Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Tomulka

Film založený na skutečných událostech musí být hlavně podán velmi seriozním a zajimavým způsobem. Což se Soderbeghovi povedlo na jedničku. Herecký výkon Julie Roberts patří mezi její nejlepší. Film mi občas přišel jako by se trochu vlekl, ale zajimavost daného případu okořeněná tím, že je to skutečné, Vás nenechá odejít nebo stratit s filmem kontakt. ()

jakup57

Samotný film nebol až tak kvalitný a dobrý, ale výkon Julie je famózny. Moc ju nemusím, ale tu bola skvelá. Celkovo 70 %. ()

zero_zelo

pretty woman, díl druhý. vorachlá holka ulice už má děti, každý s jiným, sežene zajímavou praci a do ty se položí, protože je to ženská od rány a na svým místě. výkon roberts je tudíž v pořádku, je jí to psáno na tělo. oskar či neoskar nevim a je mi to jedno,protože nejsem žádnej samozvanej soudce, erudovanej kritik či jiná buzna. každopádně film není nudnej, má spád a samo téma pod zástěrkou "based on true story" je záruka aspoň tří hvězdiček, protože ve světě hoven a sobectví každýho dojme, že někdo dělá něco pro jiný, zkurví si tím i vlastní život (nejen svůj), nic za to nechce a vyhraje. a má super dekolt. v globálu je to u mě za plnej počet, protože jako průměrnej divák sem se rozhodně nenudila a všichni mě tak nějak přesvědčili.. od hudby až po výkony. a o to asi u filmu jde. aspoň mě ()

Mark1983

Je to pohodový průměrný film,který jsem dokoukal do konce,ale přímo ho nevyhledávám,i když jsem se u něj nenudil. ()

Tomsterson

Scénka z kanceláře, kdy protistraně Erin říká, že vodu dovezli speciálně z kontaminovaného Hinckley, je nezapomenutelná. Jinak tedy vděčné téma, jehož zpracování bohužel za samotným hlavním příběhem zaostává. ()

jerrik7

Julia Roberts byla zábavná, ale depresivnější film jsem asi neviděl. Vcelku nepochybuji o tom, že příběh katastrofy způsobené korporací je reálný, ale příběh vítězství nad ní je americká pohádka. Takhle to bohužel v lidské společnosti nechodí. ()

the_weaver

Neobyčajné podanie silného skutočného príbehu s nečakanou dávkou autenticity.↵  Je možno trochu nečakané, že film sa nevenuje primárne súdnemu sporu (temer žiadne detaily z jednania súdu), ale najmä práci a životu Erin Brokovičovej, ktorá za ním stála. Ešte viac ma prekvapilo a potešilo, ako sa filmári nebáli pravdivo ukázať, že základom úspechu nie je formálne vzdelanie, ale nadšenie a oddanosť svojej práci. A ako to zároveň môže dosť neblaho vplývať na rodinný život. Erin Brokovič nie je superžena, ktorá všetko zázračne zvláda, ale naopak svojhlavá a nie úplne najmilšia žena, ktorá často musí robiť nepríjemné kompromisy v osobnom živote. V stvárnení Julie Roberts to nebola žiadna slušňáčka, ale trochu namyslená kráľovná krásy.↵  Charakterové vady nechýbali ani u jej šéfa (výborný Albert Finney), s ktorým moc dobre nevychádzala.↵  ↵  Z filmu navyše dýcha atmosféra deväťdesiatych rokov, pre ktorú mám slabosť. V rámci žánra by som dal 5*, celkovo tak 4,5*. ()

bohyyy

Výborné angažované drama, ale nemůžu si pomoct a vždy, když ho někde vidím, tak mám hned hořký pocit v ústech a vzpomenu si, jak Julia (byť hrála velice dobře) vyhrává Oscara v kategorii, kde byla v tom roce i Ellen Burstyn a to s výkonem, který doteď považuju za jeden z nejlepších minimálně posledních 20 let. Vím, že bych si to asi neměl vybíjet zrovna na filmu, který za to může pramálo, ale přes podobnou křivdu je holt někdy dost těžké se nějak přenést. 75% ()

kodwin

Výborné a to nemám Julii Roberts moc v lásce. Ani chvilku jsem se nenudil, bylo to celé takové filmově vyvážené. Některé korporace si myslí, že mohou všechno, a proto je potřeba jim zatápět. A Roberts jim jako Erin Brockovich zatopila bez kompromisů. ()

motyka52

Právnická dramata můžu, ale tohle je svým způsobem antiprávnické drama. Navíc to ani není moc drama. Soupeř je tady v podstatě anonymní, až na krátkou výjimku bez tváře, jeho odpor (byl-li nějaký) není viditelný (kde jsou ty proklamované miliardy?) a to samo o sobě nepomáhá tomu, aby se člověk s nadšeným zápalem Erin za správnou věc ztotožnil. Speciální výhradu bych pak měl k závěrečné "něco-jako-deus-ex-machina". Navzdory tomu všemu je to pěkný svižný film s vynikající Julčou a Albertem. ()

Bragi66

Je to trochu moc "správňácké" a vynucuje si to souhlas. Samozřejmě, že v realitě je to obdivuhodné, když se podaří prosadit práva jednotlivců proti zlokapitálu, to ano. Jenže filmově je to sice řemeslně dobře převyprávěno, ale nepovýšeno. Ten filmový příběh je lineární a polopatický.  Julia Roberts sice hraje jak o Zlatou helmu, jenže to není osobní, je to herecké. Možná to tam mají takhle v té Americe, ale tady u nás to vypadá dost prostě. Tady by v souvislosti s tímto filmem slovo "psychologický" asi nikdo nepoužil. Dokud se hlavní hrdinka hrabe nahoru, tak je to docela zdatná komedie, ale pak se film začne brát vážně a je to otrava s přídechem oficionálního souhlasení  - něco jako Bakaláři (1972) na americký způsob. Vřele doporučuji ke shlédnutí další filmy tohoto režiséra. ()

Bara86

Poutavý příběh založen na skutečné události. Mě prostě ta postava Erin baví. Bezprostřední, držkatá, výstřední a odhodlaná ženská s touhou pomoci lidem a vyhrát boj za spravedlnost s obrovskou korporací a co víc, ještě u toho vypadat sexy.  Ps.: Kdybych někdy potřebovala chůvu pro své děti, tak jedině Aaron Eckhart a nikdo jiný. ()

Marcecek

Kvalitne spracovaná civilná súdna dráma podľa skutočnej udalosti na čele s vynikajúcou, krásnou, a napriek tomu charizmatickou a prirodzenou Juliou Roberts, ktorá si sošku právom zaslúži. Výborne jej sekundujú i vedľajšie postavy, sympaťáci Aaron Eckhart a Albert Finney. Vďaka super hercom a citlivej réžii Soderbegha to celé drží pohromade, ako jeden z mála režisérov dokáže podať napínavý príbeh v dokudráme o nezlomnosti, odvahe, o tom, že keď si človek ide za svojim cieľom, dokáže napriek prekážkam, aj nemožné. Až ťažko uveriteľné, že príbeh sa skutočne stal, koniec ľahko vtipný, príjemný, cítil som zadosťučinenie pre jasné vymedzenie dobra a zla. Klobúk dole.5* ()

malyLibor

Tedy, kdybych nevěděl, že je to podle skutečné události, nevěřil bych. Očekával jsem... no, popravdě, nudný film, právníky, kde co. Ale byl jsem velmi mile překvapen a celé ty více než dvě hodiny jsem si opravdu užil. No a Julia byla už jen tou třešničkou na dortu. ()