Gilmour93

Sharon spouštějící se ve zlatém vědru zaprášeném od koksu do studny plné sraček a u rumpálu židovská továrna na peníze zvaná Sam Rothstein, jakožto hlavní aktér jednoho cílevědomého vzestupu, co skončil pádem do zapomnění. Zapomnění, znamenajícího zůstat naživu.. Pro mě nejlepší Scorseseho film s excelujícím cholerickým skřetem Pescim v roli Nicka Santora, jenž s psacím perem umí opravdu velké věci. Závěrečných pět minut "uklízení stop" při House of the Rising Sun je dech beroucí, stejně tak jako jedna z nejbrutálnějších filmových scén vůbec v podobě slavnostního zahájení baseballové sezóny u jámy v kukuřičném poli. Syrový mafiánský realismus. ()

tron

Scorsese znova vo svete gangsterov. Opäť sa potvrdzuje, že to nie je môj obľúbený režisér, žiadna srdcovka, ale filmy robí dobré. Kasíno je každopádne pridlhé, takže občas ustúpi dej ligotavej atmosfére a na scénu prichádza nuda a zbytočne naťahované scény/scenár. Ale i tak je výsledkom kvalitná, drsná a nadpriemerná zločinecká dráma. Vtipná, surová, smutná, nebezpečná. Stávkou na istotu sú výborné dialógy, atmosféra Las Vegas a samozrejme herecké výkony. To posledné sa netýka len De Nira a jedovitého Joea Pesciho (ktorého fakt nie je múdre naštvať), ale aj podporných rolí (Crenna, L.Q.Jones, Pollak, Woods, Stone). ()

Lima

Scorsese je velký vypravěč, který dokáže bez problémů udržet divákovu pozornost na celé tři hodiny. Film stojí na zajímavém, neotřelém ději a hercích. Zatímco De Niro je standartně dobrý, Joe Pesci je fenomenální. Jeho postava je ztělesněním zla. Ač malý postavou, vyzařuje suverenitu, neomalenost, krutost, vzbuzuje respekt. Ale kdo opravdu září, je Sharon Stone, která by si za svou náročnou roli zasloužila Oscara (páni akademici opět spali). Ona je hlavní hvězdou filmu. ()

Cival

Další precizní Scorseseho drama. Pořád to jsou ty stejné báchorky z podsvětí, pořád jsou brilantně natočené a pořád by se mohly o půl hodiny zkrátit. Ale teď, při čtvrtém shlédnutí mi ta délka už vůbec nevadila, takže neznám důvod proč nedat plný počet hvězdiček. S odstupem času opravdu mistrovská epopej, která lavíruje mezi mafiánskou freskou a strhujícím osobním dramatem. ()

berg.12

Mafiáni - Casino. Pro mě osobně taková Scorseseho gangsterská dvojčata. Sice se tu lehce opakuje, ale tohleto má alespoň trochu šmrnc a jistou špetku sympatie navíc. Jinak podle Wikipedie film drží solidní 3. příčku v četnosti výskytu slovíčka "fuck" a v množství voice-overu by ho předběhl už snad jen nějaký dokument. ()

• Podvodníci používají při blackjacku techniku "spooking", která je v USA nelegální. (don corleone)
  • Režisér Peter Jackson v jednom rozhovoru uvedl, že poté, co dotočil poslední díl Pána prstenů (2003), neměl chuť nic dělat. Filmy jako Casino a JFK (1991) v něm opět probudily touhu tvořit něco nového, a tak se pustil do připravování velkofilmu King Kong (2005). (RadimFišer)
  • Rozpočet na kostýmy bol 1 000 000 dolárov, z toho Robert De Niro mal 70 rôznych outfitov a Sharon Stone 40. Obom bolo dovolené vziať si kostýmy po natáčaní domov. (Arsenal83)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011