Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Sawy

První Mumie byla solidní vykrádačkou Indyho,která sice jeho kvalit nedosahovala,ale bavila výborně.Dvojka je velkolepější,dražší a taky horší.Sommers do tohohle filmu nacpal až moc věcí najednou a výsledkem je překombinovaný guláš,který je ale v rámci letních blockbusterů pořád lehce nad průměrem.Navíc,když to srovnám s režisérovým následujícím filmem Van Helsing,je vlastně Mumie se vrací geniální počin.65 % ()

Lucasion

Mumie se vrací a s ní Brenden Fraser a Rachel Weisz, opět budou bojovat s odporným netvorem, který má další zlověstný plán jak ovládnout zemi. Imhotep je opět na nohou a pokusí se zabít Krále Škorpiona, aby získal jeho nezničitelnou armádu. Rick a Evelyn O´Connellyovi spolu s bratrem Jonathanem se vydají zabít oživlou mumii a zastavit tuto zkázu. Film je opět humorný a správně akční. Hlášky zde mají podobnou úroveň jako v jedničce, takže se nemusíte bát, že by vás hlavní představitelé nerozesmáli. Jonathan opět bude lítat v průšvihu a Rick se opět bude vyžívat ve střílení ze svých revolverů. Bohužel přibyli nové postavy. ( Alex jako syn Ricka a Evy atd.) Zrovna právě syn se postaral o otravnou součást pokračování. Nicméně celku to nijak moc nevadí a toto pokračování je skvělým dalším dobrodružstvím Ricka, Evelyn a Jonathana. ( 92 procent ) ()

ScarPoul

Druhý diel možno pre ostatných pokrivkáva na zlých trikoch a recyklovaných vtipoch, ale pre mňa bol vždy rovnako funkčný ako prvá časť, hoci z úplne iných dôvodov. Ono to asi takto vyzerá, keď sa nápaditý tvorca utrhne z reťaze. Hoci to nie je mýtotvorné ako prvý diel a má to povestnú deus ex machinu, Egypt a jeho mytológiu som vždy miloval. Nemyslím si, že to pre mňa zostarlo. Fraser je stále cool, Weisz stále sexy a Silvestri je viac ako dôstojná náhrada za Goldsmitha. ()

Genero

Asi ještě lepší než jednička, okořeněné o sexy Patricii Velasquez, jejíž půvab ostře kontrastuje s plochou (i herecky) Rachel. Proč vždycky musí být záporačky takové kočky a tak blbě dopadnout? ()

Lacike

Klasicka dvojka, ktora kopiruje jednotku, ale vsetkeho je viac. Viac akcnych scen, trikov, zaporakov a nastastie to stale velmi dobre funguje a po cely cas bavi, kedze tempo je este zbesilejsie ako minule. Ani nevadi, ze dej tvori prakticky len sled skvelych akcnych scen, pretoze su poskladane celkom zmysluplne a pôsobi to prirodzene. O nieco horsie dvojku hodnotim preto, lebo uz postrada aspon tu stipku hororovej atmofery, ktoru mala jednotka a je to uz nadobro rodinny film. Takisto uz tak dobre nefunguje napätie a ani na chvilu sa nebojite o postavy ako vsetky tie dobrodruzstva zvladnu a ste si isty, ze sa im to podari. V jednotke predsalen parkrat boli nasi hrdinovia bezradni. No a niekoho este môze srat ten mlady O'Connell. Nijak extra sympaticky mi nebol, ale ani ma nesral a mal par vtipnych hlasok, takze pre mna je v pohode. Najviac sa mi na dvojke paci, ze sa vratili vsetky dôlezite postavy z minula a linia s Imhotepom sa tak pekne uzavrela. Jednotlivo vyzdvihnem aspon zenske. Patricia Velasquez tu ma ovela väcsi priestor a Rachel Weisz sa z nemotornej knihomolky zmenila na neohrozenu bojovnicku. A obidvom to sakramentsky sekne. Z novacikov tu bavil nonstop nasraty cernoch, ktoreho meno sa mi nechce kopirovat (kto si ho zapamäta je frajer). Rock bol cool len na zaciatku a skoda, ze v neCGI podobe nemal väcsi priestor. Ten CGI skorpion na konci mi pripadal strasne ubohy uz v dobe premiery. Ale to je jediny trik, ktory sa nevydaril. Zvysok aj po rokoch vyzera dobre a prehladnu akciu plnu spickovych kaskaderskych kuskov snad ani nemusim spominat. Co spomeniem je hudba, ktora je este velkolepejsia a Alan Silvestri rozhodne tromfol Goldsmitha. Vysledkom je perfektny, komedialne ladeny, dobrodruzny film, ktory som si uzil rovnako ako pred rokmi v kine. 8/10. ()

Gary

Ten film, i když je akční, tak je klišovitý a nudný. Hlavní hrdinové ujdou, ale ten děj ! Našel bych pro něj slovo: SPLANCANINA. Stephen Sommers se mi zdá, co jsem viděl Van Helsinga horší a horší. Dal bych z lítosti i tři, ale dalším záporem jsou efekty. Tak hrůzné, jak to jen šlo. Takže nejlepší z celého filmu a to i po digitální stránce byly závěrečné titulky. Doufám, že už se Mumie znovu nevrátí a na Krále Škorpiona s Rockem se dívat raději ani nebudu. ()

HateBreeder

No rozdil mezi Mumii a Mumii 2 je podobny jako rozdil mezi Vetrelcem a Vetrelci. Tam, kde nas prvni film chtel ovladnout strachem, tajemnem, mystikou a trochou toho humoru, na nas druhy film pousti jednu akci za druhou, zadne momenty prekvapeni, zadna zahada, nic. Uvod je rychly a pak uz se to cele rozjede, film zapadl jeste vice do ryze americkeho akcniho zanru a tak se neni cemu divit, ze i tu trosku elegance co mela mumie tento dil ztraci. Avsak pro ty, kteri si uziji jen naslaplou akci, tem kterym nevadi primitivnost a absurdnost deje se zas dvojka bude libit vic. Ja osobne dam prednost ponekud strizlivejsi jednicce, preci jen dvojka je jen akcnejsi a povrchnejsi kopii originalu, ale tak lhal bych, kdybych napsal ze sem se u ni nebavil. Porad lepsi nez Kral Skorpion. ()

slatkac

O něco horší než jednička, i přesto jsem se ale celkem bavil. John Hannah pořád skvěle hláškuje a Rachel Weisz je pořád kočka. Nic víc, nic míň. 80% ()

Dale

Kým jednička ešte mala aký-taký príbeh, bolo v nej pár humorných okamihov a miestami bola aj napínavá, dvojka nemá žiadny dej, po napäti ani stopy a pár humorných okamihov zaobstaráva namiesto Johna Hannaha syn hlavných hrdinov. Celé je to len kopa digitálnych efektov, ktoré sú také okaté, že vám je z toho zle. Hádam, že v celom filme nie je jediný záber, kde by nebolo niečo umelé. ()

McClane

Je vidět, že na dvojku dostal Sommers víc peněz. Je tu víc triků, víc sprintujících mumií, víc armád, víc holčičích soubojů (i když ty asi nestály těžký prachy), ale něco tomu chybí. Ta lehkost a nadhled z jedničky je pryč, z hlavních postav jsou spíš superhrdinové (chytání dýk a kopí v letu WTF???), o které se prostě nemůžeme ani na chvilku bát (mohl si vůbec někdo myslet, že si synáček maminku neoživí?), výrazně ubylo hlášek a opravdu vtipných momentů. A komu by náhodou nebylo jasný, že to kopí, co furt nosí Jon je důležitý, tomu to za film asi šestnáctkrát zopakujem. ()

JohnCZ

O maličko lepší, jak první díl. Lepší herecké výkony, více akce, lepší efekty a řekl bych i o maličko nápaditější scénář. Hlavně je to o něco svižnější, ale pořád je to spíše taková kravinka na jedno použití. ()

svik

Hodnotím za 2...Skvělý propracovaný možná trochu nadsazený díl MUMIE. Čekal jem od mumie veliké emoce a docela jsem se ze začátku bál toho , že se nepovede dobře a tak kvalitně navázat na skvělý první díl. Výsledkem pro mne byl pocit nezkaženého, skvěle zrežírovaného snímku s propleteným dějem i co se týče dějových rovin . Celkem neí si na co stěžovat. ()

mau

Ve srovnání s nevydařeným pokračováním u mě ještě více stoupl první díl Mumie, který oplývá akcí, humorem, povedenými exteriéry i interiéry a všemi potřebnými žánrovými klišé bez zbytečných speciálních efektů, zbytečných trapných vtípků a překombinovasti, kterou se pyší Mumie se vrací.. Takže tři hvězdičky spíš z úcty k první Mumii.. ()

Marek1991

Patricia Velasquez ma okúzlila. Taktiež Rachel Weisz nebola na zahodenie. Opäť filmová divoká jazda posiata veľkými bojmi, akoby predchodcami Pána prsteňov, dobrodružnými úletmi a s príbehom rovnako zaujímavým ako v prvom diely. Brendan Fraser mi vo viacerých filmoch vrátane tohto lezie veľmi na nervy, taktiež jeho slovenský dabing je príšerný. Oba diely mám spojené s nostalgiou a spomienkami. Tieto filmy sa dali vychutnať tak cez víkendové popoludnia, či večer za tmy alebo v tichosti a nude na prázdninách, boli to akčné jazdy na ktoré sa nezabúda. Nanešťastie čakal som od nich viac, najmä po scenárovej stránke, proste som si ich prestavoval mierne inak, ale opäť skvelá hudba Alana Silvestriho a kvalitné efekty. Srandy tu bolo tiež viac. Mne sa to celkom páčilo. ()

corpsy

MÚMIA na druhú. Je tu napchatých toľko nápadov, že sa nestíha. Ale práve to bolo hlavnou ideou prípadného pokračovania legendárneho hitu z roku 1999. Snímok, ktorý bude ešte väčší, bombastickejší a akčnejší. V tomto sa to tvorcom podarilo. Kúzlo a polohororová atmosféra jedničky však vyšumeli dostratena. Škoda. Ale je to ,,popcorn,, ako zo šlabikára a ďalšia veľkolepá podívaná pre široké plátno. ()

sidzej

Staré známe herecké osadenstvo sa vracia, a s ním aj Stephen Sommers nadopovaný digitálnymi trikmi a brutálne akčným tempom. Adrenalínová dobrodružná jazda sa môže začať. Napriek tomu, že režisér šablónovito kopíruje väčšinu filmárskych postupov z prvej časti filmu nechýba atmosféra a nadhľad. Vydarené humorné vsuvky nových vedľajších postáv (Izzy, Alex) dopĺňajú osvedčení hláškari z jednotky (Jonathan, Rick). Skvelý zážitok umocňuje dokonalá orchestrálna kompozícia Alana Silvestriho s množstvom prekrásnych melódií, výborný zvuk (v DTS je to vážne bomba) a výprava. Po príbehovej stránke druhá Múmia škrípe o niečo viac než jej predchodca, no pokiaľ dokážete vypnúť mozog (tj. nepočítať množstvo logických dier v deji alebo sa zamýšľať nad absurditou vzducholode na triskový pohon) a užívať si perfekne nasnímanú a zostrihanú akciu nebudete sklamaní. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo