Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Yardie

Horších 70%. Musím říci, že mě film až tak moc nezaujal, jak jsem čekal. A to filmy, kde je jakási konspirace a soudní tahanice mě celkem baví. Nicméně tady mi připadá, jakoby nebylo nic moc dotaženo. Soudních tahanic jsem se nedočkal, jen pár dialogů mezi právníky. Konspirace byla, ale zase to nebylo nějak extra do detailů propracované. A krimi taky moc ne, resp. jakési vyšetřování tady bylo, ale trošku naivní. Vím, že to je podle skutečné události, takže se to tady asi moc přikreslit nedalo, ale chtělo to podrobnější popis. Film postrádal v podsatě nějaké větší napětí a emoce. Nemohl jsem si najít cestu ani k jednomu z hrdinů, abych jim nějak fandil. Film prostě plynul, ale nic ve mě nezanechal. Navíc, ta dlouhá stopáž. Byla by vyhovující, ale muselo by se něco pořádného dít a muselo by se podařit vtáhnout do děje. Takhle to jen proběhlo. Na druhou stranu to nebylo vyloženě nudné, hodně tomu přidalo to, že je to podle skutečnosti, bylo zde pár dobrých slovních přestřelek. Prostě průměrný film. Nic extra v tom není a že jsem se snažil něco najít. A Oscara pro Julii - nemám ji moc rád, to přiznám. Ale Oscara klidně, pokud je za co - todle podle mě nebylo. Howgh! ()

mira007

Nejsilnější na týhle story je asi to, že to je dle skutečnosti. Julia Roberts perfektní. Právnickoekologický thriller ? ()

Ollie235

Mám rád zfilmované příběhy z právnického prostředí. Tím spíše, když jde o souboj Davida s Goliášem. A tento se opravdu povedl. Má to náboj i emoce a s postupem času film nutí diváka víc a víc držet Julii Roberts v jejím zprvu beznadějném boji palce. Erin Brokovich je v jejím podání odhodlaná i zábavná, ale přiznám se, že mi tato postava i přes to všechno k srdci příliš nepřirostla. Na solidní 4* to však i tak bez problému stačí. ()

Tomyš

Julii obecně nemusím a tady ani navíc nebyla hezká. V roli právníka se moc neosvědčila a její snaha zachránit svět nepůsobí věrohodně. Přesto to stojí za zhlédnutí. ()

jilda

Kromě Pretty Woman mě žádný film Julii nezaujal, ale tenhle je vyjímka.Má silný příběh, hlavně proto, že je skutečný.Ale k těm neklepším filmům má pořád daleko, těžko si ho pustím podruhé a opakovaně. ()

RomanHyde

Mám trošku problém s Julii Roberts, protože mi ve všech filmech příjde naprosto stejná, a to tak že snad ani nehraje, jen cení svou velkou pusinu, mrká svýma očima a vsází na svůj hezký kukuč . V tomhle snímku ji to seklo asi nejvíc, byla zde i docela sexy, ovšem nedokázal jsem se vžít do postavy Erin Brockovich protože jsem pořád viděl místo ní jen Julii Roberts. Oceňuji lidi, kteří se zasadí díky své obětavosti o spravedlnost, taky oceňuji to že tato událost byla i zdařile zfilmována, ovšem to že tvůrci vsadili na Robertsovou je pro mne spíše mínusem. ()

strictly

Podobně jako Insider se děj zabývá shromažďováním důkazů proti nepravosti velké korporace. Zpracování je ale více emotivní a zaměřené na ženské publikum. ()

Chudobka

Julia Roberts za tuhle roli dostala Oscara? Vážně? To mi nějak uniklo. Film podle skutečné události by mohl být zajímavý, ale to by tam nesměla hrát tato herečka. Zkazí mi každý film (snad až na Pretty Woman, když mám náladu na pohádku). ()

eric.blade

Jako film není úplně špatnej, ale pohled na tu kurvičku Robertsovou co neumí hrát mě dokáže přivést k nepříčetnosti a okamžité návštěvy toalety kde se vyzvracím. ()

isla

Jedine,ze co by bol oscar adekvatny bol scenar.ostatne je podprahovka...dokonca aj thomas newman znie stale tak isto. ()

edie sedgwic

Julia je vyborna herecka a ozaj neviem, preco som sa tomuto filmu tak dlho vyhybala. Naozaj vyborna drama s prvkami komedie a Juliinymi prednostami v takmer kazdej scene. ()

Bozvav

Geniální film, v němž jako kometa zazářila božská Julie. Výborný scénář, skvělý námět a perfektní herecké výkony udělaly z tohoto snímku snovou záležitost. Za mne 100%. ()

K_A_MK_A_M

Případ bez jediné námitky docela ukrutnej, Julie to chytila docela úctyhodně. Jo film ale průměrnej, až na pár dobrých vtipů - zvládla jsem šest set ptáků za šest dnů, jsem trochu utahaná. Dávám tři, zpracování hodně srdcedrásajícího příběhu absolutně bez nějaké vyjímečnosti. PS - Nedokázal bych si představit jediný den vedle takové hysterky. Takže Erin, dobrá práce, ale do mého života se víc než se stalo nepleť. ()