Casino

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 80%, Audience Score - 93% | FDb.cz - 86,7% | Scorseseho další mistrovská gangsterská freska, plná skvělých výkonů a ryzích filmařských kvalit, které ovšem Martinovi nikdy nechyběly! Samozřejmě první, svižnou a celou odvyprávěnou půlhodinku již nic nepřekoná, ovšem jak se postavy De Nira a Pesciho dívají na stejnou věc z jiného úhlu pohledu, navazují na sebe a seznamují nás s tím, jak to chodí ve vegaském podsvětí (a casinu) - pochoutka .... Jak jsme k "Mafiánům" psali, že Scorseseho gangsterky jsou skvělé, ale něco málo jim k úplné dokonalosti chybí, to jsme ještě neviděli tady "Casino" ... 100% ()

Snagleo

Režie Scorsese. V hlavních rolí De Niro, Stone, Pesci. Žánr Drama, Krimi. Už díky těmto informacím jsem si myslel, že se bude jednat o úžasný snímek, na který jen tak nezapomenu. Bohužel, trochu jsem se mýlil. Film je bohužel díky nějakým scénám velice zvláštní a jelikož je skoro tři hodiny dlouhý, tak výkony některých herců ztratí své kouzlo. To je ale naštěstí vše, co bych snímku vytknul. Herecké výkony jsou super. De Niro je už klasika a Pesci to svými hláškami skvěle doplňuje. Stone je také fajn. Příběh je nápaditý a poutavý. Také na prostředí Las Vegas se moc pěkné kouká. Kromě těch pár chybiček se ale jedná o dobrý krimi film, který Scorsese pěkně zrežíroval. Přeci jen si ale myslím, že někdy v budoucnu změním názor k lepšímu. 80% ()

JosefTomas

Scoresese to zkrátka umí s mafiány a De Niro a Pesci nejsou výjimkou. Zde naopak potvrzují, že tohle trio je poklad mafiánských filmů a vždycky bude. Proto je toto hodnocení zasloužené, protože jsem se ani chvíli nenudil a všechno bylo tak dobré, jak být mělo. Plný počet. ()

Binne

Nebudu zapírat, že pro filmy podobného ražení mám slabost. Tento film nám ale představuje celou strukturu zrodu mafiánské postavy. Vývoj jeho charakteru a konstruktivně nám poodhaluje motivace, které jej vedou k bezskrupulóznímu chování. Moc a peníze. A moc peněz. Je to jednoduchá postava, která svým jednáním připomíná spíše Jonáka mezi Českými mafiány, než Františka Mrázka. Na nic si ale nehraje, není to Hlava jedné z pěti rodin, není to ani Cicero. Má jen ruce, odvahu, chuť a postrádá hloubku emocí. Samozřejmě do chvíle, než se mu pod nohy připlete žena, a jaká žena. Neuvěřitelný prostor (dle mého názoru ve filmu zásadní) dostala právě Sharon Stone, která má propracovaný, zajímavý a zároveň pateticky vystavěný charakter, že vše, co dělá, jak se chová je předvídatelné ale zároveň nebývale lidské, jemné, pochopitelné. V touze po dosažení svých povrchních tužeb se oddá muži, o kterém je přesvědčena, že může být jejím prostředníkem k osobnímu ráji, materiálnímu. Její minulost a nedostatek sebevědomí ji nutí se neustále vracet k muži, který nikdy nebude obdivovat to, co druzí. Nikdy ji nebude obdivovat, milovat, pouze využívat. V kontrastu s majetnickým De Nirem, který vše "co mu patří" bere jako investici se dostáváme do začarovaného kruhu frustrujících vztahů, lží a manipulace. Což vyústí v dramatický konec tohoto atmosférického filmu. ()

Tominni

Martin Scorsese prostě tento typ filmů umí a tak příběh bývalého hazardního hráče (Ace - Robert De Niro) a jeho mafiánského skoro přítele (Nicky - Joe Pesci) je vykreslen do nejmenších detailů - včetně fungování kasína v Las Vegas. Ředitel kasína je přeci jen sympatičtější, takže je komu fandit v tomto vztahovém trojúhelníku. ()

ostravak30

Casino je dalším z řady Scorseseho filmů o mafiánech, ve kterém navíc opět účinkují Robert De Niro a Joe Pesci. Ty dva snad má už každý zafixované jako mafiány. Jenže Casino si tentokrát bere na paškál jiné typy trestných činností. Ačkoli vraždění a krádeže mezi nimi nechybí. Las Vegas má ale hodně zvláštní atmosféru i na Ameriku samotnou. Nevím, zda to platí v USA stále, ale sázení je dovoleno pouze zde. K tomu poušť. Ta rozlehlost a odlehlost jsou nedokonalosti této země s nimiž nelze nic dělat, ale přitom skýtají tolik možností k neobjasněnosti zločinů. Jakmile tam někoho zakopete, těžko ho někdy někdo najde. Film má opět, jak už to u M. S. známe, velikášskou stopáž, ale celkem dobře, ústy dvou hlavních postav, popisuje a vysvětluje divákovi leccos z tehdy známého světa. Je to drama, ale dobře pojaté a skvěle se odvíjející tak, aby divák v průběhu neusnul, ale také s brutalitou, která šokuje svou přirozeností, upřímností a lehkostí, s jakou je divákovi předkládána. Tím spíš, když to celé je pravda. ()

subic

Pihou na kráse je délka filmu, ta je až neskutečná. A šmouhou je Sharon Stone, která tu hraje šlápotu a pak manželku, ale nikterak okouzlující. Ale za to Robert De Niro, který jako šéf kasina nehne ani brvou, ten byl opravdu skvělý. ()

Johny_MH

Přestože se Scorsese trochu opakuje po Mafiánech - je to stále krása nesmírná. Druhá životní roe Stone (první je Základní instinkt). Takovou mrchu jsem naposledy viděl v Mysery nechce zemřít. ()

majk_n

Můj velmi oblíbený. Mám rád vyprávěné příběhy z pohledu hl. filmové postavy. Herecké výkony veskrze vynikající, nade vše vyčnívá úchylný Joe pesci. Navíc umocněno vynikající režií a skvělou hudební složkou. ()

Dass

Velmi propracovane, skoro az detailne rozpitvany osud jednoho casina. Herce ma mistr tradicne skvele, ale jak jiz napsali jini, neco tomu proste chybi. Je otazkou jestli prilis podrobny Scorseseho styl vypraveni ci fakt, ze Marty natocil uz lepsi filmy. ()

Flix

Typický Scorsese - kamera střídá dlouhé táhlé záběry, kdy je v pohybu a rychlé měnění obrazů. Dialogy jsou delší, kde klade velký důraz na herce, kteří podali výborné výkony. Začátek nabere slušné obrátky se několika dobrými scénami (na záběr s tužkou alá "brutal" hodně dlouho nezapomenu). Uprostřed je film mírně fádní a nezajímavý, což však bohatě vynahradí poslední půlhodina, kdy potom Scorsese končí svojí známou naturalistickou atmosférou. Duo De Niro, Pesci, doplněné S.Stoneovou opět zazářilo při zdařilém pokusu režiséra vrátit se ke svými "mafiánským" filmům... ()

Fallout

Možná ne tolik působivé jako Mafiáni, ale jako další Scorseseho "true story" ze světa mafie a korupce se Casino stále drží vysoko nastavené laťky - zejména díky hercům (impozantní Sharon, ultraviolentní Pesci, standartně dobrý De Niro, uvěřitelní herci-neherci), dobového feelingu a vyšperkovaného scénáře plného zvratů a spousty vedlejších postav. ()

Norton.

Úžasný film po stránce režijní i po herecké.Martin Scorsese se opět ve spolupráci s De Nirem a Pescim ukazuje jako jeden z nejlepších režisérů gangsterek.Jeden z nejleších děl Scorseseho a mých nejoblíbenějších filmů. ()

benyy

Peniaze kazia charakter.Aj to sa dozviete zo Scorcesseho gangsterky Casino.No to zďaleka nie je všetko. Film obsahuje niektoré nezabudnuteľné momenty ako napríklad umlátenie telefónnym slúchadlom, lámanie ruky kladivom, prípadne presila baseballových pálok 3:0. 35 sposobov ako brutálne robiť človeku zle dodáva Casinu skutočne reálny gangsterský vzhľad ()

šinta

Vynikající film Martina Scorseseho, jeden z mých nejoblíbenějších, dostalo mě, jak popsal chod casina a jak je casino propojeno s mafií. Joe Pesci hraje mafiána skvěle. ()

yueh

Společně s Kmotrem legenda žánru. Úžasný Robert de Niro a Sharon Stone. Miluju tyhle filmy a Casino je top. ()

sidcom

"dva dny a dve noci jsme do nej rezali, nakonec jsme u strcili hlavu do sveraku". Tenhle film je dokonaly, herecke trio chladnokrevny profik DeNiro, jeho pravy opak, brutalni cholerik Pesci, ktery vam vrazi do krku propisku driv nez stihnete dorict slovo "prcek" a vychlastana zfetovana hysterka Sharon Stone, ktera zde prdvedla svuj zivotni vykon. K tomu uzasna hudba, kamera, strih, scenar, kostymy a hlavne REZIJE, ktera ve vas po trech hodinach (a ze utekly opravdu rychle!) zanecha blazeny pocit z opravdu poctive provedene filmariny ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011