Indiana Jones a Poslední křížová výprava

• USA Indiana Jones and the Last Crusade (více)

Píše se rok 1938 a Indiana Jones působí jako učitel archeologie na univerzitě. Jednoho dne se setká s podnikatelem a milovníkem umění, Walterem Donovanem, který mu oznámí, že při hledání Svatého grálu se ztratil jeho otec. Indiana Jones se ihned vydává na místo posledního působení otce, do Benátek. Tady se setkává s německou doktorkou Elsou, která ho přivede do místní knihovny, kde se otec Indiany ztratil. Indiana zde velmi brzy najde hrobku rytíře z první křížové výpravy (knihovna je ve skutečnosti starým kostelem) a v ní další stopu, která má hledače přivést k místu, kde je kdesi v poušti schován Svatý grál. To už však Indianu a Elsu pronásledují neznámí útočníci. Indiana se jich zbaví a od posledního z nich se dozví, že se jedná o strážce Svatého grálu. Další informaci, kterou od strážce grálu Indiana získá, je místo, kde je nacisty držen archeologův otec. Indiana se s Elsou vypraví do Rakouska ho osvobodit. Otce najde na starém hradě, ale zde se ukáže, že Elsa je ve skutečnosti ve službě nacistů a že jí jde o notes, který Indiana dostal poštou od svého otce. V notesu se totiž skrývají důležité poznámky, které mají pomoci při získání Svatého grálu. Indiana o notes nechtěně přijde, když mu ho zabaví nacistický důstojník. Nacistům právě o tento notes celou dobu šlo. Zdá se, že Indiana a jeho otec prohráli a že jim hrozí už jen smrt za strany nacistů. To však není pravda. Indiana se svým otcem z hradu, kde jsou nacisty drženi, dokážou utéct. Ihned se vypraví do Berlína, kde vyhledají Elsu (dostala notes od důstojníka) a notes jí opět vezmou. Následně z Berlína uprchnou pomocí vzducholodě, letadla a auta, když se přitom musejí zbavit svých pronásledovatelů. Indiana a jeho otec pokračují na Střední východ, aby zde za pomoci svého přítele Marcuse grál našli. V patách jim však postupuje i nacistická výprava vedená německým plukovníkem, Walterem Donovanem a Elsou... (TV Prima)

C.B.Lister

Connery je taková ta třešnička na dortu a proto rozhodně nejlepší Indiana. Ksichty a hlášky, který nahazuje, jsou výborný. Jako dvojice jsou s Fordem parádní. ()

Tuty

To nejlepší si Spielberg nechal pro jistotu ,,na konec". Vždycky když se na to koukám, znova se říkám kam se na tohle hrabou Dobyvatelé ztracené archy... Jen doufám, že ta přísně utajovaná čtyřka nebude horší a bude v ní opět hrát s FOrdem i Connery!!! ()

ElFifo

Opravdové vyvrcholení celé trilogie. Duo Ford / Connery je zkrátka k popukání. Každý díl trilogie o Indiana Jonesovi si zaslouží 5*, na každém se mi něco líbí více a něco méně, ale na každý pád je spojuje jedno (krom nepřekonatelného Indiany samo..a tím nemyslím psa) - u všech mi při sledování běží čas prostě jinak :) ()

Tatrysyn

Sean Connery válí. Sice tu není moje oblíbená scéna se zastřeleným arabským šermířem na tržišti, ale nej díl ze série. ()

superzurda

A pak, že nejlepší filmy jsou první díly. Poslední křížová výprava patří pro mě mezi to nejlepší v žánru dobrodružný, co se mohlo natočit. Děj postupně od Benátek až po grál nabírá na rychlosti, aby dovedl diváka ke třem zkouškám víry. Více než výborně se osvědčila i sázka na Seana pro roli starého Jonese. ()

LOBOCOP

Perfektní zakončení trilogie, Příběh napínavej a zábavnej jako u předchozích dvou, můj třetí nejoblíbenější. ()

Sentinel

Tento snímek by mohl sloužit jako ukázkový příklad dokonalého dobrodružného filmu. Svižná, ale nikoliv přeplácaná akce, skvělý scénář, výborní herci (Sean Connery rulez:) a celý-film-trvající-jízda, která vás nenechá ani na vteřinku vydechnout. ()

freEDelL

V Indym se vracím do svých dětských let, kdy jsem na filmy s Indianou Jonesem koukal s němým úžasem a Indy pro mě byl vzorem. Prostě je to takový ten dobrodružný film, u kterého se člověk 100% odreaguje i když ho vidí po stopadesáté. Já si ani nedokážu přestavit, že bych filmy na filmy s Indym napsal nějakou kritiku, možná někdo by mohl, ale já prostě ne. Jsou to pro mne opravdu jedny z TOP filmů a dovolím si říct, že je zbožňuji. :-) ()

EnneX

Indiana a jeho nejlepší film, kde sekunduje skvělý Sean Connery. Steven Spielberg je prostě nejlepší režisér. ()

E.T.Martin

Asi jsem to měl vidět dříve než 20 let od natočení. Po nadšení z nedávno shlédnutého čtvrtého dílu mě tenhle Indy trochu zklamal. Možná jsem si moc všímal různých nelogičností, možná tam bylo trochu více nudných pasáží, ale ani povedené vtípky a akční scény nebo chemie mezi Indym a jeho otcem to nezachránily. Nejlepší na celém filmu bylo, že egyptského přítele Sallaha hraje ten samý herec, co Gimliho v Pánu prstenů. ()

Jack Slater

Není lehké říct, který Indy je nejlepší, všichni čtyři jsou parádními filmy, ale Poslední křížová výprava je prostě o fous lepší než ostatní. Tím fousem je fousatý profesor Henry Jones v podání Seana Conneryho. Jinak tomuhle filmu není co vytknout, je to vtipný, akční, dobrodružný, historický, prostě vše. Tak ňák chápu proč si Lucas se Spielbergem řekli po tomhle dílu na takovou dobu: "Indy, nech to plavat.." 100% ()

Stuart6

Třetí díl ságy o doktoru Jonesovi ještě ujde. Na archu to samozřejmě nemá, ale zase je to lepší, než Chrám zkázy. Indiana Jones je hrdina mého dospívání, mám pro něj trochu slabost. Jen škoda, že (až na malé výjimky - Mumie) se dnes už takové filmy netočí. Ach jooo..... ()

KacHnAop

Perfektní pokračování neuvěřitelně dokonalého filmu, které o malý kousek překonává první díl. Skvělá zábava, svižné akční scény a k tomu zábavný Sean Connery. ()

Budh@

Jednoznačně nejlepší díl z nesmrtelné série. Nejlepší byl Sean Connery. Bez něj by to nebylo ono. Dobrý příběh, film naprosto bez hluchého místa a vše podtrženo hudbou Johna Williamse. ()

RoB23

Třetí díl začíná něčím, co dosud nebylo ve světě Indiany Jonese známým pro diváky a to jeho mládím, což mě dost potěšilo. Taky postava otce ztvárněná Connerym je solidně napsaná, taktéž potěší a postará se o několik pohodových fórků (například scéna v letadle, když si prostřelí vlastní ocas letadla nebo scéna s holuby a deštníkem). Adolf podepisující se Indymu do knihy otcových poznámek - to je prostě moc :D. Hodně vtipných scén, dost akčních scén - prostě vyváženost. ()

laurence

Oproti Arše už byla Poslední křížová výprava mnohem, mnohem lepší. Connery film pozvedl úplně někam jinam, děj je mnohem napínavější, humor stylovější a styčným bodem filmu je proměňující se vztah otce a syna. ()

Alex71

Po Dobyvatelých je to asi nejlepší díl celé série. Stará parta se vrátila a stále s jí velice daří. Je pravda, že dosti přidává Sean Connery a díky němu dostává hloubku a realitu. Přesto přestřelky, honičky a vztah otce se synem co nás ještě čeká? ()

Holusacek

Podle mě nejlepší Indiana Jones film jaký jsem viděl.Ovšem pořád nechápu jak mě předchozí díly nemohli ůplně bavit.=80% ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (více)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (více)