Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Xmilden

Druhý díl je určitě slabší podívaná než nepřekonatelná Jednička. Trojka už pro změnu nedosáhne ani průměrné úrovně. Druhé setkání s Rickem O'Connellem je méně hororové, více akční a míň atmosferické. Mydlí se to poměrně často a z filmu čouhají na tu dobu dostačující, dneska spíše na hraně, triky. Ono celkově Stephen Sommers se vždycky orientoval tímhle směrem dobrodružné zábavy. Minimálně většina zdejších herců mě příjde děsně otravná a film k mému překvapení i přesto docela funguje. 60% ()

sepp

Prvni dil vyl prumernou podivanou, ktery moh zaujmout leda tak hloupe americke obecentsvo. Jak vidno film zabodoval a vynutil si dalsi, samozrejme jeste tupejsi pokracovani - bravo! ()

kinej

Mumie i s pokračováním je jen prázdná a nepovedená kopie Indiana Jonese. Slaboduchý děj asi nemá smysl ani kritizovat, těžiště filmu by asi mělo stát na akcích a humoru. Akce jsou absolutně nepřekvapivé, nezajímavé a dopředu čitelné. Humor je trapný, až běda.Film je tak jen tuctový akční konstrukt, posazený do kulis atraktivního Egypta, na jehož atmosféře jen parazituje. ()

Fiftis

Podľa mňa výborný film a výborné pokračovanie. Dejovo to je na rovnakej úrovni, ako bola jednička, myslím že sa tento diel naozaj podaril, čo sa o niektorých pokračovaniach povedať nedá. Koniec je dosť napínavý a možno sa to niekomu zdá prehnané, ale mne osobne to vôbec neprišlo. Film som si zamiloval už na prvýkrát a stále to trvá. Odporúčam všetkým priaznivcom dobrodružnej fantasy, akčnej nádielky a milovníkom prvého dielu. ()

Shakers

Pre mňa ďalšia zábavná Sommersovka. Múmia je späť s novými akčnými a vtipnejšími dobrodružstvami, kde aj Rick OConnell povie vo filme, že všetko je to už otrepané (a sto krát videné) a má pravdu. Dvojky obvykle bývajú slabé a musím sa priznať, že atmosféra s jednotky je prečo a aj efekty sú miestami chabé, ale ako celok ma to bavilo. Už to nieje také ako prvý diel, ale stále ma to dokázalo zaujať. Akcie majú nápady, medzi Fraserom a Weisz to klape, vtipov pribudlo (John Hannah je ešte lepší ako v jednotke), výprava a kostýmy sú znova na vysokej úrovni a rozpočtom sa tiež nešetrilo. Záleží len na vás, či sa chcete baviť. Navyše skvelá Silvestriho hudba posúva film vpred a dodáva tomu v akčných scénach neskutočný šmrnc. Obľúbené soundtracky: Evy Kidnapped, My First Bus Ride, A Flying Boat, We’re in Trouble, Come Back Evy, Return to the Underworld, End Credits. 80% - 4* ()

lamps

Jak typické pokračování - výprava je barevnější a lokace různorodější, děj svižnější a bláznivější, Brendan Fraser namakanější, John Hannah ukecanější a Rachel Weisz krásnější než v prvním dílu, ale co je důležitější, film svým odlišným pojetím stále zvládá obecenstvo ukrutně bavit a Stephen Sommers je zatím naposledy ve své kariéře natolik vizuálně nápaditý a hlavně vtipný, že by jeho režie tentokrát utáhla i mnohem, mnohem horší film. Roztomilý hollywoodský blockbuster, s menšími ambicemi rozhodně lepší a zábavnější než třeba třetí Piráti z Karibiku nebo Sommersův novější Van Helsing... 75% ()

Jacinda

Super druhý díl, kterému k dokonalosti chybí jen ždibíček. Mumie 2 má dvě neuvěřitelné hlášky a to jsou: "Mlč Alexi. Na hysterické scény jsem tady já" a "Musíte se za mě obětovat. V nebi vás za to jistě odmění" (následuje rozekání malými příšerkami). Trošku slabší pasáž je let vzducholodí a uřvanej negr, který vykradl místní zlatnictví. Ale náš medžaj (jak se to kua píše?) je ještě víc sexy, flashbacky jsou napínavé (jednou jsme se ségrou peovádělli podobný boj a já si narazila kostrč) a malý Alex není nepříjemný. ()

Big Bear

Větší, výpravnější, efektnější, dějově rozmáchlejší - tak píše DaViD'82, jehož komenty většinou odpovídají tomu co si o filmu myslím já. A tak jsem si vypůjčil úvod jeho komentu a dodávám - a přeplácanější s tupějším scénářem. Ano, tady se na digitálních efektech nešetřilo, bohužel rok 2001 a tehdejší pécéčka měly své limity a tak je to leckdy dost znát. Je to škoda, protože třicátá léta já rád více než dvacátá a tedy dobově mi film byl mnohem bližší. Co se týče fórů je jich tam pořád dost a tím, že se divák opět setká se všemi hrdiny bylo zase zaděláno na porci humoru i na pocitu čehosi známého a blízkého. Bohužel na mne to opravdu působilo až překombinovaně a přeplácaně. Stopáž byla vražedná a to tak moc, že jsem ke konci na milisekundu klimbnul (nebo to bylo 20 min,) nevím... a tak nyní dávám jen za dvě knihy. * * ()

JohnnyD

Priemerný až mierne nadpriemerný film, na ktorý sa dá dobre pozerať. Oceňujem jeden fakt. To že do príbehu sa postavy dostávajú celkom prirodzenou cestou. Pokračujú vo výskume a natrafia na múmiu (alebo čo to bolo). Inak vo filmoch to býva, že "náhodou" do ich pokojného života OPAŤ zavíta zlo a pod. ()

Boogeyman

Ono už se ani nedá říct, že by se Sommers utrhl ze řetězů, prostě natočil svůj další film, on už dlouho žádné řetězy neřeší. Jenže na rozdíl od mnoha jiných megalomanských kolegů, já Sommersovu ztrátu soudnosti beru, já se při ní bavím, já si jí dokonce užívám. A až na chvílema skutečně nedotažené efekty můžu jen vyzdvihovat klady, jako stejné herecké obsazení z jedničky, celková propojenost s jedničkou, snesitelnost detské postavy, hudba, lokace, příběh kolem Krále Škorpióna, neustálá a veloklepá akce apod. Stejně jako u Van Helsinga nebo Ligy Výjimečných můžu konstatovat, že tohle je akční dobrodružný výplach dle mého gusta! ()

sheen

Slabší než první díl, ale pořád je to akční a zábavné. Více romantických sekvencí, méně zábavy. O krapánek horší ale pořád BOŽÍ jízda. Sommers na co sáhne, to přetaví na výbornou adrenalinovou jízdu (jěště, že si dokázal udržet hlavní dvojici Fraser-Weiz, bez nich by to nebylo ono!). " I Hate Mummies" xD ()

Hromino

Víceméně nechápu zdejší hodnocení. Mně se druhý díl líbil, a že by se jednalo o nějak výraznější propad kvality oproti jedničce, to bych neřekl. ()

Beckett51

Až z odstupem cca 10 let jsem docenil kouzelnou lehkost, nápaditost a upřímnou hravost celýho filmu. Extrémně zábavná dobrodružná pohodička kde to jediný, co lze vytknout je to, proč je to tak skvělý - roztomilá debilita. ()

Kusko.t2

Samozrejme horšie ako prvá časť, dosť slabé, orientované hlavne na vizuálnu stránku (ale ani tá nie je nejak zvlášť vinikajúca). Plytký vykradnutý príbeh, mohli teda viac pouvažovať a pripraviť odlišné zábavne dobrodružné putovanie s múmiami. Jeden krát tento príbeh stačil, zbytočná druhá časť. ()

salahadin

3* Musím říci, že ve filmu zní lepší hudba, než vládla jedničce. Jerry Goldmsith je sice mým nejoblíbenějším skladatelem, ovšem jedničku obdařil rutinní akcí, Alan Silvestri ke dvojce složil taky uřvanou akční hudbu, někdy až kurňa moc, ale i jeden úžasnej motiv. Jinak film je opět nenáročná popcornová zábavička spíš pro diváky do 18 let. Spousta digitálních triků, příběh, u kterého je od začátku jasné, jak dopadne, ale o to ani nejde, jde především o triky, které mě bohužel nijak nezaujaly. Spád je skutečně markantní, ale možná je místy ke škodě. Jinak Rachel Weisz opět velmi půvabná a okouzlující. ()

Stegr

80% - Druhá mumie byla, jak už to u dvojek bývá, mnohem rozmáchlejší. Na scénu přišel nový záporák, vrátil se ten starý, střetávaly se obrovské armády... Ale hlavně se vrátili Rick a Evelyn, jeden z nejlepších filmových párů všech dob. Z Eve najivky se ve dvojce stala Eve bojovnice, což bylo ještě víc sexy... Holt něco se mi tu líbilo víc, něco tu bylo horší něž v jedničce. Efekty, hlavně král Škorpion, se moc nepovedly, zato atmosféra mumií byla zachována měrou vrchovatou... ()

Disk

Stále relativně slušná zábava, ale tentokrát se se zábavou o slovo hlásí také překombinovanost. Filmu ke konci silně dochází dech, přesto se to jakžtakž v pohodě dokoukat dá. Zaplaťpánbu za geniálního Johna Hannaha. A samozřejmě schází hudba Jerryho Goldsmithe. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo