Casino

Scalpelexis

Scorsese je opravdu vypravěčským mistrem. Před shlédnutím mi samozřejmě neunikla délka stopáže a nevěřil jsem, že mě udrží celou dobu v pozoru. Kupodivu se tak stalo a i přesto, že se nejedná o žádný gangster-akčnák, spíš dokument o chodu kasina, tak jsem si film vychutnal, hlavně díky brilantním hereckým výkonům de Nira, Stone a krásně slizkého Pesciho. ()

heyda

Kéž by to mělo o hodinu méně. Takhle jsem si to musel rozdělit na dvě etapy a už jsem prostě nebyl schopný si to dostatečně užít. Film je to fakt dobrý, skvěle zrežírovaný i herecky odehraný, ale pro mě bylo obtížné se tím prokousávat a film, který mě nedokáže upoutat na 100% si všechny moje hvězdy nezaslouží. Za půvabnou feťačku Sharon Stone, drsňáka De Nira a blyštivé město hříchu Las Vegas, kde jsem nedávno byl, dávám 4 hvězdy. ()

giblma

Jízda. 98% stopáže filmu je nabito dějem a akcí. Zbylé 2% jsem ve chvilkách slabosti nebyla schopna sledovat neustále plynoucí informace. Už se nemohu dočkat, až si to dám ještě jednou, nadopovaná několika kávami. Ještě nutno vyzvihnout hudební stránku. Tolik mých oblíbených písní se v jednom filmu jen tak nevidí. ()

sharky

Neveselé epizodky ze života mafiánů, pár povedených scén, ale jako celak mi to přišlo nevýrazné a ničím mě to nezaujalo.Je to až příliš rozvleklé, chybí tomu nějkaý kompaktnější příběh s pořádnou pointou. ()

Pejpr

Ono se do toho dobře kecá, když na to člověk kouká s nadhledem..Já bych udělal tohle, proč dělá tohle,atd.., ale zkuste si žít a rozhodovat se v tomhle hnusu. Mimochodem skvělý vypravěčský styl. ()

MontyBrogan

"Púšť v okolí Las Vegas nie je v noci vidieť." A to ani odvedená práca na výslednom filme, však? Ale áno, ak sa snažíte. Scorseseho perfekcionizmus tu má asi taký výsledok, že Casino budete milovať či už ste fanúšikom klasických gangsteriek, alebo dokumentov na túto tému. Jediný problém je v dĺžke filmu. Bolo to príliš krátke. :) ()

Roman.Ticka

Casino mě moc neba, tak si raději zahraji šachovou partii. Král (střídavě workoholik Niro a mafiózo Pesci), královna (IQ Sharon) zkouší navzájem různé taktiky hry a strategie či rošády. Velmi důležití jsou také šílení střelci, jezdci a bílí koně, které většinou řídí nejvyšší věž. Nikdo z nich nestojí o remízu, a tak nutně nastává šach, mat nebo pat. Nebo také patová situace, která je nezvratnou koncovkou souboje králů. Pokud se oba králové promění dobrovolně v pěšce, může to vyústit až v exošach. Taková pohádková úloha nese krycí jméno Vedoucí oddělení pro styk s veřejností. ()

poz3n

Casino je přesně to, co jsem očekával. Další 3 hodinový vzestup a pád několika postav, které jsou pěkné svině, ale vlastně byste jim měli fandit. Mně to bylo celkem fuk. Casino je něco jako nedávno viděné Boogie Nights. Skvěle natočené, ovšem odehrávající se v nechutném prostředí. Casino je přesně ten film, který 90 procent filmových fandů miluje a mně nic neříká. 6/10 ()

Othello

Cornfield scene child trauma revisited. ("He's still breathing." BrrrDalší Scorseseho připomínka toho, že americký kapitalismus ve 20. století v zásadě řídily koksem a chlastem nafutrovaný děcka s bouchačkama, přimčež zároveň dodržuje svoji vzácnou roli režiséra v jehož mafiánských filmech příchod FBI do baráku poskytuje divákovi úlevu a zadostiučinění. Zároveň je Casino kabinetní ukázkou diletace času. Viděl jsem pětiminutové kraťasy, které byly delší než tříhodinové Casino. ()

Ivoshek

Výborná gangsterka, která nese všechny stopy práce Martina Scorceseho. Skvělí herci, výbornej a zajímavej příběh a tu a tam celkem brutální násilí. Jen bych to o něco zkrátil, film by pak dostal o něco větší švih, hlavně ve druhé polovině. ()

hansel97

Precizně zpracované drama, které je ale pro mě zbytečně natažené a přestože je většina scén, jak už to u Scorseseho chodívá, do detailů promyšlená, velká část z nich funguje jen jako výplň. Na můj vkus se to prostě dalo trochu ostříhat, ale je to drsné, gangsterské a stylově natočené. I herecky je to pořádný koncert, kde válí hlavně De Niro. ()

becki_tu

Na necelé tři hodiny mě pohltila atmosféra Las Vegas, 80.léta, kdy hlavní slovo měla mafie a místní podsvětí, které bylo známé svými nevybíravými a drsnými praktikami. A Scorsese tomu dal takovou formu, že mě až mrazilo a neudělení nějakého toho Oscara je v tomto případě skoro až zločin. Fanasticky zahráli jak De Niro, tak Pesci, ale taky až otravně histerická Sharon Stone. Je pravda, že se to celé dalo o něco zkrátit, ale i tak jsem se prostě neměl šanci nudit. Soundtrack z dobových singlů už byla jen ta pověstná třešnička na už tak výtečném dortu. ()

Bauer

Jeden z nejlepších režisérů jakým je bezpochyb Martin Scorsese je zaručenou zárukou kvality, která sazí na perfektní scénáře a výtečné herecké obsazení! Casino je tím příkladem. Opět výborný příběh, který mně vtáhl do děje od první minuty, kdy jsem čekal s napětím, co se bude další tři hodiny dít. Takto to umí jen Scorsese, abych se dokázal vžít do děje. Herecké obsazení k tomuto není co dodávat. Plejáda samých skvělých herců v čele s Robertem De Nirem, Sharon Stone, agresivním trpaslíkem Joem Pescim, Kevinem Pollakem a Jamesem Woodsem. Opět nechybí (jako například v Mafiánech) brutální krvavé scény. Zvláštní, je že film má stopáž cca 180 minut a po celou tuto délku filmu jsem se ani na chvíli nenudil. Čím to je? Určitě Scorseseho vyprávěčským stylem! ()

mm13

Perfektná mafiánka, o tom žiadna. Nech už sa budeme sústrediť na akúkoľvek rovinu, Scorsese nezaváhal v žiadnom ohľade a odviedol (na vrchole svojich síl) brilantnú prácu. Čo ma ale teraz po rokoch zaujalo najviac a čo som ako stredoškolák asi ťažko mohol doceniť, je prepracovanosť trojice hlavných charakterov. V tejto rovine je Casino až nečakane intímnou históriou ústredného vzťahového trojuholníka, v rámci ktorého je veľmi ťažké, vlastne nemožné zaujímať postoje typu "(ne)mal, (ne)mala, (ne)mali pravdu (právo, nárok) jednať ako jednali". Sam, Ginger aj Nicky boli každý zo svojho vlastného sveta a prekvapujúce je skôr to, ako dlho im to vydržalo, než ako to celé nakoniec dopadlo. Svojim spôsobom som im všetkým plne rozumel (s nikým sa však nestotožnil) a sudcu medzi nimi by som nerobil ani náhodou. Oni sebe navzájom tiež len ťažko mohli niečo vyčítať... Veľmi uveriteľné, drásavo autentické! ()

luka4615

Casino, aneb ten nejlepší Scorsese ve vrcholné formě, úhledně zabalený do výborně střiženého filmu, který už neodmyslitelně patří do zlatého fondu světové kinematografie. ()

Morholt

Další Scorseseho mistrná sága, kterou jsem kvůli stopáži dlouho odkládal, ale o to víc jsem si jí nakonec užil. propletený svět mafie, byznysu a politiky asi nemohl být ztvárněn lépe, De Niro, Sharon Stone a hlavně Joe Pesci ukázali, že režisér má na herce tu nejšťastnější ruku a lesk všemu dodávalo atraktivní prostředí Las Vegas. Tady ani není co vytknout. 100% ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011