Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Fujin

O tom jak se ze zpackaného života jedné mámy od 3 dětí, nezaměstnané, 2x rozvedené a s ani né 100 dolary na účtu stane jedna z nejužitečnějších osob v právnické praxi. Nebo taky o jedné nechutné kauze typu obyčejní lidé vs. svinská organizace co bezostychu ničí lidské životy s přídomkem "podle skutečnosti". Vyberte si co Vás osloví víc. Pokud Vám to furt nestačí, tak ta ústřední milfka co nikomu nic nedaruje musí. Julia je tu úžasně sympatická, neskutečně jí to tu sluší a lepší herecký výkon jsem od ní neviděl. Nejedná se o žádný film tisíciletí, ale ta Julia to táhne... těžce. ()

Sejkorka

Asi můj nejlepší film s Julií Roberts. Na to, že má 3 děti je neuvěřitelná kočka, což zvýrazňují různé ty blůzky a minisukně, aby byly vidět její vnady, nohy a tak. Ta to vše pak dostala Oscara... Ne , vážně, toho dostala za skvělý herecký výkon v roli matky samoživitelky, která myslí především na to, jak mít prostředky potřebné k výchově svých 3 dětí. No, nakonec dostane šek na 2 milion dolarů. S tím už snad nějaký čas vystačí, že ? ()

Gattolino

Film se dobře sledoval, Julia Roberts byla okouzlující, jako je asi vždy, pan Finney i pan Eckhart hráli moc pěkně. Trochu jsem měl problém s věrohodností děje, byť šlo o skutečnou událost. Asi se něco muselo podřídit stavbě příběhu. Některé epizody mi připadaly trochu schématické a příliš podezřele bezproblémové, zvlášť když člověk ví, co dokáží firemní lobby, prodejní právníci a úřední šiml ve spojení s různým lidským šmejdstvem. Ale možná je cesta ke spravedlnosti reálnější, když jde o zemi jako je Amerika, a měřítka i zkušenosti postbolševické země zde nefungují. Ale toto dilema smete nakonec ze stolu poutavost příběhu, podporujícího uvadající schopnost bojovat za spravedlnost i s malou nadějí, pozitivní vyústění, sympatický motorkář a Juliina prořízlá pusa, která nikomu nic nedarovala a její hlášky. Tři hvězdičky by asi byly málo, skvost na opakovaná vidění za pět to není, takže čtyři za výborný film. ()

kikkyo

Davam filmu 2 hviezdicky a to za to, ze je podla skutocnej udalosti a za to, ze ten jej sef bol dobry chlap. Inak ma postava Erin neskutocne srala. Na 2 hodiny filmu tam bolo skutocne malo z toho, co firma ludom sposobila..neviem, ci sa do toho obula ona firma, ktor abola zalovana ale na 216 (ci kolko) podpisanych zalob som ockavala viac mien a ludskych osudov, aby ma film chytil za srdce a ukazal silu a odhodlanie nie len Erin ale aj jej sefa a to odhodlanie, ktore bolo v tejto kauze vynalozene..tak trochu sa to straca v zavale nadavok, ktore matka 3 deti vypusta z ust... ()

Fibonacci

energetická spoločnosť vykonala skurveninu. niekto zlaknuť. vták. ale erin nie. erin bojuje. hrvozny príbeh ludi, squely film s jedinečnou hlavnou postavou. ()

peproch

Jeden z nejpříjemně sledovatelných lidsky příběhových filmu, které jsem kdy viděla. Pravda krása zvítězily nad lží a bezostyšností. ()

BStone

Julia Roberts alias Erin jako kobra, které její velká, prořízlá pusa přináší jednou trable a jednou úspěch. Příběh zajímavý a stále aktuální. Aaron jako motorkář - hipík dokonalý. 75% ()