Horor v Amityville

• Česko Horor z Amityville (více)

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát. (oficiální text distributora)

Braddy

Jeden z nejslavnějších filmů o strašidelných domech. Docela pěkná hrůza. Další pokračování mají již sestupnou tendenci. ()

FIBO

Starý dobrý klasický horor. Jeden z mála duchařských motivů, které vznikly na základě skutečné události. Nejsou tu žádná strašidla ani hektolitry krve, tvůrci nás pomalu (krom prologu) zavádějí do domu, kde se odehrály hrůzné okolnosti. Osobně se mi líbilo, že i horor podobného typu může skončit i jinak, než že ústřední postava pozabíjí svou rodinu a neznalý divák čeká na něco, co ve skutečnosti ve finále nenastane. Atmosféra pomalu eskaluje až je natolik hustá, že by se dala krájet a to bez ohledu na to, kde film sledujete. Nějak mi stále zůstává na mysli ten sklep pod schodištěm, kde ke konci vyvřelo to "cosi". Hudebně zajímavý motiv, jen trochu omrzí, když se v průběhu stále opakuje bez jakékoli známky invence. Ve výsledku ale - stále tvrdím, starý dobrý horor. ()

Šakalík

Tyhle starší horory mě nepřestanou fascinovat svou ryzostí. Oproti dnešním kouskům, které se mnohdy snaží plytkost a obehranost scénáře zakamuflovat nabubřelými efekty, horory sedmdesátých let sázejí na pomalejší tempo vyprávění, které dovoluje se detailněji seznámit s postavami, a následná pozvolná gradace napětí je o to působivější. Původní Amityville Horror je i přes některá hluchá místa vydařená záležitost. Postavu George, stále hlouběji propadajícího temnotě, skvěle zahrál zarostlý James Brolin a společně se sympatickou Margot Kidder v roli jeho zoufalé manželky tvoří velmi přesvědčivou ústřední dvojici. Film postupně dospěje až do mimořádně vydařeno finále, které má parametry skutečně výstavní duchařiny. Jo, takhle nějak to má vypadat. A nemohu si nerýpnout – tyhle démonické horory mě vždycky potěší svou antikřesťanskou rétorikou – každý černoprdelník, který vkročil do domu, dostal pěkně nařezáno, z čehož jsem měl škodolibou radost. :-) ()

Circumscriptor

Nuž, ťažko sa mi k tomuto filmu vyjadruje. 3:15 zomrieš! je bezpochýb jedna hrozná, nekonečne klišéovitá a trápna hovadina a preto ma zlákal práve tento starý a originálny Horor v Amityville, na ktorý som sa tešil hlavne kvôli super atmosfére, akú môžu poskytnúť len skutočné sedemdesiatkové horory. Vytúženej atmosféry som sa samozrejme dočkal (ešte žiaden obdobný film z tejto éry ma o ňu neožobračil), ale v tomto prípade je len akosi slabo vyvarená a svoj účel nespĺňa. V priebehu celej stopáže som zaznamenal jeden, či dva mrazivé momenty, ale v konečnom dôsledku film ako celok nefunguje vôbec - miestami dokonca až nudí. Za pokus to asi stálo... ()

Han22

Na to že to má 7 pokračování a jeden příšerný remake jsem čekal nějakou supr klasiku, ale byla to nuda jak blázen. Brolin je sice působivý a barák působí zvenčí docela strašidelně, jenže to je tak jediný zajímavý na celým filmu. Táhne se to, vleče a když se ve finále začne něco dít, je to tak nějak soft. EDIT: Po druhém shlédnutí hvězdičku přidávám, je to celkem slušně natočený drama o chlápkovi, co mu hrabe. Jestli tohle byl účel, tak to ušlo, ale Kubrickovi se to o rok později v Osvícení povedlo milionkrát lépe. A navíc to byl i horor, což tohle není ani omylem. ()

Loki_Six

"Jesus, I'm sorry. You look just like that kid. You know, he was sitting right in that seat where you are when he was arrested." ()

Hopper

Shining meets Exorcist. Pričom ako "klon" z oboch filmov ostáva niekde na pol ceste, takže pokiaľ oba menované filmy sú aj dnes ešte viac než pozerateľné, nehovoriac klasiky žánru, v tomto prípade napätie sa nie a nie dostaviť, akonáhle sa začína zápletka rozuzlovávať, miestami efekty pôsobia skôr strašne (a smiešne) ako strašidelne. A napokon vyšumí do stratena. Skrátka nedotiahnuté a chcelo by to skrátiť. ()

zbysik

Velmi slaby original, jemuz mohu dekovat pouze za to, ze diky nemu mohl vzniknou daleko zdarilejsi remake (3:15 zemres). Nejvetsi problem tohoto filmu je v tom, ze se pri jeho sledovani nebudete vubec bat. ()

Asmodin

Je to tak jednoduché a přitom tak strašidelné, to platí o soundtracku, kdy vyniká jednoduchá dětská skladba, která předchází hrůzné scéně. Příliš mě ovšem nenadchl počítačový zásah, tj. zbourání zdi ve sklepě, a celkové zakončení filmu. Zdá se mi jako by celému snímku cosi scházelo, nějaká pospolitost. ()

Shimargh

Nejzajímavější a nejlepší na filmu jsou hudba, zvuky a hlavně ústřední motiv, zbytek je slabý průměr. Exorcista a Shining jsou snímky podobného ražení ovšem o mnoho úrovní výš. ()

Martin_W

Menší zklamání.. Takové Shining a Exorcist dohromady, ačkoli mám oba filmy hodně rád, tak tady ten mash-up nějak nefunguje. Atmosféra tam je, herci dobří jsou, příběh je taky zhruba takový jaký jsem očekával, ale nějak si mě Amityville Horor jednoduše nezískal.. Zřejmě poprvé co se mi více líbil remake, než originál. 59% ()

aLPaC

Další z řady úspěšných náboženských hororů 70.let. Tehdy byli opravdu v kurzu a vydělávali velké peníze. Co se týče Amytyville, já jsem spokojen. Viděl jsem remake 3:15 zemřeš, ale jen jednou a už je to nějaký ten pátek a moc si ho nepamatuju. Tento původní film sází na tajuplnou a mystickou atmosféra "zlého" domu a daří se mu to. James Brolin byl vynikající, jak postupně stupňoval svou agresivitu. Malinko výtku mám ke konci, čekal jsem ho epičtější, ale v podstatě jen tak vyšuměl. Jinak ale jak říkám spokojenost. ()

davena27

Klasika hororového žánru, která se řadí mezi filmy s tématem o strašidelných či podivných domech.Roku 1976 tři roky před natočením tohoto počinu spatřilo světlo světa kniha popisující osudy rodiny Lutzových což nenechalo lidi ve filmovém průmyslu chladným a knihu samosebou zfilmovali.Toto hororové dílo je taktéže podtrhnuto hudebním doprovodem Lala Schifrina a dává filmu onu ponurou atmosféru a tajemno.Ani léta tomuto snímku neubraly kouzlo a i po těch letech potěší každého opravdového hororového fanouška. ()

Heero

První film natočený o asi nejznámějším strašidelném domě na světě by měl vidět asi každý hororový specialista. Již jsem viděl re-make 3:15 zemřeš a ten mohu doporučit mnohem více než toto. Opět jsem si potvrdil, že staré horory, až na výjimky, nejsou moje oblíbené. Staré horory jsou spíše založené na budovaní atmosféry, na zvucích atd., ale prostě to co funguje za "hudbu" v Čelistech, to prostě u strašidelného domu nefunguje a i kdyby, tak je to málo. Když se k tomu přidá špatná interakce postav s divákem, špatné hororové triky a skoro dvouhodinová roztahanost, vychází mi z toho pytel nudy. ()

Indian88

Možná je to tím, že už jsem si moc zvykl na modernější styl hororů, a proto mně tento nepřijde nijak moc hororový. Napětí je v něm však dost. Chybí mi tu nějaké fyzické zlo a spíš ke smíchu byly dvě svítící oči ve tmě za oknem a přehnaně dramatická hudba ve scéně, kdy se mladýmu skřípla ruka do okna. Největší plus tak vidím ve slušné atmosféře. ()

Další Amityville horor na cestě

Další Amityville horor na cestě

19.06.2019

Když vezmeme v potaz i televizní snímky, vzniklo dohromady 23 filmů založených na knize Horor v Amityville od amerického spisovatele Jaye Ansona. Přidejte dokumenty a číslo ještě vzroste. Tenhle… (více)

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)