Indiana Jones a Poslední křížová výprava

• USA Indiana Jones and the Last Crusade (více)

Píše se rok 1938 a Indiana Jones působí jako učitel archeologie na univerzitě. Jednoho dne se setká s podnikatelem a milovníkem umění, Walterem Donovanem, který mu oznámí, že při hledání Svatého grálu se ztratil jeho otec. Indiana Jones se ihned vydává na místo posledního působení otce, do Benátek. Tady se setkává s německou doktorkou Elsou, která ho přivede do místní knihovny, kde se otec Indiany ztratil. Indiana zde velmi brzy najde hrobku rytíře z první křížové výpravy (knihovna je ve skutečnosti starým kostelem) a v ní další stopu, která má hledače přivést k místu, kde je kdesi v poušti schován Svatý grál. To už však Indianu a Elsu pronásledují neznámí útočníci. Indiana se jich zbaví a od posledního z nich se dozví, že se jedná o strážce Svatého grálu. Další informaci, kterou od strážce grálu Indiana získá, je místo, kde je nacisty držen archeologův otec. Indiana se s Elsou vypraví do Rakouska ho osvobodit. Otce najde na starém hradě, ale zde se ukáže, že Elsa je ve skutečnosti ve službě nacistů a že jí jde o notes, který Indiana dostal poštou od svého otce. V notesu se totiž skrývají důležité poznámky, které mají pomoci při získání Svatého grálu. Indiana o notes nechtěně přijde, když mu ho zabaví nacistický důstojník. Nacistům právě o tento notes celou dobu šlo. Zdá se, že Indiana a jeho otec prohráli a že jim hrozí už jen smrt za strany nacistů. To však není pravda. Indiana se svým otcem z hradu, kde jsou nacisty drženi, dokážou utéct. Ihned se vypraví do Berlína, kde vyhledají Elsu (dostala notes od důstojníka) a notes jí opět vezmou. Následně z Berlína uprchnou pomocí vzducholodě, letadla a auta, když se přitom musejí zbavit svých pronásledovatelů. Indiana a jeho otec pokračují na Střední východ, aby zde za pomoci svého přítele Marcuse grál našli. V patách jim však postupuje i nacistická výprava vedená německým plukovníkem, Walterem Donovanem a Elsou... (TV Prima)

cyphercz

Obecně nejsem fanda Indyho filmů, ale tohle je prostě bez všech pochyb skvělý a velmi povedený dobrodružně-akční film, kde snad není jediného hluchého místa, vše funguje skvěle, od postav, soundtracku, pacingu... Určitě v TOP 5 Spielbergových filmů. ()

Aurus

6/10. No tak tohle zakončení který ani zakončení není když v roce 2008 vyšel čtvrtý díl je nadprůměrný. Nechápu proč to má tolik procent. Příběh je docela ok, postavy jsou docela sympatické, hudba je výborná, akce tu je povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Na čtvrtý díl ani koukat nemusím když sem ho viděl tak pětkrát. ()

TostTom

Nevím jak je to možné, ale tenhle film mi nějak utekl a teď jsem ho viděl poprvé. No každopádně jako předchozí dva filmy opět paráda, nemám snad nic co bych vytkl. ()

Yarwen

Objektivně možná nejlepší díl z celé série, pro mě přesto druhý nejoblíbenější - přece jenom ten první byl průlomový. Každopádně jasných pět hvězd, tohle byla filmová bomba, na kterou se čekalo, a která dokázala očekávání bezezbytku naplnit. ()

hitcher

Držte si klobouky, Indy je zpátky!!! Tentokrát i se svým "bondovským" tatíkem a je to jízda jak má být. Nacisti, tanky, svatý grál, věčný život a Adolf k tomu. Už odmala mám ze všech tří (dneska už čtyř) tenhle díl nejradši. A je to nejspíš nostalgie či co, ale tuhle podívanou si pokaždé uživám jako malý kluk, protože asi každý z nás chtěl jednou prožít takové dobrodružství... ()

optimus0s

Třetí díl nejlepší trilogie světa. Byl to skvělý nápad dát dohromady Indyho a jeho otce. Vzešlo z toho hodně zábavných scén ()

Elin

Spielberg s Lucasem stvořili další legendu, která nezestárne. Tento film se povedl na jedničku a člověk dostane přesně to, co čeká. Jen jsem trošičku doufal, že mě Steven něčím překvapí. ()

PDcz

4**** hvězdičky Ze všech tří dílů to nejlepší. Bylo vypilováno a téměř k dokonalosti dotaženo. Hodně vtipu, hodně akcí.Na zvuku i obraze je vidět pokrok. Našim čičinám se jen nelíbilo, když jim po bytě za hlavou letěla německá stíhačka. [X] Minus 1* hvězdička Inadiana je mpro mne zakletý nebo se dívám v blbou dobu nebo bych si měl odpočinout. Ano, usnul jsem při sledování filmu :-D Zase... [X] Kdeže ty americké filmy s laskavým humorem jsou? ()

Darkslayer

Aj u ňa platí to, čo tu už veľakrat odznelo. Posledná križiacka výprava je najlepší diel celej trilógie. Dobrodružný, vtipný, nápaditý a nenáročný film. Ford a Connery predvádzajú skvelé výkony. Keď som bol menší tak som indyho hltal no teraz to už je pre mňa (bohužiaľ) len prehnaná,dobrodružná rozprávka (aj keď veľmi slušná). Z tohto titulu nie viac ako 4*. ()

DHDV

Třetí díl drží výborně krok s prvním, oba dva díly jsou na stejné úrovni. Nejlepší dobrodružství co může světová filmografie nabídnout!!! ()

Hapretor

Nejlepší z trilogie. Sean Connery sem vnáší super aspekt tatíka, který dokáže překvapit v nejméně očekávané situaci. Výsledkem jsou výborné gagy a steny mé bránice. Dvě hodiny upřímné zábavy. Dvě hodiny dobrodružství, které prožívám společně s Indym při každém opětovném sledování. ()

Fawkes

Po slabším druhém dílu, který mě dějově až tak nezaujal, přináší Poslední křížová výprava opět to nejlepší, co může nabídnout. Herec jako Sean Connery je něco, co v předchozích dílech chybělo. Jeho scény s Harrisonem Fordem jsou vážně vtipné. Z mého pohledu tento díl předčil i Dobyvatele ztracené archy a stal se tak pro mě nejlepším dílem. Budu se opět opakovat už z předešlých hodnocení, zajímavý děj, kvalitní střih, kvalitní hudba, dostatek akce, i ta přiměřená dávka humoru. Prostě všechno jak má dobrodružný film vypadat. (95%) ()

Olík

Indiana Jones stále aktivně pátrá po ztracených artefaktech, je v plné síle a ještě nám představí svého otce. Díky dalšímu posunu ve filmové technice, díky zkušenostem z předešlých dvou dílů, díky již zmiňované postavě hrané Seanem Connerym, díky naprosto dokonalé vyváženosti všech důležitých atributů a díky další stovce menších či větších maličkostí můžu s klidným svědomím konstatovat „král není mrtev, ať žije král“. ()

hazaba

Nejlepší z celé série i díky Seanu Connerovi, který hraje Indyho otce. Dialogy mezi těmi dvěma jsou prostě úžasné. Navíc nechybí akce a přitom celková lehkost snímku. ()

Heroine

Tak tohle je klasika, skoro by se dalo říct kultovní snímek. Hudba, herci, výprava, scénář, námět, humor, dokonce i kostýmy jsou totálně super. Jen těžko můžu mluvit o intelektuálním přínosu, který to (ne)má pro diváka, ale méně než pět hvězd se prostě ani dát nedá. Kdyby šlo dát šest, dala bych šest. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (více)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (více)