Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Grim

...tak to teda čumím...originálny film s nadštandardnou dĺžkou, napriek tomu sa človek do konca nenudí...a čo je väčšia smola v živote? Že si niekto nemôže nájsť prácu? Že niekto svojou debilitou sa pripraví o pracovitého človeka? Alebo to, že 634 ľudí bolo postihnutých rakovinou, vinou niekoho iného?...smola človeka v rôznych formách...idealistické a predsa podľa skutočnej udalosti... ()

david666

Skvělý silný příběh a tak nádherná Julia, že jsem z ní nemohl odtrhnout oči. Kam se hrabe Pretty woman. Na druhou stranu - tohle se může stát asi opravdu jen v USA. ()

Enzo555

Ako povedal o sestrinom Oscarovi Eric Roberts: "Len si dobre vybrala podprsenku." Súhlasím s diskutérmi, čo tvrdia, že toto bola oscarová látka a na pár festivaloch by za ňu ovenčili akúkoľvek herečku, aj Tiffani-Amber Thiessen. Po desiatich rokoch som si tento film pozrel znova a ako sa mi za tie roky mierne znepáčila Julia, podobne je to aj s týmto based on true story ()

lepo

Celofilmový fascinujúci koncert Julii, na výbornom, i keď desivom podklade z reálneho života. Julia Roberts v tomto snímku nemá chybu. Nie je to síce moja top herečka, ale príťažlivejšia a s takým sex apelom ako v tomto filme nebola ani v Pretty Woman. ()

kacer4

O tomto filme som vedel len to, že je o nejakej žene, ktorá má tri deti a je v neľahkej životnej situácii. A čakal som že sa film bude vyvíjať na ulici alebo tak. A dostal som takúto drámu v prostredí práva. Výborne nakrútené s dobre sadadenou hudbou od Newmana, výbornou výstrihovou Roberts a Two-Face (jedna polovica zarastená, druhá nie) Eckhart. Nie som na 100% presvedčený o tých piatich hviezdičkách, ale za to, že ma film tak prekvapil si to zaslúži. ()

Dementevna

Tak jsem po dlouhé době dostala chuť na pořádnej plnokrevnej biják s charismatickou Star, skvelym scenarem, pribehem a vybornou reziji. Sem tam klise, obcas mi filmik vychazi az moc vstric, ale pecka! ()

Wade W.

Film ktorý by človek podla názvu a obsadenia odhadoval ako drámu nezamestnanej matky dvoch detí. A pritom ide o príbeh ktorý sa točí okolo prepracovaného právnickeho prípadu ktorý inšpiroval i jednu epizódu v seriály Better Call Saul. No ide stále o holywoodsky film s dobrým koncom a nie dokument, takže záverečné právnické dohody sú mierne odlišnejšie oproti skutočnosti. Obsadenie v pohode, Aaron Eckhart, Albert Finney a aj Julia Roberts podávajú skvelé výkony. ()

buchannon

Tento film jsem viděl min. 2x a pokaždé mě bavil, jestli se to tak dá napsat, pokud si uvědomím, o jakých vážných událostech snímek je a taky, že je z 98% podle skutečnosti (slova skutečné Erin Brockovich). Navštívil jsem stránky PG&E a zjišťoval jsem o nich nějaké informace a na jejich webu jsem nalezl přesně toto: "Understand how we help keep our customers and employees safe. We always put safety first. View our pledge to safety." Nevím, jestli během soudního procesu s poškozenými uváděli podobný blábol, ale nyní už je to snad pravda a 16 milionů zákazníků se nemusí ničeho bát. V historii společnosti (na jejich webu) pochopitelně není o tomto případu ani zmínka, ale přesto existuje na www.pge.com stránka Hinkley, kde společnost uvádí spoustu informací o probíhající sanaci podzemních vod. I když je film drama, nenudil mě ani chvíli a děj přiměřeně odsýpá, k dokonalosti mu moc nechybí. Po právu byla Julia Roberts oceněna Oscarem i Golden Globe a dalšími 11 cenami (zdroj IMDB). A obyvatelé města Hinkley se mohou vrátit do svých domovů asi za nějakých 40 let... ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

MRK

Moja srdcová záležitosť. Mimoriadne ľudský a emotívne veľmi silný zážitok, kde kraľuje Julia Robert a jej charizmatický výkon, ale takisto skvelý je aj Albert Finney. Príjemne na mňa pôsobili nielen super hlášky z úst hlavnej hereckej hviezdy, ale aj vývoj deja, ktorý sa naopak od svojich kolegov nezaťažuje scénami zo súdnej siene a zameriava sa na osobný boj jednej spoločensky nevýznamnej ženy proti obrovskému impériu (opäť poklona Robertsovej). Odporúčam každému, koho znudili výkony Rona Howarda a predsa túži po inteligentnom filme... ()

Cherubin

Těžko uvěřit, že je to natočené podle skutečné události. Důkaz, že lidi mají ještě naději. Neuvěřitelnému odhodlání Erin lze jen mlčky a s údivem přihlížet. A Julia se hlavní role chytla pevně a zahrála to velmi přesvědčivě (a dle soudu skutečné Erin prý velmi přesně). Škoda některých vystřihnutých scén, pár by se jich tam hodilo, například zelený písek nedaleko továrny. ()

lapatata

Vždycky když někdo pochybuje o věrohodnosti toho či onoho filmu, vzpomenu si na Erin Brockovich. Vždyť kdo by uvěřil, že tohle je možné, pokud by nešlo o skutečný příběh? Julia Roberts je naprosto fantastická. Moc oceňuju vitp, který je větší než v mnohých komediích, které jsou na něm postaveny. Tenhle film se prostě povedl. ()

shinlove

Má oblíbenkyně Julia zahrála tak, jak jsem zvyklý = skvěle. Dostala Oscara, právem a jak zde již bylo napsáno, Aaron Eckhart si zasloužil Oscara za vedlejší roli. A skutečná postava by měla dostat honořář za trpělivost, kterou měl s Erin. Film po celkové stránce ale mohl být lepší a proto ubraná hvězda. Každopádně Soderbergh ukázal, že umí točit filmy. 4* ()

WilWallace

Tak nějak jsem pořád čekal že v tom bude nějaká zrada a ono to šlo celou dobu v podstatě hladce :-) Jinak moc povedený film. ()

locodecoco

How 'bout this for a number? Six. That's how old my other daughter is, eight is the age of my son, two is how many times I've been married - and divorced; sixteen is the number of dollars I have in my bank account. 850-3943. That's my phone number, and with all the numbers I gave you, I'm guessing zero is the number of times you're gonna call it. ... ()

Bojoušek

Krásný příběh, který si vždy ráda připomenu. Výborná nebyla zdaleka jen Julia Roberts, ale také jedinečný Albert Finney, Aaron Eckhart, Marg Helgenberger, Cherry Jones ad. Obsazení se mi moc zamlouvalo. Pro mě je Erin Brockovich nejlepším filmem Stevena Soderbergha. Krásná je i hudba, ktérá se k filmu více než hodí. Ani se nedivím, že skutečná Erin Brockovich se k filmu postavila pozitvně a uznala, že se filmařům podařilo vystihnout to nejdůležitější. Je to natočené tak citilivě, že nemůžu hodnotit jinak. ()