Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Eldrick

Sám sebe jsem překvapil, když jsem u filmu s Julií Roberts vydržel po dlouhý době až ke konci - mám na ni alergii. Největší podíl na tom samozřejmě má Soderbergh, ne Julie - ta si Oscara nezasloužila. Teda pokud ho akademici neudělovali za vycpanou podprsenku. ()

jezurka42

...´Dobrá, myslím, že jsme vykročili nesprávnou nohou.´ ´To je pravda, dámo. Máte dvě nesprávné nohy v zasraně odporných botách.´ Erin si nenechá jen tak něco líbit. Což je ostatně dobře. Bojuje za práva lidí, kteří jsou nemocní kvůli naprosto nezodpovědným, zasraným parchantům, kteří si neuvědomují, co za hnusárny spáchaly. Erin, jdi do toho. A neboj se je všechny poslat do patřičných míst a vůbec se s nimi nemazli. Dobrá, řeknu to na plnou hubu. Pošli je do prdele a vůbec se s nimi neser. Tohle je ten správný přístup. K nim se totiž ani jinak chovat nedá...k hajzlům jednějm vodpornejm... ()

kagemush

A jestli všicky neumřeli,tak tam šťastně přežívají do teď.V tom svým US snu.Jen se mi moc nechce věřit té křišťálově čisté duši paní Brockovich.Ale co, kdo by se v tom patlal,že? ()

kombajn

Tenhle film ve mě totálně zlomil představu u J. Roberts, byť na toho Oskara bych to neviděl. Už kvůli tomu že jsem se u filmu občas nudil. To že je to příběh podle skutečnosti je na filmu prostě vidět. Skutečnost občas není dostatečně vzrušující na 130 minut. ()

Chen

Julia Roberts mě příjemně překvapila. Zatím spíše roztomilá holčina pronásledovaná osudem a najednou je z ní nekompromisní a rázná ženská, která si nenechá jen tak něco líbit. Důkaz, že nesází jen na vyšpulené rty a úsměv od ucha k uchu. ()

peiton

Hyenizmus ľudí nepozná hraníc! Dráma inšpirovaná skutočnými udalosťami pojednáva o tom,čo všetko sú schopné obrie korporácie páchať na nás nič netušiacich ľudoch.Ako sa zahrávajú s ľudskými osudmi,zdravím a dokonca i našimi životmi,ako keby sme boli len hračkami v rukách mocných magnátov silnej spoločnosti s vysokým - nebezpečným cieľom dosiahnuť obrovské zisky .Neštítia sa ísť aj cez mrtvoly..Peniaze hýbali svetom a aj hýbať budú.Na tom sa nič nezmenilo a ani nezmení! ()

Garson

Jako otevřené šampáňo které se vypije až do dna.Kolik je takových statečných bojovnic co odsunou svou rodinu dočasně na vedlejší kolej aby mohly bojovat za osudy lidí které neznaly a se kterými se postupem času sžily?Je jich málo.Velmi se mi líbila i role právníka,který Erin zaměstnal bez ohledu na vzdělání a z něho by si měly vzít příklad firmy,kterým jde jen o diplom a ne o charakter člověka.Tento snímek dokazuje že jde bojovat o dobrou věc a že i medojed může být větší než lev. ()

Martin741

Julia Roberts nebola pre man hlavnou hviezdou filmu, ne, ne. Tym boli vsetci ostatni herci /Finney, Eckhart, Jones/ len nie Julca. Dokaze byt vulgarna, a nie je to Ramzesvieaka herecka. Kazdopadne ma to hodne do reality - zenska ktorej sa toto stalo sa tu objavila ako casnicka, film ma super tempo, namakane dialogy, kulisy a sympaticke civilne ponatie. Gratulujem Styvne Soderberghu, takto sa maju tocit filmy : 89 % ()

roorybacky

Perfektní záležitost. Po všech stránkách dokonalý. Neskutečnej výkon Julie Roberts, neskutečně silnej příběh; zkrátka precizní dílo. ()

M.i.k.e

Erin Brokovich sice už běžela asi tisíckrát v televizi, přesto na ní přišla řada až teď a jsem upřímně překvapen. Mám rád Soderberghovu tvorbu a tohle je jeden z jeho nejnormálnějších a nejlepších kousků. Režisér tu kompletně upustil od svých pokusů s filtry, kamerou atd a jde čistě po solidně silném příběhu a je to jen ku prospěchu věci. Julia Roberts možná trochu přehrává, ale bavila mě možná nejvíc ze všech filmů které sem s ní viděl...80% ()

Streeper

Člověk by řekl, že téma, které se motá kolem právníků, papírování a vyhledávání nových a nových údajů je nudné. Ono tak možná zní, ale díky skvělým hereckým výkonu a lehkosti, jakou to režisér natočil se jedná o velmi kvalitní snímek plný emocí a nudila jsem se jen maličko, ve scénách, které se mi zdáli maličko delší než mohli být. Co si budeme povídat, Julia Roberts táhne celý film sama a zvládá to zcela na jedničku. Takové role jí krásně sednou na tělo a proto ten Oscar je fakt zasloužený. ()

bourec

Jedna hvězda dolů. Strašně dlouhý, bez silnějších momentů. Na pováženou je, že ve filmu o soudním sporu nejlíp fungovali scény s Eckhartem z tepla domova. Jedno se ale musí nechat Julii, protože v tomhle filmu byla fakt k sežrání. 50%. ()

starbrejkr

Většinu filmu se mi potvrzovalo to, co jsem si myslel ještě před shlédnutím filmu - totiž že toho Oscara dostala Julia Roberts, protože se konečně našel vážnější film, za kterej by ho mohla dostat. Na konci jsem však došel k přesvědčení, že na tom možná něco bude (přiznám, že si nepamatuju, kdo byl za rok 2000 taky nominován), protože ve filmu byly chvíle, kdy hrála výborně. Hodně taky přidalo, že film byl takřka 100% podle skutečnosti, takže ho nemůžu obviňovat z kýčovitosti:-))) Jinak kvalitní snímeček, od kterého jsem čekal poměrně nudné soudní drama, což se nakonec nekonalo, za což jsem rád... ()

C0r0ner

Nahoru (na čtyři hvězdičky) to vynáší Julia Roberts, která je ze začátku nesnesitelná, ale postupem času divákovi přiroste k srdci, přičemž její vítězný souboj s korporátním zlem musí samozřejmě potěšit každého normálního člověka. Soderbergh je pro mě kvalitní režisér. 75% ()

danecek24

58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - cena (1) - *Nejlepší herečka (drama) - Julia Roberts + nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Albert Finney, Nejlepší režie - Steven Soderbergh ()

zette

Film natoceny podle skutecne udalosti, dobre zvolene tema, zpracovani mi ale prijde nicim originalni a spada misty az k nude. Vyborny vykon Alberta Finneye, Julii Roberts od Pretty woman vnimam spise jako prostitutku nez herecku. ()

Ondatra

Už prvních 15 minut stopáže předznamenává, že se jedná o příběh ze života, jaký se skutečně stal. Starosti a útrapy svobodné matky se třemi dětmi, které znají i české samoživitelky, už nemohla být reálnější. Julia Roberts ztvárnila roli s takovým respektem, jakoby to sama přímo zažila. Taková ženská musí být tvrdá, neústupná a sebevěřící. Pak už se dějství zvrhne v neústupný boj proti firmě produkující jed do okolí, po kterém těžce onemocní okolní obyvatelé. A hrdinka příběhu využívá veškerý svůj um a zarputilost. Příznačné na snímku je, že se netlačí na pilu, aby vzniklo větší napětí. Všechno probíhá tak, jak má a nevznikají sebemenší pochybnosti o uvěřitelnosti příběhu. A tak je atmosféra volnější. Pochopitelně je diskutabilní, jak moc se tvůrci drželi skutečným událostem, ale to je úděl všech takových snímků. Každopádně se mi jeví jako velice zdařilý. Julia Roberts tu projevila úctyhodný výkon. 8,5/10 ()

BoXBe

Julia Roberts v plné kráse, Thomas Newman v plné síle, Soderbergh umírněný a skutečná událost s přesahem, který několikanásobně přebíjí diskuzi o tom, jestli bylo třeba méně nebo více citově vydírat. Erin Brockovich je film nutný, potřebný, vtipný a hlavně výborný. 2021: Stále bez chyby a o koňské délky nad průměrem. ()