Indiana Jones a Poslední křížová výprava

• USA Indiana Jones and the Last Crusade (více)

Píše se rok 1938 a Indiana Jones působí jako učitel archeologie na univerzitě. Jednoho dne se setká s podnikatelem a milovníkem umění, Walterem Donovanem, který mu oznámí, že při hledání Svatého grálu se ztratil jeho otec. Indiana Jones se ihned vydává na místo posledního působení otce, do Benátek. Tady se setkává s německou doktorkou Elsou, která ho přivede do místní knihovny, kde se otec Indiany ztratil. Indiana zde velmi brzy najde hrobku rytíře z první křížové výpravy (knihovna je ve skutečnosti starým kostelem) a v ní další stopu, která má hledače přivést k místu, kde je kdesi v poušti schován Svatý grál. To už však Indianu a Elsu pronásledují neznámí útočníci. Indiana se jich zbaví a od posledního z nich se dozví, že se jedná o strážce Svatého grálu. Další informaci, kterou od strážce grálu Indiana získá, je místo, kde je nacisty držen archeologův otec. Indiana se s Elsou vypraví do Rakouska ho osvobodit. Otce najde na starém hradě, ale zde se ukáže, že Elsa je ve skutečnosti ve službě nacistů a že jí jde o notes, který Indiana dostal poštou od svého otce. V notesu se totiž skrývají důležité poznámky, které mají pomoci při získání Svatého grálu. Indiana o notes nechtěně přijde, když mu ho zabaví nacistický důstojník. Nacistům právě o tento notes celou dobu šlo. Zdá se, že Indiana a jeho otec prohráli a že jim hrozí už jen smrt za strany nacistů. To však není pravda. Indiana se svým otcem z hradu, kde jsou nacisty drženi, dokážou utéct. Ihned se vypraví do Berlína, kde vyhledají Elsu (dostala notes od důstojníka) a notes jí opět vezmou. Následně z Berlína uprchnou pomocí vzducholodě, letadla a auta, když se přitom musejí zbavit svých pronásledovatelů. Indiana a jeho otec pokračují na Střední východ, aby zde za pomoci svého přítele Marcuse grál našli. V patách jim však postupuje i nacistická výprava vedená německým plukovníkem, Walterem Donovanem a Elsou... (TV Prima)

ferda12

Super snímek, na který je slast pohledět. Jsem rád, že jsem byl schopen se po tomhle filmu zvednout z gauče a odejít na nákup. ()

Mountain

Tento díl Indiana Jonese je kromě skvělého hereckého koncertu Harrisona Forda obohacen navíc o další nevšední výkon Seana Conneryho. Tito dva protagonisté podávají neuvěřitelné výkony, které posouvají film v žánru dobrodružných filmů snad na úplný vrcholek. Je zajímavé, že filmy o Indim dovedou zaujmout snad všechny generace. Pro mladé diváky jsou dost šílené a zábavné a pro starší jsou plné napětí, filosofie a námětů k přemýšlení o vážných věcech na pozadí války a mocenských sporů dob nedávno minulých. Prostě, kdo snad ještě neviděl, bylo by škoda si toto dílo nechat ujít. ()

Sadova302b50

Snaží se navázat na silnou atmosféru prvního dílu, což mě více, než potěšuje, navíc si jde svou vlastní cestou, což je ještě lepší. Příběhově také velmi dobré, rovněž Sean Connery a jeho interakce s Harrisonem Fordem jsou skvělé, je tu vtip a zábava, hudba zůstává výtečná. První díl se mi možná líbil více, ale tento pro mě zaostává maximálně o chlup. 4,5* a 84% ()

honza.g

3* za solidní žánrový film a navíc 1/2 za Conneryho. Prostě zábava na slušné úrovni, předvídatelný děj s přilepenými gagy a hláškami. Kdo H.Forda miluje, na velikost hereckých kreacé nebo prokreslenost postav nehledí. ()

Nag0

Neduhy dobyvateľov ostávajú, no v krížovej výprave sa pritlačilo na komediálnu pílu, čo mi k perfektne zohranému duu Ford, Connery nesmierne sedelo. Nie je to pre mňa ani tak výhra Indiana Jonesa ako filmu, ale skôr zoskupenia ktorý film ťahá. Logika si opäť dáva pohov, no tá hravá akcia, na rozdiel od dobyvateľov, si ma z nejakého dôvodu konečne omotala okolo prsta. Na záver musím dodať, že The Last Crusade pre mňa každopádne zachraňuje pochopenie pre kult, akým je Indiana Jones, a som tomu úprimne rád. ()

andydufrsn

Bezdebatně nejlepší díl celé série úžasně kombinující parádní dobrodružství se skvělou komedii. A hlavně tohle je podle mého Conneryho nejlepší herecký výkon! ()

SpaciBoty

Nelíbilo se mi, že tam lítal jak nějakej pošuk kvůli nějakýmu svitku a nebral absolutně žádný ohledy na ty památky, starý chrámy atd., všechno kolem ničil. Asi by se mi to líbilo víc, kdybych na to koukala jako malá. Takhle mi to přišlo celý přitažený za vlasy a ani jsem to nedokoukala, protože mě to fakt šíleně nebavilo. ()

Bruce0659

"Hľadanie Kristovho pohára je hľadaním Boha v každom z nás." Ďalší diel o Indiana Jonesovi je po piatich rokoch späť. Prvé dva diely - Dobyvatelia stratenej archy(1981), Indiana Jones a chrám skazy(1984) nasadili latku veľmi vysoko a tak sme čakali, že Steven Spielberg nás uspokojí do tretice. Úvodné minúty sú venované mladému Jonesovi a jeho začiatkom "kariéry" archeológa v roku 1912. Ďalej sa presúva dej do Benátok do roku 1938, kde sa začína dlhá cesta k svätému grálu - kalichu, z ktorého sa napil Ježiš pri poslednej večeri. Na pomoc si tento krát Indiana našiel nečakaného pomocníka, svojho otca(Sean Connery). Herecké kvality Harrisona Forda opäť chválim. Napínavý dej je sprevádzaný geniálnou hudbou a dochutený humornými hláškami. Po vizuálnej stránke bezchybné. Vidíme množstvo akcií a nečakaných prekvapení. Jeden z mojich najobľúbenejších dobrodružných filmov! 95% ()

Beliel

Perfektní v každém detailu. Film, který Vás od první minuty nepustí a až do konce Vás nedonutí se zvednout, byť jen na záchod. Nejpovedenější Indiana z celé série a to díky skvělé dvojici Ford-Connery. Zejména Connery exceluje a jeho hlášky po celý film jsou přímo smrtelné. Oba poté skvěle doplňuje celý herecký ansábl, kamera, střih i zvuk. Skvělá a povedená věc! 95%. ()

veronique22

Musim ocenit neuveritelny mnozstvi akce. Kdyby se tehle Indiana Jones tocil dneska, rozkouskovali by ho na aspon na 5 dilu. I kdyz musim rict, ze ke konci jsem malinko otupela a uz me to ty rvacky tak nebraly :-) Solidni 4 hvezdy. ()

J.Trinity

Harrison Ford si opravdu uměl skvěle vybírat filmy. Režiséři jako Spielberg, Lucas, Scott aj. z něj udělali filmovou hvězdu. A tento snímek je toho důkazem. Společně s čiperným tatíkem v podání Seana Conneryho zde vytvořily nezapomenutelnou dvojici. ()

padav94

To je moja najobľúbenejšia časť, to už lepšia nebude si myslím, je to podľa mňa jeden z najlepších dobrodružných filmov. ()

SebastianB

Je ťažké povedať či je lepší prvý Indiana Jones alebo práve tretí.Ak by som povedal že je lepší tretí tak hlavne kvôli Indyho otcovi ktorého úžasne stvárnil Sean Connery.K ostatným veciam sa vyjadrovať netreba je to skrátka špička ktorá nemá chybu. ()

teekanee

K tomuto filmu mám opravdu vážný citový vztah už od dětství, když jsem jako malý usoplenec sledoval dobrodružství doktora Jonese na DVD pořád a pořád dokola. Celou trilogii jsme s bráchou shlédli nejmíň stokrát. Jsem opravdu rád, že jsem v té době poznal kvalitu a že tohle kvalita je! Film v podstatě nemá slabý místo, ale nejvíc se mi na něm líbí humor a vtipný situace vyplývající ze vztahu otce a syna Jonesových. Ford a Connery si role vyloženě užívají, k tomu připočtěte geniální soundtrack od Mistra Williamse a skvělý scénář nabitý akcí a vyjde vám nejlepší Indiana a zároveň jeden z nejlepších filmů všech dob. 98% ()

mariannda

Sice až třetí v pořadí,ale pro mě jednoznačně nejlepší díl série. Téma,které mě vždy zajímalo, navíc tady skvěle sedí úžasný Connery, výborně jim to s Fordem pasuje. Po pár letech, co na to koukám, musím dát plný počet, vždycky se u tohoto filmu skvěle bavím! ()

PowPow

Po tomhle filmu jsem měl v dětství jasno, že budu archeologem. Co vychválit víc? Skvělého Harrisona a dokonalého Seana, mezi kterými panuje chemie, jaká se vidí jednou za dvacet let? Perfektní akční honičky, které z třetího dílu dělají jednu neuvěřitelnou dobrodružnou jízdu? Odlehčený humor, který filmu dodává šťávu? Hudební doprovod Johna Williamse, který každé scéně dodá tu správnou atmosféru? Asi to ani není třeba, protože na lov svatého grálu se s Indym už vydal snad úplně každý. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (více)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (více)