří k top filmům ve svém žánru. Paradní atmosféra s vynikající hudbou a všudypřítomným zlem dělá z tohoto díla kultovní podívanou. ()

Další Amityville horor na cestě

Další Amityville horor na cestě

19.06.2019

Když vezmeme v potaz i televizní snímky, vzniklo dohromady 23 filmů založených na knize Horor v Amityville od amerického spisovatele Jaye Ansona. Přidejte dokumenty a číslo ještě vzroste. Tenhle… (více)

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)