Sadova302b50

Film je pro mě obsahem napěchovaný tak jako vyjedená konzerva, a aby neimplodoval vlivem vakua, pokusí se ho proto autoři vyplnit rádoby intelektuálními sděleními, která jsou ovšem prázdnotou někde na úrovni slámy. Takže nezbývá, než si alespoň namnožit nemesis. Smutná podívaná. 41% ()

macherano

Pokračovanie úspešnej jednotky kde dvojka pokračuje na podobnej note ale predsa len je to dvojka zoznámenie so systémom máme za sebou A čakáme na vyvrcholenie príjemným osvieženim bola Malena ()

adelfilm

myslím si, že dlouho očekávaný druhý díl, jednoho z nejlépe hodnocených filmu, rozdělil lidi na dva tábory. na ty, co věří, že film Matrix je jen jeden. a na ty, co věří, že bude další díl. první díl je první díl, skoro vždy bývá nejlepší, ale v tomhle případě musím udělat vy jímku a říct, že druhý díl se velice vydařil. romantické scény jsem se v každém případě hodily, uvolnily atmosféru atd. jedno ale musím vytknou, jen jedna scéna se mi nelíbila a to ta, jak se na Nia vrhne ta kupa agentů, v tu chvíli mi film připadal trochu moc. ale jinak úžasný:) ()

PsenickaR

Akční pecka se skvělou vizuální stránkou a výbornými akčními scénami. Navazuje to na první díl, což už je trochu omezení., protože jednička byla už revoluční nejen akcí, ale i příběhem, který byl prakticky dokonalý. Zde už se vezeme na vlně, že Neo je téměř všemocný, takže ano, vychutnáme si v jeho podání perfektní akční scény. Ale co se týče příběhu, tak už je to horší, avšak jen proto, že to navazuje na dokonalou jedničku. Některé nápady jsou fajn, jako je třeba nutnost dostat se ke zdroji, nebo zadní dvířka v matrixu, pak tu jsou nápady, které si zasloužily další rozvíjení, což platí zejména o informaci, že některé programy zůstávají v matrixu v podobě duchů atd... Nejraději bych vymazal jen jednu scénu a to je příjezd Nea do Sionu, vše ostatní jsem si užil, ať se jednalo o bitku se Smithem, perfektní destrukci kamionů, nebo skvělou dálniční honičku. za co bych autorům namlátil je fakt, že se Neo neutkal s dvojčaty, to byl opravdu podraz! Jinak skvělý akční film, který má jen smůlu, že jeho první díl byl dokonalý a převratný... ()

Adam1408

Pokračovanie už síce nemá až taký fanúšikovský ohlas, ako jednotka, ale pre mňa je to na podobnej úrovni, len to dalej rozvíja dej a buduje si cestu k finále. Mne osobne vyhovuje aj smerovanie a napredovanie príbehu, ale ešte viac ma fascinujú bojové scény a nové postavy. Merovingian je super, dvojičky naozaj drsné a Belucci je mega sexi... Proste má to všetko, čo to má mať. Staré postavy sú uveriteľné a po otvorenom finále sa každý, koho to oslovilo musí tešiť na záverečnú česť trilogie. ()

Zuzka2000

Tak koukám, že jsem tady asi jediný člověk, kterému se dvojka Matrixu líbí víc než jednička. Já vím, jsem holt asi divná :-) Co nadělám. ()

A_Shearer

Jestliže Matrix byl originální, osobitý a promyšlený, jeho pokračování právě tenhle nejzajímavější vklad postrádá. Z filozofické sci-fi se stává obyčejná akční distopie, kde nedostatek nápaditosti přehlušuje nadbytek akce. Ta je sice provedená kvalitně (honička na silnici), ale popravdě řečeno mě převážně nudí, stejně jako příliš dlouhé souboje. Co taky s akcí, kde beztak nejde nikoho porazit. Střet zbytků lidstva s počítači je tradiční, nijak originální a upadá do průměru. Pozoruhodná je leda estetika hlavních hrdinů, kterou vysvětluje snad až následná změna pohlaví obou režisérů. Hlavní hrdinka se sexepealem Martiny Sáblíkový - to je věru originální. Na svou dobu samozřejmě solidní, ale oproti prvnímu Matrixu tohle prostě postrádá kvalitu, která by vydržela roky. ()

Rangifer

Řekl bych, že je to stejně dobré, jako předchůdce díl. S tím, že se nám naskytne pohled na poslední lidské město Sion, které mě svou krásou uchvátilo. V minulém dílu tolik akce nebylo, tam to bylo spíše o kecání o tom, co to ten Matrix vlastně je, a jak vypadá skutečný svět. Ta nejlepší akce začíná gradovat až tady. Jen to filozofování na konci jsem nedokázal vstřebávat. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To účel nás stvořil. Účel nás spojuje. Účel nás motivuje. Řídí nás, pohání nás, to účel nás definuje. Účel nás zavazuje." Hugo Weaving má kamenný výraz a budí respekt. "Jedinej, kdo tam nosí dobrej oblek!" Bitka Neo versus stovka agentů Smithů. Fantastická podívaná! Weaving vytvořil jednoho z nejlepší padouchu v historii kinematografie. "To nejlepší na mně je, že je nás mnoho." Reeves se dá charakterizovat jako Superman. Tady už aj létá... Trinity padá z mrakodrapu a Neo ji ve vzduchu chytí. "Sáhni na mě a už nikdy na nic nesáhneš!" Vypíchnu scény na dálnici, které mají nadupanou hudbu. Pak fantastické bojové scény a dokonalé digitální efekty. "Některé věci se nikdy nezmění. A některé ano." Neopomenu ani scénu, kde se Monica Bellucci chce líbat. "Ty ji miluješ. A ona tebe. Je to na vás vidět. Ale kdysi dávno jsem věděla, jaké to je. Chci si to připomenout. Chci to okusit. Nic víc. Je to prosté." Pokračování, které na plné čáře překonává první díl. - 100%. ()

teekanee

Oproti jedničce jednoznačně horší. Tempo není tak vyvážené, zejména začátek je dost pomalej. Akční scény jsou opravdu výtečný, přesto žádná scéna za mě nedosahuje kvalit jedničky, jak z choreografickýho hlediska, ale hlavně z emocionálního. Celý myšlenkový podhoubí je za mě výtečný, ale samotnej scénář dvojky se jedničce prostě rovnat nemůže. Je opravdu hodně těžký tento film hodnotit. Za mě určitě velmi dobrá podívaná, přesto originál je v podstatě nepřekonatelný a zcela jistě nepřekonaný. 84% ()

evita_

Toľko agentov Smithov s fanatickou vlnou na hlave je už aj na mňa veľa. Ale Neo ich zvládal perfektne, s ľahkosťou a najmä so štýlom. Posunuli sme sa zase o krôčik ďalej v pochopení Matrixu a celého toho fungovania. Bála som sa, či celý Matrix ako taký pochopím...a pochopila som. Teda minimálne v druhej časti som ešte chápala :) Matrix je nadčasový film. Keď si ho pozriete o 20 rokov nebude jediná vec, ktorú by ste mu mohli vytknúť. Nič v ňom nebude zastaralé (teda ak odmyslíme telefóny, ale to k tomu proste patrí). Matrix tu bude ako fenomén navždy. ()

Sejkorka

Vzhledem k tomu, že jsem se podíval na všechny tři díly během cca týdne, nabízí se srovnání. .... Dvojka mě zaujala tím, že je to tak trochu love story, což graduje i posledním dílu. Celkově mě nadchla Carie-Anne Moss, kterou jsem dosud znal jen z průměrných Pompejí. Hugo Weaving je super, ale radši ho mám jako Elronda v Pánovi prstenů. A Keanu Reeves ? No přece Ďáblův advokát ! ()

Elanornegra

Začiatok pomalší. Vizuál veľmi slušný aj po takej dobe. Sion zaujímavý, tak nábožensky ladený. A zrazu prichádza súboj s Agentom Smithom, súboj v zámku, a diaľničná naháňačka, všetky som si prehrával ešte kedysi dávno aspoň 50x dokonalosť sama o sebe. Aj keď záver je slabší, nič iné mu nemôžem vyčítať. Perfektná hudba, taká neopakovateľná a samozrejme Neo a spol to hrajú skvelo.... 95%’ ()

StarFsh

Toto radšej ani nemalo vzniknúť. More samoúčelnej akcie, utopené v CGI na úkor príbehu. Zápletka filmu je naozaj úbohá a dej trilógie nijako výrazne neposúva dopredu. Zbytočnosť. 2.5* ()

zajpton

Filmově rozhodně slabší než jednička, ale vzhledem k tomu ,že k prvnímu dílu nemám sebemenší výtku, jinak to dopadnout ani nemohlo. Příběhově důležitej kus eposu ,kterej má mimo revoluční akci a osobitýho looku velkej přesah. Reloaded dává jak sobě, tak předchozímu filmu hloubku, čímž ho pozvedá z už tak dokonalý pozice. ()

davidh76

Meli vymyslet lepsiho zaporaka. 100 - 1000 agentu Smithu pusobi smesne... Je tam jen proto, ze byl popularni v 1. dilu... ()

F50Ferrari

Měl jsem si nechat vzpomínky, protože ty nebyly tak špatný, ... pustil jsem si to snad po 15ti letech a fakt jsem nepobral, co je to za zhovadělost. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro